خانه :: اساتید :: اخبار

-

-

-

-

توسعه واحدهاي صنعتي و كشاورزي در استان زنجان در طي سالهاي اخير، اين استان را به يكي از قطبهاي توسعه كشاورزي كشور تبديل كرده است. وجود اين امر، مزيتهاي نسبي قابل توجهي را جهت ايجاد و توسعه صنايع كوچك و متوسط فناور در منطقه به وجود آورده است. دانشگاه زنجان با توجه به وجود ظرفيتهاي بالاي تحقيقاتي و فناوري به ويژه در صنايع فلزي و صنايع شيميايي در منطقه و تأثير مثبت آن بر توسعه اقتصادي استان و به منظور ايفاي نقش خود در حمايت از شركتهاي فناور نوپا اقدام به راه‌اندازي مركز رشد واحدهاي فناوري دانشگاه زنجان در سال 1382 تاسیس شده است. این مرکز رشد در تاریخ 20/10/82 پس از اخذ مجوز موافقت اصولی فعالیت خود را آغاز نمود.... ادامه
بروزرسانی: 25-5-1394
گزارش عملکرد مرکز رشد

گزارش عملکرد مرکز رشد واحدهای فناوری در سال1393

         طی سال 1393 که سال یازدهم فعالیت مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه زنجان از زمان تاسیس بود، این مرکز با توجه به سوابق فعالیتهای گذشته و با بررسی نقاط قوت و ضعف خود در سالهای پیشین با رویکرد بهبود نقاط قوت و افزایش سطح کیفیت خدمات­رسانی به واحدهای مستقر به ادامه کار پرداخت. برخی از فعالیتهای انجام شده در سال مذکور به شرح زیر است:

  • بررسی و داوری 16 طرح متقاضی و پذیرش  7 طرح در مرحله رشد مقدماتی و 4 طرح در مرحله رشد
  • شرکت در نمایشگاه فن بازار ملی کشور و موفقیت یکی از واحدهای مستقر در مرکز رشد - شرکت کاوشگران راز دانش - به انعقاد تفاهم­نامه تجاری­سازی با موسسه شرف (شبکه رشد فناوری)
  • عقد تفاهم نامه همکاری با بنیاد نخبگان استان زنجان
  • حمایت مالی از واحدهای مستقر به میزان 900 میلیون ریال
  • ارائه خدمات اسکان و تجهیزات اداری به 20 واحد فناوری
  • ایجاد ارتباط و تلاش برای جذب سرمایه گذار برای واحدهای مستقر
  • برگزاری 2 دوره آموزشی
  • معرفی واحدهای حائز شرایط لازم به جشنواره علم تا عمل

برخی از رویدادهای مرکز رشد واحدهای فناوری در سال 93

یکی از دستاوردهای مهم واحدهای مستقر در مرکز رشد، برگزیده شدن شرکت تجهیزگاما به عنوان رتبه اول استانی در جشنواره علم تا عمل سال 1393 می ­باشد. بازدید معاون محترم علمی ریاست جمهوری از مرکز رشد و بازدید مدیر کل برنامه­ریزی امور فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری از رویدادهای دیگر مرکز رشد در این سال است.

مرکز رشد واحدهای فناوری جذب حداقل 10 واحد رشد مقدماتی و 7 واحد دوره رشد، توسعه کمی و کیفی، برگزاری دوره­های آموزشی و ارائه مشاوره موثر به واحدها، راه­اندازی آزمایشگاه الکترونیک و کارگاه عمومی را سرلوحه فعالیت­های خود در سال 1394 قرار داده است.

بازدید امروز: 2