خانه :: اساتید :: اخبار
سمینار کسب درآمد از اینترنت
برگزاری سمینار کسب درآمد از اینترنت با همکاری مرکز رشد توسط شرکت مثبت بینان شریف (26-11-1395) ادامه خبر
نقشه راه ارزیابی و حمایت از شرکت های دانش بنیان
نقشه راه ارزیابی و حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان در معاونت علمی، فناوری ریاست جمهوری (3-11-1395) ادامه خبر
جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش سبلان
بنياد نخبگان استان زنجان با همكاري اتاق بازرگاني صنايع برگزار می کند (3-11-1395) ادامه خبر
توسعه واحدهاي صنعتي و كشاورزي در استان زنجان در طي سالهاي اخير، اين استان را به يكي از قطبهاي توسعه كشاورزي كشور تبديل كرده است. وجود اين امر، مزيتهاي نسبي قابل توجهي را جهت ايجاد و توسعه صنايع كوچك و متوسط فناور در منطقه به وجود آورده است. دانشگاه زنجان با توجه به وجود ظرفيتهاي بالاي تحقيقاتي و فناوري به ويژه در صنايع فلزي و صنايع شيميايي در منطقه و تأثير مثبت آن بر توسعه اقتصادي استان و به منظور ايفاي نقش خود در حمايت از شركتهاي فناور نوپا اقدام به راه‌اندازي مركز رشد واحدهاي فناوري دانشگاه زنجان در سال 1382 تاسیس شده است. این مرکز رشد در تاریخ 20/10/82 پس از اخذ مجوز موافقت اصولی فعالیت خود را آغاز نمود.... ادامه
تولید ماده رنگ‌بر صنعتی (با تکنولوژی نانو و مواد بایو)
برای اولین بار در ایران توسط شرکت کیا صنعت ولکان مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه زنجانبه گزارش روابط عمومی دانشگاه، شرکت کیا صنعت ولکان مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه زنجان با تیم تحقیقاتی مجرب و متخصص موفق به تولید محصولی برای از بین بردن رنگ‌های صنعتی و ساختمانی از همه انواع سطوح، با تکنولوژی نانو و بیو مواد شد.

گفتنی است روش رنگ بری این محصول که برای نخستین بار در ایران توسط شرکت کیا صنعت ولکان ساخته‌شده است، در مقایسه با سایر روش‌های مشابه رنگ بری بسیار ایمن بوده و دوست دار محیط‌زیست می‌باشد.

روش‌های مشابه برای رنگ بری عموماً به روش‌های مکانیکی و شیمیایی دسته‌بندی می‌شوند. روش‌های مکانیکی مانند سندبلاست، وت بلاست و . . . آلودگی‌های زیست‌محیطی بسیاری را به وجود می‌آورند.

روش‌های شیمیایی نیز توأم با اسیدهای خطرناک می‌باشد. که علاوه بر سرطان‌زا بودن و تخریب محیط‌زیست، قطعه زیر کار را دچار خوردگی می‌کنند.

قابل‌ذکر است اعضای شرکت کیا صنعت ولکان را آقایان جواد بیات، اسماعیل پورسعیدی، علی استوار و سرکار خانم مرضیه کریمی تشکیل می‌دهند.


ارسال شده در مورخه: 29-6-1395