خانه :: اساتید :: اخبار

اخباردانشگاه زنجان در آئينه رسانه


به گزارش خبرگزاری دانشجو
اکران مستند "داد" در دانشگاه زنجان

اکران مستند "داد" در دانشگاه زنجان 

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، سالار حدیدی، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان( دفتر تحکیم وحدت) از اکران مستند «داد» در این دانشگاه خبر داد.

 حدیدی با اشاره به جزئیات این اکران گفت: این مستند امروز در آمفی تئاتر شریعتی دانشکده علوم انسانی دانشگاه زنجان به نمایش در خواهد آمد.

 وی افزود: مستند داد، صدای عدالت خواهی و اعتراض به فساد در سیستم های حاکمیتی است که در زمره مستندهای برتر جشنواره عمار قرار گرفت.

 دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان اضافه کرد: میثم صفائیا،ن نماینده کامیون داران معترض به فساد در سیستم حمل و نقل نیز به عنوان مهمان این برنامه، سخنرانی می کند.

 گفتنی است، مستند «داد» به نویسندگی و کارگردانی حجت عدالت پناه و تهیه شده در مدرسه سینمایی عمار است که در نقاط مختلف کشور اکران شده و مورد توجه کارشناسان و منتقدان قرار گرفته است.

http://www.snn.ir/
به گزارش خبرگزاری دانشجو
15 اسفند،زمان برگزاری انتخابات کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه زنجان/شرایط کاندیده ها و رای دهندگان

15 اسفند،زمان برگزاری انتخابات کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه زنجان/شرایط کاندیده ها و رای دهندگان 

علی سپهری، مسئول روابط عمومی دانشگاه زنجان با اعلام خبر برگزاری انتخابات مدیران مسئول نشریات دانشگاه زنجان، گفت: زمان ثبت نام کاندیداها هفتم تا نهم اسفندماه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۱:۳۰ است.

مسئول روابط عمومی دانشگاه زنجان افزود: محل ثبت نام، حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی و در دفتر نشریات است.

 وی به شرایط کاندیداها اشاره کرده و تصریح کرد: هر کاندیدا بایستی دارای چند شرط ذیل باشد:

 مدیرمسئول نشریه باشند.

واحد درسی، پایان نامه یا رساله داشته باشند.

حداقل دو نیمسال تحصیلی از سنوات مجاز تحصیلی (بدون احتساب نیمسال جاری) باقیمانده باشد.

مشمول تنبیهات مندرج در بندهای ۵، ۶، ۱۱، ۱۲ و ۱۳ ماده ۴ آیین نامه نشریات نباشند.

حداقل یک شماره از نشریه دارای مجوز در یک سال گذشته منتشر شده باشد. (از ۶/۱۲/۹۴ تا ۶/۱۲/۹۵)

 سپهری همچنین به شرایط رای دهندگان اشاره کرده و افزود: رأی دهندگان نیز بایستی دارای چند شرط زیر باشند:

 مدیرمسئول نشریه فعال باشند.

فارغ التحصیل و یا اخراج نشده باشند.

محرومیت یا منصرف از تحصیل قطعی نشده باشند.

هر نفر تنها می­ تواند نماینده یک مدیرمسئول باشد و یک مدیر مسئول نمی ­تواند نماینده مدیر مسئول دیگر باشد.

در صورت معرفی نماینده از طرف مدیرمسئول برای شرکت در انتخابات، لازم است مراتب تا پایان وقت اداری روز قبل از انتخابات به صورت مکتوب به کارشناس نشریات تحویل شود.

 مسئول روابط عمومی دانشگاه زنجان افزود: زمان برگزاری انتخابات: یکشنبه ۱۵ اسفند ۹۵ ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۴ در ساختمان مرکزی، معاونت فرهنگی و اجتماعی، اداره نشریات است.

 سپهری در پایان خاطرنشان کرد: مدارک لازم برای ثبت نام، کارت دانشجویی یا گواهی اشتغال به تحصیل در نیمسال جاری، مدرک شناسایی معتبر به همراه یک نسخه از آخرین شماره نشریه است.

http://www.snn.ir/
به گزارش خبرگزاری دانشجو
با سخنرانی حسن عباسی: اختتامیه چهارمین جشنواره ملی افسران جوان جنگ نرم در دانشگاه زنجان برگزار میشود.

با سخنرانی حسن عباسی:

اختتامیه چهارمین جشنواره ملی افسران جوان جنگ نرم در دانشگاه زنجان برگزار میشود. 

