خانه :: اساتید :: اخبار

اخبارشرکت تعاونی مصرف کارکنان


خواص داروئی عرقیات
خواص گیاهان داروئی و عصاره آنها

 

عرق ریحان از خواص متعددی برخوردار می باشد . برخی از خواص عرق ریحان عبارتند از:

عرق ریحان در پیشگیری و درمان تنگی نفس , قرمزی چشم ها , سردرد , 1-سرماخوردگی , تب و برفک دهان مفید بوده و برای جلوگیری از سکته ی قلبی نافع است .

2-عرق ریحان برای درمان کم خونی , افزایش قدرت چشایی , کم کردن کلسترول و فشار خون مفید بوده و برای تقویت قلب و کلیه نافع است . برای این موارد کافی است که هر روز صبح و عصر نصف استکان عرق ریحان تناول کنید .

3-آشامیدن دو فنجان عرق ریحان در روز برای پیشگیری و درمان ورم کلیه ها نافع بوده و باعث افزایش قوای کبد و قدرت رشد کودکان می شود .

4-برای پیشگیری از تشنج معده و رفع عفونت روده ها کافی است قبل از خوردن غذا مقداری عرق ریحان تناول کنید . علاوه بر این خوردن عرق ریحان قبل از غذا معده را تقویت می نماید و سوء هاضمه را برطرف کرده و باعث تقویت روده می شود .

5-عرق ریحان برای افزایش شیر مادران شیرده مفید بوده و ضد دل درد و ضد نفخ محسوب می شود . افزون بر این عرق ریحان خاصیت خواب آوری و آرام بخشی را نیز دارا می باشد .

6-عرق ریحان برای درمان ناتوانی جنسی مفید بوده و اسپرم را زیاد می کند . بدین منظور خوردن 70 الی 100 گرم عرق ریحان در روز نافع است .

خواص عرق مریم گلی

• مانع عرق کردن زیاد شده، یعنی منافذ عرقی را تنظیم می‌کند.1
• اختلال عصبی را برطرف می‌کند.2
• مریم گلی برطرف کننده سرگیجه است.3
• داغ شدن ناگهانی که در هنگام یائسگی به وجود می آید را از بین می برد.4

• هنگام دندان درد، برگ مریم گلی و آویشن را گلوله کرده ، روی دندان گذاشته درد را از بین می‌رود.

خواص عرق گل ختمی

ختمی از نظر طب قدیم ایران سرد و تر است و بطور كلی روی تمام اعضای بدن مخصوصا روده ها ، ریه ها ، معده ، كلیه ها و مثانه موثر است

خواص عرق اسطو خودوس

عرق اسطو خودوس مفید جهت انواع سردرد ، سرگیجه ، ضربه های مغزی ، لرزش اعضای بدن ، عصبانیت ، فراموشی و درمان نقرس - بیماری های کلیه و کبد را تسکین می دهد - رافع عفونت های مجاری تنفس وگریپ - آرام بخش و خواب آور خوبی می باشد.

طریقه مصرف :روزی سه مرتبه هروعده نصف استکان میل کنید

گلاب و فواید فوق العاده آن 

فواید مصرف گلاب

* گلاب در طب سنتی ایرانی دارای خواص فراوانی است که مهم ترین آن آرام بخش بودن آن است. شاید به همین دلیل است که در مراسم عزاداری از آن استفاده می شود.

* گلاب علاوه بر خاصیت آرام بخشی ضد استرس هم هست. همچنین به دلیل تقویت سیستم عصبی، مصرف آن یا بوئیدن آن در درمان بسیاری از سردردها هم کاربرد دارد.

*  به هنگام شب برای رفع بی خوابی موثر است. از طرفی برای کاهش خستگی می توان آن را مصرف کرد.

*  برای تقویت لثه توصیه می شود. حتی برای بهبود آفت های دهان کاربرد دارد.

* گلاب به عنوان یک پاک کننده مناسب برای پوست قابل استفاده است و به شادابی پوست کمک می کند.

* گلاب برای معده و مخصوصاً دهانه معده مفید است، بنابراین می تواند در رفع نفخ یا ریفلاکس موثر باشد. 

* گلاب برای مجاری هوایی و ریه ها نیز مفید است. نرم کننده و لینت دهنده مجاری هوایی و گلو و حلق است. بخصوص برای افرادی که در شغلشان زیاد از حنجره خود استفاده می کنند نظیر مداحان و خوانندگان، آموزگاران، قاریان و امثالهم مفید است.

* گلاب در طب سنتی ایرانی دارای خواص فراوانی است که مهم ترین آن آرام بخش بودن آن است. شاید به همین دلیل است که در مراسم عزاداری از آن استفاده می شود

* یکی از دلایلی که در مراسم عزاداری و سوگواری اموات از گلاب استفاده می کنند این است که مزاج افراد مصیبت دیده که معمولاً دچار استرس، بی خوابی و پرفعالیتی و لذا حرارت بالا شده اند را رو به خنکی و تعدیل برده؛ بوی آن برای قلب و مغز مفید، آرام بخش و تسکین دهنده است؛ طعم آن مورد پسند ذائقه و گوارا بوده، اشتها را که معمولاً در هنگام بروز استرس و غم مختل می شود تحریک نموده؛ باعث تسکین حلق و حنجره و صدا نیز می شود.

 

 
خواص داروئی
خوتص داروئی گیاه آرتیشه (کنگرفرنگی )تولید و فروش توسط تعاونی مصرف کارکنان

رضائی کنگر, [۱۵.۱۱.۱۷ ۱۲:۳۴]
تاثیر فوق العاده آرتیشو در پاکسازی کبد چرب و کیسه صفرا

 آرتیشو

آرتیشو یا همان کنگر فرنگی باعث تحریک ترشح صفرا می شود و به این ترتیب به دفع توکسین ها یا همان سموم انباشته شده در کبد کمک می کند.

 آرتیشو گیاهی است چند ساله درای ساقه ای راست که ارتفاع آن به حدود یک متر می رسد. برگ های آن پهن و دراز مانند برگ های کاهو است که به رنگ سبز تیره است. در انتهای ساقه میوه آن که به شکل میوه کاج یا سیب فلس دار است مشاهده می شود . گلبرگ های آن ضخیم و گوشتی بوده و انتهای گلبرگ ها ضخیم تر است که مصرف خوراکی دارد .این گیاه به صورت بومی در نواحی جنوب اروپا و مدیترانه یافت می شود.

آرتیشو

مواد موجود در آرتیشو

ماده موثره موجود در آرتیشو مانع انباشته شدن چربی در سلول های کبدی می شود.

اسیدکافئیک سبب برطرف شدن چربی کبد شده و فلاونوئیدها به دلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدان بسیار قوی، رادیکال های آزاد کبد را جذب و از تکثیر آنها جلوگیری می کند.

عصاره این گیاه، ذخایر چربی در کبد و سایر بافت ها را کاهش می دهد و با مهار آنزیم هیدروکسی متیل گلوتاریل، کوآنزیم A و ردوکتاز سبب کاهش کلسترول در بدن می شود.این گیاه به شکل دمنوش و در مدت 45 روز باید استفاده شود تا از این طریق بتواند آنزیم های کبدی را تنظیم کند.

تاثیر آرتیشو بر کم کاری کبد و جلوگیری از انسداد کسیه صفرا

براساس آزمایش کلینیکی تاثیر این گیاه بر کسیه صفرا و کاهش درد شکمی و تهوع نیز به اثبات رسیده و دفع سنگ های کیسه صفرا از دیگر مزایای آرتیشو است.

