خانه :: اساتید :: اخبار

اخباردانشگاه زنجان در آئينه رسانه


به گزارش خبرگزاری دانشجو
تشریح برنامه های نهاد رهبری دانشگاه زنجان ویژه ایام 9 دی

 

تشریح برنامه های نهاد رهبری دانشگاه زنجان ویژه ایام 9 دی  

مدیر اجرایی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه زنجان برنامه‌های ویژه ایام ۹ دی این مجموعه را تشریح کرد.

 صمد بهنام، مدیر اجرای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه زنجان با تشریح برنامه های ویژه ایام ۹ دی در دانشگاه زنجان، از حضور و سخنرانی حجت الاسلام کشوری در این دانشگاه خبر داد.

 وی با اشاره به اینکه حجت الاسلام کشوری، دبير شوراي راهبردي الگوي پيشرفت اسلامي است افزود: وی دو سخنرانی در دانشگاه زنجان خواهد داشت.

مدیر اجرای نهاد رهبری در دانشگاه زنجان ادامه داد: روز ۵ دی ماه و از ساعت ۱۰ صبح جلسه هم اندیشی استانی اساتید دانشگاه های زنجان را خواهیم داشت و ایشان قرار است در این برنامه سخنرانی کنند.

بهنام تصریح کرد: از ساعت ۱۳ نیز برنامه سخنرانی به مناسبت ایام ۹ دی تدارک دیده شده که این برنامه با حضور دانشجویان خواهد بود.

وی به دیگر برنامه های نهاد رهبری دانشگاه زنجان اشاره و خاطرنشان کرد: نمایشگاهی از ۴ تا ۹ دی ماه در محل سالن نمایشگاهی سهروردی دانشگاه زنجان به مناسبت ۹دی ماه برپا خواهد شد.

 مدیر اجرای نهاد رهبری دانشگاه زنجان در پایان اظهار داشت: همچنین یک مسابقه کتابخوانی با عنوان «شرح ماجرا» به مناسبت این ایام در دانشگاه زنجان و ویژه دانشجویان این دانشگاه برگزار خواهد شد.

http://www.snn.ir/
به گزارش خبرگزاری مهر
دانشگاه‌های سبز کشور معرفی شدند

 

 

دانشگاه‌های سبز کشور معرفی شدند

در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش در سازمان حفاظت محیط زیست، دانشگاههای سبز کشور با حضور معصومه ابتکار معرفی و تقدیر شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، صدرالدین علیپور مشاور رییس و مدیرکل دفتر پژوهش و توسعه فناوری های محیط زیست در این مراسم با تشریح فرآیند انتخاب دانشگاه سبز با هماهنگی های انجام شده با وزارت علوم و در راستای اجرای مفاد تفاهم نامه همکاری فی مابین برای انتخاب و معرفی دانشگاه  سبز، گفت: ایجاد دانشگاه‌های سبز برتر در کشور در راستای تفاهم نامه منعقد شده میان سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت علوم، فناوری و تحقیقات است وامسال برای نخستین بار شاهد انتخاب دانشگاه های سبز برتر در کشور هستیم و این موضوع نوید بخش آینده ای روشن در این حوزه است.

به گفته وی، دستورالعمل دانشگاه سبز و فرمهای مربوطه برای استانها ارسال و با هماهنگی ادارات کل محیط زیست استانها، نسبت به دریافت و ممیزی اولیه مدارک و بازدید از دانشگاهها اقدام شد. و سپس نتایج توسط کمیته علمی در ستاد بررسی و دانشگاههای برتر در این حوزه انتخاب شدند.

در این مراسم دانشگاه زنجان رتبه اول، دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات بطور مشترک رتبه دوم، دانشگاه علوم پزشکی قزوین و دانشگاه بوعلی سینا همدان بطور مشترک حائز رتبه سوم در کشور شدند و روسای این دانشگاه ها مورد تقدیر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفتند.

خلیل جمشیدی، محمود مدرس هاشمی، علی عباسپور طهرانی فرد، منوچهر مهرام، منصور غلامی به ترتیب روسای دانشگاه های زنجان، صنعتی اصفهان، واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، علوم پزشکی قزوین و بوعلی سینا همدان هستند که در این مراسم مورد تقدیر قرار گرفتند.

متن لوح تقدیر دانشگاه های سبز به امضاء معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بدین شرح است:

«حفظ و حراست از محیط زیست در گرو تلاش انسان هایی است که دلشان سرشار از عشق به خداوند تعالی و مخلوقات اوست. بدیهی است نقش دانشگاه در فرآیند ارتقاء تفکر و اندیشه حفاظت و صیانت از محیط زیست ممتاز و بی بدیل است. در این راستا، تلاشتان را در راه پیشبرد اهداف محیط زیست در دانشگاه و کسب عنوان دانشگاه سبز ارج می نهیم.

امید است با ادامه این راه و همیاری همه همراهان دانشگاهی، مفهوم واقعی توسعه پایدار در سرزمین عزیزمان محقق شود.»

http://www.mehrnews.com

 
به گزارش خبرگزاری دانشجو
تیم اندیشه از دانشگاه زنجان،نائب قهرمان کشور شد/تیم کلوپن زنجان چهارم شد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تیم اندیشه از دانشگاه زنجان نایب قهرمان کشور شد/تیم کلوپن زنجان چهارم شد

در مرحله کشوری مسابقات ملی مناظرات دانشجویان، تیم اندیشه از دانشگاه زنجان نایب قهرمان کشور و تیم کلوپن از دانشگاه الزهرا زنجان نیز چهارم شد.

 به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، مراسم اختتامیه مرحله کشوری پنجمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران (نشان خواجه نصیر الدین طوسی)  روز گذشته در دانشگاه تهران برگزار شد.