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، اختتامیه چهارمین جشنواره ملی افسران جوان جنگ نرم  با محوریت اقتصاد مقاومتی یکشنبه هشتم اسفند ماه جاری ساعت ۱۴:۳۰ در سالن همایش های بین المللی غدیر دانشگاه زنجان برگزار می‌شود.

حسن عباسی، رئیس اندیشکده یقین در این جشنواره با موضوع «عصر سیاست درهای بسته برای استقلال اقتصادی» سخنرانی خواهد کرد.

این جشنواره به همت بسیج دانشجویی استان زنجان و مدیریت فاوا و فضای مجازی برگزار می شود.

http://www.snn.ir
به گزارش خبرگزاری دانشجو
سلسله برنامه های *صرفا جهت ازدواج*در دانشگاه زنجان برگزار میشود.

سلسله برنامه های *صرفا جهت ازدواج*در دانشگاه زنجان برگزار میشود.

ابوالفضل محمدی، مسئول روابط عمومی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان در گفت و گو با خبرگزاری دانشجو، از برگزاری سری جدید سلسله برنامه های صرفا جهت ازدواج توسط این تشکل دانشجویی خبر داد.

 این فعال دانشجویی افزود: اولین برنامه از سری جدید با موضوع «پیش نیازهای ازدواج را چند واحد باید پاس کرد؟» برگزار خواهد شد.

 محمدی افزود: سخنران این مراسم عزیزی از کارشناسان مطرح کشوری و عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) خواهند بود.

 مسئول روابط عمومی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان اضافه کرد: این برنامه فردا از ساعت ۱۵:۳۰ در محل سالن سهروردی دانشگاه زنجان برگزار خواهد شد.

 وی با اشاره به اهمیت لزوم برگزاری چنین برنامه هایی در محیط دانشگاه ها اظهار داشت: اکثریت دانشجویان در دانشگاه ها مجرد بوده و در سن ازدواج به سر می‌برند.

محمدی تصریح کرد: این برنامه ها می تواند برای تصمیم گیری دانشجویان پیرامون مسئله ازدواج کمک کننده باشد و امیدواریم بتوانیم قدمی هرچند کوچک جهت رفع برخی دغدغه های دانشجویان برداریم.

 گفتنی است، سلسله برنامه های صرفا جهت ازدواج، ابتدای سال گذشته و در ۳ جلسه توسط جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان برگزار شد که با استقبال گسترده دانشجویان این دانشگاه همراه بود.

http://www.snn.ir/
به گزارش خبرگزاری دانشجو
هشتمین دوره مسابقات سازه‌های ماکارونی دانشگاه زنجان برگزار می‌شود

هشتمین دوره مسابقات سازه‌های ماکارونی دانشگاه زنجان برگزار می‌شود

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، مسابقات سازه های ماکارونی دانشگاه زنجان، از جمله مسابقات شناخته شده در سطح کشور است که همه ساله در این دانشگاه برگزار می شود.

 این مسابقات که به صورت ملی و با فراخوان عمومی و با حضور تعداد زیادی از دانشگاه های سراسر کشور برگزار می شود، مورد توجه و استقبال بی نظیر دانشجویان دانشگاه های زنجان است.

هشتمین دوره این مسابقات نیز روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ اسفندماه در سالن غدیر دانشگاه زنجان برگزار خواهد شد.

http://www.snn.ir/
به گزارش خبرگزاری دانشجو
تجلیل مسئولان دانشگاه زنجان از حاج محمد سراجی جانباز دفاع مقدس

تجلیل مسئولان دانشگاه زنجان از حاج محمد سراجی جانباز دفاع مقدس

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، دانشگاه زنجان با همكار بازنشسته خود و جانباز دفاع مقدس حاج محمد سراجي وطن ديدار کردند.

اين برنامه در قالب برنامه ديدار با اسوه هاي مقاومت از طرف ستاد شاهد دانشگاه زنجان برگزار شد.

 در اين ديدار كه با حضور جمعي از مسئولان و مديران دانشگاه و بنياد شهيد و امور ايثارگران استان زنجان برگزار شد، حاضران خاطراتي از زمان حضور آقاي سراجي در دانشگاه بيان كردند و برخي دیگر نیز خاطراتي از زمان جنگ را يادآوري نمودند.