در صورتی که سنگ کسیه صفرا حدود 2 تا 3 میلی گرم باشد می توان با استفاده مستمر و منظم این گیاه، آنها را دفع کرد.کاهش تا 59 درصدی کلسترول و حدود 82 درصدی تری گلیسیرید از جمله اثرات دیگر آرتیشو است.

طرح استفاده از گیاه دارویی آرتیشو در سال گذشته در استان همدان با همکاری پزشک متخصص داخلی توسط 30 بیمار که دارای کبد چرب بودند و آنزیم های کبدی آنها نامنظم داشتند، انجام شد.

با انجام آزمایشات، سونوگرافی و اندازه گیری آنزیم های کبدی بیماران پس از مصرف گیاه دارویی آرتیشو و مقایسه آن با آزمایشات قبل از مصرف این گیاه، اثرات بسیار مثبت این گیاه دارویی برکاهش کبد چرب و تنظیم آنریم های کبدی به اثبات رسید.

آرتیشو

نحوه استفاده صحیح از آرتیشو

 
روش استفاده از گیاه آرتیشو
 
10 تا 20 گرم  برگ آرتیشو را در نیم تا یک لیتر آب و به مدت 15 دقیقه بجوشانید. در طول روز بعد از غذا از این محلول میل کنید.
 
خواص داروئی دیگر آرتیشو :
 
1) تقویت کننده بدن است .
2) موجب دفع ادرار می شود .
3) تب بر است .
4) در درمان رماتیسم مؤثر است .
5) یبوست های ناشی از عدم صفرا را درمان می کند.
6) در درمان ورم روده موثر است .
همچنین بخوانید : همه مطالب در مورد درمان و بیماری کبد چرب
7) باعث دفع سنگهای کیسه صفرا می شود.
8) نیروی جنسی را افزایش می دهد.
9) کلیه و مثانه را گرم می کند.
10) گاز و نفخ معده و روده را از بین می برد.
11) باعث هضم غذا می شود.
12) بیماری های کبدی را درمان می کند.
13) کلسترول خون را پائین می آورد.
14) داروی لاغری است و کسانی که می خواهند وزن کم کنند و لاغر شوند می توانند هر روز آرتیشو بخورند.
15) سرگیجه را برطرف می کند.
16) آنهائی که گوششان زنگ می زند اگر آرتیشو را بخورند آنرا برطرف می کند.
17) مبتلایان به بیماری قند می توانند با خوردن آرتیشو قند خود را تنظیم کنند.
18) در درمان میگرن موثر است .
19) در برطرف کردن بیماری آسم اثر مفید دارد .
20) نقرس را برطرف می کند .
21) آرتیشو رگ ها را تمیز کرده و تصلب شرائین را درمان می کند .
22) در برطرف کردن اگزمت مؤثر است .
23) در درمان اکثر بیماری های پوستی اثر مفید دارد.
24) سموم بدن را دفع می کند.
25) زخم های ریه و روده را درمان می کند.
26) برای جلوگیری از ریزش مو ار برگ های آرتیشو پماد تهیه کرده و به سر بمالید.
27) برای برطرف کردن بوی بد زیر بغل عصاره برگ آرتیشو را به زیر بغل بمالید.
28) عصاره آرتیشو را اگر به بدن بمالید خارش را برطرف می کند.
29) برای رفع آب آوردن بدن از جوشانده آرتیشو به مقدار سه فنجان در روز استفاده کنید.
 
مضرات:
 
آرتیشو چون گرم است ممکن است در بعضی از اشخاص تولید سودا کند لذا بهتر است با سرکه خورده شود ضمناً طعم آرتیشو را دوست ندارند. اینگونه اشخاص اگر بخواهند از مزایای آرتیشو استفاده کننده تنطور قرص یا کپسول آرتیشو مصرف نمایند.

رضائی کنگر, [۱۵.۱۱.۱۷ ۱۲:۳۹]
همه چیز درباره مصرف آرتیشو

 

آرتیشو یا کنگر فرنگی گیاه بومی مناطق مرکزی مدیترانه است ولی در حال حاضر در بیشتر نقاط معتدل دنیا  کشت می‌شود ، آرتیشو طبیعت گرم و خشک دارد و کلسیم ، فسفر ، پتاسیم ، ویتامینهای K، B1، B2، B3  و آهن از مواد فراوان موجود در این گیاه است.

 

از تمام نقاط این گیاه میتوان برای تهیه انواع سالادها و غذاها استفاده کرد ، گیاه تازه را پس از تمیز کردن میتوان منجمد کرد تا در فصول مختلف از آن استفاده شود ، شیره برگ آرتیشو یا کنگر فرنگی دارای املاح معدنی مختلف و سینارین Cynarine است و مصارف درمانی فراوان دارد.

آب آرتیشوی تازه را با دستگاه آبمیوه‌گیری میتوان گرفت ، معمولاً آب آرتیشو را با آب سبزی‌های دیگر مانند کرفس مخلوط می‌کنند تا تأثیر بیشتری داشته باشد ؛ همچنین می‌توان از گیاه خشک شده آرتیشو هم استفاده کرد ، میتوانید 20 گرم خشک شده این گیاه را با 1 لیوان آب جوش به مدت ۱۰ دقیقه دم کنید و نیم ساعت پیش از هر وعده غذایی بنوشید ، برگ‌های خشک گیاه را نیز می‌توانید حدود ۱۲ ساعت خیس کنید سپس در پخت غذا استفاده نمایید.

 

کبد و صفرا : قسمت هایی از این گیاه به علّت طعم تلخ و مواد مؤثری که دارد موجب تحریک و افزایش صفرا و دفع ادرار می‌گردد ، عصاره ی تلخ موجود در آرتیشو برای بیماری‌های صفرا و کبد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

کاهش وزن : استفاده از چای آرتیشو در لاغری و کاهش وزن موثر است و منبع عالیفیبر محسوب می شود. ، برای تهیه چای آرتیشو 10 گرم برگ خشک و 20 گرم برگ تازه آنرا در یک قوری کوچک آبجوش دم کنید و پس از بیست دقیقه آن را صاف کنید و هر روز 2 استکان از آن بنوشید.

 

چربی خون و نقرس : خوردن آرتیشو کلسترول خون را پایین می آورد ، استقاده از برگ تازه آرتیشو همراه با انواع سالاد فصل البته در صورت امکان همراه با کلم بروکلی بسیار مفید است.

 

آسم و تنگی نفس : برگ های تازه آرتیشو را آب بگیرید و روزانه 1 استکان پس از صبحانه و عصرانه میل کنید ، در صورت ترکیب شدن با مقدار مساوی میوه ی بِـه تاثیر آن چند برابر میشود.

 

گرفتگی رگ ها و تصلب شرائین : استفاده از آرتیشو به شکل سالاد همراه با جوانه هایی مانند جوانه گندم ، ماش ، عدس و … به صورت بخارپزشده با مقداری روغن زیتون بسیار موثر است.

 

اگزما و خشکی پوست : مقداری برگ تازه آرتیشو را رنده کنید و روی محل بگذارید و پس از ۱۰ دقیقه بشویید.

 

پاکسازی و دفع سموم بدن : به دلیل وجود مواد تانن‌دار آرتیشو سموم بدن را دفع می‌کند ، استفاده از دم کرده آرتیشو توصیه میشود.