 در مرحله کشوری این مسابقات که با حضور ۱۶ تیم از دانشگاه های تهران، خراسان رضوی و جنوبی، آذربایجان غربی، قزوین، اصفهان، فارس، زنجان، ایلام و مرکزی برگزار شد، ۲ تیم از ۳ تیم زنجانی حاضر در مسابقات خوش درخشیدند و جواز حضور در مرحله نیمه نهایی را کسب کردند.

 تیم های اندیشه از دانشگاه زنجان و کلوپن از پردیس فرهنگیان الزهرا زنجان، موفق شدند تا مرحله نیمه نهایی صعود کنند و در یک رقابت تمام زنجانی به مصاف هم بروند.

 مسابقات ملی مناظرات دانشجویی طی سه مرحله، ابتدا در مرحله استانی و در ۲۳ استان و با حضور ۴۴۰ تیم آغاز شد و برگزیدگان به مرحله منطقه ای صعود کردند.

در این مرحله نیز که در ۴ منطقه کشور و با حضور ۶ تیم برگزار شد، منتخبین موفق شدند به مرحله کشوری این مسابقات صعود کنند در مرحله منطقه ای، درخشش تیم های زنجانی باعث شد تا ۳ تیم از ۴ تیم منطقه غرب کشور، از تیم های دانشگاه های زنجان انتخاب شوند.

 پس از پایان مرحله منطقه ای، برگزارکنندگان عنوان کردند که بایستی از هر استان نهایتا ۲ تیم در مرحله کشوری حضور یابد و چون از زنجان و خراسان رضوی، ۳ تیم صعود کرده بودند، تیم های اندیشه از زنجان و فریاد زندگی از خراسان رضوی در یک مسابقه پلی آف، بایکدیگر به رقابت پرداختند و تیم اندیشه با پیروزی بر حریف خود کشوری شد.

در مرحله کشوری مسابقات که به میزبانی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد، در مسابقاتی حساس و نزدیک به هم، تیم های زنجانی درخشش بسیاری از خود نشان دادند.

تیم اندیشه در مرحله اول مقابل تیم جیم از دانشگاه امام صادق (ع) که در دو دوره قبلی نایب قهرمان کشور شده بود به پیروزی رسید.

در مرحله بعد نیز به مصاف تیم مسطور از دانشگاه تهران رفت و با شکست این تیم به نیمه نهایی صعود کرد.

 همچنین تیم کلوپن زنجان نیز در مرحله اول برابر تیم یاران از فارس قرار گرفت و موفق به شکست حریف خود شد و در مرحله بعد نیز برابر تیم پرقدرت جدال احسن از قزوین به پیروزی رسید و راهی نیمه نهایی شد.

 در این مرحله تیم اندیشه به پیروزی رسید و حریف تیم تنقیح مناط برافرازنده از خراسان رضوی در مرحله فینال شد و تیم کلوپن نیز در مرحله رده بندی به مصاف تیم ساتراپ رفت.

 در فینال، تیم اندیشه در مقابل حریف مشهدی خود تن به شکست داد و نایب قهرمان شد و تیم کلوپن نیز با قبول شکست در مقابل حریف خود به مقام چهارمی این مسابقات بسنده کرد.

 http://www.snn.ir/

 
به گزارش خبرگزاری مهر
رئیس دانشگاه زنجان:100پژوهش علمی توسط پژوهشگران دانشگاه زنجان تجاری سازی میشود.

رئیس دانشگاه زنجان:

۱۰۰ پژوهش علمی توسط پژوهشگران دانشگاه زنجان تجاری سازی می شود

زنجان-رئیس دانشگاه زنجان گفت: تا پایان سالجاری ۱۰۰ پژوهش علمی توسط پژوهشگران دانشگاه زنجان در استان تجاری سازی می شود.

خلیل جمشیدی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: با وجود فعالیت های صورت گرفته  پژوهشی در حوزه صنعت، باز هم نیازمند تقویت پژوهش ها در این حوزه هستیم و در این میان دانشگاه زنجان پژوهشگران به جد وارد کار شده اند. 

وی اظهار کرد: تا پایان سالجاری ۱۰۰ پژوهش علمی توسط پژوهشگران دانشگاه زنجان در استان با تعامل صنعتگران تجاری سازی می شود. 

رئیس دانشگاه زنجان گفت: توجه به بحث پژوهش باعث توسعه اقتصادی جامعه می شود و  در راستای تحقق این مهم دانشگاهیان وارد کار شده اند. 

جمشیدی تاکید کرد:  در راستای تعمیق و تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه باید زیر ساخت های لازم برای اجرایی شدن این مهم در دستور کار دست اندکاران حوزه ذیربط قرار گیرد.

وی تاکید کرد: طی هشت ماهه سالجاری ۴۰۰ پژوهش علمی در زمینه های مختلف توسط پژوشگران دانشگاه زنجان انجام شده است. 

رئیس دانشگاه زنجان افزود:  باید موانع پیش روی پژوهش در حوزه صنعت رفع شود، و باید دست اندرکاران حوزه صنعت و معدن و دانشگاهیان نسبت به توسعه پژوهش در حوزه صنعت برنامه ریزی و مدیریت لازم را داشته باشند و در کشورهای پیشرفته توجه به بحث پژوهش باعث ارتقای اقتصاد و اشتغال شده است.

جمشیدی با بیان اینکه خوشبختانه با مدیریت درست پژوهش در حوزه صنعت در استان زنجان رو به رشد است ولی باید بیش از این تقویت شود،  افزود: در بحث تحقق اقتصاد مقاومتی باید  به شرکتهای دانش بنیان و اقتصاد دانش بنیان اهمیت داده شود و اقتصادی که مبتنی بر دانش دنیا باشد.  

