خانه :: اساتید :: اخبار
بروزرسانی: 8-6-1402
کانون های فرهنگی فعال

لوگوی کانون نام کانون اهداف کانون طبق اساسنامه دبیر آدرس دفتر پست الکترونیکی
هنرهای تجسمی

کانون هنرهای تجسمی در سال 1387 با هدف ایجاد زمینه مناسب جهت کشف، پرورش و ارتقاء استعدادهای هنری دانشجویان و حمایت از ایده های خلاق هنری و ایجاد زمینه کارآفرینی برای دانشجویان  تشکیل شد. برگزاری کارگاه های آموزشی، برپایی نمایشگاه های هنری از آثار دانشجویان و دعوت از اساتید صاحب سبک در زمینه های مختلف از جمله فعالیت های این کانون است.

ملیکا کلانتری

ضلع شرقی کتابخانه مرکزی –
روبه روی دانشکده هنر و معماری
Visul.arts.znu@gmail.com
وژین

کانون کرد زبانان دانشگاه زنجان که از سال 1376 در راستای ترویج فرهنگ، آداب ، رسوم وزبان اقوام  کرد تشکیل گردید تا فعالیت های این کانون بتواند ضمن شناساندن فرهنگ بومی این مناطق، در راستای همدلی و تعامل با سایر اقوام گام های مثبتی بردارد.از جمله فعالیت های این کانون برگزاری محافل شعر کردی، بزرگداشت مشاهیراستانهای کردنشین، یبرگزاری یادواره شهدای حلبچه و...     می­ باشد.

ساجده شکورپور طبقه زیرین دانشکده انسانی vazhinznu@gmail.com
تئاتر

کانون فرهنگی- هنری تئاترازسال1388 درزمینه هنرفاخرنمایش شروع به فعالیت کرده است و در طی این سالها کارهای ارزشمندی دررابطه با گسترش، جذب، جهت دهی و پرورش استعدادهای دانشجویی درزمینه این هنر ارزشمند انجام داده است. این کانون با شرکت درجشنواره های دانشگاهی، استانی، منطقه ای و کشوری حضور فعالی درعرصه ارائه هنر نمایش داشته و با برگزاری کارگاه های آموزشی و کلاسهای تمرین در این حوزه، توانسته است دانشجویان علاقمند و مستعد را تا کسب بالاترین رتبه­ های دانشگاهی در این عرصه سوق دهد.

مسعود سالاری فرد
طبقه زیرین دانشکده انسانی-
پلاتوی کانون تئاتر
Znu_theatre@gmail.com
سایه

کانون شعر و ادب سایه از سال 1392 در راستای ترویج فرهنگ، هنر و ادبیات ایرانی شکل گرفته است. شناسایی دانشجویان مستعد در زمینه شهر و ادب، برگزاری نشست های ادبی، بزرگداشت مفاخر فرهنگی و ادبی این سرزمین، باروری ذوق ادبی دانشجویان، برگزاری مسابقات و جشنواره های ادبی از جمله رسالت های اسن کانون است.

مائده شجاعی ضلع شرقی کتابخانه مرکزی–
روبه روی دانشکده هنر و معماری
kanoonsayeh.znu@gmail.com
رهاورد

این کانون ازمهرماه 1401 با هدف کشف و جذب استعدادهای دانشجویان جهت تشکیل یک گروه توانمند متشکل از تیم های دانشجویی در حوزه های مختلف ایده پردازی، برنامه ریزی جهت برگزاری برنامه های نمایشی، طراحی( دکور، پوستر، لوگو، بنر، دکور صحنه و ...)، ساخت تیزر، فیلم تبلیغاتی و تولید محتواو ... تشکیل گردید تا در این راستا بتواند بسیاری از نیازهای دانشجویان را در تشک لها، انجمن ها و کانون ها در حوزه های ذکر شده مرتفع نماید.

محمدحسین نجفی ضلع شرقی کتابخانه مرکزی –
روبه روی دانشکده هنر و معماری
 
مهر

کانون خیریه مهراز سال 1392 با هدف آموزش، پیشگیری، و کمک به درمان بیماران سرطانی شکل گرفت. این کانون در انجام طرحها و برنامه های خود با مرکز مهرانه شهر زنجان که بزرگترین مرکز خیریه درمان سرطان شمالغرب کشور است همکاری تنگاتنگی دارد. برگزاری سمینارهای آموزشی، برپایی نمایشگاهها و بازارچه های خیریه دانشجویی به سود بیماران سرطانی، برگزاری برنامه های فرهنگی مختلف و عیادت از بیماران از جمله فعالیت های این کانون است.