 

درمان زخم‌ داخلی و خارجی و توقف خونریزی : ویتامین k در آرتیشو سبب قطع خونریزی‌های داخلی و خارجی می‌شود ؛ مصرف خوراکی و همچنین تازه آن به شکل های مختلف همین تاثیر را دارد ( در گذشته زخم‌های عمیق مانند زخم خنجر و تیر را با پاشیدن پودر آرتیشو خشک فورا درمان می‌کردند و به همین دلیل به آن قنگر یا قنگه یعنی التیام دهنده زخم می‌گفتند ).

 

تقویت حافظه : به علت داشتن فسفر به تقویت حافظه کمک میکند ، مصرف روزانه به همراه غذا و همچنین به صورت آب گرفته موثر است.

 

خواب آور : مصرف 1 استکان آب برگ تازه آرتیشو 1 ساعت پیش از خواب آرام بخش و خواب آور است.

 

کاهش اوره خون : مصرف روزانه آب برگ تازه آرتیشو همراه با آب کرفس تازه باعث کاهش اوره شده و از عوارض آن می کاهد.

 

دردهای استخوانی : آرتیشو به خاطر کلسیم برای استخوان درد و درد زیر بغل سودمند است ، برای درد های استخوانی مصرف خوراکی و همچنین پختن مقداری از برگ تازه به صورت آب پز و قرار دادن روی محل درد و بستن آن توصیه می شود.

 

دیابت : اینولین موجود در آرتیشو قند خون را ثابت نگه می‌دارد ، بیماران دیابتی نیم ساعت پیش و یا ۲ ساعت پس از هر غذا 1 استکان آب برگ تاره آرتیشو را بنوشند.

 

سیستم گوارشی :  مصرف آرتیشوی پخته همراه با غذا به طور موثر نفخ ، گاز معده ، تهوع و درد معده را از بین می برد ، آرتیشو به علت داشتن آنتی اکسیدان برای سلامت کبد مفید است و ادرارآور طبیعی است و علایم سندروم روده تحریک پذیر را کاهش می دهد.

رضائی کنگر, [۱۵.۱۱.۱۷ ۱۲:۴۴]
آرتیشو ( کنگر فرنگی ) و خواص درمانی عرق آن

آشنایی با آرتیشو (کنگر فرنگی) Artichoke و خواص درمانی آن :                                                                آرتیشو گیاه بومی مناطق مرکزی مدیترانه است ولی در حال حاضر در بیشتر نقاط معتدل دنیا کشت می شود . نا‌م‌های دیگر آن  : كنگرفرنگی، حرشف بستانی، كنگر بستانی، خربع بستانی، زلم بستانی، خرشوف، انگنار، انگیناز، عكوب بستانی، كنرگ بستانی و قناریه می‌باشد.

رومی ها در حدود ۲۰۰۰ سال پیش این گیاه را پرورش می دادند و بعنوان سبزی در سالاد استفاده می کردند .

آرتیشو در قرن شانزدهم  به انگلستان و فرانسه برده شد و سپس در قرن نوزدهم در آمریکا کشت شد . اکنون کالیفرنیا و سواحل اقیانوس آرام مرکز کشت آرتیشو می باشد .

کلمه Artichoke از کلمه ایتالیایی Articicco مشتق شده که بمعنی میوه کاج می باشد و آرتیشو هم مانند میوه کاج است آرتیشو برای رشد احتیاج به آب و باران فراوان درد .

آرتیشو گیاهای است چند ساله دارای ساقه ای راست که ارتفاع آن بحدود یک متر می رسد. برگهای آن پهن و دراز مانند برگهای کاهو است که به رنگ سبز تیره است. در انتهای ساقه میوه آن بشکل میوه کاج یا سیب فلس دار است مشاهده می شود.گلبرگهای آن ضخیم و گوشتی بوده و انتهای گلبرگها ضخیم تراست که مصرف خوراکی دارد.

برای خرید آرتیشو دقت کنید که برگها سفت و سبز باشد. هنگامیکه برگهای آرتیشو قهوه ای است نشان دهنده کهنه بودن آن می باشد.

تركيبات شيميايي:

برگهای خوردنی آرتیشو دارای اینولین ، اینولاز و ماده ای تلخ بنام سینارین Cynarine می باشد .

سینارین خاصیت زیاد کننده ترشحات صفرا را دارد و علت صفرا بری آرتیشو داشتن این ماده است .

در صد گرم آرتیشو پخته مواد زیر موجود است :

 

 

انرژی        14      کالری

پروتئین     1/5      گرم

آب           86       گرم

مواد چرب   0/1      گرم

مواد نشاسته ای      5      گرم

کلسیم     22             میلی گرم

فسفر     40                    میلی گرم

آهن     0/6                   میلی گرم

سدیم  30                    میلی گرم

پتاسیم     0 25         میلی گرم

ویتامین آ        40       واحد بين المللي

ویتامین ب     1 0/04 ميلي گرم

ویتامین ب       2 0/02 میلی گرم

ویتامین ب            3 0/6    میلی گرم

ویتامین ث            5/2       میلی گرم

 

خواص درمانی دوست کبد:

      1.  کبد را تمیز و اعمال کبد را تنظیم میکند

ترشح صفرا را افزایش می دهد.از جمع شدن چربی در کبد جلوگیری میکند و آنهایی که کبدچرب دارند؛ بهتراست از آرتیشواستفاده کنند.یرقان مزمن را درمان میکند.تقویت کننده بدن است.موجب دفع ادرار می شود.تب بر است.در درمان رماتیسم موثر است.یبوست های ناشی از عدم دفع صفرا را درمان میکند.در درمان ورم روده موثر است. مانع ایجاد سنگ های کیسه صفرا می شود.نیروی جنسی را افزایش می دهد.کلیه و مثانه را گرم میکند.گاز و نفخ معده و روده را از بین می برد.باعث هضم غذا می شود.بیماری های کبدی را درمان می کند.کلسترول خون را پایین می آورد.داروی لاغری است. کسانی که می خواهند وزن کم کنند و لاغر شوند، میتوانند هر روز آرتیشو بخورند.سرگیجه را برطرف می کند.آنهایی که گوششان زنگ میزند، اگر ارتیشو بخورند، بهبودی حاصل می شود.مبتلایان به بیماری قند می توانند با خوردن آرتیشو، قند خود را تنظیم کنند، زیرا آرتیشو دارای ماده ای به نام اینولین است که قند خون را ثابت نگاه می دارد.در درمان میگرن موثر است.در برطرف کردن بیماری آسم مفید است.نقرس را برطرف میکند.آرتیشو رگ ها را تمیز و تصلب شرایین را درمان می کند.در برطرف کردن اگزما موثر است.در درمان اکثر بیماری های پوستی اثر مفید دارد.سموم بدن را دفع می کند.زخم های ریه و روده را درمان میکند.برای جلوگیری از ریزش مو، از برگ های آرتیشو  ضماد تهیه کنید و به سر بمالید.برای برطرف کردن  بوی بد زیر بغل، عصاره برگ آرتیشو را به زیر بغل بمالید.اگر عصاره ی آرتیشو را به بدن بمالید خارش را برطرف میکند.برای رفع آب آوردن بدن، از جوشانده ی آرتیشو به مقدار سه فنجان در روز استفاده کنید.اوره خون را کاهش می دهد.برای رفع رنگ‌پریدگی یائسگی می‌توان از كنگرفرنگی استفاده كرد.مصرف آرتیشو برای كم خونی مفید است.

موارد مصرف آرتیشو:

1-     استفاده از عرق آرتیشو  ( اکثریت افراد طعم آرتیشو را دوست ندارند. اینگونه اشخاص اگر بخواهند از مزایای آرتیشو استفاده كننده  باید عرق آرتیشو را  مصرف نمایندکه بسیار خوش طعم میباشد.)