رئیس دانشگاه زنجان یاد آورشد: پژوهشگران دانشگاه زنجان به دنبال ارتقای پژوهش علمی و توسعه اقتصاد مقاومتی در استان

http://www.mehrnews.com/news
به گزارش خبرگزاری ایسنا
رییس دانشگاه زنجان تاکید کرد ضرورت ورود خیرین به حوزه پژوهش

رییس دانشگاه زنجان تاکید کرد

ضرورت ورود خیرین به حوزه پژوهش

رییس دانشگاه زنجان تاکید کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری، نیازمند ورود خیرین به حوزه پژوهش و تحقیقات هستیم تا این بخش نیز مورد حمایت خیرین قرار گیرد.

خلیل جمشیدی در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار زنجان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار زنجان بهترین فرصت برای ارائه دستاوردهای پژوهشگران استان در این عرصه بود، افزود: امیدواریم زمینه‌ای فراهم شود تا شاهد حضور حداکثری پژوهشگران در این‌گونه برنامه‌ها باشیم.

وی با یادآوری اینکه هفته پژوهش، این فرصت را فراهم کرد تا دانش‌آموزان نخبه استان در نزدیک با عرصه‌های تحقیقات و پژوهش استان آشنا شوند، تصریح کرد: خوشبختانه با تعاملی که طی این هفته با آموزش و پرورش استان داشتیم، دانش‌آموزان نخبه استان از نزدیک با ظرفیت‌های پژوهشی دانشگاه زنجان آشنا شدند، هر چند معتقدیم این فرصت باید برای همه دانش‌آموزان فراهم شود که به دلیل محدودیت‌های هفته پژوهش میسر نشد.

رییس دانشگاه زنجان با بیان اینکه رویکرد جدیدی که شروع شده، بحث بومی‌سازی دانش و تولید دانش بومی و تجاری‌سازی این دانش است، اظهار کرد: پژوهش باید هدفمند باشد و خوشبختانه دستاوردهای پژوهشی امروز از جنس پژوهش‌های هدفمند هستند که این مهم را می‌توان از دستاوردهایی که در نمایشگاه مذکور به نمایش گذاشته شده است، مشاهده کرد.

جمشیدی با تاکید بر اینکه باور عمیق ما این است که یکی از راه‌های نجات کشور، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان است، تصریح کرد: متاسفانه این موضوع در استان زنجان مغفول مانده است که دلیل اصلی آن را نیز می‌توان نبود پارک علم و فناوری استانی دانست، به همین خاطر دو سال است که پیگیر راه‌اندازی این پارک در زمینی به مساحت 30 هکتار هستیم و برای این کار نیز اعلام آمادگی کرده‌ایم.

http://isna.ir/news-
به گزارش خبرگزاری ایسنا
استاندار زنجان در گفت‌وگو با ایسنا: عقب‌افتادگی‌های حوزه پژوهش جبران شود

استاندار زنجان در گفت‌وگو با ایسنا:

عقب‌افتادگی‌های حوزه پژوهش جبران شود

استاندار زنجان تاکید کرد: باید تلاش کنیم تا عقب‌افتادگی‌هایی را که امروز در پاره‌ای از موارد در حوزه پژوهش و تحقیق داریم، جبران کنیم.

اسدالله درویش‌امیری با حضور در غرفه جهاددانشگاهی مستقر در هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار زنجان، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، گفت: هفته پژوهش فرصت مغتنمی بود تا از نزدیک با دستاوردها و تلاش‌های پژوهشگران و مخترعان استان زنجان آشنا شده و از این تلاش‌ها که در قالب نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته است، بازدید کنیم، به همین خاطر معتقدیم نباید از کنار این زحمات به سادگی گذشت. وی با بیان اینکه هم‌اکنون دنیا به سرعت به سمت تحقیق، علم، پژوهش و پیشرفت در حال حرکت است، لذا ما نیز باید به سرعت به این حوزه ورود پیدا کرده و از دنیا عقب نمانیم، تصریح کرد: خوشبختانه دانشگاه‌ها، مراکز علمی، اساتید دانشگاه‌ها و دانشجویان ما همه با هم دست به دست هم داده‌اند که حاصل این تعامل و همکاری تنگاتنگ، استقبال چشم‌گیر از مقالات علمی و کارهای پژوهشی و تحقیقاتی ما در مراکز علمی و کنفرانس‌های بین‌المللی اروپا، آمریکا و سایر کشورها بوده است. نماینده عالی دولت در استان زنجان با اشاره به اینکه چنین موفقیت‌هایی حاکی از آن است که جمهوری اسلامی ایران توانسته است در عرصه پژوهش و تحقیقات به توفیقات روزافزونی دست یابد، اظهار کرد: با توجه به بازدیدی که از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار زنجان داشتیم، شاهد به منصه‌ظهور رسیدن زحمات زیادی در حوزه پژوهش و تحقیقات از سوی دانشگاه‌ها، دستگاه‌های مختلف و شرکت‌های دانش‌بنیان در این عرصه بودیم. استاندار زنجان ضمن قدردانی از برگزارکنندگان این نمایشگاه، ادامه داد: امروز از نزدیک شاهد زحمات دانشگاه زنجان، دانشگاه علوم‌پزشکی، دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه، دانشگاه آزاد اسلامی و ... بودیم. همچنین دستگاه‌هایی چون آموزش فنی و حرفه‌ای، جهاددانشگاهی و ... که در حوزه پژوهش و تحقیقات تلاش‌های وافری از خود نشان می‌دهند، حضور چشم‌گیری در این نمایشگاه داشتند و امیدواریم بتوانیم به عنوان نماینده عالی دولت در استان زنجان به حوزه پژوهش، خدماتی را داشته باشیم. درویش‌امیری در پاسخ به این سئوال که برگزاری چنین نمایشگاهی در مدت سه روز می‌تواند حق مطلب را در حوزه پژوهش و تحقیقات به جا آورد، یادآور شد: برگزاری چنین نمایشگاهی در این بازه زمانی بسیار کم است و در کل، اختصاص یک هفته به پژوهش فرصت ناچیزی است. جمهوری اسلامی و ملت ایران باید در طول سال نسبت به پژوهش و تحقیقات حساس باشند، لذا معتقدیم باید تلاش‌ها به سمتی پیش برود که عقب‌افتادگی‌ها در این حوزه جبران شود. وی در خصوص بازدید یک ساعته خود از هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار زنجان، خاطرنشان کرد: در بازدیدها به افرادی که غرفه یا مجموعه‌ای را راه‌اندازی کرده‌اند، همیشه احترام گذاشته و احساس می‌کنم بی‌تفاوتی به غرفه‌ای، نوعی بی‌احترامی به تلاش افرادی است که محصول آن غرفه را فراهم کرده‌اند، به همین دلیل همیشه به نوعی برنامه‌ریزی می‌کنم که وقت کافی برای حضور در نمایشگاه‌ها و بازدید از غرفه‌ها را داشته باشم. به گزارش ایسنا، هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار در زنجان از 15 تا 17 آذرماه به میزبانی کارخانه کبریت سابق زنجان برگزار شد و خبرگزاری ایسنا، به‌عنوان تنها رسانه‌ای که از ابتدای برگزاری این نمایشگاه تا ساعات پایانی آن، با توجه به اهمیتی که امروزه عرصه پژوهش و تحقیق در جامعه دارد، اقدام به انعکاس دستاوردهای پژوهشی پژوهشگران استان کرد. انتهای پیام