 همچنین حجت الاسلام قهرماني، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبري در دانشگاه زنجان نیز در سخناني، امنيت و آرامش و اقتدار و عظمت كشور و جامعه اسلامي را مرهون فداكاري جانبازان، آزادگان و شهدا دانست.

در انتها نیز ملكي، معاون اداري و مالي دانشگاه زنجان لوح تقدير و هديه اي به پاس خدمات و ايثارگري سراجي به وی اهدا کرد.

http://www.snn.ir
به گزارش خبر گزاری ایسنا
برای نخستین‌بار در کشور محقق شد؛

برای نخستین‌بار در کشور محقق شد؛

کسب موفقیتی دیگر از سوی پژوهشگران دانشگاه زنجان

رئیس پژوهشکده فناوری‌های نوین زیستی دانشگاه زنجان، اظهار کرد: پروانه استاندارد تشویقی محصولات سالم و عاری از آلاینده‌ها در مزرعه و کلکسیون گیاهان دارویی پژوهشکده اخذ شده است.

صراف معیری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اینکه پروانه استاندارد تشویقی محصولات سالم و عاری از آلاینده‌ها در مزرعه و کلکسیون گیاهان دارویی پژوهشکده اخذ شده است، گفت‌: این پژوهشکده با رویکرد تولید محصول سالم از سال 1393 با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و حمایت‌های رئیس دانشگاه اقدام به راه‌اندازی کلکسیون و مزرعه گیاهان دارویی به مساحت دو هکتار کرده است. در حال حاضر در این مزرعه بیش از 50 گونه از گیاهان دارویی نگه‌داری و بدون استفاده از هیچ‌گونه مواد شیمیایی پرورش داده می‌شوند.

وی افزود: در آزمایش‌های انجام شده در آزمایشگاه‌های پیشرفته استاندارد بیش از 120 آلاینده از قبیل سموم آفت‌کش، کودهای شیمیایی، نیترات و فلزات سنگین مورد ارزیابی و ردیابی قرار می‌گیرد که با توجه به عدم وجود این ترکیبات مضر، از طرف جهادکشاورزی و اداره استاندارد کد محصول سالم و پروانه کاربرد نشان استاندارد برای سه سال به این محصول تعلق گرفته است.

به گزارش ایسنا، فناوری تولید گیاهان سالم و عاری از هرگونه آلاینده‌های شیمیایی خطرناک مانند سموم آفت‌کش، کودهای شیمیایی، نیترات و فلزات سنگین مقوله مهمی است که در امر تولید محصولات کشاورزی به‌ویژه محصولاتی که مصرف تازه خوری دارند. همچنین گیاهان دارویی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. امروزه به روشنی نشان داده شده است که باقی‌مانده بسیاری از این ترکیبات شیمیایی در محصولات کشاورزی می‌تواند عامل مهمی در ایجاد بیماری‌های خطرناک مانند سرطان، مشکلات دستگاه گوارشی، بد شکلی جنین در زنان باردار، سوء هاضمه باشد.

تولید محصولات کشاورزی سالم و استاندارد علاوه بر تضمین رعایت حد مجاز آلاینده‌ها برای مصرف‌کننده می‌تواند ارزش‌افزوده بالایی را نیز به ویژه در بازار رقابتی تولید گیاهان دارویی داشته باشد. افزون بر آن کسب استانداردهای مناسب در تولید محصولات کشاورزی با توجه به پتانسیل کشورمان در تنوع گونه‌های گیاهان دارویی می‌تواند با ایجاد مزیت نسبی در صادرات، ارزآوری خوبی را برای تولیدکنندگان و بازرگانان در این حوزه به همراه داشته باشد.

http://www.isna.ir/news
به گزارش خبرگزاری ایرنا
وزیر علوم: ایران از نظر شتاب رشد علمی جزو 2 کشور نخست جهان است

