خانه :: اساتید :: اخبار

بروزرسانی: 19-5-1394
سرويس مترو وايرلس

در خصوص ارائه سرویس اينترنت به اعضای محترم هیأت علمی جهت استفاده در خارج از محیط دانشگاه ، واحد IT از آذرماه سال 89 امکان استفاده از سرویس مترو وایرلس را در شهر فراهم نموده است و در این خصوص اقدام به هماهنگی با شرکت های اینترنتی در سطح شهر نموده است و در حال حاضر اتصال و پشتیبانی شبکه ی مترو وایرلس دانشگاه زنجان تماما بر عهده ی شرکت سی نت می باشد و کاربران نیاز به هیچ گونه مراجعه به واحد انفورماتیک نخواهند داشت.
شبکه مترو وايرلس، یك نوع تكنولوژی بیسیم می باشد كه اتصال نقاط داخل شهر زنجان را با شبکه ی دانشگاه زنجان بر قرار می کند.در واقع بدین معنی است که گسترش شبکه داخلی دانشگاه محدوده ی شهر زنجان را نیز شامل می شود.

هم اکنون خوابگاه های دانشجویی داخل شهر از طریق همین امکان جدید به شبکه ی دانشگاه متصل می باشند.

سيستم مترو وايرلس چگونه کار مي کند؟
سرویس دهندگان اینترنت داخل شهر (ISP) واسط بین کاربران داخل شهر با شبکه ی داخل دانشگاه می باشند . کاربران از طریق مودم و یا ایستگاههای بیسیم که در منازل نصب می شود به ISP ها متصل می شوند و بعد ISP ها اتصال کاربران را از طریق ایستگاههای وایرلس خود با ایستگاههای وایرلس داخل دانشگاه برقرار می کنند.

چگونه به اینترنت می توان متصل شد؟
پس از این که ISP مورد نظر اتصال شما را با شبکه ی دانشگاه بر قرار نمود، شما مانند روالی که در دانشگاه داشته اید می توانید به اینترنت متصل شوید . بدین معنی که شما ابتدا وارد صفحه hotspot شده و با اکانت اینترنت خود login می شوید بعد می توانید از اینترنت استفاده نمایید.لازم بذکر است شما فقط یک اکانت خواهید داشت و قادر به استفاده از اینترنت بطور همزمان از منزل و دانشگاه نخواهید بود.

 

>>‌ راهنماي سرويس مترو وايرلس

>> ثبت نام استفاده از سرويس

توجه: 10 روز بعد از ثبت نام با شركت سي نت به آدرس ذيل هماهنگي فرماييد:

تماس با سی نت

نشانی : زنجان، سعدی شمالی، ابتدای کوچه پرستار، پلاک ۲۰

تلفنهای تماس :
024-33552910
024-33552911
024-33561217
024-33561216
024-33561056

تلفکس : 33561218-024


ساعت کاری شرکت 9 الی 21
پست الکترونیک : sepehrava@gmail.com

 

توجه: در صورت استفاده از اين سرويس امكان اتصال به اينترنت بطور همزمان در منزل و داخل دانشگاه نخواهيد داشت.

بازدید امروز: 2