بروزرسانی: 28-6-1402
درباره گروه علوم محیط زیست

درباره گروه علوم محیط زیست

      گروه علوم محیط زیست دانشگاه زنجان، نخستین گروه ایجاد شده با این نام در ایران می‌باشد. این گروه فعالیت خود را با پذیرش 5 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد از مهر ماه سال 1387 آغاز نمود و در حال حاضر سالانه پذیرای 24-18 دانشجو است. قابل ذکر میباشد از سال 1400،این گروه، مقطع کارشناسی علوم و مهندسی محیط زیست را نیز با پذیرش 20 دانشجو راه اندازی نموده است و در حال حاضر در هر دو مقطع، دانشجو پذیرش می نماید.
     رشته علوم محیط زیست یک دانش بین رشته‌ای بوده و با بسیاری از گروه‌های علمی دانشگاه از جمله گروه‌های شیمی، زمین شناسی، زیست شناسی، فیزیک، خاکشناسی و معدن همکاری نزدیک دارد. 

شرایط پذیرش

     کلیه فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی کشور می‌توانند در آزمون سراسری کارشناسی ارشد این رشته شرکت نمایند. در مقطع کارشناسی علوم و مهندسی محیط زیست، کلیه داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت می نمایند می توانند به صورت پذیرش با کنکور و پذیرش بصورت معدل سنوات تحصیلی پذیرش شوند . 
    تحصیل این رشته تحصیلی مستلزم علاقه به طبیعت بهمراه  تلاش برای شناخت پیچیدگی های پیرامون زیستی جهت عرضه ایده های فعال و کمک کننده است .

اهمیت گروه

     هدف دوره آموزشی علوم محیط زیست، آموزش  متخصصانی قادر به انجام پژوهش‌های کاربردی و بنیادی لازم جهت حل چالش‌ها و مشکل‌های زیست محیطی کشور هستند.
     محصلان و دانش آموختگان این رشته دارای توانایی‌های لازم جهت طراحی و نظارت بر حسن اجرای پروژه‌های تخصصی در زمینه‌های مختلف علوم محیط زیست خواهند بود .   دامنه بازار کار این رشته گسترده بوده و وظایفی همچون حفاظت مردم اثرات مخرب زیست محیطی و بهبود کیفیت محیطی دارند . 

 

 

 

بازدید امروز: 2


ارتباط با معاونت آموزشی

به منظور ارائه خدمات بهتر، هرگونه پیشنهاد و انتقاد سازنده خود را با ما در میان بگذارید

-