بروزرسانی: 22-8-1401
تفاهم نامه ها و قرادادهای اداره همکاریهای علمی بین ‏المللی

 

دانشگاه زنجان در طی یک دهه ی اخیر تفاهم نامه های علمی بین المللی زیر را با موسسات و دانشگاههای کشورهایی مانند ایتالیا، فنلاند، بریتانیا، چین، تاجیکستان، ترکیه، فرانسه، هلند، مالزی و تونس امضا نموده است. این دانشگاه همچنین عضو رسمی شورای بین المللی دانشگاههای دنیا (IUC) است.

 

گسترش همکاری های بین المللی با آکادمی علوم چین و دانشگاه کشاورزی نانجینگ و دانشگاه جنگداری نانجینگ در کشور چین

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

موسسه زمین شناسی و ژئو فیزیک، آکادمی علوم چین

1. Institute of Geology and Geophysics, Chinese Academy of Sciences

 

موسسه دیرینه شناسی مهره داران و دیرینه انسان شناسی، آکادمی علوم چین

2. Institute of Vertebrate Paleontology and Paleoanthropology, Chinese Academy of Sciences

 

موسسه مهندسی برق، آکادمی علوم چین

3. Institute of Electrical Engineering, Chinese Academy of Sciences

 

مرکز پژوهشی اکولوژی و محیط زیست، آکادمی علوم چین

4. Research Center for Eco-Environmental Sciences, Chinese Academy of Sciences

 

دانشگاه کشاورزی نانجینگ

5. Nanjing Agricultural University

 

دانشگاه جنگلداری نانجینگ

6. Nanjing Forestry University

 

موارد همکاری مورد توافق طرفین:

 1. عقد دو تفاهم نامه همکاری علمی بین المللی در خصوص فعالیت های آموزشی، پژوهشی و فناوری بین دانشگاه زنجان و موسسه زمین شناسی و ژئوفیزیک و موسسه دیرینه شناسی مهره داران و دیرینه انسان شناسی آکادمی علوم چین
 2. توافق در انجام دو پژوهش بین المللی مشترک با موسسه دیرینه شناسی مهره داران و دیرینه انسان شناسی
 3. توافق در انجام چهار پژوهش بین المللی مشترک با موسسه زمین شناسی و ژئوفیزیک
 4. آمادگی موسسه مهندسی برق در انجام پژوهش های مشترک بویژه در حیطه های High Voltage and Plasma، Power Electronics، Smart Grid، Renewable Energy
 5. توافق به انجام 6 طرح پژوهشی مشترک با دانشگاههای کشاورزی و جنگلداری نانجینگ
 6. اعلام آمادگی کلیه موسسات و دانشگاههای مورد بازدید در میزبانی فرصت مطالعاتی استادان دانشگاه زنجان
 7. اعلام آمادگی دانشگاه زنجان و موسسات و دانشگاههای مذکور در برگزاری کنفرانس ها و کارگاههای آموزشی- پژوهشی مشترک در ایران یا چین
 8. اعلام آمادگی کلیه موسسات و دانشگاههای مورد بازدید در میزبانی فرصت مطالعاتی دانشجویان دانشگاه زنجان
 9. اعلام آمادگی طرفین به انتشارات مشترک شامل مجلات، کتب و دیگر انتشارات علمی
 10. ترغیب دیگر فعالیت های دانشگاهی مشترک
 11. سفارت جمهوری اسلامی ایران و رایزن علمی محترم جمهوری اسلامی همچنین سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شانگهای مساعدت خود را در صدور ویزا برای استادان و دانشجویان چینی در راستای همکاری های فوق اعلام نمودند.

 

 

تفاهم نامه همکاری آموزشی، پژوهشی و فناوری بین

دانشگاه زنجان و دانشگاه مونتان لئوبن، اتریش

 

 

به منظور گسترش روابط آموزشی دانشگاهی، این تفاهم‌ نامه شامل یک مقدمه و 12 بند بین دانشگاه زنجان و دانشگاه مونتان لئوبن اتریش منعقد گردیده است.

  (جهت دریافت نمونه مفاد تفاهم نامه کلیک نمایید.)     

 

 

تفاهم نامه همکاری آموزشی، پژوهشی و فناوری بین

دانشگاه زنجان و دانشگاه اورال جنوبی

(25 اسفند 1394)

                                                                                               

                                                             

با توجه به اهمیت همکاری‌ آموزشی، پژوهشی و فناوری بین دانشگاهها و مراکز پژوهشی جهت مشارکت فعال اعضای هیات علمی و پژوهشگران و به منظور گسترش روابط آموزشی دانشگاهی، این تفاهم‌ نامه شامل یک مقدمه و 12 بند بین دانشگاه زنجان و دانشگاه اورال جنوبی واقع در شهر چلیابینسک کشور روسیه در تاریخ 1394/12/25 هجری شمسی برابر با 2016/03/15 میلادی منعقد گردیده است.    

  (جهت دریافت نمونه مفاد تفاهم نامه کلیک نمایید.)       

