خانه :: اساتید :: اخبار
 Banner Slider Demo - Jssor Slider, Carousel, Slideshow with Javascript Source Code

--

--

--

--

آمار سايت

    بازديد امروز: 49
    بازديد ديروز: 54
    بازديد کل: 467467
بروزرسانی: 31-3-1401
درباره گروه علوم محیط زیست

درباره گروه علوم محیط زیست

گروه علوم محیط زیست دانشگاه زنجان، نخستین گروه ایجاد شده با این نام در ایران می‌باشد. این گروه فعالیت خود را با پذیرش 5 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد از مهر ماه سال 1387 آغاز نمود و در حال حاضر سالانه پذیرای 24-18 دانشجو است. رشته علوم محیط زیست یک دانش بین رشته‌ای است و با بسیاری از گروه‌های علمی دانشگاه از جمله گروه‌های شیمی، زمین شناسی، زیست شناسی، فیزیک، خاکشناسی و معدن همکاری نزدیک دارد.

قابل ذکر است که از سال 1400، این گروه، مقطع کارشناسی علوم و مهندسی محیط زیست را نیز با پذیرش 20 دانشجو راه اندازی نموده است و در حال حاضر در هر دو مقطع، دانشجو پذیرش می نماید.


 
شرایط پذیرش

کلیه فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی کشور می‌توانند در آزمون سراسری کارشناسی ارشد این رشته شرکت نمایند. در مقطع کارشناسی علوم و مهندسی محیط زیست، کلیه داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت می نمایند می توانند به صورت پذیرش با کنکور و پذیرش بصورت معدل سنوات تحصیلی پذیرش شوند.

 

 
اهمیت گروه

هدف دوره آموزشی علوم محیط زیست، آموزش افرادی است که قادر به انجام پژوهش‌های کاربردی و بنیادی لازم جهت حل چالش‌ها و مشکل‌های زیست محیطی کشور هستند.این افراد دارای توانایی‌های لازم جهت طراحی و نظارت بر حسن اجرای پروژه‌های تخصصی در زمینه‌های مختلف علوم محیط زیست می‌باشند.

 

بازدید امروز: 5