خانه  :: اساتید  :: اخبار

درخشش فارغ التحصیل دانشگاه زنجان در المپیاد کشوری
کسب مدال طلا توسط فارغ التحصیل مقطع کارشناسی رشته ژنتیک و تولید گیاهی دانشگاه زنجان در المپیاد علمی کشورسونا کریمی دانشجوی کارشناسی رشته ژنتیک و تولید گیاهی در بیست و پنحمین دوره المپیاد علمی کشور موفق به کسب مدال طلا شد. وی با معدل ۱۹.۱۶ از گروه مهندسی ژنتیک و تولید گیاهی دانشکده کشاورزی فارغ التحصیل شده و در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران می باشد.

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به منظور تشویق و ترغیب دانشجویان دانشگاههای کشور به مطالعه، تحقیق و ایجاد فرصت های مناسب علمی٬ هر ساله المپیاد علمی دانشجویی کشور را برگزار می نماید. دانشجویان سال سوم به بالای دوره کارشناسی می‌توانند به دو صورت متمرکز و غیرمتمرکز در المپیاد علمی دانشجویی شرکت کنند.

المپیاد متمرکز:

دانشجویان با شرکت در آزمون کارشناسی ارشد که همزمان با المپیاد متمرکز است می توانند در رشته های مختلف المپیاد شرکت نمایند که شرایط و ضوابط آن همانند آزمون کارشناسی ارشد است. پس از بررسی و اعلام نتایج در صورتی که جزو 15 نفر اول (با کسب حد‌نصاب نمره علمی بدون احتساب معدل) باشند به مرحله دوم المپیاد راه می‌یابند.

 المپیاد غیر متمرکز:

در حالت غیرمتمرکز دانشجویان ممتاز سال سوم به بالا در مقطع کارشناسی با شرکت در آزمون المپیاد (غیر متمرکز) در مراکز قطب ها می توانند در المپیاد شرکت نمایند. در این روش ، دانشگاه های کشور به 8 منطقه دانشگاهی تقسیم شده (قطب دانشگاه زنجان تبریز می باشد) و تیم های معرفی شده از هر دانشگاه (هر رشته حداکثر 5 نفر) ابتدا در مراکز این قطب ها به طور همزمان با یکدیگر به رقابت پرداخته سپس برگزیدگان هر منطقه در کنار برگزیدگان المپیاد متمرکز در مرحله نهایی شرکت می نمایند.

مرحله نهایی المپیاد معمولا هر سال با شرکت منتخبین مرحله اول المپیادهای متمرکز و غیر متمرکز در تهران برگزار شده و نتایج این آزمون اعلام می شود.

 

;
ارسال شده در مورخه: 10-03-1400

آخرين اخبار با موضوع: اهم افتخارات، نشان های دانشگاه

اعضای هیأت علمی دانشگاه زنجان در فهرست سرآمدان علمی

دکتر شهروس وند و دکتر رمضانی هر دو عضو هیأت علمی گروه شیمی دانشگاه زنجان در فهرست سرآمدان سال1401 قرار گرفتند (30-06-1401)

   

پربازدیدترین مطلب در زمینه:
اهم افتخارات، نشان های دانشگاه

اعضای هیأت علمی دانشگاه زنجان در فهرست سرآمدان علمی