 

 

تفاهم نامه همکاری آموزشی، پژوهشی و فناوری بین

دانشگاه زنجان و دانشگاه چلیابینسک روسیه

(25 اسفند 1394)

                                                                                                

                                                             

با توجه به اهمیت همکاری‌ آموزشی، پژوهشی و فناوری بین دانشگاهها و مراکز پژوهشی جهت مشارکت فعال اعضای هیات علمی و پژوهشگران و به منظور گسترش روابط آموزشی دانشگاهی، این تفاهم‌ نامه شامل یک مقدمه و 12 بند بین دانشگاه زنجان و دانشگاه چلیابینسک واقع در شهر چلیابینسک کشور روسیه در تاریخ 1394/12/25 هجری شمسی برابر با 2016/03/15 منعقد گردیده است.

                                 (جهت دریافت نمونه مفاد تفاهم نامه کلیک نمایید.)                                      

 

 

 

 

تفاهم نامه همکاری آموزشی، پژوهشی و فناوری بین

دانشگاه زنجان و شرکت مهندسی رانش زمین و مخاطرات طبیعی-IMSRN

به منظور شروع همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و فناوری بین دانشگاه زنجان و شرکت مهندسی رانش زمین و مخاطرات طبیعی-(IMSRN) واقع در شهر گرونوبل فرانسه این تفاهم نامه شامل یک مقدمه و 15 بند در تاریخ 1394/08/18 هجری شمسی برابر با 2015/11/09 میلادی منعقد گردیده است.  

                                     (جهت دریافت نمونه مفاد تفاهم نامه کلیک نمایید.)                                      

 

 

حضور دانشگاه زنجان در جلسه مشترک همکاری های دانشگاهی ایران و ترکیه

                          

دکتر یکتا ساراج، رئیس شورای آموزش عالی ترکیه به همراه اعضای آن شورا و روسای هشت دانشگاه مهم کشور ترکیه، به دعوت دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایران  در آن وزارتخانه حضور پیدا کردند و در جلسه‌ای مشترک با وزیر و معاونان آن و روسای 10 دانشگاه کشور در خصوص گسترش همکاری های علمی دانشگاهی تبادل نظر و تشکیل یک کمیته اجرایی  مشترک تفاهم نمودند. معاون آموزشی،  معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان و  قائم مقام وزیر و رئیس مرکز همکاری های علمی بین‌المللی  وزارت علوم نیز پیشنهادهای خود را برای افزایش  همکاری‌های علمی دو جانبه بیان کردند. روسای دانشگاههای ترکیه از جمله محمود آک رئیس دانشگاه استانبول، محمد کاراچا رئیس دانشگاه فنی استانبول، حکمت کوچاک رئیس دانشگاه آتاترک، دکتر معمر یایلا رئیس دانشگاه فنی ارزروم، سلیمان بایکال رئیس دانشگاه کارادنیز، احسان سابونجو رئیس دانشگاه عبدالله گل، خلیل آک کانات رئیس دانشگاه ترک – آلمان و هالوک گورگون رئیس دانشگاه فنی گبزه هریک دانشگاههای خود را معرفی نمودند و بر ایجاد همکاری با دانشگاههای ایران ابراز تمایل داشتند. روسای دانشگاههای ایران از جمله دانشگاه تهران، صنعتی شریف، علم و صنعت، زنجان، ارومیه، صنعتی سهند تبریز، دانشگاه علمی و کاربردی و نمایندگان دانشگاههای تبریز و الزهرا نیز گزارشی از وضعیت دانشگاه خود را ارائه کردند و در خصوص زمینه‌های همکاری مشترک تبادل نظر کردند. در این جلسه دکتر جمشیدی رئیس دانشگاه زنجان و دکتر کرمی دهکردی رئیس گروه همکاریهای علمی بین‌المللی دانشگاه حضور داشتند. آقای دکتر جمشیدی وضعیت علمی و ظرفیت های آموزشی و پژوهشی دانشگاه زنجان را تشریح نمودند و سابقه‌ای از همکاریهای این دانشگاه با دانشگاههای ترکیه را اعلام کردند. همچنین با توجه به ویژگیهای فرهنگی مشترک، گسترش همکاریها با دانشگاههای دیگر ترکیه را مطرح نمودند. این جلسه نیز شرایطی را فراهم نمود که به طور دوجانبه دانشگاه زنجان با هریک از روسای دانشگاهها گفتگو نماید و بازخورد مثبتی از سوی دو طرف مبنی بر ایجاد همکاری و عقد تفاهم‌نامه حاصل گردد. مهمترین زمینه‌های همکاری مطرح شده عبارتند از: تبادل استاد و دانشجو، فرصت‌های مطالعاتی، برگزاری همایش‌ها و کارگاههای مشترک، دوره‌های تحصیلی مشترک،  تاسیس مراکز آموزش عالی مشترک، اجرای طرح‌های تحقیقاتی مشترک و تاسیس پارک علم و فناوری و شرکت دانش بنیان مشترک. لازم به توضیح است که دانشگاه زنجان هم اکنون با دانشگاه حاجت تپه ترکیه تفاهم نامه همکاری بین‌المللی دارد و دانشگاه فنی استانبول نیز مراحل عقد تفاهم‌نامه را طی می نماید. دانشگاه زنجان در گذشته نیز بازدیدهایی را از دانشگاههای آنکارا و خاورمیانه ترکیه داشته است.

بازدید امروز: 2