مینا وثاقتی ضلع شرقی کتابخانه مرکزی –
روبه روی دانشکده هنر و معماری
mehr@znu.ac.ir
همفکر

این کانون درسال 1398 تشکیل شد و با هدف ایجاد بسترمناسب جهت به ظهور رساندن طرح ها و ایده های خلاق دانشجویان درحوزه اشتغال زایی و کارآفرینی آغاز به کار کرد. برگزاری کارگاه های آموزشی، استارتاپ ها و تدهای مختلف و مدیریت بازارچه های دانشجویی جهت ارائه تولیدات دانشجویان، از جمله فعالیتهای این کانون است.

فاطمه درزی ضلع شرقی کتابخانه مرکزی –
روبه روی دانشکده هنر و معماری
Znu.hamfekr97@gmail.com
همیاران
سلامت روان

کانون همیاران سلامت روان در سال 1397 در راستای سازماندهی و تربیت دانشجویان به منظورآماده ساختن آنان در انجام خدمات همیاری، ارجاع و تسهیل ارائه خدمات مشاوره ای به دانشجویان تشکیل گردید. توسعه مشارکت دانشجویان در تصمیم گیری­­ ها و و فعالیت­های مربوط به مشاوره دانشجویی ، کوشش در جهت تبیین و شناساندن وظایف و هدفهای مرکز مشاوره دانشگاه از طریق برنامه های آموزشی از جمله اهداف این کانون است. برگزاری برنامه های فرهنگی- اجتماعی عام المنفعه، برگزاری کارگاههای مشاوره ای و کمک به حداق رساندن آسیب های اجتماعی از جمله فعالیت های این کانون است.

فاطمه چگینی ضلع شرقی کتابخانه مرکزی –
روبه روی دانشکده هنر و معماری
hamyaranznu@gmail.com
همیاران
سلامت و بهداشت
این کانون از سال 1397 با هدف جذب، تربیت و سازماندهی دانشجویان جهت خدمات همیاری، تسهیل ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به دانشجویان تشکیل گردید.از دیگر اهداف این کانون کوشش در جهت تبیین و شناساندن وظایف و هدفهای مرکز بهداشت و درمان از طریق برنامه های آموزشی و تلاش در جهت تقویت روحیه خودمراقبتی و نوعدوستی بین دانشجویان می­باشد. برپایی ایستگاه های سلامت، برگزاری نشست های تخصصی و کارگاههای آموزشی، انتشار نشریه، بروشورو تراکت های بهداشتی از جمله فعالیت های این کانون است. طیبه خلیلی   Hamyaran97znu@gmail.com
کاسپین

کانون کاسپین از بهمن ماه 1397 در دانشگاه زنجان فعالیت خود را آغاز کرد. اعضای این کانون دانشجویان استانهای شمالی کشورهستند که در دانشگاه زنجان مشغول به تحصیلند. ازجمله اهداف تشکیل این کانون ترویج واشاعه فرهنگ بومی ، آداب و رسوم ، زبان و خرده فرهنگ های شمال ایران است که درنهایت منجر به پیوند برادری و وحدت مابین اقوام مختلف دانشگاه می شود. برگزاری مسابقات ورزشی، بازیهای محلی، برپایی نمایشگاه غذاهای محلی، و برگزاری محفل شعر به زبان مادری از جمله فعالیت های این کانون است.

کونر حسینی ضلع شرقی کتابخانه مرکزی –
روبه روی دانشکده هنر و معماری
Caspian97znu@gmail.com
سیمرغ

کانون سیمرغ از سال 1390 در دانشگاه مشغول به فعایت میبشد و حوزه فالیت اینکانون در زمینه فیلم عکس است. این کانون با هدف اعتلای فرهنگ، هنر و سینما تشکیل شد.ازجمله فعالیت های این کانون اکران فیلم، برگزاری جلسات نقد، برگزاری جشنواره های فیلمنامه نویسی، کارگاه های آموزشی، مسابقات عکاسی و ..در سطح دانشگاه است.

فرشاد بابایی دانشکده مکانیک- طبقه همکف kanoonsimorgh@yahoo.com
موسیقی

کانون فرهنگی- هنری موسیقی ماهور از سال 1389 با هدف ترویج موسیقی اصیل و فاخر ایرانی در بستردانشگاه و جذب دانشجویان مستعد و علاقمند در زمینه موسیقی تشکیل شد. این کانون دارای گروه های مختلفی از دانشجویان نوازنده درزمینه موسیقی سنتی و پاپ است که دربرگزاری بسیاری ازبرنامه های کانونهای فرهنگی ، انجمن های علمی و تشکل های دانشجویی همکاری می­ کنند.

