خانه  :: اساتید  :: اخبار

پژوهش بین المللی دیرینه شناسی
پروژه پژوهش بین المللی دیرینه شناسی بین استاد دانشگاه زنجان و استادان دانشگاه هلسینکیپروژه پژوهش بین المللی دیرینه شناسی بین استاد دانشگاه زنجان و استادان دانشگاه هلسینکی

 

پیرو تفاهم نامه مشترک بین دانشگاه زنجان و دانشگاه هلسینکی، استادان ان دانشگاه به دعوت گروه زمین شناسی و گروه همکاری های علمی بین المللی دانشگاه زنجان به ایران سفر نموده و پژوهش میدانی خود را در منطقه مراغه انجام دادند. منطقه مراغه بدلیل دارا بودن بقایای فسیلی مهره داران میوسن بالایی (8 میلیون سال پیش) در کشور، غرب آسیا و منطقه مدیترانه شرقی منحصر بفرد می باشد و از اواسط قرن19 میلادی مورد توجه دیرینه شناسان خارجی بوده است. در دهه گذشته بخشی از این ناحیه فسیلی که از غنای بیشتری برخورداراست به عنوان اثر طبیعی ملی معرفی شده و مورد مراقبت سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارد.

در کنار این پژوهش، با تلاش اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مراغه، نشست تخصصی دیرینه شناسی تکاملی (با تاکید بر دیرینه شناسی مهره داران فسیل مراغه)  با حضور دکتر قویدل سیوکی، استادان فوق و دکتر مجید میرزایی عطاآبادی از دانشگاه زنجان تشکیل گردید و در خصوص دستاوردهای خود در این پروژه سخنرانی کردند. پروفسور میکائیل فورتلیوس (Mikael Fortelius) و دکتر آنو کاکینن (Anu Kaakinen) از دانشگاه هلسینکی فنلاند، سخنرانی های خود را در زمینه نقش اکولوژی در تکامل و نیز نتایج مطالعات اخیر در منطقه  فسیلی مراغه ارائه نمودند. سپس دکتر میرزایی عطاآبادی پیرامون مجموعه فسیلی مراغه سخنانی نموده و در پایان نیز دو تن از دانشجویان دکتری نتایج پژوهش های خود را در منطقه فسیلی مراغه ارائه کردند. این نشست در حاشیه برگزاری بیستمین همایش ملی و هشتمین کنگره بین المللی زیست شناسی در 31 مرداد ماه در مراغه برگزار گردید.


ارسال شده در مورخه: 03-07-1397

آخرين اخبار با موضوع: دفتر همکاریهای علمی بین المللی

تور زنجان گردی دانشجویان غیرایرانی

بازدید دانشجویان غیرایرانی از موزه ها و مناطق دیدنی زنجان (28-02-1398)

   

رتبه شاخص تاثیر دانشگاه زنجان در آرمان های توسعه پایدار

رتبه شاخص تاثیر دانشگاه زنجان در آرمان های توسعه پایدار (21-02-1398)

   

دانشگاه زنجان میان دانشگاه های نامدار جهان

رتبه دانشگاه زنجان میان دانشگاه های نامدار جهانی و آسیایی (21-02-1398)

   

جنگ و محیط زیست

آسیب های جنگ بر محیط زیست (22-12-1397)

   

پربازدیدترین مطلب در زمینه:
دفتر همکاریهای علمی بین المللی

تفاهم نامه همکاری با دانشگاه دیپونگرو