خانه  :: اساتید  :: اخبار

آغاز ثبت نام بیست و سومین دوره عتبات دانشگاهیان
ثبت نام از تاريخ 1401/10/22 تا 1401/10/28 می باشدثبت نام و قرعه کشی

- ثبت نام از تاريخ 1401/10/22 تا 1401/10/28 می باشد، و نتایج قرعه كشي پس از اتمام ثبت نام، در سایت لبیک قابل رؤیت خواهد بود.
- اعزام دانشگاهیان به عتبات دوره بیست و سوم ازتاریخ 1401/11/07 آغاز و تا 1401/12/27 ادامه خواهد داشت.
- هر فرد می تواند در هنگام ثبت نام، دو اولویت متفاوت برای تاریخ سفر خود انتخاب نماید.
- اولویت انتخاب شده توسط زائر بیانگر بازه زمانی شروع سفر می باشد نه تاریخ دقیق رفت و برگشت؛ بعنوان مثال در بازه زمانی 6 تا 12 اسفند تاریخ حرکت در یکی از روز های ذکر شده به مدت هفت شب خواهد بود. ضمناً زمان دقیق حرکت یک هفته مانده به سفر مشخص می شود. به همین دلیل؛ امکان برنامه ریزی دقیق برای حضور زائر در شب جمعه کربلا مقدور نمی باشد. با توجه به اینکه برای هربازه تاریخ اعزام، قرعه کشی مجزا صورت خواهد پذیرفت، احتمال پذیرفته شدن در بازه هایی که متقاضی بیشتری دارند، کمتر خواهد بود.
 
 

قوانین کلی

- کلیه دانشگاهیان اعم ازاساتید، کارمندان و دانشجویان دانشگاه ها می توانند درثبت نام عتبات دانشگاهیان شرکت نمایند.
- دانشگاهیان می توانند به صورت فردی ویا در صورت تمایل تا سه نفر همراه : شامل همسر و دو فرزند را نیز به همراه خود ثبت نام نمایند.

- ثبت نام و اعزام پدر و مادر مقدور نمی باشد.
- اعزام از استان محل تحصیل و یا تدریس خواهد بود. به دلیل اینکه تعیین کاروان و تاریخ اعزام، توسط شخص زائر صورت می گیرد، امکان جابه جائی درمراحل بعدی وجود نخواهد داشت.
-  دانشجوی متقاضي مي‌بايست در هنگام ثبت نام مشغول به تحصيل باشد و برای اساتید و کارکنان محترم، ارائه حکم کارگزینی الزامی است.
 افرادی که قبلاً با کاروان‌های عمره یا عتبات دانشجويی (دانشگاهیان) مشرف شده‌اند منعی برای ثبت نام و تشرف در قالب کاروان‌های عتبات دانشگاهیان را نخواهند داشت.
- قبل از ثبت نام همراهان با ایشان مشورت کرده و پس از اطمینان از تمایل آنها برای سفرثبت نام نمایید .در ضمن وارد کردن کد ملی حقیقی و منطبق با ثبت احوال اجباری می باشد.
- با توجه به مستقل بودن حج و زیارت کاشان از استان اصفهان و تعداد زیاد درخواست اعزام از این شهر، متقاضیان می توانند در گزینه انتخاب استان ، شهر کاشان را انتخاب و از اعزام با کاروانهای دانشگاهی این شهر بهره مند گردند.

هزینه و مدت سفر

با توجه به تاثیر نرخ ارز بر قیمت تمام شده سفر؛ ممکن است هزینه سفر در طول بازه اعزام تغییرکند. در شرایط فعلی؛ هزینه کاروان های عتبات دانشگاهیان برای کاروان های هوایی حدوداً 10.5 تا 11.5 میلیون تومان و زمینی حدود 4.5 تا 5 میلیون تومان خواهد بود، که نرخ هر استان با توجه به دوری و نزدیکی به مرز، متفاوت می باشد.

درجه کاروان دانشگاهیان در سفرهای هوایی، الف و کاروانهای زمینی، ب بوده و با پیگیری های صورت گرفته توسط ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان ، جهت مدیریت هزینه های سفر با ارائه خدمات مطلوب و مناسب، صرفا هزینه تمام شده از زائر اخذ می شودکه این مبلغ در مقایسه با کاروان های مشابه و هم درجه کمتر می باشد. همچمنین مدت سفر هفت شب اقامت در شهر های زیارتی کشور عراق خواهد بود.

لینک ثبت نام: https://www.labbayk.ir/

 


ارسال شده در مورخه: 24-10-1401

آخرين اخبار با موضوع: نهاد مقام معظم رهبری

رسا، جشنواره ملی نهج البلاغه دانشگاهیان کشور

ویزه اساتید، کارکنان و دانشجویان (28-01-1403)

   

دوره فرهنگی-تفریحی حامیم

ویزه فعالین و علاقه مندان فعالیت های فرهنگی (26-01-1403)

   

تجمع دانشگاهیان دانشگاه زنجان

تجمع دانشگاهیان دانشگاه زنجان در حمایت از پاسخ تنبیهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به جنایات رژیم صهیونیستی (26-01-1403)

   

پربازدیدترین مطلب در زمینه:
نهاد مقام معظم رهبری

آغاز ثبت نام اعتکاف