شایان باقرزاده زیر سن سالن غدیر دانشگاه Kanoon.mosighiznu@gmail.com
دارالقرآن

این کانون قدیمی ترین کانون دانشگاه بوده و از سال 1376 درعرصه قرآن وعترت مشغول به فعالیت است. برگزاری کلاسهای آموزشی در سطوح و رشته های مختلف قرآنی( روانخوانی، تجوید، حفظ، قرائت تحقیق و ترتیل و...)، برگزاری مسابقات قرآنی، شناسایی و جذب نیروهای مستعد و توانمند قرآنی در سطح دانشجویان و برگزاری دوره های تربیتی، عقیدتی، و سخنرانی­ های مذهبی ونیز همکاری و کمک در برگزاری مسابقات سراسری دانشجویی قرآن کریم در مرحله دانشگاهی از جمله فعالیت های این کانون است.

سعیده ملاکرمی ضلع شرقی کتابخانه مرکزی –
روبه روی دانشکده هنر و معماری
 
هلال احمر

کانون هلال احمر از سال 1379 با هدف جذب و آموزش دانشجویان به منظور آماده سازی در انجام خدمات امدادی، اجتماعی و فرهنگی مورد نیاز جامعه و مدیریت بحران بویژه به هنگام بروز حوادث طبیعی تشکیل شد. از دیگر اهداف کانون تقویت حس مشارکت، نیکوکاری، کمک به وفاق و همدلی بین دانشجویان در کمک رسانی به آحاد جامعه است. برگزاری کارگاههای آموزشی امداد و نجات؛ کمکهای اولیه، ایستگاه های جمع آوری کمکهای مردمی، برگزاری مانور، و بازارچه های خیریه برخی از اقدامات این کانون است.

سینا عربلویی دانشکده علوم اجتماعی –
طبقه اول – جنب دفتر انجمن علمی
helal@znu.ac.ir
نسل باران

این کانون در سال 1388 با ماهیت فرهنگی- اجتماعی در راستای ایجاد بسترو ترویج فرهنگ ازدواج آسان و تحکیم بنیان خانواده و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در دانشگاه شکل گرفت. ازجمله فعالیت های این کانون ایجاد هسته های دانشجویی مستعد، خوشفکر و صاحب ایده های نو در رابطه با اهداف فوق الذکر است. تلاش در جهت اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب، اشاعه راهکارهای عملی ازدواج آسان با برگزاری کارگاه ها و جلسات سخنرانی، همایشها، کرسی های آزاداندیشی و اردوهای تشکیلاتی از جمله فعالیت های این کانون است.

نیلوفر طالقی ضلع شرقی کتابخانه مرکزی –
روبه روی دانشکده هنر و معماری
Naslbaran.znu@chmail.com
اشراق این کانون از سال 1388 درحوزه های فرهنگی و اجتماعی شروع به فعالیت نموده است. اعضای این کانونها ترک زبانان دانشگاه می باشند. از جمله اهداف  تشکیل این کانون گسترش و شکوفایی فرهنگ بومی و شناساندن فرهنگ، زبان، آداب و رسوم آذری زبانان، شناساندن جاذبه های فرهنگی و تاریخی، معرفی و تجلیل از مشاهیر و مفاخر.از جمله فعالیت های این کانون برگزاری کارگاه های آموزشی زبان ترکی استانبولی، ترکی آذربایجانی، اجرای تئاتر ترکی، پخش فیلم، برگزاری محفل شعربه زبان ترکی و ... می باشد.  علی  دانشکده مکانیک- طبقه همکف-
سمت چپ  روبه روی آزمایشگاه سیالات
Israq.ocaq@gmail.com
صنایع دستی

کانون صنایع دستی دانشگاه در آبان ماه 1401 با هدف شناسایی استعدادها و زمینه سازی رشد خلاقیت های هنری دانشجویان و ساماندهی آنها در زمینه ترویج و توسعه صنایع دستی، معرفی هنرهای اصیل ایرانی و اشتغال‌زایی برای دانشجویان در حوزه مذکور ایجاد شد. ازجمله برنامه برگزار شده توسط این کانون برگزاری کارگاه های آموزشی، برپایی نمایشگاه های تخصصی، راه اندازی فروشگاه های هفتگی جهت ارائه تولیدات دانشجویی و...می باشد.

هاجر احمدی 

ضلع شرقی کتابخانه مرکزی    

کانون جوان آرا

 

این کانون در سال 1401 با تشکیل تیمی رسانه ای با رویکرد آگاه سازی، ارتقاء و پرورش توانمندی ها و استعدادهای دانشجویان در زمینه های مختلف با استفاده از هنر رسانه، در قالب باشگاه خبر نگاران شروع به کار کرد. از جمله اهداف تشکیل این کانون برگزاری دوره های آموزشی، تولید محتوای فرهنگی و رسانه ای در قالب پلتفرم های موجود، تاسیس و برقراری پایگاه خبری، ساخت پادکست، راه اندازی رادیو دانشگاه ، برگزاری سمینار و کنفرانس و... میباشد.

 غزل بهزادی فر   ضلع شرقی کتابخانه مرکزی  
 

بازدید امروز: 4