خانه  :: اساتید  :: اخبار

آیین رونمایی از مجموعه چهل جلدی "ره نامه" در دانشگاه زنجان برگزار شد
با حضور مسئولین استانی و دانشگاهیآیین رونمایی از مجموعه ۴۰ جلدی «ره‌نامه» تازه ترین اثر انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ آثار حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی)، سه‌شنبه ۵ دی، در سالن اجتماعات استاد منزوی دانشگاه زنجان برگزار شد.

آیین رونمایی در دانشگاه زنجان به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه زنجان و با حضور مسئولین استانی و دانشگاهی، جمعی از اساتید، کارکنان و دانشجویان، همزمان با دانشگاه های سراسر کشور برگزار شد.

در آغاز برنامه، حجت الاسلام والمسلمین قره داغی رئیس استانی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان زنجان به معرفی مجموعه ۴۰ جلدی ره‌نامه و محتوای این کتب پرداختند، میهمان ویژه و سخنران آیین رونمایی در دانشگاه زنجان، حضرت آیت الله خاتمی، نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان بودند. مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان، روسا و معاونین دانشگاه های استان و جمعی از اساتید، کارکنان و دانشجویان نیز از حاضرین این مراسم بودند.

معرفی ره نامه:

«ره‌نامه» دریچه‌ای برای دانستن و اندیشیدن جوان مؤمن، دانا و انقلابی در مسیر تمدّن نوین اسلامی است که از خلال دیدگاه‌های اندیشمندانه‌ رهبر معظّم انقلاب، مبانی، ارزش‌ها و اصول اسلام ناب محمّدی را با توجه به نیازها، پرسش‌ها و چالش‌های دوران معاصر تبیین می‌کند.

«ره‌نامه» عرصه‌ی گسترده‌ای از موضوعات گوناگون را دربرمی‌گیرد که در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی جوانان مورد نیاز است و می‌تواند شاکله‌ی فکری و رفتاری آنان را ترسیم کند. این موضوعات از درنگ در موقعیت و ظرفیت‌های یک جوان مؤمن و اندیشه‌ورز آغاز می‌شود و در سیری منطقی به ساحت‌های اعتقادی، اجتماعی، سبک زندگی، مباحث تربیتی و اخلاقی، سیاسی و انقلابی در لایه‌ها و سطوح مورد نیاز می‌پردازد و در نهایت به نقطه اوج و آرمان همه‌ی مجاهدت‌ها می‌رسد

«ره‌نامه» برآن است که با ترسیم طرح‌واره‌ای کلی از اندیشه نظری و علمی انقلاب، فرآیند تعالی و صیرورت علمی و عینی مخاطب خود را تسهیل و تسریع سازد.

عناوین این مجموعه 40 جلدی عبارتند از:

روشنفکری
فلسطین
بصیرت
نبوّت
امام خمینی (قدّس‌سّره)
رسانه و فضای مجازی
اسلام ناب و اسلام آمریکایی
دشمن‌شناسی
علم و فناوری
مهدویت
حوزه و روحانیت
کار و تلاش
هنر
سلامت و ورزش
ایمان
آزادی و استقلال
غرب شناسی
انقلاب اسلامی
جوان
همسرگزینی و همسرداری
نماز، معنویت و مسجد
آرمان گرایی و بسیج
عاشورا
اخلاق و تربیت
شهروند تراز انقلاب اسلامی
اصول‌گرایی و اصلاح‌طلبی
زندگی جهادی
تمدن نوین اسلامی
بیداری اسلامی
ولایت و تشیع
امامان معصوم ع
تفکر عقلانیت و آزاداندیشی
پیامبر ص
زن و خانواده
عدالت
ولایت فقیه
هویت ملی
قرآن
توحید
دین دنیا آخرت
 

ارسال شده در مورخه: 06-10-1402

آخرين اخبار با موضوع: نهاد مقام معظم رهبری

«رئیسی عزیز خستگی نمی‌شناخت»

پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی و اعلام عزای عمومی در پی درگذشت شهادت‌گونه رئیس‌جمهور و همراهان گرامی ایشان (31-02-1403)

   

انا لله و انا الیه راجعون

خادم الرضا، خادم جمهور ایران، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران در راه خدمت به مردم به (31-02-1403)

   

دفتر هم اندیشی اساتید دانشگاه زنجان برگزار می کند:

نشست هم اندیشی با موضوع تأملی در مفهوم زنده بود و دانایی (26-02-1403)

   

دوره فرهنگی-تفریحی حامیم

گزارش دوره حامیم3 دانشگاه زنجان (26-02-1403)

   

پربازدیدترین مطلب در زمینه:
نهاد مقام معظم رهبری

آغاز ثبت نام اعتکاف