2- میوه آرتیشو را اغلب به همراه سالاد مصرف می کنند. هم بصورت خام و هم آب پز

3-                     آرتیشو را آب پز کنید و قسمت گوشتی وسط برگ ها و قلب آن را با سرکه بخورید

4-                     چای آرتیشو

 

طرز تهیه چای آرتیشو

برای تهیه چای آرتیشو ده تا پانزده گرم برگ خشک و بیست تا چهل گرم برگ تاز

رضائی کنگر, [۱۵.۱۱.۱۷ ۱۲:۴۴]
ه آنرا در یک قوری کوچک آبجوش دم کرده و پس از بیست دقیقه آنرا صاف کنید و هر روز یکی دو استکان آز آن بنوشید.

در ضمن آب آرتیشو نیز دارای خواص درمانی بوده و شیره برگ آرتیشو یا کنگر فرنگی دارای املاح املاح معدنی مختلف و سینارین Cynarine است و مصارف درمانی فراوان دارد ولی تهیه آن امروزه چندان معمول نیست. مصرف آن اوره خون و مقدار درصد غیر طبیعی کلسترول خون را کاهش می دهد. معمولاً آب آرتیشو به آب سبزیهای دیگر برای تأثیر بیشتر بر روی کبد افزوده می شود

 خواص درمانی آرتیشو:

 طبع آرتیشو گرم و كمی خشک است.آرتیشو ترشح صفرا از کبد را افزایش می‌دهد.آرتیشو تقویت کننده ی اعمال کبد است.آرتیشو از تجمع چربی در سلولهای کبدی، تحریک کلیه در دفع اوره و کلسترول جلوگیری می کند.آرتیشو پایین آوردنده ی کلسترول وتری گلیسیرید خون است.آرتیشو در درمان یرقان ،قولنج کبدی، سنگ کیسهٔ صفرا، آب آوردن شکم موثر است.آرتیشو دردرمان سنگ کلیه، قولنج کلیه و ازدیاد اورهٔ خون موثر است.آرتیشو دردرمان بیماریهای پوستی خارشدار موثر است.آرتیشو تب ‌بر است. و نیزدر درمان رماتیسم و یبوست موثر است.خانم‌هایی که قصد باردار شدن دارند نیز بیشتر آرتیشو مصرف کنند.

 آرتیشو برای چه بیماری هایی مضر است؟

افرادی که دچار سنگ کیسه‌ی صفرا هستند نباید آرتیشو مصرف کنند به خاطر این که این ماده غذایی باعث مسدود شدن مجاری صفرایی می‌شود. علاوه بر این، افرادی که روده‌ی حساسی دارند نیز نباید در مصرف آرتیشو زیاده‌روی کنند به خاطر این که باعث نفخ و گاز معده می‌شود. ضمنا مادران باردار و شیرده نیز از مصرف آرتیشو نهی می شوند. آرتیشو چون گرم است ممكن است در بعضی از اشخاص تولید سودا كند لذا بهتر است با سركه خورده شود

 ارزش غذایی آرتیشو در هر 100 گرم

آرتیشو دارای ویتامینهای A;B3;B2;B1;K , و کلسیم و فسفر و پتاسیم میباشد.

ویتامین آ                                       .

 کلسیم                                           4

ویتامینB6                                     5                        

منیزیم                                          15

ویتامینC                                       19

آهن                                             7

ویتامین B12                         0

قند                                                   1

فیبر                                                       5

پتاسیم             370

سدیم               94

کلسترول            0

کالری                47

پروتئین              3.3

کربوهیدرات         11

چربی های اشباع شده             0

چربی های اشباع نشده           0.1

تركیبات شیمیائی:

برگ‌های خوردنی آرتیشو دارای اینولین‌، اینولاز و ماده‌ای تلخ به‌نام سینارین Cynarine می‌باشد‌.

سینارین خاصیت زیادكننده ترشحات صفرا را دارد و علت صفرا برای آرتیشو داشتن این ماده است‌.

 

در صد گرم آرتیشو پخته مواد زیر موجود است:

انرژی ۱۴ كالری

پروتئین ۱/۵ گرم

آب ۸۶ گرم

مواد چرب ۰/۱ گرم

مواد نشاسته‌ای ۵ گرم

كلسیم ۲۲ میلی گرم

فسفر ۴۰ میلی گرم

آهن ۰/۶ میلی گرم

سدیم ۳۰ میلی گرم

پتاسیم ۰ ۲۵ میلی گرم

ویتامین آ ۴۰ واحد بین المللی

ویتامین ب ۱ ۰/۰۴ میلی گرم

ویتامین ب ۲ ۰/۰۲ میلی گرم

ویتامین ب ۳ ۰/۶ میلی گرم

ویتامین ث ۵/۲ میلی گرم

روشهای مصرف :

1.  برای درمان تب و مالاریا ۲۰ گرم ریشه  آرتیشو  را  در ۵۰۰  سی‌سی آب خیسانده حرارت داده تا به جوش آید ۱۰دقیقه بجوشد سپس صاف نموده نیم ساعت قبل از غذا یك فنجان با عسل شیرین نموده به مدت ۱۳روز میل شود.

2.  برای رفع گریپ از روش شماره ۲ استفاده شود.

3  برای درمان نارسائی كبد و یرقان ۲۰ گرم از برگ آرتیشو در ۵۰۰ سی‌سی آب‌جوش دم‌كرده قبل از غذا یك فنجان به مدت ۱۴ روز میل شود.

4  برای درمان عفونت كبد و كیسه صفرا و زیادی چربی خون از شیره برگ‌های تازه آرتیشو مخلوط با آب نیم ساعت قبل از غذا میل شود.

5.  برای درمان نقرس و رماتیسم شیره برگ‌های آرتیشو را گرفته همراه با آب‌جوش مخلوط كرده بین غذا ۲ تا ۳ قاشق میل شود.

6  عصاره برگ كنگرفرنگی برای درمان احساس صدا در گوش، اضطراب و مورمورشدن بسیار مفید است.

7.  برای جلوگیری از ریزش مو با شیره برگ آن به صورت ضماد روی سر بگذارید.

8.  برای رفع بوی بد عرق ضماد برگ آن را بگذارید.

9.  برای درمان سوختگی با آتش ، ضماد ریشه آن را در محل بگذارید.

۱0. كنگرفرنگی را پس از پختن فوراً میل كنید چون در صورت ماندن میكروب را به خودش می‌كشد

 میزان مصرف  عرق آرتیشو :

1-  بلغمی و سودایی مزاجها  3 استکان  در روز

2- دموی مزاجها 6 قاشق غذا خوری در روز

3-  صفراوی مزاجها 3 قاشق غذا خوری در روز

4-  مصرف عموم بدون تشخیص مزاج 2 قاشق غذا خوری 3بار در شبانه روز
فروش ویژه گیاهان داروئی
فروش ویژه گیاهان داروئی و عرقیات سنتی ارگانیک تولیدی پژوهشکده

