خانه :: اساتید :: اخبار
تور زنجان گردی دانشجویان غیرایرانی
بازدید دانشجویان غیرایرانی از موزه ها و مناطق دیدنی زنجان (28-2-1398) ادامه خبر
رتبه شاخص تاثیر دانشگاه زنجان در آرمان های توسعه پایدار
رتبه شاخص تاثیر دانشگاه زنجان در آرمان های توسعه پایدار (21-2-1398) ادامه خبر
دانشگاه زنجان میان دانشگاه های نامدار جهان
رتبه دانشگاه زنجان میان دانشگاه های نامدار جهانی و آسیایی  (21-2-1398) ادامه خبر
بین المللی شدن دانشگاهها یا توسعه اموزش عالی فراملی در صدر سیاستهای وزارت علوم مطرح شده است. بین المللی شدن یک رقابت است که نیاز به اعتماد به نفس، آمادگی، ورزیدگی، و خود را در معرض نقد قرار دادن دارد و هیچ دانشگاهی نمی تواند خود را از این سیاست عقب بکشاند. بین المللی شدن دانشگاهها نه تنها به توسعه علمی کمک می کند، بلکه در سطح کلان امنیت بوجود می آورد. گروه همکاری های علمی بین المللی دانشگاه زنجان با کمک شوراهای تصمیم گیرنده دانشگاه و معاونت ها و دانشکده های نقش تصمیم گیرنده، سیاستگذار و تسهیل کننده ی تحقق تعاملات علمی بین المللی چند جانبه را از ابعاد آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و مشاوره ای بین دانشگاه زنجان و موسسه های خارج از کشور ایفا می کند. ... ادامه
بروزرسانی: 22-2-1398
طرح های پژوهشی مشترک

طرح های پژوهشی مشترک شاخص سال 1398-1397

عنوان: تصویب طرح پژوهش بین المللی مشترک استاد دانشگاه زنجان در برنامه جاده ابریشم با کشور چین
 
 
پیرو رایزنی ها و تعاملات بین المللی صورت گرفته دانشگاه زنجان با آکادمی علوم چین در طی سه سال اخیر، و برپایه آخرین نتایج داوری پژوهش های بین المللی کشور ایران با کشور چین در سال 1397، دکتر ابراهیم فولادوند دانشیار گروه فیزیک دانشگاه زنجان توانست طرح خود را با همکاری موسسه مهندسی برق، آکادمی علوم چین با عنوان زیر تصویب نماید.
Design, construction, and installation of two solar furnaces in China and Iran
 
در این طرح مشترک قرار است دو کوره خورشیدی با توان های گرمایی بیست کیلو وات (در چین) و پنج کیلووات (در ایران) ساخته شوند. کوره خورشیدی یک دیش شلجمی بزرگ است و میتواند نور تابیده شده روی خود را در ناحیه کانونی متمرکز کند. چند آیینه تخت ردیاب خورشید (هلیو استت) نور را همسو با محور دیش روی آن باز میتابانند. گرمای تابشی با شدت بالای متمرکز شده در کانون میتواند کاربرد های زیادی از جمله تولید هیدروژن سوختی و تامین انرِژی لازم برای واکنش های گرما-شیمیایی داشته باشد. بودجه ریالی این طرح یکصد و پنجاه میلیون تومان است که از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران کشور به طرح پرداخت میشود. مدت اجرای این طرح سه سال و قرار است یک کارگاه در زمینه کاربرد های کوره خورشیدی نیز در ایران برگزار گردد.
بدینوسیله گروه همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه از طرف دانشگاه زنجان، این موفقیت را به این همکار بزرگوار و جامعه دانشگاه زنجان تبریک عرض می نماید.
 

 

 

 

بورس تحصیلی موسسه تبادلات آکادمیک آلمان DAAD

لیست برخی از برنامه های دآآد برای روابط دانشگاهی و پروژه های تبادل دانشگاهی

لیست برنامه های بورسیه دآآد برای دانشجویان و محققین در ایران(2018-2017)

لیست برخی از برنامه های بورسیه دآآد برای دانشجویان و پژوهشگران در ایران ( 2018-2017 )

بازدید امروز: 2