خانه  :: اساتید  :: اخبار

تیم "اندیشه" از دانشگاه زنجان نائب قهرمان شد
در پنجمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان تیم "اندیشه" از دانشگاه زنجان نائب قهرمان شد 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مرحله کشوری پنجمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان به میزبانی دانشگاه تهران برگزار شد و تیم "اندیشه" از دانشگاه زنجان توانست از بین۱۶ تیم برتر کشوری از مجموع ۴۴۰ تیم شرکت کننده در این مسابقات به مقام نایب قهرمانی برسد.

گفتنی است این دوره از مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران با حضور 440 تیم از 23 استان کشور به‌صورت گروهی و هر گروه متشکل از ۴ عضو و یک سرپرست یا مربی برگزار شد که از هر گروه ۲ نفر به‌عنوان مناظره کننده در مسابقه شرکت نمودند. زمان هر مسابقه درمجموع ۳۲ دقیقه است که به‌صورت یک فرصت ۶ دقیقه‌ای، جهت طرح مسئله، دو فرصت ۳ دقیقه‌ای جهت دفاع و یک فرصت ۴ دقیقه‌ای جهت نتیجه‌گیری برای هر گروه تفکیک‌شده است و هر مسابقه توسط ۳ داور (هیئت‌علمی) قضاوت می‌شود.

روز سوم و مراسم اختتامیه مرحله کشوری پنجمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در دانشگاه تهران برگزار شد و در این مرحله دو تیم دانشجویی از دانشگاه‌های زنجان(به عنوان گروه موافق) و فردوسی مشهد (به عنوان گروه مخالف) درخصوص موضوع "قطب‌بندی سیاسی، کشور را دچار بحران اجتماعی خواهد کرد" به مناظره پرداختند.

در این مناظره گزاره‌هایی همچون "تعریف بحران اجتماعی"، "نحوه بروز و ظهور زمینه‌های بحران اجتماعی"، "تفاوت قطب‌بندی سیاسی با تکثرگرایی و اقتدارگرایی کشورها"، "تعریف هویت اجتماعی"، "نیاز حکومت‌ها به قطب‌بندی سیاسی"، "تفاوت قطب‌بندی سیاسی با رقابت سیاسی"، "سطوح مختلف بحران اجتماعی"، "مصداق‌های بروز بحران‌های اجتناعی ناشی از قطب‌بندی سیاسی در جوامع مختلف" مورد بحث قرار گرفت.

در نهایت تیم "اندیشه"از دانشگاه زنجان توانست در مرحله کشوری مسابقات مناظرات دانشجویی، از بین۴۴۰ تیم شرکت کننده در این مسابقات با شکست دادن تیم هایی همچون دانشگاه تهران و امام صادق به مقام نایب قهرمانی نائل شود.

نتایج مسابقات به شرح ذیل میباشد:

جایگاه نخست : تیم تنقیح مناط از دانشگاه فردوسی مشهد

جایگاه دوم : تیم اندیشه از دانشگاه زنجان (آقایان حسین عبادتی، محمد جندقی، احمد بیگدلی، علیرضا گرایی)

جایگاه سوم : تیم ساتراپ از خراسان رضوی

همچنین در دیدار رده‌بندی این مسابقات، تیم کلوپن، دیگر نماینده زنجان در جایگاه چهارم ایستاد .

 

 

 

 

 

 


ارسال شده در مورخه: 24-9-1395

آخرين اخبار با موضوع: دفتر ریاست و روابط عمومی

مراسم گرامیداشت هفته آموزش و روز معلم

با سخنرانی دکتر رضا منصوری، معاون اسبق وزیر علوم

   

انتصابات صورت گرفته

طی احکامی از سوی ریاست دانشگاه

   

تغییر زمان برگزاری

دوره توجیهی بدو خدمت کارکنان

   

روز ارتباطات و روابط عمومی

روز ارتباطات و روابط عمومی بر تلاشگران عرصه هنر هشتم مبارک باد

   

پربازدیدترین مطلب در زمینه:
دفتر ریاست و روابط عمومی

به مناسبت گرامیداشت هفته سلامت