http://isna.ir/news/
به گزارش خبرگزاری ایرنا
جنبش دانشجویی نیازمند گفتمان عدالتخواهی و فساد ستیزی است

جنبش دانشجویی نیازمند گفتمان عدالتخواهی و فساد ستیزی است

زنجان- ایرنا- نماینده اصلاح طلب مجلس ششم و هفتم شورای اسلامی گفت: در شرایط حاضر جنبش دانشجویی در کشور باید توجه خود را به گفتمان عدالتخواهی و فساد ستیزی معطوف کند.

به گزارش ایرنا، اکبر اعلمی شامگاه دوشنبه در جمع شماری از دانشجویان دانشگاه زنجان افزود: جنبش دانشجویی در کشور طی 63 سالی که از عمر آن می گذرد نقش های برجسته ای را در مقاطع مختلف در کشور ایفا کرده و پس از انقلاب در تشکیل نهادهای انقلابی همچون سپاه، جهادسازندگی و انقلاب فرهنگی نقش  مهی داشته است.

وی با بیان اینکه متأسفانه انقلاب فرهنگی از مسیر اصلی خودش خارج شد و نتایج خوبی در پی نداشت، اظهار کرد: قشر دانشجو به واسطه آگاهی و آزادگی که در آن وجود دارد، همواره به عنوان یک مرجع در جامعه تلقی می شود و می تواند در شئون مختلف جامعه تاثیرگذار باشد.
اعلمی با بیان اینکه چهار نوع رویکرد و نگاه به دانشجو در زمان حاضر در کشور وجود دارد، گفت: یک نگاه که من از آن به نگاه 'برگ رأیی' تعبیر می کنم، به دانشجو و دانشگاه به عنوان ابزاری برای کسب رأی در انتخابات نگاه می کند و به محض به قدرت رسیدن، دیگر توجهی به جنبش دانشجویی ندارد.
اعلمی اظهار کرد: رویکردی دیگری هم به دانشجو به عنوان پیاده نظام و عامل سرکوب نگاه می کند و دانشجو را مهره ای برای سرکوب منتقدان در دانشگاه میبیند.

وی ادامه داد: یگ نگاه هم دانشجو را فاقد روح، مسئولیت و مسئولیت پذیری می خواهد و مطلوب آنان این است  که دانشجو سرش در کتاب و دانشگاه نیزهمچون گورستان خاموش باشد.

این فعال سیاسی افزود: یک نگاه هم دانشجو را به عنوان یک سرمایه اجتماعی و عنصری فعال، پویا، مسئول، آزاده و تاثیر گذار در جامعه تلقی می کند و در این رویکرد دانشجو نسبت به پیرامون خودش حساس است  و به مثابه دماسنج جامعه عمل میکند.

وی تصریح کرد: در این نوع نگاه، دانشجو به جای پیرو بودن، پیشرو است، همانند جنبش دانشجویی قبل از انقلاب که مطالبه گر بود.

نماینده مجلس ششم شورای اسلامی به ضرورت ایجاد توانایی نقد در جنبش دانشجویی اشاره کرد و گفت: قدرت هر چه بیشتر فربه تر شود و کمتر نقد شود به همان میزان نیز دچار استبداد رأی می شود.
اعلمی با بیان اینکه گفتمان انقلاب اسلامی، ضد استبدادی و ضد استعماری بود، خاطرنشان کرد: اکنون نیز این روحیه در دانشجویان وجود دارد منتهی باید جنبش دانشجویی در شرایط حاضر گفتمان خود را از استبداد ستیزی و استعمار ستیزی به عدالتخواهی و فساد ستیزی معطوف کند.

http://www.irna.ir/
به گزارش خبرگزاری مهر
رئیس دانشگاه زنجان: اولویت های پژوهشی استان زنجان برای سال جاری تدوین شده است

رئیس دانشگاه زنجان:

اولویت های پژوهشی استان زنجان برای سال جاری تدوین شده است

زنجان-رئیس دانشگاه زنجان گفت: اولویت های پژوهشی استان زنجان برای سال جاری تدوین شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، خلیل جمشیدی شامگاه دوشنبه در نشست خبری ستاد استانی هفته پژوهش استان زنجان اظهار داشت: شورای برنامه ریزی و توسعه استان دارای یک کارگروه به نام کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری است که در این کارگروه اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه برنامه های هفته پژوهش نیز در این کارگروه تدوین شده است، افزود: این کارگروه در سال جاری اولویت های پژوهشی استان را برای دستگاه های مختلف و همچنین برای برخی از صنایع استان تدوین کرده است.

