خانه :: اساتید :: اخبار
کارگاه تخصصی بین‌المللی "زیتون از مزرعه تا سفره"
کارگاه تخصصی بین‌المللی اهمیت تولید زیتون از مزرعه تا سفره و توسعه روستایی  (5-8-1397) ادامه خبر
پژوهش بین المللی دیرینه شناسی
پروژه پژوهش بین المللی دیرینه شناسی بین استاد دانشگاه زنجان و استادان دانشگاه هلسینکی  (3-7-1397) ادامه خبر
بین المللی شدن دانشگاهها یا توسعه اموزش عالی فراملی در صدر سیاستهای وزارت علوم مطرح شده است. بین المللی شدن یک رقابت است که نیاز به اعتماد به نفس، آمادگی، ورزیدگی، و خود را در معرض نقد قرار دادن دارد و هیچ دانشگاهی نمی تواند خود را از این سیاست عقب بکشاند. بین المللی شدن دانشگاهها نه تنها به توسعه علمی کمک می کند، بلکه در سطح کلان امنیت بوجود می آورد. گروه همکاری های علمی بین المللی دانشگاه زنجان با کمک شوراهای تصمیم گیرنده دانشگاه و معاونت ها و دانشکده های نقش تصمیم گیرنده، سیاستگذار و تسهیل کننده ی تحقق تعاملات علمی بین المللی چند جانبه را از ابعاد آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و مشاوره ای بین دانشگاه زنجان و موسسه های خارج از کشور ایفا می کند. ... ادامه
عقد قرارداد پژوهشی بین المللی با موسسه مطالعات بین المللی آسیای میانه
عقد قرارداد پژوهشی بین المللی با موسسه مطالعات بین المللی آسیای میانه یونسکو (IICAS- UNESCO)عقد قرارداد پژوهشی بین المللی با موسسه مطالعات بین المللی آسیای میانه یونسکو (IICAS- UNESCO)

IICAS-UNESCO
International Institute for Central Asian Studies 

 

 دانشگاه زنجان با همکاری وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران و پیگیری مستمرّ دفتر همکاریهای علمی بین المللی و معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه موفق به عقد دو قرارداد جمعا به مبلغ 27000 دلار با موسسه مطالعات بین المللی آسیای میانه یونسکو شد. قرارداد­های مذکور که مقرر است توسط گروه تاریخ و گروه پژوهشی ایلخانی شناسی اجرا شوند عبارتند از:

1- تاثیر اسلام بر راه ابریشم

2- تاثیر حکومت ایلخانان بر راه ابریشم

این موسسه متشکل از 11 کشور ایران، روسیه، چین، آذربایجان، قزاقستان، کره، قرقیزستان، پاکستان، تاجیکستان، ترکیه و  ازبکستان است که در مسیر راه ابریشم واقع شده اند می باشد. دبیرخانه ایکاس در شهر سمرقند کشور ازبکستان واقع است.

http://www.unesco-iicas.org/


ارسال شده در مورخه: 21-03-1397