خانه :: اساتید :: اخبار
بروزرسانی: 24-8-1397
ویژه اعضای هیئت علمی

-

افزایش وام مسکن اعضای هیات علمی رسمي

شورای پول و اعتبار حسب بند 3 از تصمیمات متخذه در یک هزار ودویست و شصتمین جلسه مورخ 24 مهر سال 97 شورای پول و اعتبار، افزایش سقف فردی تسهیلات خرید و ساخت مسکن جهت اعضای هیات علمی رسمی دانشگاهها را تا سقف دویست و پنجاه میلیون تومان، مورد تصویب قرار داد .

توضیح: تسهیلات مذکور بدون سپرده گذاری، صرفاً برای اعضای هیئت علمی (رسمی و پیمانی) و با دوره باز پزداخت حداکثر 20 ساله و با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار (18 درصد) قابل پرداخت است .

اعضای هیئت علمی رسمی که تاکنون از تسهیلات خرید یا ساخت مسکن از طریق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری استفاده نکرده اند، در صورت تمایل به دریافت وام مبتوانند باارائه آخرین حکم کارگزینی به اداره رفاه مراجعه نمایند .

 

امكان دريافت وام مجدد مسكن

بانک مرکزی، اعطای تسهیلات خرید یا ساخت مسکن به اعضای هیات علمی رسمی را هر 10 سال یکبار بلامانع دانست .

اعضای محترم هیئت علمی رسمی که قبلاً وام مسکن با معرفی وزارت علوم دریافت نموده ­ا­ند، ولی از تاریخ دریافت وام قبلی، بیش از ده سال میگذرد، میتوانند در صورت تمایل به دریافت وام مجدد پس از تسویه وام قبلی و فک رهن، با ارائه کپی اسناد مزبور و یا اعلام نظر بانک مرجع دریافت وام قبلی، بانضمام آخرین حکم کارگزینی به اداره رفاه مراجعه نمایند .

 

تعلق وام مسكن به اعضای هیئت علمی پیمانی

(جهت مشاهده سایز بزرگتر بر روی تصویر کلیک کنید)

 

تسهیلات ویژه نقل و انتقال فرزندان اعضای هیئت علمی دانشگاهها

دستور العمل اجرایی مصوبه جلسه 735 مورخ 25 تیرماه 92 شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص تسهیلات فرزندان اعضای هیأت علمی را در این لینک ببینید.

دستورالعمل اجرایی تسهیلات در سال 1394

 

بازدید امروز: 3