فروش ویژه گیاهان داروئی

و عرقیات سنتی ارگانیک

تولیدپژوهشکده با همکاری تعاونی مصرف کارکنان

باقیمتهای استثنائی

نعناء فلفلی خشک وعرق نعناء فلفی

مرزه خشک وعرق مرزه

بادرنج بویه خشک وعرق بادرنج بویه

کاسنی خشک وعرق کاسنی

به لیموخشک وعرق به لیمو

گیاه مریم گلی و عرق مریم گلی

گیاه آرتیشه (کنگر فرنگی )وعرق آرتیشه

تخم کدو بدون پوست داروئی

در تعاونی مصرف کارکنان 96/08/30

 
فروش انواع برنج ایرانی
فروش انواع برنج ایرانی درجه یک

فروش انواع برنج ایرانی درجه یک امسالی

با شرایط ویژه برای همکاران عزیز

با اقساط 6ماه

در تعاونی مصرف کارکنان

 

1396/08/30
اطلاعیه افتتاح مهمانسرا اطلاعیه
افتتاح مهمانسرای اشراق و پذیرش مهمانان واساتید محترم

 

اطلاعیه  افتتاح مهمانسرا      اطلاعیه

اساتید و مهمانان محترم

مهمانسرای اشراق از روز سه شنبه مورخ 96/08/23پس از تعمیرات کلی  شروع بکارکرده و آماده پذیرش مهمانان و اساتید محترم میباشد0

 

تعاونی مصرف کارکنان  

 
فروش ویژه لوازم طبی و پزشکی
فروش فوق العاده کالای پزشکی و طبی با15 الی 20درصد تخفیف

فروش فوق العاده کالای پزشکی و طبی با15 الی 20درصد تخفیف

از روز شنبه 96/08/13لغایت چهارشنبه 96/08/24

با همکاری لوازم پزشکی پویا طب

در فروشگاه کارکنان -جنب مسجد دانشگاه- بازارچه

خرید برای کلیه دانشگاهیان (همکاران محترم و دانشجویان گرامی )آزاد است.

همکاران میتوانند با استفاده ازبنهای تعاونی مصرف بصورت اقساطی

کسر از حقوق خرید نمایند.

 

تعاونی مصرف کارکنان96/08/13
ساعات کار تعاونی مصرف کارکنان
ساعات کار تعاونی مصرف کارکنان

ساعات کار تعاونی مصرف کارکنان

 

از شنبه تا چهارشنبه:   8صبح الی 18عصر

پنج شنبه ها:          8صبح الی 13 ظهر

همه روز به غیر از پنج شنبه شیر تولیدی گروه مزرعه در فروشگاه تعاونی مصرف کار کنان توزیع میشود.

تعاونی مصرف کارکنان 96/09/02
اطلاعیه تعطیلی مهمانسرا اطلاعیه
اطلاعیه تعطیلی مهمانسرا اطلاعیه

اطلاعیه            تعطیلی مهمانسرا             اطلاعیه

اساتید و مهمانان محترم

مهمانسرای اشراق از روز سه شنبه مورخ 96/08/02 تا اطلاع ثانوی حدودا20روز جهت سمپاشی تعمیرات ورنگ آمیزی

تعطیل میباشد.

با توجه به تخلیه کامل مهمانسرا،مهمانان گرامی  کلیه لوازم شخصی خودراخارج نمائید.

 

تعاونی مصرف کارکنان  

96/08/01
لیست فروشگاههای طرف قرارداد
لیست فروشگاههای طرف قراردادجهت خرید اقساطی همکاران

 

