خانه :: اساتید :: اخبار

آمار سایت

بازديد امروز: 10
بازديد ديروز: 33
بازديد کل: 160749
کسب موفقیت افتخار آمیز
توسط اساتید گروه شیمی دانشگاه زنجانبنا به اعلام فدراسیون سرآمدان علمی ایران وابسته به معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران، آقای دکتر هاشم شهروس وند  با کسب اعتبار علمی 153 و رتبه 53 و آقای دکتر علی رمضانی با کسب اعتبار علمی 64 و رتبه 94 در گروه ب فهرست سرآمدان علمی ایران در سال 1399 قرار گرفته اند.

شایان ذکر است معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف دستیابی جمهوری اسلامی ایران به مرجعیت علمی جهانی، فدراسیون سرآمدان علمی ایران را در سال ۱۳۹۴ راه اندازی کرده است. این فدراسیون سالانه  حدود 50 تا 100  نفر از اعضای هیات علمی کشور را که دارای دستاوردهای پژوهشی برتر(طبق آئین نامه فدراسیون) بوده را شناسایی و حمایت می کند.

هدف از  این برنامه انتخاب افرادی است که در حال حاضر فعالیت ها و دستاوردهای پژوهشی برتری دارند. برای شناسایی این افراد از شاخص های معتبر علم سنجی استفاده شده و افراد، سالانه در یک مکانیزم رقابتی انتخاب می شوند. برای محاسبه اعتبار علمی افراد از دو شاخص کیفیت انتشارات و ارجاعات باکیفیت غیر خودی  استفاده می شود. این شاخص ها وابسته به تعداد مقالات در نشریات برتر، تعداد سخنرانی ها در کنگره های معتبر بین المللی به عنوان سخنران کلیدی یا مدعو، تعداد ارجاعات غیر خودی  در نشریات برتر می باشد.

کسب این موفقیت افتخارآمیز را به آقایان دکتر علی رمضانی و دکتر هاشم شهروس وند تبریک گفته و استمرار موفقیت های ایشان را از درگاه حضرت حق خواستاریم.


ارسال شده در مورخه: 26-05-1399