رئیس دانشگاه زنجان از برگزاری میزگردی در این راستا خبر داد و اظهار داشت: برای تببین اولویت های پژوهشی استان همایشی نیز در محل دانشگاه زنجان با حضور دستگاه های اجرایی و صاحبان صنایع و کارشناسان برگزار شده است.

جمشیدی از آغاز هفته پژوهش استانی در زنجان خبر داد و گفت: ۱۰ کمیته برای برگزاری مناسب هفته پژوهش در استان زنجان تشکیل شده و وظایفی بر عهده آن ها گذاشته شده است.

وی از تدوین و ابلاغ آئین نامه اجرایی هفته پژوهش در کشور خبر دادو تاکید کرد: این آئین نامه به استان ها ابلاغ شده و در استان زنحان نیز ستاد هفته پژوهش تشکیل و دبیرخانه آن نیز در دانشگاه زنجان مستقر شده است.

جمشیدی به معرفی کمیته های تشکیل شده پرداخت  و خاطر نشان کرد: کمیته جشنواره برگزیدگان پژوهشی استان با مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی، کمیته علمی با مسئولیت دانشگاه تحصیلات تکمیلی، کمیته نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار با مسئولیت دانشگاه جامع علمی کاربردی، جشنواره دانشجویی با مسئولیت جهاد دانشگاهی، کمیته جشنواره دانش آموزی با مسئولیت بنیاد ملی نخبگان استان، تبلیغات و اطلاع رسانی با مسئولیت شهرداری زنجان، ارتباط با صنعت، اجلاس عمومی معاونان پژوهشی و کمیته اجرایی نیز با مسئولیت دانشگاه زنجان تشکیل شده است.

رئیس دانشگاه زنجان به تشریح برنامه های استانی کمیته ها پرداخت و بر لزوم توجه جدی پژوهش ها به فناوری و کاربردی بودن تاکید کرد.

http://www.mehrnews.com/
به گزارش خبرگزاری دانشجو
قائم مقام بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان:از دست دادن استقلال فکری و عملی آفت جنبش دانشجویی است.

 

قائم مقام بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان:

radio buttonاز دست دادن استقلال فکری و عملی آفت جنبش دانشجویی است

قائم مقام بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان گفت: مصلحت اندیشی، دولتی شدن و از دست دادن استقلال فکری و عملی آفت جنبش دانشجویی است.

 

سید حمید سیدی، قائم مقام بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان در گفت و گو با خبرگزاری دانشجو، به مناسبت فرا رسیدن روز دانشجو، اظهار داشت: مهمترین رسالتی که از جنبش دانشجویی می توان انتظار داشت آرمان گرایی و آرمان خواهی و عدالت خواهی آن است.

 

سیدی تصریح کرد: از مصادیق آرمان خواهی می توان به حضور فکری در مسائل کلان کشور و تبیین آرمان های انقلاب اسلامی و همچنین از مصادیق عدالت خواهی به طرح مطالبات واقعی مردم اشاره کرد.

 

وی افزود: از جمله رسالت های جنبش دانشجویی ایجاد بستری مناسب برای بیان حرف های مختلف و تضارب آرا و اندیشه های مختلف است.

 

قائم مقام بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان ضمن اشاره به آسیب های جنبش دانشجویی، تصریح کرد: از آفات تشکل های دانشجویی دولتی شدن و از دست دادن استقلال فکری و عملی، مصلحت اندیشی و نگاه تک بعدی به مسائل و آرمان های امام و انقلاب است.

 

سیدی در پایان اظهار داشت: برخی از تشکل های دانشجویی به عنوان شاخه دانشجویی احزاب کار می کنند و متاسفانه در دوره هایی شاهد این هستیم که جنبش‌های دانشجویی در برخی زمان ها کاری جز شورش، دعوا و درگیری ندارند که این از بزرگترین آفات تشکل ها محسوب می شود

http://www.snn.ir/
به گزارش خبرگزاری دانشجو
تریبون آزاد دانشجویی در دانشگاه زنجان

 

 

 

radio buttonتریبون آزاد دانشجویی در دانشگاه زنجان + عکس

تریبون آزاد دانشجویی با موضوع «اقتصادی» در دانشگاه زنجان برگزار شد.

 

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، تریبون آزاد دانشجویی با موضوع " اقتصادی" در دانشگاه زنجان برگزار شد.

