خانه :: اساتید :: اخبار
توسعه واحدهاي صنعتي و كشاورزي در استان زنجان در طي سالهاي اخير، اين استان را به يكي از قطبهاي توسعه كشاورزي كشور تبديل كرده است. وجود اين امر، مزيتهاي نسبي قابل توجهي را جهت ايجاد و توسعه صنايع كوچك و متوسط فناور در منطقه به وجود آورده است. دانشگاه زنجان با توجه به وجود ظرفيتهاي بالاي تحقيقاتي و فناوري به ويژه در صنايع فلزي و صنايع شيميايي در منطقه و تأثير مثبت آن بر توسعه اقتصادي استان و به منظور ايفاي نقش خود در حمايت از شركتهاي فناور نوپا اقدام به راه‌اندازي مركز رشد واحدهاي فناوري دانشگاه زنجان در سال 1382 تاسیس شده است. این مرکز رشد در تاریخ 20/10/82 پس از اخذ مجوز موافقت اصولی فعالیت خود را آغاز نمود.... ادامه

آمار سایت

بازديد امروز: 37
بازديد ديروز: 44
بازديد کل: 199827
حضور مرکز رشد و نوآوری در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فن بازار استان
.طبق روال هرساله، نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فن‌بازار استان زنجان روزهای 11 تا 13 آذرماه در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی زنجان (کاسپین) برگزار گردید. امسال نیز مرکز رشد و نوآوری دانشگاه زنجان به همراه شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان خود در این نمایشگاه حضوری فعال داشت. در این نمایشگاه طبق نظرسنجی‌ها غرفه دانشگاه زنجان (شامل دانشکده‌ها، پژوهشکده و مرکز رشد و نوآوری) به‌عنوان غرفه برتر انتخاب گردید.

واحدهای فناور و محصولات و خدمات ارائه شده در نمایشگاه عبارت بودند از:

1- راستین زمین پژوهان (با خدمات شناسایی و صدور گواهی اصالت گوهر، طراحی اکتشاف معدن، اجرای طرح‌های اکتشاف معدن، مطالعات پتروگرافی)

2- شرکت نانو نوآور فناوران ویونا (با محصولات شوینده براق‌کننده، پولیش فلزات، ژل واکس داشبورد، ژل آتش‌زا)

3- شرکت سلامت سبز دانش­‌پژوه اشراق (با محصولات خوراک مکمل آبزیان بر پایه میل‌ورم، کود میلورم مایع، کودهای کشاورزی آلی)

4- شرکت مهندسی ارتعاشات تیام (با خدمات تخصصی ارتعاش‌سنجی، پایش وضعیت و عیب‌یابی تجهیزات دوار)

5- شرکت فرآور رشد آراز (با محصولات انواع خوراک آجیلی اسب، انواع کنسانتره‌های تخصصی، تشویقی‌های هفت میوه، انواع قند تشویقی)

6- شرکت تولید چسب ونوس (با محصولات چسب پی‌یو، چسب فوری، چسب صنعتی(فرنگی)، شوینده زیره کفش)

7- شرکت زیست‌فناوری به‌نژادی ایرانیان (با محصول کیت‌های ژنتیک دامی)

8- واحد فناور بسپار پژوهان سبز (با محصولات گرانول پلی‌اتیلن برای تولید لوله‌های کشاورزی، گرانول پلی‌پروپلین برای تولید اتصالات کشاورزی، پرک آسیابی پلی‌اتیلن برای تولید ظروف بادی، گرانول پلی‌پروپلین برای تولید قطعات مهندسی)

9- واحد فناور بهین آب گستران پایا (با محصول دستگاه رسوب‌گیر مغناطیسی)


ارسال شده در مورخه: 18-09-1402