رديف  لیست فروشگاههای طرف قرارداد با تعاونی مصرف کارکنان دانشگاه زنجان تعداد اقساط  اعضاء  کارکنان  تلفن 
1 توسعه بازرگانی زمانی وپسران (بمدیریت آقای سلام  زمانی ) -نمایندگی الکترواستیل-آلتون- سامسونگ-LG,انواع لوازم خانگی   30درصد15ماه 30درصد15ماه 30درصد15ماه  33468230 _4
زنجان: دفترمرکزی: زنجان _ میدان قائم _ مجتمع تجاری قائم _ طبقه سوم _ واحد 301 ماهیانه 1.5%بهره ماهیانه 1.5%بهره ماهیانه 1.5%بهره  
2 مجتمع تجاری خاور میانه(بمدیریت آقای محمودزمانی )مایندگی الکترواستیل-آلتون- سامسونگ-LG,انواع لوازم خانگی  30درصد15ماه 30درصد15ماه 30درصد15ماه  33549296
زنجان _ اسلام آباد_ خیابان 20 متری شهید آیت اله مدنی _ مابین بانک ملت وکشاورزی _ روبروی بانک قوامین _ پلاک 243 ماهیانه 1.5%بهره ماهیانه 1.5%بهره ماهیانه 1.5%بهره  
3 مجتمع تجاری الماس غرب (بمدیریت آقای مهدی زمانی )  نمایندگی الکترواستیل-آلتون- سامسونگ-LG,انواع لوازم خانگی   30درصد15ماه 30درصد15ماه 30درصد15ماه 33567895 
زنجان _ اسلام آباد _ خیابان 20 متری شهید آیت اله مدنی _ 100متر پایین تر ازچهارراه جاده همایون _ پلاک 519 ماهیانه 1.5%بهره ماهیانه 1.5%بهره ماهیانه 1.5%بهره  
4 شرکت بیمه زنجان صبا-انواع بیمه شخص ثالث و بدنه خودرو-موتور سیکلت  25% 25% 25% 02433466561
زنجان -کوچمشکی-بالاتر از چهار راه سوم-طبقه فوقانی قالی سلیمان 4ماه 4ماه 4ماه  
5 خریدهای متتفرقه روز مره (مواد غذائی-مواد شوینده) 2 3 2 02433052364
زنجان- کیلو متر 6 جاده تبریز- دانشگاه زنجان- داخل بازارچه        
6 اتحادیه شرکتهای تعاونی کارمندان دولت(انواع لوازم خانگی ) 30% 20% 30% 02433780115
زنجان- کمر بندی جنوبی - روبروی سیلو 7ماه 9ماه 7ماه  
7 فروشگاه رادیال تایر  به مديريت آقای مهرداد بسمل -انواع لاستیک خودرو 5 7 5 02433450007
زنجان:کوی قائم-بالاتر از پل زیرگذر-نبش خیابان معین-روبروی سفره خانه تمدن         
8 فروشگاه پویا(انواع لوازم آرایشی وبهداشتی وساکهای مسافرتی) 4 6 4 02433332413
زنجان- خیابان امام- پاساژ تهران - طبقه زیرزمین-پلاک 67        
9 فروشگاه شهرخواب (موسوي)انواع تخت خواب -روتختی-پتوو........ 6 8 6 02433334170
زنجان- خیابان سعدی وسط- جنب پاساژ ایران زمین - پلاک 236        
10 پوشاک ژاما(مانتو و شلوار زنانه و دخترانه) بااقساط 6ماهه- شعبه یک 6 8 6 02433321447
زنجان- خیابان سعدی وسط- پائین تر از چهار راه سعدی         
11 پوشاک ژاما(مانتو و شلوار زنانه و دخترانه) بااقساط 6ماهه- شعبه 2 6 8 6 02433321447
زنجان- خیابان سعدی وسط- پائین تر خیابان هفت تیر        
12 کالای خواب معبودي(لایکو)انواع تخت خواب -میز غذاخوری -روتختی-پتوو........ 1/3نقد 1/3نقد 1/3نقد 02433335258
زنجان:خيابان امام –مابين سبزه ميدان واميركبير-كوچه نساجي مازندران  5ماه 7ماه 5ماه  
13 فروشگاه پوشاك افسون-انواع پوشاک زنانه  3 5 3 0243320244
زنجان:خيابان امام –پاساژآئينه – طبقه زيرزمين        
14 فروشگاه پوشاک امپراتور-انواع مانتو-پالتو زنانه- دخترانه 4 6 4 02433552288
:زنجان:سعدي شمالي –روبروي كوچه شهيد محمدي        
15 مانتو تن پوش نیلوفر-انواع مانتو-پالتو زنانه- دخترانه 6 8 6 02433337776
زنجان:سعدی وسط- اول خیابان زینبیه        
16 فروشگاه شمس جهان -انواع پارچه های مجلسی زنانه ومردانه 4 6 4 02433328286
زنجان:خیابان امام-پاساژ تهران- طبقه زیرزمین        
17 فروشگاه صدف (آقای مهدی برکابی) انواع شیرآلات-وان-روشوئی -سرامیک و ... 30% 30% 30% 02433541914
زنجان:میدان ارک –روبروی مسجد دستغیب 4ماه 6ماه 4ماه  
18 فروشگاه پرده زرتشت ( به مديريت آقای ولی بیگلو)  دوخت انواع پرده ونصب 6 8 6 02433471466
زنجان-  خیابان صفا-بالاترازبهار         
19 فروشگاه خاوندگار-انواع لباسهای مجلسی زنانه 4 6 4 02433333800
 زنجان:سعدی وسط – جنب پاساژ زنجان –نبش کوچه رشتچی         
20 فروشگاه پوشاک بهاره بمدیریت آقای نوری -انواع پوشاک اسپرت زنانه-بچه گانه 3 5 3 02433361642
 زنجان:سعدی وسط – جنب پاساژ زنجان –نبش کوچه رشتچی         
21 فروشگاه  ونوس کمپ-انواع چادرمسافرتی-کوهنوردی وماهیگیری 5 7 5 02433136364
زنجان:خیابان امام-جنب ساختمان دکتر شقاقی        
22 فروشگاه گالری بهان(شال وروسری )  2 4 2 02433325020
زنجان:خیابان خیابان امام پاساژ تهران طبقه زیرزمین        
23 صافکاری و نقاشی اتومبیل حسین 5 7 5 02433534101
زنجان- خیابان فرودگاه-خیابان درمانگاه-نرسیده به مسجد موسی الرضا(ع)        
24 فروشگاه پوشاک فومنات-انواع پوشاک اسپرت مردانه- زنانه-نبش بازار قیصریه 5 7 5 09121414491
زنجان- خیابان شهدا-بالاتراز چهار راه امیر کبیر- ساختمان فومنات        
25 فروشگاه فرش ساوین-انواع فرش ماشینی  10 12 10 02124575000
زنجان- خیابان شهدا-بالاتراز چهار راه امیر کبیر-روبروی فومنات        
26 فروشگاه پوشاک دراتی-انواع پوشاک ترک مردانه  (آقای ذکری) 6 8 6 02433553390
زنجان- سعدی شمالی روبروی بیمارستان ارتش-نبش ساختمان الماس شهر        
27 کلای پزشکی پویا طب-انواع لوازم پزشکی-دستگاه قندخون-آزمایشگاهی 4 6 4 09126419183
زنجان-دروازه ارک-روبروی بیمارستان دکتر بهشتی-کوچه انصاری-پ20        
28 فروشگاه نمایندگی لوازم یدکی ایساکو(بمدیریت آقای اسرافیل اسماعیلی )  4 6 4 02433552020
زنجان- کمر بندی شمالی روبروی درمانگاه شهید مطهری         
29 فروشگاه آلتون-انواع پوشاک مارکدار مردانه - کت شلوار 5 7 5 02433568901
زنجان- سعدی شمالی روبروی بیمارستان ارتش-جنب بانک مسکن        
30 فروشگاه کفش پرفکت (بمدیریت آقای حسین مظفری ) انواع کفش زنانه - مردانه - بچگانه - ورزشی  3 5 3 02433339645
زنجان- سعدی وسط مجتمع تجاری ایران زمین طبقه زیرزمین        
31 فروشگاه کفش ژست (بمدیریت آقای حسین مظفری ) انواع کفش زنانه - مردانه  3 5 3 02433322830
زنجان سعید وسط-مجتمع تجاری ایران زمین طبقه همکف        
32 فروشگاه لوازم خانگی استیل(بمدیریت آقای مهدی سعیدیون)انواع لوازم کادوئی  30% 30% 30% 02433448485
زنجان:خیابان سعدی شمالی-پلاک 112 4ماه 6ماه 4ماه  
33 فروشگاه پلاسکو رضائی(بمدیریت آقای هوشنگ رضائی)انواع لوازم پلاستیکی - استیل-سرویس جهیزیه   3 5 3 02433325098
زنجان:چهار راه امیر کبیر- میدان پائین-نرسیده به مسجد اصغریه-پلاک 1/44        