 

این برنامه به همت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان در محوطه سلف مرکزی این دانشگاه برگزار شد.

http://www.snn.ir/

 
به گزارش خبرگزاری دانشجو
حسینی در دانشگاه زنجان:امروز غرب زده ها علاقمند به آمریکا شده اند طرفدار 16 آذر

 

حسینی در دانشگاه زنجان:

radio buttonامروز غربزده‌های علاقمند به آمریکا شده‌اند طرفدار ۱۶ آذر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم با اشاره به اینکه اعتراضات ۱۶ آذر مربوط به استقلال طلبی است، گفت: امروز غربزده‌های علاقمند به آمریکا شده‌اند طرفدار ۱۶ آذر؛ در حالی که اصل اعتراضات مربوط به ریچارد نیکسون بود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در ویژه برنامه ۱۶ آذر از حقیقت تا هیاهو، که عصر روز گذشته به همت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان برگزار شد، سید محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم با اشاره به چگونگی شکل گیری ۱۶ آذر بیان داشت: مقدمه ۱۶ آذر کودتای ۲۸ مرداد است.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم افزود: اگر اسناد تاریخی را بررسی کنیم در می یابیم که در کودتای ۲۸ مرداد، ردپای آمریکا به خوبی دیده می شود.

 

حسینی با اشاره به اینکه در حال حاضر هم سیاست های آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی تغییری نکرده است، خاطرنشان کرد: امروز هم شاهد هستیم که تحریم‌های ۱۰ ساله علیه ایران تمدید شد.

 

وی در ادامه چگونگی ورود آمریکایی ها به ایران را یادآور شد و اظهار داشت: در سال ۱۲۰۹ گروه های تبشیری امریکایی وارد ایران شدند و در دوره ناصرالدین شاه نیز هیئت های رسمی سیاسی وارد کشور شدند.

 

حسینی با بیان اینکه از سال ۱۲۶۲ روابط سیاسی میان ایران و آمریکا شروع شد، تصریح کرد: تا کودتای ۲۸ مرداد وجهه آمریکا در بین مردم ایران مثبت بود.

 

وزیر اسبق ارشاد در ادامه با اشاره به کودتای ۲۸ مرداد ۳۲، لزوم خوشبین نبودن به امریکا و وعده های او را یادآور شد و اظهار داشت: مصدق نسبت به آمریکا خوشبین بود و تصور کرد می شود به واسطه آمریکا، دست انگلیس را قطع کرد.

 

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شاه پس از کودتا عملا به عنوان دست نشانده آمریکا عمل می کرد، گفت: پس از سال ۳۲ روز به روز مستشاران آمریکایی در کشور افزایش می یافتند.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم افزود: در اسنادی که در سال ۲۰۰۰ خود امریکایی ها منتشر کردند تایید شده که کودتای ۲۸ مرداد توسط امریکا مدیریت شد.

 

حسینی در ادامه با اشاره به اینکه اعتراضات ۱۶ آذر مربوط به استقلال طلبی است، تصریح کرد: امروز غربزده های علاقمند به آمریکا شده اند طرفدار ۱۶ آذر؛ در حالی که اصل اعتراضات مربوط به ریچارد نیکسون بود.

 

وی افزود: برخی اصلاحاتی که آمریکایی ها در ایران کردند( مانند اصلاحات ارضی) از روی دلسوزی نبود؛ بلکه در مقابله با اندیشه های مارکسیستی بود.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم تصریح کرد: آمریکاییها آن زمان برای توده ای ها هم برنامه داشتند تا از آن ها برای پیروزی خود بهره بگیرند.

 

حسینی در ادامه به تلاش هایی که در داخل کشور برای بزک کردن چهره امریکا می شود اشاره و خاطرنشان کرد: عده ای در دوران اصلاحات سعی کردند چهره آمریکا را تغییر دهند؛ ولی این امر شدنی نیست.

 

وزیر اسبق ارشاد اشاره ای نیز به تمدید تحریم های ۱۰ ساله علیه ایران کرد و تصریح کرد: این طرح با ۹۹ رای به تصویب رسید و نقض برجام توسط مجلس سنا؛ اثبات عدم خوشبینی رهبر انقلاب به آمریکا بود.

 

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به پرسشی پیرامون عملکرد وزرات ارشاد در دولت فعلی، تصریح کرد: اگر راجب عملکرد وزیر دیگری پرسیده می شد، پاسخ دادن به آن راحت تر بود.

 

وی افزود: در دوره گذشته کارهای سخت افزاری و نرم افزاری گسترده ای در کشور انجام شد؛ البته این ها ایده آل نبود و نمی خواهیم بگوییم که ضعفی وجود نداشته است.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم بیان کرد: متاسفانه آن روحیه تلاش و تکاپو و آن اعتقاد و عزم و اراده ای که دولت مردان باید شبانه روز در خدمت مردم باشند، وجود ندارد.

 

حسینی اضافه کرد: امروز کسانی در راس کارها قرار گرفتند که بعضی از تمکن مالی بسیار بالایی برخوردار بودند. کسی که ثروت میلیاردی دارد چگونه می خواهد به مردم خدمت کند.

 

وی در ادامه به جمله ای از امام خمینی اشاره و تصریح کرد: امام راحل می فرمایند: تا وقتی دولت، مجلس، ارتش از طبقه سرمایه دار نیست، کشور محفوظ است

http://www.snn.ir/
به گزارش خبرگزاری دانشجو
مسئول سیاسی جامعه اسلامی دانشگاه زنجان: امیدواریم تریبون نماز جمعه زنجان در اختیار دانشجویان قرار بگیرد

 

 

 

 

 

 

مسئول سیاسی جامعه اسلامی دانشگاه زنجان:

امیدواریم تریبون نمارجمعه زنجان در اختیار دانشجویان قرار بگیرد.

مسئول سیاسی جامعه اسلامی دانشگاه زنجان گفت: خوشبختانه در بسیاری از شهرستان‌های کشور، فرصت بیان دیدگاه‌های دانشجویان انقلابی در نمازجمعه فراهم شده و امیدوارم مسئولان گرانقدر نماز جمعه زنجان نیز توجه بهتر و ویژه‌ای به این قشر تاثیرگذار در جامعه داشته باشند.

