خانه  :: اساتید  :: اخبار

میزبانی اعضای شورای دانشگاه
از آیت الله علی خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجانحضرت آیت الله خاتمی با حضور خود در جلسه شورای دانشگاه زنجان نقش دانشگاه را در خصوص آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان بسیار مهم دانست.

در ابتدای این جلسه سیدمحسن نجفیان سرپرست دانشگاه ضمن عرض خیرمقدم تعریف کلی از دانشگاه به سمع و نظر حضار رسانده و مطالبی را درباره دانشگاه های نسل سوم و فعالیت دانشگاه در این خصوص ایراد کردند.

سپس نماینده ولی فقیه در استان با غریبه ندانستن خود از دانشگاه بر آشنایی چندین ساله خود با محیط دانشگاه به جهت لمس مشکلات و مسائل دانشگاه ها اشاره کرده و افزود دنیا باید با علم اداره شود.

علی خاتمی به استناد حدیث "العلم سلطان" گفت می توان توسط علم بر همه چیز مسلط شد البته همه سلطه ها بد نبوده و وقتی انگیزه خدمت و تعالی باشد بهترین ابزار علم و دانش خواهد بود.

ایشان با اشاره به بعثت پیامبر و تاریخ حجاز از تلاش ایران برای عقب نماندن از شتاب و حرکت دنیا به سمت پیشرفت افزود: دنیا ساکن نخواهد بود که ما به آنها برسیم، استعداد ایرانی های جزو متوسط به بالای دنیا بوده و ما باید با استفاده از راه های میان بر و تکیه به تاریخ تمدن روشن 8000 ساله خود با سرعت تمام خود را در عرصه های علمی پژوهشی به دنیا اثبات نمائیم.

امام جمعه زنجان با مهم دانستن خروجی های دانشگاه نقش دانشگاه را در خصوص آموزش های مهارت لازم به دانشجویان مخصوصا در زمینه مهارت های زندگی بسیار مهم دانست و تبدیل پایان نامه های دانشجویی به کار و رفع مشکلات جامعه یک اصل اساسی در زمان کنونی تاکید نمود.

وی در پایان با سفارش بر بحث مدرک گرایی که گریبان گیر جامعه شده از تاثیر اساتید دانشگاهی به ضمیر ناخودآگاه دانشجویان برای جهت دهی و تربیت نیروهای پرتلاش، خلاق و ماهر به عنوان موضوع بدیهی یاد کرد و یاد و خاطره دبیر فیزیک و ریاضی دوران دانش آموزی خود "رزاق افشارچی" به جهت تاثیر در روند زندگی خود گرامی داشت.

 

http://docs.znu.ac.ir/web/prmovie/1394/pr_telegrm1.jpg

 

 

;
ارسال شده در مورخه: 18-10-1396

آخرين اخبار با موضوع: دفتر ریاست و روابط عمومی

اعلام قطعی برق

از سوی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان

   

انتصابات صورت گرفته

طی احکامی از سوی ریاست دانشگاه

   

روز زمین پاک دانشگاهیان در کنار پل تاریخی میربهاءالدین

روز جهانی زمین پاک امسال با شعار "نه گفتن به زباله های پلاستیکی" برگزار شد

   

برگزاری نشست دبیران انجمن های علمی و دانشجویی

نشست دبیران انجمن های علمی و دانشجویی با حضور امام جمعه محترم زنجان برگزار شد

   

پربازدیدترین مطلب در زمینه:
دفتر ریاست و روابط عمومی

انتصابات صورت گرفته