خانه :: اساتید :: اخبار
انتصابات صورت گرفته
طی احکامی از سوی ریاست دانشگاه انتصاب تعدادی از مدیران گروه ها انجام شد (17-9-1398) ادامه خبر
روز دانشجو گرامی باد
روز فکرهای خلاق، روز اندیشه های نو؛ روز دانشجو گرامی باد (16-9-1398) ادامه خبر
اگهی جذب نیروی انسانی با تجربه آزمایشگاهی
مرکز فناوری های کوانتومی ایرانجهت تکمیل نیروی انسانی متخصص امریه جذب می نماید (9-9-1398) ادامه خبر
راه اندازی ایستگاه تیمار، تحقیقات و پرورش آهو در دانشگاه زنجان
آموزش، ترویج و ایجاد دانشگاه سبز جهت توسعه پایدار، از اهداف ایستگاه تیمار، تحقیقات و پرورش آهو استایستگاه تیمار، تحقیقات و پرورش آهو در دانشگاه زنجان راه اندازی شد. دکتر بهرام ملکی معاونت اداری و مالی دانشگاه در مصاحبه با روابط عمومی هدف از راه اندازی این ایستگاه را مدیریت و حفظ تنوع زیستی استان، تکثیر گونه های در حال انقراض، تیمار آهوان آسیب دیده یا زخمی ناشی از شکارو همچنین پژوهش بروی گونه های بومی عنوان نموده و گفت آموزش، ترویج و ایجاد دانشگاه سبز جهت توسعه پایدار که یکی از مؤلفه های آن زیست بوم طبیعی همراه با حفظ گونه های جانوری و گیاهی و نیز فرهنگ سازی تعامل با طبیعت می باشد از دیگر اهداف ایستگاه تیمار، تحقیقات و پرورش آهو است.

این ایستگاه با همکاری اداره محیط زیست استان و اخذ پروانه از سازمان محیط زیست کشور و ملاحظات تعیین شده از سوی این ارگان و تحت نظر کارشناسان اداره محیط زیست، گروه محیط زیست دانشگاه، گروه علوم دامی و دامپزشکی، مزرعه تحقیقاتی و فضای سبز دانشگاه احداث و اداره می گردد.

دکتر ملکی مساحت عرصه این ایستگاه را 17000مترمربع شامل پناهگاه، آبخوری، فضای باز و جنگلی و فنس حفاظتی مورد تایید کارشناس محیط زیست واقع در ضلع جنوبی ساختمان مرکزی کنار ایستگاه هواشناسی دانشگاه  عنوان کرد.

 

عکس ها را در آلبوم تصاویر دانشگاه مشاهده نمایید.

 


ارسال شده در مورخه: 30-06-1398