خانه :: اساتید :: اخبار
برگزاری کلاس عملی درس نجوم و اخترفیزیک برای دانشجویان کارشناسی فیزیک
برگزاری کلاس عملی درس نجوم و اخترفیزیک برای دانشجویان کارشناسی فیزیک در رصدخانه دانشگاه (24-2-1398) ادامه خبر
طرح رصدخانه دانشگاه زنجان با مساحت 260 متر مربع در سال 1381 به همت تعدادی از اساتید گروه فیزیک و همکاری و مساعدت معاونت محترم اداری و مالی و دفتر طرحهای عمرانی وقت، در منتهی الیه جنوبی سایت دانشگاه به تصویب رسید و در سال 1389 ساختمان مربوطه مورد بهره برداری قرار گرفت. ساختمان این رصدخانه دو طبقه بوده و بر روی پشت بام آن، اتاق رصد مجموعه قرار دارد که گنبد 5/4 متری بالای آن، از دور خودنمایی می کند. اتاق رصد مجموعه، به قطر 80/3 و ارتفاع 20/2 متر و بصورت آجری اجرا شده است... ادامه
برگزاری شب رصدی دبیران و همکاران اداره کل آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان
برگزاری شب رصدی برای تعدادی از دبیران فیزیک و همکاران اداره کل آموزش و پرورش ناحیه یک زنجانتعداد 60 نفراز دبیران فیزیک، ریاضی، شیمی، زمین شناسی و جغرافی اداره کل آموزش و پرورش ناحیه یک استان زنجان طی هماهنگی های قبلی با روابط عمومی دانشگاه، در تاریخ های 26 شهریور و 25 مهر ماه سالجاری از ساعت 18 الی 22 در رصدخانه دانشگاه به رصد و بازدید پرداختند.

جزئیات این برنامه شامل: برگزاری کلاس آموزشی نجوم آماتوری توسط کارشناس محترم رصدخانه، بازدید از تلسکوپها و موزه ابزارآلات نجومی رصدخانه و رصد عملی ماه و سیارات مریخ، مشتری، زهره و زحل با تلسکوپ های پرتابل و همچنین تلسکوپ اصلی رصدخانه بود که این برنامه بسیار مورد توجه و استفاده این عزیزان قرار گرفت.

دوستانی که در این شب رصدی ما را یاری کردند: خانم حسنوند از دانشجویان کارشناسی ارشد فیزیک نجومی.


ارسال شده در مورخه: 28-07-1397