خانه  :: اساتید  :: اخبار

کلاس عملی دانشجویان فیزیک در رصدخانه
رصد و کلاس عملی دانشجویان فیزیک آقای دکتر حسین صفری در رصدخانه دانشگاه زنجانشب چهارشنبه مورخ 28 اردیبهشت 1401 تعداد 20 نفر از دانشجویان کارشناسی فیزیک که در ترم جاری با آقای دکتر حسین صفری واحد ساختار و تحول ستارگان را گذرانده اند جهت تکمیل مباحث تئوری این واحد و همچنین آشنایی با رصد عملی از ساعت 20/30 الی 24 به رصد پرداختند.

در این کلاس عملی که با حضور پر رنگ آقای دکتر محسن جواهریان (از فارغ التحصیلان دانشگاه زنجان و هیات علمی پژوهشکده نجوم و اخترفیزیک مراغه) همراه بود، به پیشنهاد کارشناس رصدخانه آقای دکتر جواهریان مباحث بسیار جالب و مفیدی در خصوص ماهیت امواج گرانشی، سیر تحول ستارگان، کوتوله های سفید، ستارگان نوترونی و سیاهچاله ها و انواع سحابی های سیاره ای به دانشجویان ارائه دادند که بسیار آموزنده و مور استقبال آنان قرار گرفت.

سپس با حضور دانشجویان در اتاق رصد، کارشناس رصدخانه نحوه قطبی نمودن و طرز راه اندازی تلسکوپ اصلی رصدخانه را عملا به دانشجویان آموزش داده و با استفاده از این تلسکوپ چندین جرم غیرستاره ای مورد رصد قرار گرفت.

در پایان به دلیل استقبال زیاد دانشجویان منتظر طلوع ماه در ساعت 23/15 مانده و پس از طلوع دل انگیز ماه از پشت درختان افق شرقی رصدخانه، دانشجویان به رصد و عکاسی از ماه نیز پرداختند.

عزیزانی که ما را در این رصد یاری نمودند: آقای دکتر جواهریان، خانم زهرا حسنی


ارسال شده در مورخه: 04-03-1401

آخرين اخبار با موضوع: رصدخانه دانشگاه

تسلیت

تسلیت (29-08-1401)

   

مراسم معارفه دانشجویان کارشناسی فیزیک

مراسم معارفه دانشجویان کارشناسی گروه فیزیک (16-08-1401)

   

رصد خورشید توسط دانش اموزان دبستان فرهنگیان زنجان

رصد روزانه دانش آموزان دبستان فرهنگیان زنجان (11-08-1401)

   

پزوهشکده دخترانه امیراعلم غضنفریان در رصدخانه

رصد دانش آموزان پژوهشکده دخترانه امیراعلم غضنفریان زنجان (11-08-1401)

   

پربازدیدترین مطلب در زمینه:
رصدخانه دانشگاه

رونمایی از ساعت آفتابی عمودی جوانه