سید محمد موسوی مسئول سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان در گفت و گو با خبرگزاری دانشجو، بیان داشت: رهبر فرزانه انقلاب در دیدار اخیر خود با دانشجویان، لزوم حضور فعالین دانشجوی انقلابی در پشت تریبون های نمازجمعه را یادآور شدند و این مسئله نشان از توجه بالای ایشان به دیدگاه های دانشجویان انقلابی است.

این فعال دانشجویی افزود: دانشجویان که بنا بر فرمایش شهید بهشتی، موذنین جامعه هستند، به عنوان دیده بان در سطح جامعه فعالیت می کنند که می توانند کاستی ها و مشکلات شهر ها و استانهای خود را بدو ن نگاه های معمول سیاسی و جناحی ببینند.

موسوی تصریح کرد: مسلما حضور دانشجویان به عنوان سخنران در نمازهای جمعه به واسطه حریت و عدم وابستگی آنان به جریان های سیاسی مثمر ثمر بوده و برکات فراوانی با خود به همراه دارد.
وی افزود: خوشبختانه در بسیاری از شهرستان های کشور، فرصت بیان دیدگاه های دانشجویان انقلابی در نمازجمعه فراهم شده و امیدوارم مسئولین گرانقدر نماز جمعه زنجان نیز توجه بهتر و ویژه ای به این قشر تاثیر گذار در جامعه داشته باشند.

مسئول سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان بیان کرد: ماه آذر همواره برای دانشجویان ماه خاص و پر از رویدادهای خاطره انگیز بوده است؛ چرا که ۱۶ آذر ماه مصادف با روز دانشجوست.
 

موسوی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم تا امکان سخنرانی دانشجویان انقلابی در کلیه تریبون های نمازجمعه استان زنجان در ایام مصادف با ۱۶ آذرماه فراهم شود تا لبیکی نیز به دستور رهبر فرزانه انقلاب گفته  شده باشد.

http://www.snn.ir/

 
به گزارش خبرگزاری دانشجو
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان گفت: ایمان پاک بسیجیان، امروز بسیج را از انحراف دور نگه داشته است.

 

 

 

ایمان پاک بسیجیان،امروز بسیج را از انحراف دور نگه داشته است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان گفت: ایمان پاک بسیجیان، امروز بسیج را از انحراف دور نگه داشته است.

 به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، امین بیات، مسئول بسیج دانشجویی استان زنجان به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج گفت: ۲۷ سال پیش خمینی کبیر (ره) فرمان تاریخی خود را مبنی بر تشکیل بسیج دانشجویی صادر کرد.

 وی ادامه داد: اکنون که سالروز فرمان تشکیل بسیج دانشجویی در حال فرا رسیدن است، با گذر زمان شاهد آن افق دید، بصیرت و تیز بینی امام (ره) هستیم و می‌بینیم که عرصه از جنگ سخت هم دشوار است و راه های نفوذ دشمن و حربه های او بیشتر از بیش شده  است.
این مسئول با اشاره به اینکه دشمنان در حوزه و دانشگاه ها فعالیت می کنند تا این نظام را از رشد و پیمودن تعالی منحرف کنند، افزود: اگر امروز نیروهای بسیجی و حزب اللهی در دانشگاه نبودند، معلوم نبود چه اتفاقی قرار بود صورت بگیرد و ما تا به حال هم نشان دادیم که از این آرمان با جان و دل دفاع کرده ایم.

بیات ادامه داد: نکته مهم و بحث برانگیز این است که از آن تاریخ (سال ۵۷ که مصادف با فرمان تشکیل بسیج دانشجویی بود) تا به امروز هیچ مشکلی در آرمان ها و  روند رو به جلو این مجموعه پیش نیامده و این مجموعه  قطعا شاخصه هایی داشته است که باعث شده بسیج تا به امروز بدون مشکل به راه خود ادامه  دهد

  مسئول بسیج دانشجویی استان زنجان ادامه داد: یکی از عوامل موفقیت و در مسیر ولایت ماندن بسیجیان را اعتقاد به اسلام ناب محمدی (ص) دانست و تصریح کرد: این ایمان های پاک بسیجیان است که امروز بسیج را از دچار انحراف شدن دور نگه داشته است.

بیات دومین نکته که بسیج دانشجویی را یک تشکل نمونه در میان مردم قرار داده را مردم داری بسیج، نیروی داوطلب، به دور از منفعت طلبی بودن نبود فاصله طبقاتی و در یک راستا حرکت کردن اعضای آن دانست.

 این مسئول عنصر سوم در انسجام و عدم انحراف این تشکل را بحث ولایت مداری بسیج دانست و تصریح کرد: جدا نشدن از ولایت مهم ترین علت عدم انحراف بسیج است و در بحث برجام هم دیدیم که آن جایی که ولی صحبت را تمام کرد دیگر بحثی نماند و این ولایت مداری باید حفظ و نگهداری شود.

مسئول بسیج دانشجویی استان زنجان در پایان نکته چهارم در عدم انحراف بسیج را بحث مجاهدت و تعاون بسیج دانست و گفت: آن مجموعه ای که هیچ توقف و مانعی برای او معنی ندارد و گرفتار هیچ بروکراسی نمی شود و منفعت طلب نیست، بسیج است.

 http://www.snn.ir/

 
به گزارش خبر گزاری ایسنا
نگاه جامعه به تحلیل‌های دانشجویان است

نگاه جامعه به تحلیل‌های دانشجویان است

یک دانشجوی دانشگاه زنجان اظهار کرد: بسیاری از مردم در سطح جامعه به تحلیل‌های دانشجویان در جامعه توجه دارند و اگر دانشجو بتواند خود را به سطح و جایگاهی برساند که سطح تحلیل‌ و بیان بالایی داشته باشد قطعا فواید آن شامل حال جامعه خواهد شد.

