خانه  :: اساتید  :: اخبار

معاونت فرهنگی و اجتماعی- انجمن علمی نجوم برگزار می کند
گزارش دورهمی رصدی در شب اوج بارش شهابی برساووشی توسط انجمن نجوم دانشگاه زنجان، زمان: 21 مرداد 1402دورهمی رصدی در شب اوج بارش شهابی برساووشی توسط انجمن نجوم دانشگاه زنجان (حامد قادری، زهرا شکری، زهرا تاجیک، فاطمه فرهادی، امیرحسین خدائی، محیا محمدی و فرناز حسینی که در محل حاضر بوده و کمک کردند) در محل رصدخانه دانشگاه برگزار شد.

این شب رصدی با حضور اعضای محترم هیات علمی دانشگاه، دانشجویان، معلمین فیزیک زنجان و علاقه‌مندان به آسمان شب و زیبایی‌های آن در تمامی سنین برگزار شد که طی آن کارشناسان نجوم دانشگاه به توضیح نکات کاربردی شناخت آسمان شب و رصد آن پرداختند و حضار به رصد سیارات و اجرام عمق آسمان و همچنین بارش شهابی برساووشی پرداختند. 

این برنامه از ساعت ۲۰ شنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ آغاز و تا ۱ بامداد ادامه داشت. 
شرکت کنندگان پس از دریافت آموزش‌های لازم از شیوه‌ی رصد آسمان شب و پدیده‌های آن، به رصد سیارات زحل و مشتری و همچنین تعدادی از سحابی‌ها و خوشه‌های ستاره‌ای با تلسکوپ‌های رصدخانه دانشگاه پرداختند.

حضار پس از استراحت و پذیرایی، همزمان با طلوع صورت فلکی برساوش در آسمان به رصد دقیقتر بارش شهابی پرداختند. با حضور کارشناسان نجوم انجمن نجوم دانشگاه زنجان، کارشناس رصدخانه(مهندس محمود حسنی) و همچنین اعضای هیات علمی فیزیک و نجوم دانشگاه(مشاور انجمن دکتر حسین صفری) سوالات علاقه‌مندان پاسخ داده شد. 

منتظر برنامه‌های رصدی و آموزشی انجمن نجوم دانشگاه زنجان باشید.
آلبوم تصاویر


ارسال شده در مورخه: 11-06-1402

آخرين اخبار با موضوع: سخنرانی/کنفرانس/دوره/کارگاه آموزشی برگزار شده در دانشگاه

معاونت فرهنگی و اجتماعی- بسیج دانشجویی برگزار می کند

گرامیداشت روز دانشجو، زمان: سه شنبه 14 آذرماه 1402 ساعت 15 (15-09-1402)

   

معاونت فرهنگی و اجتماعی برگزار می کند

گزارش جلسه پرسش و پاسخ دبیران و اعضای شورای مرکزی زیرمجموعه های فرهنگی از هیات رئیسه به مناسبت روز دانشجو، زمان: چهارشنبه 15 آذر ماه ساعت 10 (15-09-1402)

   

معاونت فرهنگی و اجتماعی- دایره قرآن و عترت برگزار می کند

جشنواره قرآن و عترت ویژه دانشگاهیان دانشگاه زنجان، زمان: 7 آذرماه 1402 (14-09-1402)

   

معاونت فرهنگی و اجتماعی_ انجمن اسلامی برگزار می کند

به مناسبت روز دانشجو برگزاری جلسه پرسش و پاسخ با حضور استاندار محترم زنجان جناب آقای دکتر افشارچی، زمان: 14 آذرماه 1402 ساعت 10:30 (13-09-1402)

   

پربازدیدترین مطلب در زمینه:
سخنرانی/کنفرانس/دوره/کارگاه آموزشی برگزار شده در دانشگاه

معاونت فرهنگی و اجتماعی با همکاری معاونت اداری و مالی دانشگاه زنجان برگزار می کند