خانه  :: اساتید  :: اخبار

بیانیه بسیج اساتید دانشگاه زنجان
پیرامون وقایع اخیر کشورباسمه تعالی

أفضَلُ العَقلِ الاعتِبارُ، وَ أفضَلُ الحَزمِ الاستِظهارُ، وَ أكبَرُ الحُمقِ الاغتِرارُ 
 برترين خرد، عبرت گرفتن است و برترين دورانديشى، احتياط كردن و پشتيبان جُستن است و بزرگترين بي خردى، فريب خوردن (و غفلت) است.  امام علی علیه السلام (غرر الحكم : ۳۲۷۳)  

نگاهی به تاریخ چند دهه اخیر انقلاب اسلامی حکایت از فراز و نشیب های فراوانی است که همگی همراه با شیرینی ­ها و تلخی هایش بسیار درس آموز و قابل توجه است. بی گمان دلاور مردی­ ها و از خودگذشتگی­ های مردان و زنان این مرز و بوم منجر به پیدایش حماسه‌ های بزرگی در دوران دفاع مقدس برای جلوگیری از آفند و خطر دشمنان خارجی و خشکاندن ریشه ‌های جریانات داخلی وابسته به بیگانه شده است. با این حال، دشمنان درمانده­ و خوار ایران عزتمند اسلامی از راه­ های گوناگون دیگر برای به انزوا و ضعف کشاندن کشور و ملت ایران همواره سعی کرده ­اند وارد شوند. توطئه این دشمنان خوار و پست، در سال 1388 در درون و بطن کشور به صورت فتنه ­ای پیچیده و فضایی غبارآلود بروز داده شد. در این فضای درهم­ پیچیده و دهشتناک فتنه که نشأت گرفته از رژیم منحوس اسرائیل و دولت خودکامه آمریکا و دلداده­ های وامانده­ ی آن­ ها در داخل کشور بود، همان مردان و زنان این مرز و بوم با هوشیاری و غیرت تمام و بصیرتی بسیار ژرف در برابر جنگ نرم روانی و سیاسیِ از پیش طراحی­ شده، دست به حماسه ­ای دیگر یازیدند و مشتی بر دهان توطئه ­گران خارجی، بدخواهان و فتنه­ انگیزان زدند. حماسه بزرگ نهم دی ماه 88 درس عبرتی است برای آنانکه در سرشان خیال چپاول به دین و کشور بزرگ­ مردان و نیک ­اندیشانی که در بستر عاشورا بزرگ­ شده­ اند، را می­ پرورانند. همچنین، این حماسه ماندگار درس عبرت برای کسانی است که غبار غفلت آن ­ها را سوار بر موج اندیشه­ ها و نقشه­ های بیگانگان کرد.  

از چندین سال پیش، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) پیاپی رهنمود های اندیشمندانه و زمان ­شناسانه ­ای در باب بهبود جنبه­ های گوناگون پیشرفت اقتصادی کشور به مسئولین نهادهای مختلف به ویژه مسئولین اجرایی تبیین نمودند. همچنین ایشان به روی آوری حربه دشمن به ابزار اقتصادی به ­طور مفصل اشاره و تشریح نمودند.

اکنون با نگاهی عمیق به نحوه شعارها و رفتارهای موجود در برخی از تجمعات روزهای اخیر در برخی شهرها که در ظاهر ناشی از وضعیت اقتصادی مردم قشر ضعیف بود می­ توان این موضوع را به درستی درک نمود که کسانی (رسانه­ های بیگانه و جیره ­خوران آن ­ها در داخل کشور) به دنبال تشویش اوضاع و کشاندن شعار مردم قشر ضعیف از اقتصادی به سوی پیشبرد اهداف شوم سیاسی خود در تقابل با نظام اسلامی هستند.

بسیج اساتید دانشگاه زنجان با اصرار به آرمان های اصیل اسلام ناب محمدی (صلی ا... علیه و آله و سلم) و تجدید پیمان با حضرت امام خامنه­ ای (مدظله العالی)، در راستای روحیه انقلابی ­گری و به تبعیت از امام مسلمین در حمایت از دولت ­های وقت و ضمن حمایت قاطع از دولت جناب اقای دکتر روحانی، گله­ مندی خود را از نبود برنامه ­های لازم و کم­ کاری ­های مسئولین محترم در جهت پیش ­برد اقتصاد مقاومتی اعلام می ­دارد و از مسئولین اجرایی و قانونگذاری کشور می­ خواهد که در جهت رفع مشکلات اقتصادی مردم و جلوگیری از گرانی کالاها به جد و با تلاش تمام گام­ هایی مؤثر و کاربردی بردارند و در برابر سخنان مردم خود را عرضه نموده و برای آن ­ها حقایق و موضوع­ های مربوطه را تبیین و شفاف نمایند. همچنین از هموطنان شریف و عزیزمان می ­خواهیم که نسبت به اخبار، کلیپ و عکس ­های منتشر شونده در فضای مجازی به هوش باشند تا فریب وسوسه ­انگیزی و کذب­ پراکنی رسانه­ ها و گروه­ های معاند را نخورند.

 دشمنان این مرز و بوم بدانند که جنگ تبلیغاتی و عملیات روانی آن ­ها تاثیری در پایبندی مردم ایران به آرمان ‌های اصیل انقلاب اسلامی ندارد و نخواهد داشت و ما اساتید دانشگاه همواره در کنار مردم بزرگوار و دوشادوش آن عزیزان در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی، حفظ تمامیت ارضی و اعتلا و پیشرفت کشور تحت فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) تا پای جان ایستاده و از هیچ اقدامی دریغ نخواهیم کرد. 

بسیج اساتید دانشگاه زنجان

 

 


ارسال شده در مورخه: 12-10-1396

آخرين اخبار با موضوع: نهاد مقام معظم رهبری

اعلام برندگان

مسابقه " حق ماندنی است" و مسابقه " میثاق"

   

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان:

پرداخت تسهیلات به دانشجویان متقاضی سفر به عتبات عالیات آغاز شد

   

زمان ثبت نام ازدواج دانشجویی تمدید شد

ثبت نام بیست و یکمین دوره ازدواج دانشجویی تا 30 بهمن ماه تمدید شد

   

نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی

با موضوع " سیاست های حوزه آموزش و تحصیلات تکمیلی در تولیدعلم" و با حضور دکتر عظیمی مقدم، دوشنبه ساعت 10

   

پربازدیدترین مطلب در زمینه:
نهاد مقام معظم رهبری

قابل توجه همکاران محترم