وزیر علوم: ایران از نظر شتاب رشد علمی جزو 2 کشور نخست جهان است

به گزارش ایرنا، محمد فرهادی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران زنجان افزود: هم اکنون سهم ایران در تولید مقالات پر استناد جهان 2.2 درصد است در حالیکه سهم آن از تولید علم دنیا به 1.8 درصد می رسد.
وی یادآورشد: ایران در تولید مقالات کیفی جهان رتبه 16 را به خود اختصاص داده است و این مسیر را با شتاب بالایی طی می کند.
وزیر علوم تحقیقات و فناوری، به اصلاح آئین نامه ارتقای اساتید کشور اشاره کرد و گفت: پیش از این اساتید علاوه بر فعالیت های آموزشی و امور جاری می توانستند امتیاز ارتقای سطح را با انتشار مقاله در نشریات بین المللی ثبت کنند.
فرهادی اظهارکرد: در آیین نامه جدید علاوه بر انتشار مقالات در نشریات و مجله های معتبر بین المللی چاپ و تالیف کتاب، ارتباط با صنعت، تولید پژوهش های کیفی و فناورانه، ارتباط نزدیک با صنعت، راه اندازی شرکت های دانش بنیان و تولید محصول از فرصت های کسب امتیاز محسوب می شود.
به گزارش ایرنا، وی تاکید کرد: انتشار مقاله های کیفی باید نقشی در تولید فناوری و حرکت در مرزهای دانش داشته باشد و همین موضوع مدنظر برنامه های توسعه ای آموزش عالی کشور قرار گرفته است.
محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برای حضور در جلسه شورای دانشگاه زنجان، شرکت در مراسم تودیع و معارفه رئیسان دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان و دیدار با برگزیدگان نمایندگان تشکل های دانشجویی، انجمن های علمی و کانون های دانشگاه زنجان به زنجان سفر کرده است.

http://www.irna.ir
به گزارش خبرگزاری دانشجو
تجلیل از جانباز دفاع مقدس توسط مسئولان دانشگاه زنجان

تجلیل از جانباز دفاع مقدس توسط مسئولان دانشگاه زنجان

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، علی سپهری، مدیر روابط عمومی دانشگاه زنجان بیان داشت: مسئولان و برخی از اعضای ستاد شاهد دانشگاه زنجان با نادر سعیدی، یکی از اسوه های مقاومت جانباز ۶۰ درصد دیدار کردند.

 سپهری افزود: این جانباز در سال ۱۳۶۱ در عملیات خیبر در منطقه جزیره مجنون از ناحیه مجروحیت کامل یک چشم و سمت راست بدن مجروح شد.

 وی ادامه داد: این برنامه در قالب دیدار با اسوه های مقاومت، جانبازان ۶۰ ، ۷۰ درصد دوران دفاع مقدس با حضور معاونین، مدیران دانشگاه و همچنین مسئولین بنیاد شهید و امورایثارگران استان انجام گرفت.

مدیر روابط عمومی دانشگاه زنجان در پایان گفت: برنامه هدیه و لوح تقدیری از طرف دکتر جمشیدی توسط دکتر نجفیان به آقای سعیدی اهدا و از ایثارگری های ایشان و زحمات خانواده محترمشان تقدیر و تشکر نمودند.

 http://www.snn.ir
به گزارش خبرگزاری ایسنا
رئیس دانشگاه زنجان عنوان کرد نمره 20 دانشگاه زنجان در زمینه اجرای پروژه‌های دانشگاهی

رئیس دانشگاه زنجان عنوان کرد

نمره 20 دانشگاه زنجان در زمینه اجرای پروژه‌های دانشگاهی

رئیس دانشگاه زنجان گفت: طی بازدیدی که مسئولان از دانشگاه زنجان داشتند، این دانشگاه در اجرای پروژه‌های دانشگاهی نمره 20 را از مسؤولان دریافت کرده است.

خلیل جمشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: دانشگاه زنجان از دانشگاه‌های پیشرو در اجرای پروژه‌های ملی است و این ارزیابی با توجه به زمان آخرین تخصیص اعتبار در تیرماه سال گذشته بوده است.

وی تصریح کرد: در ماه‌های گذشته برخی از مسئولان از دانشگاه زنجان بازدید کردند که در اجرای پروژه‌های دانشگاهی نمره 20 را از مسئولان دریافت کرده است. دانشگاه زنجان در زمره نادرترین دانشگاه‌های کشور بوده که 50 درصد از پروژه‌ها را با توجه به اعتبار داده شده در تیر سال 94 انجام داده است.

جمشیدی خاطرنشان کرد: پارک‌های علم و فناوری در دیگر مناطق کشور به صورت معمول در مجاورت دانشگاه‌ها احداث می‌شود که از آن جمله می‌توان به تجربه موفق احداث این پارک در استان اصفهان اشاره کرد. همچنین از دو سال گذشته دانشگاه زنجان در ارتباط با احداث پارک علم و فناوری اعلام آمادگی کرده است و حتی در این بین 30 هکتار نیز زمین و ساختمان موقت پیشنهاد شده است.

http://www.isna.ir/news/
به گزارش خبرگزاری دانشجو
اردوی تشکیلاتی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان در مشهد برگزار می‌شود

 

 

 

 

 

اردوی تشکیلاتی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان در مشهد برگزار می‌شود

 محسن اسدی، مسئول واحد تشکیلات جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان در گفت و گو با خبرگزاری دانشجو، از برگزاری اردوی تشکیلاتی این تشکل دانشجویی خبر داد و گفت: این اردوی تشکیلاتی در مشهد مقدس و با حضور جمعی از فعالین این مجموعه دانشجویی برگزار خواهد شد.

