خانه  :: اساتید  :: اخبار

میزبانی اعضای شورای دانشگاه
از آیت الله علی خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجانحضرت آیت الله خاتمی با حضور خود در جلسه شورای دانشگاه زنجان نقش دانشگاه را در خصوص آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان بسیار مهم دانست.

در ابتدای این جلسه سیدمحسن نجفیان سرپرست دانشگاه ضمن عرض خیرمقدم تعریف کلی از دانشگاه به سمع و نظر حضار رسانده و مطالبی را درباره دانشگاه های نسل سوم و فعالیت دانشگاه در این خصوص ایراد کردند.

سپس نماینده ولی فقیه در استان با غریبه ندانستن خود از دانشگاه بر آشنایی چندین ساله خود با محیط دانشگاه به جهت لمس مشکلات و مسائل دانشگاه ها اشاره کرده و افزود دنیا باید با علم اداره شود.

علی خاتمی به استناد حدیث "العلم سلطان" گفت می توان توسط علم بر همه چیز مسلط شد البته همه سلطه ها بد نبوده و وقتی انگیزه خدمت و تعالی باشد بهترین ابزار علم و دانش خواهد بود.

ایشان با اشاره به بعثت پیامبر و تاریخ حجاز از تلاش ایران برای عقب نماندن از شتاب و حرکت دنیا به سمت پیشرفت افزود: دنیا ساکن نخواهد بود که ما به آنها برسیم، استعداد ایرانی های جزو متوسط به بالای دنیا بوده و ما باید با استفاده از راه های میان بر و تکیه به تاریخ تمدن روشن 8000 ساله خود با سرعت تمام خود را در عرصه های علمی پژوهشی به دنیا اثبات نمائیم.

امام جمعه زنجان با مهم دانستن خروجی های دانشگاه نقش دانشگاه را در خصوص آموزش های مهارت لازم به دانشجویان مخصوصا در زمینه مهارت های زندگی بسیار مهم دانست و تبدیل پایان نامه های دانشجویی به کار و رفع مشکلات جامعه یک اصل اساسی در زمان کنونی تاکید نمود.

وی در پایان با سفارش بر بحث مدرک گرایی که گریبان گیر جامعه شده از تاثیر اساتید دانشگاهی به ضمیر ناخودآگاه دانشجویان برای جهت دهی و تربیت نیروهای پرتلاش، خلاق و ماهر به عنوان موضوع بدیهی یاد کرد و یاد و خاطره دبیر فیزیک و ریاضی دوران دانش آموزی خود "رزاق افشارچی" به جهت تاثیر در روند زندگی خود گرامی داشت.

 

http://www.znu.ac.ir/data/prmovie/1394/pr_telegrm1.jpg

 

 


ارسال شده در مورخه: 18-10-1396

آخرين اخبار با موضوع: دفتر ریاست و روابط عمومی

ارتقای علمی 6 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه

طی جلسه هیأت ممیزه ارتقای تعدادی از اعضای هیأت علمی دانشگاه مورد تایید قرار گرفت

   

اعطای جایزه تحصیلی از سوی بنیاد ملی نخبگان به 14دانشجو

14 نفر از دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه، موفق به دریافت جایزه تحصیلی از سوی بنیاد ملی نخبگان شدند.

   

فراخوان جمع آوری کمک های دانشگاهیان

دانشگاه زنجان در راستای رسالت اجتماعی خود اقدام به ساخت مرکز آموزشی در مناطق زلزله زده با کمک شما خواهد کرد.

   

نشست ریاست دانشگاه با دبیران انجمن های علمی و فرهنگی

نشست صمیمی ریاست دانشگاه با دبیران انجمن های علمی و کانون های فرهنگی دانشجویان برگزار شد.

   

پربازدیدترین مطلب در زمینه:
دفتر ریاست و روابط عمومی

انتصابات صورت گرفته