خانه  :: اساتید  :: اخبار

حضور نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در دانشگاه زنجان
حضور دکتر مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و دکتر نصیری قیداری نماینده یونسکو در دانشگاه زنجان 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه زنجان، دکتر مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و دکتر نصیری قیداری نماینده یونسکو در ایران، امروز یکشنبه 17 اردیبهشت ماه در دانشگاه زنجان حضور یافتند.

پزشکیان و هیات همراه پس از ادای احترام به شهدای گمنان در دانشگاه زنجان جهت دیدار با اعضای شورای دانشگاه در سالن شهریاری دانشگاه حاضر شد.

ابتدای جلسه ریاست دانشگاه ضمن عرض خیرمقدم گزارشی از عملکرد دانشگاه زنجان را به سمع و نظر حضار رساند و در ادامه اعضای جلسه سوالاتی در خصوص آموزش عالی و دانشگاه طرح نمودند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار گفت: تنها راه نجات کشور با علم و دانش هست و خواهد بود، دیدن مشکلات به معنای حل کردن آن نیست و باید راه حل برای آن اندیشید.

وی افزود: کار را باید به کاردان سپرد و از کارشناسان، متخصصان و فوق تخصصان استفاده نمود و تنها راه حل آن، این است که به روش های علمی رجوع کنند.

پزشکیان در ادامه گفت: بزرگترین مشکل کشور عدم تناسب بین عرضه و تقاضا هست، تعداد زیاد دانشگاه در کشور علی رغم جمعیت کشور، خیانت است برای کشور که دانش آموختگان بی کیفیت حاصل آن خواهد بود.

وی بیان کرد: شاخص در تمام امور "عدالت" هست که باید در جامعه تناسب و تعادل ایجاد کند. اختیارات دانشگاه ها اختیارات بالایی می باشد؛ اعتباری که می گیرند کمک هست؛ هیات امنای دانشگاه ها همانند مجلس اختیار دارند و قانونی هم هست.

پزشکیان گفت: ما مجبوریم در آینده از تعداد دانشگاه ها کاسته و تعدادی از آنها را ببندیم، باید جلوی توسعه نامتناسب را گرفت و در چارچوب نیاز باید توسعه بوجود بیاید در غیر اینصورت منجر به تلف شدن منابع، وقت و عمرمان خواهد شد.

وی ادامه داد: وزارت علوم باید تمرکز را در خصوص پژوهشکده ها در تهران چاره اندیشی کرده و سایر شهرستانها هم سهیم باشند.

ایشان افزود: وابستگی به دولت توسعه را ناممکن می کند؛ دانشگا هها برحسب اختیارات باید بودجه را در برنامه راهبردی خود بدون نیاز به بودجه دولتی بنویسند.

در ادامه دکتر نصیری قیداری گفت: به خاطر منافع شخصی و دوست داشتن بی خودی دیگران حرف نزنیم و در رفتار و عمل یکسان باشیم . وی نیز در ادامه مطالبی را در خصوص کمیت دانشگاه ها بیان فرمود.

 

 

 


ارسال شده در مورخه: 17-2-1396

آخرين اخبار با موضوع: دفتر ریاست و روابط عمومی

مراسم گرامیداشت 39 مین سالگرد پیروزی انقلاب

یکشنبه 15 بهمن ماه ساعت 15 در سالن همایش های بین المللی غدیر برگزار خواهد شد

   

ارتقای علمی 6 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه

طی جلسه هیأت ممیزه ارتقای تعدادی از اعضای هیأت علمی دانشگاه مورد تایید قرار گرفت

   

اعطای جایزه تحصیلی از سوی بنیاد ملی نخبگان به 14دانشجو

14 نفر از دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه، موفق به دریافت جایزه تحصیلی از سوی بنیاد ملی نخبگان شدند.

   

نامه کانون صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه زنجان

نامه اعضای هیات علمی دانشگاه زنجان به رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

   

پربازدیدترین مطلب در زمینه:
دفتر ریاست و روابط عمومی

انتصابات صورت گرفته