خانه :: اساتید :: اخبار
دانشگاه زنجان جزو ممتازین و بالاترین آمار پاسخگویی
در اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در سامانه این قانون دانشگاه زنجان جزو ممتازین قرار گرفت 

دانشگاه زنجان جزو ممتازین و بالاترین آمار پاسخگویی (%100) در اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در سامانه این قانون قرار گرفت.

بر حسب اعلام کمیسیون قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات دانشگاه زنجان در بین تمامی مراکز آموزشی و پژوهشی کشور جزو برترین دستگاه و موسسه پاسخگو به مخاطبان در سامانه انتشار و دسترسی قرار گرفته است.

قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در ایران در سال ۱۳۸۷ به تصویب مجلس شورای اسلامی و در سال ۱۳۸۸ به تأیید نهایی مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید اما تدوین آیین‌نامه اجرایی و ابلاغ آن تا سال ۱۳۹۴ طول کشید.

براساس این قانون هر فرد ایرانی می‌تواند به همه اطلاعات طبقه‌بندی نشده دسترسی داشته باشد.

زمینه اجرایی این قانون پس از تصویب در دولت به در کمیسیونی به ریاست وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی سپرده شده‌است. آیین‌نامه اجرایی فوق روی وب سایت روزنامه رسمی قابل دسترسی است. کمیسیون تشکیل شده بر حسن اجرای این قانون نظارت می‌کند و با رفع اختلافات در صدد ایجاد وحدت رویه برای اجرایی شدن این قانون است.

بر همین اساس با توجه به درخواست معرفی مسئولین اجرای این قانون از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی مکاتبه‌ای از جانب رئیس سابق دانشگاه علی سپهری از مورخ 09/11/1396 به عنوان مسئول اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، دانشگاه زنجان معرفی گردید تا امور مرتبط با این مهم را پیش ببرد.

 

جهت دریافت متن کامل قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات کلیک فرمائید.

 


ارسال شده در مورخه: 21-08-1402