خانه :: اساتید :: اخبار
توسعه واحدهاي صنعتي و كشاورزي در استان زنجان در طي سالهاي اخير، اين استان را به يكي از قطبهاي توسعه كشاورزي كشور تبديل كرده است. وجود اين امر، مزيتهاي نسبي قابل توجهي را جهت ايجاد و توسعه صنايع كوچك و متوسط فناور در منطقه به وجود آورده است. دانشگاه زنجان با توجه به وجود ظرفيتهاي بالاي تحقيقاتي و فناوري به ويژه در صنايع فلزي و صنايع شيميايي در منطقه و تأثير مثبت آن بر توسعه اقتصادي استان و به منظور ايفاي نقش خود در حمايت از شركتهاي فناور نوپا اقدام به راه‌اندازي مركز رشد واحدهاي فناوري دانشگاه زنجان در سال 1382 تاسیس شده است. این مرکز رشد در تاریخ 20/10/82 پس از اخذ مجوز موافقت اصولی فعالیت خود را آغاز نمود.... ادامه

آمار سایت

بازديد امروز: 24
بازديد ديروز: 28
بازديد کل: 201238
بروزرسانی: 13-2-1402
زمین پژوهان هوشمند پارس

زمین پژوهان هوشمند پارس

نوع استقرار: رشد

ماهیت شرکت: فناور

نام و نام خانوادگی مدیر واحد: صادق کریم‌پولی

تلفن همراه مدیر واحد: 09112929475

نوع شرکت: سهامی خاص

زمینه فعالیت: محاسبات هوشمند در زمینه علوم زمین - معدن و متالورژی

محصولات/خدمات: پیگر اسکن

توضیح:

ایده اصلی (پیگُر) بر پایه طراحی و اجرای کاربردی و عملی الگوریتم­‌های یادگیری ماشین در زمینه علوم زمین، مواد‌معدنی و متالورژی و با اتکا به تیمی از اساتید دانشگاه زنجان شکل گرفت. محصول این شرکت در حوزه معدن‌کاری دیجیتال، ایده دانش‌بنیانی مبنی بر طراحی و ساخت یک تصویربردار مغزه‌های حفاری را به همراه یک نرم‌افزار تحلیل این تصاویر بر پایه هوش‌مصنوعی می‌باشد.

معرفی شرکت:

این شرکت در اسفندماه سال 1399 ثبت گردید. حسب نیازسنجی این شرکت در حوزه معدن­کاری دیجیتال، ایده دانش‌بنیانی مبنی بر طراحی و ساخت یک تصویربردار مغزه­‌های حفاری را به همراه یک نرم‌­افزار تحلیل این تصاویر بر پایه هوش‌مصنوعی مطرح گردید که موفق به جذب سرمایه‌گذار و شتابدهنده شد. این طرح به عنوان اولین تصویربردار مغزه در ایران با قابلیت تشکیل انبار مغزه دیجیتال و نموداربرداری خودکار، مراحل پایانی خود را گذرانده و در حال رایزنی با مشتریان بالقوه جهت ورود به بازار معدنی کشور می­‌باشد. از جمله قابلیت‌های دیگر این تیم انجام پروژه‌هایی در زمینه تشخیص خودکار رویدادهای زلزله، تخمین پارامترها و شکستگی­‌ها در تصاویر سنگ، مدل­سازی پتانسیل‌های معدنی، مدل­سازی عیاری و ژئومتالورژیکی ذخایر معدنی، پایش هوشمند فرآیند استخراج، فرآوری و متالورژیکی، بهینه‌سازی هوشمند انرژی و سوخت کامیون‌­های معدنی، مدارهای فرآوری، فولادسازی و بهبود مسائل مربوط به مهندسی متالورژی و سرامیک است. 

نشانی: مرکز رشد و نوآوری

تلفن: 09112929475

ایمیل: info@pigeor.com

وب سایت: www.pigeor.com

 

 

بازدید امروز: 3