34 فروشگاه نگین نقش ممتاز(بمدیریت آقای کاظم زاده)انواع پارچه- ملافه ای - پتو   3 5 3 02433335246
زنجان:خیابان سعدی وسط-بالاتر از چهار راه انقلاب-پلاک 15-17        
35 فروشگاه بزرگ تک ستاره(بمدیریت آقای نعمتی)انواع مواد غذائی-آرایشی -بهداشتی- اسباب بازی 3 5 3 02433780264
زنجان- میدان پروین اعتصامی- جنب بانک سپه        
36 فروشگاه زنجیره ای صرفه(انواع مواد غذائی-شوینده-بهداشتی-لوازم خانگی- میوه) 0.04 4 0.04 02433455713
زنجان-جاده پائین کوه - بالاتر از چهار راه - نبش خیابان مصلی         
37 فروشگاه عینک لوکس -انواع عینک های طبی و آفتابی  4 6 4 02433339122
زنجان- سعدی وسط-جنب مخابرات        
38 فروشگاه برجیس(انواع پوشاک نخی زنانه و دخترانه) 3 5 3 02433322378
زنجان- خیابان سعدی وسط- مجتمع تجاری ایران زمین -طبقه زیرزمین - واحد 27        
39 فروشگاه کابینت 2020(انواع کابینت MDF) با مدیریت مهدی بهشتی  30%-6ماه 30%-8ماه 30%-6ماه 09124414288
زنجان- شهرک اندیشه  6ماه 6ماه 980  
40 فروشگاه لوازم تاسیساتی و بهداشتی ساختمان فرافن انرژی( بمدیریت آقای میثم حسنلو)انواع رادیاتور 30%-3ماه 30%-5ماه 30%-3ماه 02433330814
زنجان- سعدی جنوبی - روبروی بانک ملی         
41 فروشگاه دوچرخه فاستوس(بمدیریت آقای میری)   9 11 9 2433461719
زنجان:اتوبان 22بهمن(کمربندی شمالی)مابین پل ولیعصرو قائم-روبروی دبیرستان دانشور        
42 فروشگاه اسپرت خودرو حمید (بمديريت آقای حمید  مروتی ) انواع تزئینات اتومبیل 30درصد-3ماه 30درصد5 30درصد-3ماه 9191435787
زنجان- خیابان جمهوری-مابین خیابان 6و 7 اعتمادیه پ105        
43 فروشگاه مبلمان مبلینه (بمديريت آقای حمید  کرمی ) انواع مبلمان منزل 20درصد-10ماه 20درصد-12ماه 20درصد -10ماه  2433323209
زنجان- خیابان طالقانی روبروی فروشگاه برک- پ249        
44 فروشگاه عینک بینا (بمديريت آقای انصاری )  5ماه 7ماه 5ماه 2433444575
زنجان- چهار راه سعدی ابتدای سعدی شمالی ساختمان پزشکان مهر-پلاک 110         
45 فروشگاه چرم آریا (بمديريت آقای رضا شاجری )  3 ماه 5ماه 3ماه  243365524
زنجان- سعدی وسط مجتمع تجاری ایران زمین طبقه 2-پلاک 103        
46 فروشگاه فرش توس مشهد (بمديريت آقای عبدالرحیم بیات )  10ماه 12ماه 10ماه  2433366442
زنجان- چهارراه صدرجهان –پلاک 303        
47 شرکت اتو پاک-شستشو وخشکشوئی داخل انواع اتومبیل (بمديريت آقای علی آقائی )  2ماه 4ماه 2ماه 2433471543
زنجان- بزرگرا 22بهمن نرسیده به میان شهدای گمنام-جنب خبر گذاری جمهوری اسلامی        
48 شرکت بیمه ایران (نمایندگی صفوت)بیمه بدنه 30درصد نقدالباقی با حدقل 500000ریال  10ماه 10ماه 10ماه  9196111086
زنجان- خیابان زینبیه-روبروی پایانه اتوبوس رانی        
49 شرکت بیمه ایران (نمایندگی صفوت)بیمه شخص ثالث 20درصد نقدالباقی با حدقل 500000ریال  8ماه 8ماه 8ماه 9196111086
زنجان- خیابان زینبیه-روبروی پایانه اتوبوس رانی        
50 فروشگاه چرم سیلور(بمديريت خانم نسترن  جعفری )  4ماه 6ماه 4ماه 2433323677
زنجان-خیابان خیابان امام پاساژنور-طبقه دوم پلاک 339        
51 فروشگاه پوشاک ستاره شهر-انواع کت شلوار و پیراهن مردانه (بمديريت آقای اسماعیل جوزی ) 6ماه 8ماه 6ماه 2433363553
زنجان-خیابان طالقانی روبروی پارکینگ باشگاه تختی         
52 نمایندگی محصولات و خدمات ایرانسل (بمديريت آقای رسول عباسی ) 4ماه 6ماه 4ماه 2433364969
زنجان-خیابان امام روبروی بانک قوامین        
53 فروشگاه تن سو انواع پکیچ دیواری - آبگرمکن-لوله کشی- تاسیسات و خدمات  (بمديريت آقای حسین میرزانیا )  4ماه 6ماه 4ماه 2433452329
زنجان-بزرگراه 22بهمن(فلکه دادسرا)کوی علوم پایه-جنب خبر گذاری        
54 مجموعه تالارو غذاخوری پیام (بمديريت آقای بازرگان )  6ماهه 8ماهه 6ماهه 02433025000
زنجان-بزرگراه 22بهمن-مجتمع خدماتی ،رفاهی ،پیام       02433025001
55 فروشگاه مبلمان راش (بمديريت آقای کریمخانلوئی )  10ماهه 12ماهه 10ماهه 2433474220
زنجان- بالاتراز فلکه کوچمشکی –میدان سرباز گمنام-مجتمع تجاری نفیس        
56 فروشگاه لاستیک میرزاخانی (بمديريت آقای هادی میرزاخانی )  5ماه 7ماه 5ماه 2433520616
زنجان الهیه-فاز2-میدان شهرداری-18متری نور        
57 فروشگاه منهاج (بمديريت آقای علی  محمدی ) انواع لوازم دکوری- نوشت افزار-فرهنگی-پوشاک -با تخفیف 10درصدی  3ماهه 5ماهه 3ماهه 09198855508
زنجان سعدی وسط-روبروی پاساژ گلها        
58 فروشگاه حاج علی اکبری (بمديريت آقای اکبر حاج علی اکبری ) انواع پتو-کرک و لوازم لحاف و تشک 4ماهه 6ماهه 4ماهه 33326522
زنجان بازار پائین راسته میرزائی-پلاک 116        
59 استودیو عکاسی و فیلمبرداری دیبا(بمديريت خانم پیری )عکاسی-فیلمبرداری از مجالس ومراسمها 6ماهه 8ماهه 6ماهه 9127418551
زنجان انصاریه گلستان پانزدهم (سی متیر)جنب مهرایران-قطعه 1054        
60 فروشگاه پوشاک اسپرت زنانه فندی (بمدیریت آقای عطا صفاری )  2ماه 4ماه 2ماه 2433321522
زنجان- سعدی وسط مجتمع تجاری ایران زمین-طبقه زیرزمین-پلاک 37         
61 فروشگاه صنایع چوبی و مبلمان پارسه(بمديريت آقای مهدی الماسی )  15ماه 17ماه 15ماه 2433564918
شعبه 1- زنجان- خیابان 17شهریور-روبروی بانمهر اقتصاد-شعبه 2: انصاریه-45متری سهروردی-جنب سهروردی 11        
62 فروشگاه موتور سیکلت بعثت(بمديريت آقای فریدون هاشمی ) -انواع موتور شارژی -20% پیش دریافت مانده 10ماه 20%-10ماه 20%-12ماه 20%-10ماه 2433460324
زنجان خیابان بعثت-روبروی بانک ملت-پلاک 352        
63 فروشگاه موتور سیکلت بعثت(بمديريت آقای فریدون هاشمی ) -انواع موتور شارژی -20% پیش دریافت مانده 8ماه 20%-8ماه 20%-10ماه 20%-8ماه 2433460324
زنجان خیابان بعثت-روبروی بانک ملت-پلاک 352        
64 فروشگاه پوشاک مجلسی زنانه پودیوم(بمديريت آقای حسین مهری )  5ماهه  7ماهه 5ماهه  2433336746
زنجان خیابان امام-جنب پاساژنور-روبروی بانک ملی شعبه اشراق        
65 شرکت بیمه سینا(نمایندگی آقای احد حاتمی ) بیمه شخص ثالث2/5% تخفیف-بیمه بدنه 40%تخفیف 10قسط 10قسط 10قسط 2433782641
زنجان- ابتدای گلشهر-روبروی آپارتمانهای الغدیر-پلاک 1401        
66 شرکت بیمه پارسیان (نمایندگی نوید )  بیمه شخص ثالث2/5% تخفیف-بیمه بدنه 40%تخفیف 30درصد-6ماه 30درصد-6ماه 30درصد-6ماه 2433786360
