خانه  :: اساتید  :: اخبار

امضای تفاهم نامه با دانشگاه های عراق
امضای سه تفاهم نامه با دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور عراقامضای تفاهم نامه دانشگاه زنجان با دانشگاه صلاح الدین، ایشیک و موسسه ماد در کشور عراق

در راستای گسترش همکاری های بین المللی جمهوری اسلامی ایران با کشور عراق،دانشگاه زنجان سه تفاهم نامه در زمینه های آموزشی، پژوهشی و فناوری با دانشگاه صلاح الدین، دانشگاه ایشیک و موسسه آموزشی ماد امضا نمودند. این تفاهم نامه ها در طی سفر مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه زنجان به اقلیم ردستان منعقد گردید. دانشگاه صلاح الدین Salahaddin University در کشور عراق در سال 1968 در سلیمانیه برپا شده و در تاریخ 1981 به اربیل منتقل شده است. در این دانشگاه 18 دانشکده وجود دارد که در زمینه های علوم، کشاورزی، مهندسی، اداره و اقتصاد، ادبیات، حقوق و تکنولوژی تدریس می شود. دانشگاه ایشیک در سال 2008 در اربیل عراق برپا شده است و در رشته های مهندسی عمران، معدن، مکانیک، کامپیوتر و غیره فعالیت دارد. موسسه ماد در شهر اربیل عراق قرار گرفته است و در زمینه های انرژی  سوخت فعالیت می نماید که در تاریخ 1397/09/29 با دانشگاه زنجان تفاهم نامه امضا نموده است.

 

لازم به ذکر است که دانشگاه زنجان در نمایشگاه برپا شده در اربیل حضور داشت. در این نمایشگاه بازدید کنندگان با استقبال و علاقه ی بی نظیری  از غرفه ی دانشگاه زنجان دیدن نموده و با فعالیت ها، رشته های موجود و جنبه های پژوهشی و آموزشی دانشگاه زنجان آشنا شدند.


ارسال شده در مورخه: 05-10-1397

آخرين اخبار با موضوع: دفتر همکاریهای علمی بین المللی

تور زنجان گردی دانشجویان غیرایرانی

بازدید دانشجویان غیرایرانی از موزه ها و مناطق دیدنی زنجان (28-02-1398)

   

رتبه شاخص تاثیر دانشگاه زنجان در آرمان های توسعه پایدار

رتبه شاخص تاثیر دانشگاه زنجان در آرمان های توسعه پایدار (21-02-1398)

   

دانشگاه زنجان میان دانشگاه های نامدار جهان

رتبه دانشگاه زنجان میان دانشگاه های نامدار جهانی و آسیایی (21-02-1398)

   

جنگ و محیط زیست

آسیب های جنگ بر محیط زیست (22-12-1397)

   

پربازدیدترین مطلب در زمینه:
دفتر همکاریهای علمی بین المللی

تفاهم نامه همکاری با دانشگاه دیپونگرو