خانه :: اساتید :: اخبار
برگزاری مانور زلزله در دانشگاه زنجان
هدف این مانور افزایش تاب آوری و تمرین برای ارتقای دانش و مهارت دانشجویان در جهت پیشگیری از خسارات زلزله بود (21-9-1397) ادامه خبر
حضور صاحب 280 اختراع داخلی و بین المللی در دانشگاه
برنامه اختراع و تولید دانش از بطن قرآن کریم با حضور دکتر روح الله شریفی در دانشگاه زنجان برگزار شد (20-9-1397) ادامه خبر
در آزمایشگاه اپتیک دانشگاه زنجان به ثمر رسید:
طراحی و ساخت سیستم آزمایشگاهی ارتباط دید مستقیم لیزری با پهنای باند 150Mb/s  (19-9-1397) ادامه خبر
جان گرفتن مجدد دانشگاه با دمیدن خونی از جنس دانشجو
اگر مجموعه دانشگاه را مثل پیکر یک انسان در نظر بگیریم، دانشجو به مثابه خونی است که در رگ های این بدن جاری است 

بالاخره پس از چند ماه سوت و کور بودن نسبی دانشگاه، چشم ما به حضور پر شور و نشاط دانشجویان و نخبگان دانشگاهی روشن شد.

اگر مجموعه دانشگاه را مثل پیکر یک انسان در نظر بگیریم، دانشجو به مثابه خونی است که در رگ های این بدن جاری است که با حضور دوباره این کالبد را  شاداب و پرنشاط می سازد و چقدر خوب که این خون هر ساله تازه و پر انرژی تر از گذشته جاری می شود.

با این تفاسیر خداوند منان را بی نهایت سپاسگزاریم که الطافش را شامل حال ما کرد و دوباره سرمشق مهرماه را که همان مهربانی است، بار دیگر در کنار همدیگر مشق می­کنیم.

شاید برخی از دوستان ترم بالایی از جدایی دوباره خانواده و گرفتن خوابگاه که به تبع آن نظافت اتاق و یخچال و ظروف نشسته، ایستادن در صف غذا و سرویس های ایاب و ذهاب و... مقداری گلایه کنند، ولی در هر صورت این حضور و دیدارهای تازه و دیده بوسی های پر از امید، جان دوباره ای به پیکر دانشگاه بخشیده است و آغازی پر از نشاط و امید را نوید می دهد.

البته لازم به یادآوری است که هرچند در آغاز سال تحصیلی هستیم اما باید بدانیم که بیدار ماندن ها و استرس شب امتحان از رگ گردن به ما نزدیک تر است.

«دانشگاه سبز ایران» یا همان دانشگاه زنجان با خانواده ای حدوداً 13 هزار نفری، اعم از دانشجو، کارمند و استاد در فضایی به مساحت 400 هکتار و تعداد 139 رشته در مقاطع کارشناسی تا دکترا، امسال میهمانان جدیدی تحت عنوان دانشجویان جدید الورود را نیز پذیرا شده که ضمن خیرمقدم به آنها، باید به طور ویژه تری حال و هوای این نو ورودان را داشته باشیم و در همه زمینه ها کمک کارشان باشیم.

توصیه می­کنیم جهت قرار گرفتن در حال و هوای آغاز سال تحصیلی و گرفتن انرژی مثبت، مشاهده آلبوم تصاویر روزهای اول دانشگاه را از دست ندهید.

 


ارسال شده در مورخه: 03-07-1397