 وی افزود: در این اردو، علاوه بر زیارت اعضا از بارگاه ملکوتی امام رضا(ع)، چند برنامه سخنرانی و کارگاه های تشکیلاتی نیز مدنظر قرار گرفته است.

 مسئول واحد تشکیلات جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان افزود: نفس زیارت بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) و حضور در شهر ایشان بسیار روحیه بخش و موجب تقویت ارتباط تشکیلاتی اعضا خواهد شد؛ کمااینکه در تلاش هستیم از حضور در مشهد برای نزدیکی هر چه بیشتر اعضا نیز بهره ببریم.

 این فعال دانشجویی تصریح کرد: حرکت اعضا به همراه اردوی سالیانه دانشگاه زنجان صورت خواهد پذیرفت و در مشهد مقدس ویژه برنامه هایی برای اعضای جامعه اسلامی دانشجویان برگزار خواهد شد.

 اسدی اضافه کرد: حرکت دانشجویان روز ۱۳ بهمن به سمت مشهد مقدس خواهد بود و ۱۶ بهمن نیز روز اتمام اردو و بازگشت به سمت زنجان است.

http://www.snn.ir

 
به گزارش خبرگزاری ایرنا
3 دانشگاه ایران در بین 500 موسسه سبز جهان

  3 دانشگاه ایران در بین 500 موسسه سبز جهان

تهران- ایرنا- دانشگاه‌های «زنجان»، «فردوسی مشهد»، و «تهران» در فهرست مؤسسات برتر جهان در نظام رتبه‌بندی «گرین‌متریک» قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، رتبه‌بندی جهانی دانشگاهی «گرین‌متریک» گزارش سال 2016 خوذ رادربارۀ توسعۀ پایدار در مؤسسه‌های آموزشی ـ پژوهشی منتشر کرد که بر پایۀ آن دانشگاه‌های «زنجان»، «فردوسی مشهد»، و «تهران» توانسته‌اند در فهرست مؤسسه‌های برتر این نظام رتبه‌بندی قرار گیرند.
«گرین‌متریک» از شش شاخص کلیدی ' محیط زیست و زیرساخت'، 'انرژی و تغییرات اقلیمی'، 'مدیریت پسماند'، 'آب'، 'حمل و نقل'، و 'آموزش' برای رتبه‌بندی مؤسسه‌ها استفاده می‌کند.
با هدف ارائۀ چشم‌اندازی جامع از شرایط و سیاست‌های مرتبط با محیط زیست و توسعۀ پایدار در دانشگاه‌های کشورهای گوناگون راه‌اندازی شده است.
«گرین‌متریک» ابزاری برای جلب توجه مدیران و سیاست‌گذاران در محیط‌های دانشگاهی فراهم آورده و سالانه بیش از 10هزار مؤسسه توسط این نظام رتبه‌بندی ارزیابی می‌شوند که فهرست 500 مؤسسه برتر بر روی وب منتشر می‌شود.
امتیاز کل و رتبۀ مؤسسه‌های ایرانی در نظام رتبه‌بندی «گرین‌متریک»
دانشگاه زنجان با 5971 امتیاز در رتبه 75 ، دانشگاه فردوسی مشهد 4484 امتیاز در رتبه 238 و دانشگاه تهران 3109امتیاز در رتبه 431 جهانی قرار دارند.
بر پایۀ گزارش سال 2016 رتبه‌بندی «گرین‌متریک»، «University of California Davis» دارای بیش‌ترین امتیاز و سبزترین مؤسسۀ دنیا است.
برای آگاهی از جزئیات امتیازات در هر شاخص و دانشگا‌های برتر جهان به وبگاه http://nema.irandoc.ac.ir مراجعه شود.

http://www.irna.ir/

 
به گزارش خبرگزاری دانشجو
مسئول علمی بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان

 

   

مسئول علمی بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان:

داانشجویان علمی در صورت حمایت صنعت‌کاران می‌توانند کارهای خارق العاده‌ای انجام دهند

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، مهدی حاتمی، مسئول علمی بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان گفت: دانشجویان در دانشگاه ها سرمایه های اقتصادی کشور هستند و نیروی جوان، با انرژي و خلاقی که می تواند تمام کارهای غیرممکن را به ممکن تبدیل کند.

