خانه :: اساتید :: اخبار
طرح رصدخانه دانشگاه زنجان با مساحت 260 متر مربع در سال 1381 به همت تعدادی از اساتید گروه فیزیک و همکاری و مساعدت معاونت محترم اداری و مالی و دفتر طرحهای عمرانی وقت، در منتهی الیه جنوبی سایت دانشگاه به تصویب رسید و در سال 1389 ساختمان مربوطه مورد بهره برداری قرار گرفت. ساختمان این رصدخانه دو طبقه بوده و بر روی پشت بام آن، اتاق رصد مجموعه قرار دارد که گنبد 5/4 متری بالای آن، از دور خودنمایی می کند. اتاق رصد مجموعه، به قطر 80/3 و ارتفاع 20/2 متر و بصورت آجری اجرا شده است... ادامه
رصدخانه دانشگاه زنجان در نمایشگاه هفته پژوهش
حضور پر رنگ رصدخانه دانشگاه زنجان در 24امین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری زنجانهمچون سالهای گذشته امسال نیز رصدخانه دانشگاه زنجان حضور پرر نگ و فعالی در 24 نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار دارد.

این نمایشگاه که از 11 الی 13 آذر ماه سالجاری در محل دائمی نمایشگاههای کاسپین زنجان از ساعت 16 الی 21 ادر حال برگزاری است امسال نیز شاهد حضور فعال رصدخاه دانشگاه زنجان، انجمنهای علمی دانشجویی : فیزیک، نجوم، شیمی، زمین شناسی و زیست شناسی می باشد.

امسال رصدخانه دانشگاه با دو دستگاه تلسکوپ بازتابی نیوتونی در این نمایشگاه شرکت نموده که یکدستگاه از تلسکوپها در غرفه دانشکده علوم جهت و آشنایی و معرفی به بازدید کنندگان و یک دستگاه دیگر در محوطه بیرونی نمایشگاه برای رصد عملی سیارات مشتری و کیوان توسط علاقمندان و بازدیدکنندگان استفاده می شوند.

تعدادی از عکسهای نمایشگاه در ادامه قابل مشاهده است:

 

با تشکر از دانشجویان عزیزی که در کلیه مراحل برگزاری و اجرای این نمایشگاه (غرفه نجوم) همکاری و مشارکت دارند(کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری): خانمها: تاجیک، شکری، محمدیون، تاران، فرهادی، حسینی، محمدی، تیماره و آقایان: قادری، خدایی، اصلانی، محمدی

 


ارسال شده در مورخه: 13-09-1402