احمد بیگدلی در حاشیه مرحله منطقه‌ای غرب پنجمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در زنجان، در گفت‌وگو با ایسنا گفت: قشر دانشجو خاص‌ترین قشر جامعه است، یعنی بسیاری از مردم در سطح جامعه به تحلیل‌های دانشجویان در جامعه توجه دارند و اگر دانشجو بتواند خود را به سطح و جایگاهی برساند که واقعا تحلیل‌ها و بیان وی در سطح بالایی باشد قطعا فواید آن شامل حال جامعه خواهد شد.

وی افزود: فضایی که به‌طور عمده در مناظره‌های دانشجویی به خصوص در بین افراد با تفکر سیاسی، وجود دارد، فضایی هیجایی و غیرمنطقی است و نمی‌توان بر آن تکیه کرد و بهره چندانی برد. در عین حال مناظره‌های دانشجویی که یک چارچوب اخلاقی و علمی خاصی برگزار می‌شوند به دانشجو کمک می‌کنند که در فضا و چارچوبی احترام‌آمیز و منطقی صحبت کند که اگر این امر به جامعه تسری پیدا کند قطعا مزایای و بهره‌های خاص خود را در پی خواهد داشت.

دانشجوی رشته عمران دانشگاه زنجان در خصوص برگزاری مناظرات دانشجویی خاطرنشان کرد: صرف برگزاری این برنامه خود یک نقطه قوت به‌شمار می‌رود به‌خصوص اینکه زنجان در دو سال گذشته جزو بهترین‌ها در این مسابقات و مناظره‌ها بوده است و حتی در منطقه شمالغرب تنها به‌واسطه حضور 42 تیم شرکت‌کننده، توانست 5 تیم برتر در این بخش منطقه‌ای داشته باشد و هیچ استانی این تعداد تیم را در مرحله منطقه‌ای نداشته است.

وی تصریح کرد: اعمال سلیقه‌های شخصی در این گونه برنامه‌ها گاه طبیعی و اجتناب‌ناپذیر است، هر داوری که در این مسابقات حضور دارد ممکن است پیش‌فرض‌ها و ذهنیتی در یک موضوع خاص داشته باشد و زمانی که تیمی در جایگاه موافق یا مخالف در مقابل داور قرار می‌گیرد و داور نیز در یکی از این مواضع قرار دارد، قضاوت را با مشکل روبه‌رو می‌کند.

این دانشجو با بیان اینکه در مجموع نقاط قوت این برنامه بر نقاط ضعف آن برتری دارد، تاکید کرد: نظارت یک هیات منصفه و یا بالا بردن تعداد داوران راهکاری است که شاید بتواند مشکل قضاوت نادرست را حل کند.

بیگدلی اظهار کرد: در مرحله قبل پنج تیم از استان زنجان به‌عنوان برگزیده به مرحله منطقه‌ای راه پیدا کرد که این تیم در مقام دوم حضور داشت.

http://isna.ir/news/
به گزارش خبرگزاری ایسنا
آغاز مسابقه ملی طراحی صنعتی در صنایع‌دستی‌

آغاز مسابقه ملی طراحی صنعتی در صنایع‌دستی‌

‌با حضور ۱۰ دانشگاه از سراسر کشور، دومین نشست تخصصی و مسابقه ملی طراحی صنعتی در صنایع‌دستی به میزبانی زنجان آغاز شد.

‌به گزارش ایسنا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان، دومین نشست تخصصی و مسابقه ملی طراحی صنعتی در صنایع‌دستی، صبح امروز ۲۷ آبان با حضور استادان و دانشجویان ۱۰ دانشگاه کشور در زنجان آغاز به کار کرد.

۹۵ نفر از استادان و دانشجویان دانشگاه‌های تهران، علم و صنعت، الزهراء (س)، هنر تهران، هنر فارس، هنر تبریز، سمنان، اصفهان و پردیس تهران برای حضور در این نشست و مسابقه ملی در زنجان گرد هم آمده‌اند.

هدف از برگزاری دومین نشست تخصصی و مسابقه ملی طراحی صنعتی در صنایع‌دستی، بررسی طرح‌های جدید در حوزه صنایع‌دستی و ورود طراحان صنعتی ایران به بخش صنایع‌دستی در راستای ایجاد و رونق بازارهای جدید برای محصولات صنایع‌دستی اعلام شده است.

برنامه‌های روز اول دومین نشست تخصصی و مسابقه طراحی صنعتی در صنایع‌دستی زنجان، شامل برپایی کارگاه‌ها در سطح کارگاه‌های صنایع‌دستی و مراکز تاریخی است که در آن به معرفی محصولات صنایع‌دستی، تولیدکنندگان و شیوه‌های تولید پرداخته خواهد شد. روز نخست این نشست با گردهمایی استادان و فعالان بخش صنایع‌دستی و تیم‌های تخصصی طراحی صنعتی با بررسی وضعیت موجود صنایع‌دستی استان و ارائه راهکارها پایان می‌یابد.

روز دوم دومین نشست تخصصی و مسابقه ملی طراحی صنعتی در صنایع‌دستی در دانشگاه زنجان برگزار خواهد شد و تیم‌های حاضر به طراحی محصولات جدید و اصلاح‌شده صنایع‌دستی می‌پردازند و طرح‌های ارائه‌شده توسط استادان و صاحب‌نظران مورد داوری قرار می‌گیرد.

نخستین نشست تخصصی و مسابقه طراحی صنعتی در صنایع‌دستی سال گذشته در زنجان با حضور هشت دانشگاه کشور برگزار شد.

 http://isna.ir/news