مسئول علمی بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان افزود: این نیروی جوان و شاداب می تواند با پژوهش ها و فعاليت های علمی خود گام بلندی در پیشرفت کشور بردارد.

وی افزود: وظیفه و رسالت اصلی دانشجو در محیط دانشگاه، کسب علم و به عبارت دقیق تر جویا شدن علم است. عده ای با اولویت قراردادن این رسالت خود کارهایی بزرگی انجام می دهند؛ اما متاسفانه جمع کثیری بر خلاف چنین نگاهی عمل می کنند.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: متاسفانه علیرغم این که کشور ایران در نوشتن مقاله ISI رتبه خوبی دارد؛ اما در میدان عمل این سطح علمی احساس نمي شود.

حاتمی خاطرنشان کرد: متاسفانه زمینه برای ادامه کار وجود ندارد و دانشجو فقط به نوشتن مقاله اکتفا می کند؛ این درحالی است که دانشجو با این توانایی در صورت حمایت صنعت کاران می تواند کار های خارق العاده انجام بدهد.

وی ادامه داد: اما باید انصاف را رعايت کرد و همه تقصیر رو گردن صنعت ننداخت چرا که دانشجو همیشه هم نیاز به این حمایت ندارد و کارهایی کوچکی را می تواند با هزینه کم شروع کند که ما این کارها را با لفظ اقتصاد دانش بنیان می شناسیم که به آرامی می تواند به اقتصاد کشور کمک کند و علاج آن باشد.

http://www.snn.ir

 
به گزارش خبرگزاری دانشجو
در آخرین رتبه بندی دانشگاه های دنیا:دانشگاه زنجان رتبه75 جهان را بین516 دانشگاه شرکت کننده کسب کرد.

  در آخرین رتبه بندی دانشگاه‌های دنیا با توجه به شاخص‌های توسعه پایدار؛

radio buttonدانشگاه زنجان رتبه ۷۵ جهان را بین ۵۱۶ دانشگاه شرکت کننده کسب کرد

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، دانشگاه زنجان در آخرین رتبه بندی دانشگاه‌های دنیا با توجه به شاخص های توسعه پایدار و محیط زیست، رتبه ۷۵ را بین ۵۱۶ دانشگاه شرکت کننده کسب کرد.

 شاخص هایی که دانشگاه‌ها بر اساس آن ارزیابی شده اند، عبارتند از: مکان و زیرساخت، سیاست های انرژی و تغییرات آب و هوایی، مدیریت پسماند، مدیریت حمل و نقل، مدیریت اب و پژوهش و اموزش در مورد مسائل پایدار.

در چند سال اخیر فعالیت ‌های مختلف زیربنایی که در دانشگاه زنجان در جهت حمایت از محیط زیست و سرسبزی آن انجام گرفته است از چشم آمار Greenmetric دور نمانده و این امر سبب شده تا این دانشگاه برای چندمین سال متوالی در لیست سرسبزترین دانشگاه‌های دنیاقرار گیرد .رده ‌بندی Greenmetric از سال ۲۰۱۰ میلادی از سوی دانشگاه دولتی اندونزی انجام می‌شود.

 طبق رتبه بندی اعلام شده توسط UI GreenMetric ۲۰۱۵ دانشگاه زنجان در بین ۴۰۷ دانشگاه دنیا از لحاظ شاخص های توسعه پایدار 

رتبه 69 راکسب کرد و  در رتبه‌بندی اعلام شده در سال ۲۰۱۶ دانشگاه زنجان در بین ۵۱۶ دانشگاه دنیا رتبه ۷۵ را احراز کرد.

 گفتنی است، رتبه اول تا سوم متعلق به دانشگاه های University of California Davis ، University of Nottingham و Wageningen University & Research میباشد.

 قابل ذکر است، در این رتبه بندی دو دانشگاه دیگر از کشورمان به نام‌های دانشگاه فردوسی مشهد در رتبه ۲۳۸ و دانشگاه تهران در رتبه

431دیده می شود که در سالهای گذشته دانشگاه زنجان تنها دانشگاه حاضر در این رنکینگ بود.

http://www.snn.ir1