زنجان- بلوار پروین اعتصامی-45متری سهروردی (انصاریه)نبش گلستان 7-پلاک 190        
67 فروشگاه محصولات شمال(بمديريت آقای نادر عاشوری) انواع برنج و زیتون وکلوچه و...... 5قسط 7قسط 5قسط 2433462878
زنجان کوی قائم-بالاترازپل زیرگذرقائم-نبش خیابان استاد معین        
68 فروشگاه باطری خودرو زنجان رکورد(بمديريت آقای اباصلت محبی)انواع باطری خودروهای ایرانی و خارجی  1قسط 2قسط 1قسط 9192793275
زنجان خیابان خیام شرقی روبروی شرکت تعاونی درودگران         
69 فروشگاه پوشاک زنانه پیرلانتا(بمديريت خانم شهناز فرجی)  4ماه 5ماهه 4ماه   
زنجان مجتمع تجاری نورطبقه +2-واحد 313        2433328738
70 فروشگاه پوشاک مردانه فومنات 2(بمديريت آقای امامعلی محمدحسنی)  4ماه 5ماهه 4ماه  
زنجان خیابان امام سبزه میدان-نبش بازار قیصریه       2433322959
71 شرکت مهندس ابوسعید فلسفی - انواع خدمات پیمانکاری ساختمان-باز سازی- نوسازی –طراحی داخلی و اجرا  6قسط 8قسط 6قسط 09121415588
زنجان جاده گاوازنگ ساختمان تجاری سهند- طبقه6-واحد 602        
72 آموزشگاه موسیقی چکاوک (بمديريت خانم جابری) آموزش انواع موسیقی برای تمامی گروههای سنی  یک قسط با 5%تخفیف 2قسط با 5%تخفیف یک قسط با 5%تخفیف 2433448744
زنجان کوچمشکی ،انتهای چهار راه اول شمالی پلاک 131ب        
73 سالن آرایشی و زیبائی لیانا (بمديريت خانم مینا  قدیمی)مخصوص بانوان 5ماهه  6ماه 5ماهه  2433463015
زنجان شهرک کارمندان-فاز 2-خیابان نهم غربی-قطعه 45ب        
74 فروشگاه پوشاک بچه گانه ساویس(بمديريت خانم معصومه کمالی)  3ماهه 5ماهه 3ماهه 2433339626
زنجان خیابان سعدی وسط-مجتمع تجاری ایران زمین-طبقه همکف-پ61         
75 شرکت صبارایانه(بمديريت آقای سلیم مکی)فروش و خدمات رایانه ای وانواع کامپیوتر ولپ تاپ وغیره-30%نقدمانده با 2.3%-6ماه 30%-6ماه 30%-7ماه 30%-6ماه 9126418077
زنجان خیابان صفا-نرسیده به میدان قائم  با بهره2.3درصد با بهره2.3درصد با بهره2.3درصد  
76 فروشگاه دروس مهر پارسی-محصولات گابل(بمديريت آقای شهروز وجدی) انوایع کیف-چمدان- ساک - کوله  4ماه 6ماه 4ماه 2433361130
زنجان مجتمع تجاری نور-طبقه سوم-واحد431         
77 فروشگاه شکلات مزه چشون(بمديريت آقای امیر هاشمی) انواع شکلات - قهوه- پاستیل 2ماه 4ماه 2ماه 2433366021
زنجان سعدی وسط-مجتمع تجاری شهر راز-زیرزمین-واحد B39        
78 فروشگاه پوشاک آلاچیق(بمديريت آقای مجتبی  بیگدلی) انواع پوشاک مردانه - زنانه اسپرت  5ماه 7ماهه 5ماه 9195810817
زنجان مجتمع تجاری نور-طبقه اول پلاک 238 وطبقه دوم (ال آرسی)پ331واول خیابان زینبیه        
79 فروشگاه فرش یلدای کویر_بمدیریت آقای عباسی)انواع فرشهای ماشینی و .... 10ماه 12 10ماه 09191448365
زنجان- خیابان 17شهریور-نبش کوچه نوبهار        
80 فروشگاه کفش حمید(بمديريت آقای علیرضا  خاتمی)انواع کفشهای بچه گانه ( نوزاد تا نوجوانی)  3ماهه 5ماهه 3ماهه 2433365721
زنجان سعدی وسط-مجتمع تجاری شهر راز-طبقه زیرزمین        
81 فروشگاه تزئینات نوری (بمديريت آقای هومن نوری) انواع کف پوش-کاغذدیوار -پارکت وتزئینات داخلی منزل 6ماه 8ماه 6ماه 2433331904
زنجان دروازه رشت-اول خیابان بعثت-پلاک 173و183        
82 فروشگاه تزئینات نوری (بمديريت آقای هومن نوری) انواع فرشهای ماشینی  10ماه 12ماهه 10ماه 2433331904
زنجان دروازه رشت-اول خیابان بعثت-پلاک 173و183        
83 فروشگاه حاجی ارزونی (بمديريت آقای معرفت اله تاره) انواع پارچه-پرده-دوخت و نصب 6ماه 8ماه 6ماه 2433550284
زنجان خیابان فرودگاه-ابتدای خیابان درمانگاه-پ45-        
84 فروشگاه پرتوکادو (بمديريت خانم بیتا بدلخانی) انواع لوازم کادوئی -کریستال - چینی -لوازم برقی  2ماه 4ماه 2ماه 2433326379
زنجان خیابان امام- نرسید به بلوار آزادی جنب بانک اقتصاد نوین        
85 دکوراسیون داخلی پاپیروس (محسن پیرمحمدی ) انواع دکوراسیون داخلی واجرای آلاچیق های باغی -سقف های سبک شیروانی  30%-6ماه 30%-8ماه 30%-6ماه 9128429055
زنجان خیابان صفا-بالاتر از خیابان بهار-نبش کوچه علوی        
86 آی تی سرای سینا (بمديريت آقای بهروز ابراهیم خانی ) انواع موبایل - تبلت - لپ تاب-خدمات پس از فروشبا کارمزد1.75% کارمزد-10قسط کارمزد-12قسط کارمزد-10قسط 2433467850
زنجان میدان رسل-خیابان امامت-بعد از دانشگاه پیام نور-روبروی درمانگاهه روزبه        
87 فروشگاه اسباب بازی توی استار (بمدیریت آقای پیمان ندرلو) انواع اسباب بازیهای ایرانی و خارجی 5ماهه  7ماهه 5ماهه  2433365780
زنجان- سعدی وسط-مجتمع تجاری شهر راززیرزمین-واحد b1,b11        
88 مابين عکاسخانه سیاه وسفید (بمدیریت آقای سعید رفاهی) ارائه انواع خدمات عکاسی و فیلمیرداری شخصی و مجالس  5ماهه  7ماهه 5ماهه  2433421296
زنجان- اعتمادیه خیابان سیزدهم وسط(شجاعی)پلاک         
89 دوچرخه فروشی عبادی (بمدیریت آقای ایرج عبادی) انواع دوچرخه و ماشین شارژی  12ماهه 14ماه 12ماه 02433546433
زنجان- خیابان 17شهریور-دگرمان ارخی        
90 مجتمع خدمات خودروئی و لوازم یدکی پاریس پژو -تعمیرات برق و مکانیکی انواع خودروهای ایرانی وخارجی  5ماهه  7ماهه 5ماهه  02433362123
زنجان- خیابان توحید-بالاتراز مسجد دباغها-جنب فروشگاه ابر       09124424362
91 فروشگاه لوازم خانگی برادران اله ورن (بمدیریت آقای پرویز اله ورن)برند lg- پیش پرداخت 50درصد نقد 5ماهه  7ماهه 5ماهه  2433582371
زنجان- اسلام آباد-خیابان 20متری مدنی-پلاک 702        
92 فروشگاه لوازم خانگی برادران اله ورن (بمدیریت آقای پرویز اله ورن)مولتی برند- پیش پرداخت 40درصد نقد 8ماهه 10ماهه 8ماهه 2433582371
زنجان- اسلام آباد-خیابان 20متری مدنی-پلاک 702        
93 پیمانکاری ساختمان محمدی (بمدیریت آقای احمد محمدی) انواع تخریب-سفیدکاره-کاشی کاری و...       9127418548
زنجان 2-6ماه 4-8ماه 2-6ماه  
94 فروشگاه مبلمان چوبکده رنگارنگ (بمدیریت آقای محمد جواد  دباغیان) انواع مبلمان-سرویس چوب نوزادوبچه گانه 12ماهه 14ماه 12ماه 2433331214
زنجان- دروازه ارک-خیابان طالقانی-نرسیده به سرچشمه        
95 فروشگاه عینک احسان (بمدیریت آقای محسن شعبانی) انواع عینکهای طبی و آفتابی  3ماهه 5ماهه 3ماهه 2433332646
زنجان- خیابان شهداء-جنب مطب دکتر جمشید وفا