خانه :: اساتید :: اخبار

اخبارسخنرانی/کنفرانس/دوره/کارگاه آموزشی آینده - داخل دانشگاه


سومین مجمع جهانی ارزش‌آفرینی
سومین مجمع جهانی ارزش‌آفرینی 22 آبان ماه 1395 در مرکز همایش‌های مهرانه برگزار خواهد شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، سومین مجمع جهانی ارزش‌آفرینی (کارآفرینی) جوانان ایران با همکاری مرکز تکنولوژی مپس و مدرسه کسب‌وکار صوفی با سخنرانی دکتر بهزاد ناجی روز شنبه 22 آبان ماه سال جاری ساعت 9 الی 13 در مرکز همایش‌های مهرانه برگزار خواهد شد.

مجمع جهانی کارآفرینی(ارزش‌آفرینی) جوانان (JWEF) که مشتق شده از مجمع جهانی کارآفرینی(ارزش‌آفرینی) است از سال 2008 تاکنون توسط دانشگاه EM-Lyon فرانسه و با همکاری برخی از مؤسسات و شرکت‌های بزرگ و معتبر بین‌المللی برگزار می‌گردد. مأموریت این برنامه، ترویج و سرعت بخشیدن به کارآفرینی(ارزش‌آفرینی) در میان جوانان و دانشجویان به‌صورت محلی و در سراسر جهان، باهدف ایجاد ثروت و عدالت اجتماعی برای ساختن دنیایی بهتر با چشم‌انداز سال 2050 است.

این برنامه همه‌ساله به میزبانی و همکاری یک دانشگاه معتبر در کشورهای مختلف برگزار می‌گردد و کشورهای فرانسه، سنگاپور، مالزی، چین، آرژانتین، شیلی، و ... به‌طور فعال برگزارکننده این برنامه بین‌المللی می‌باشند.

قابل‌ذکر است مجمع جهانی ارزش‌آفرینی (کارآفرینی) جوانان ایران برنامه سالانه خود (JWEF) را امسال با موضوع "از تئوری تا عمل(ویژه استارتاپ‌های حوزه فناوری)" در شهر زنجان برگزار خواهد نمود. سخنران ویژه این همایش آقای دکتر بهزاد ناجی از ایرانیان موفق و باتجربه در حوزه‌ی تکنولوژی در آمریکا می‌باشند. ایشان برای نخستین بار پس از سال‌ها به ایران خواهند آمد و برای اولین بار در ایران در این همایش سخنرانی خواهند نمود و تجارب خود را در اختیار جوانان قرار خواهند داد. از مهم‌ترین سوابق دکتر ناجی می‌توان به نایب‌رئیسی شرکت‌های بزرگی چون AT&T، Excite@Home و BlackBerryاشاره کرد. ایشان همچنین سابقه‌ی عضویت در هیئت‌مدیره و یا هیئت مشاوران شرکت‌های IBM و HP و همچنین دپارتمان برق و الکترونیک دانشگاه USC را دارا می‌باشند. در برنامه‌ای امسال مجمع جهانی ارزش‌آفرینی (JWEF 2016)، علاوه بر سخنرانی دکتر ناجی و جلسه پرسش و پاسخ با ایشان، سخنرانی‌های دیگری نیز در قالب پانل ارائه خواهد گردید . 

 جهت دسترسی به سایت کلیک نمایید

 

 
نهمین جشنواره ملی حرکت به میزبانی شهید باهنرکرمان
همین جشنواره ملی حرکت، 3 الی 5 مهر ماه 1395 به میزبانی دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار خواهد شد

نهمین جشنواره ملی حرکت

همراه با بخش بین الملل

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نهمین جشنواره ملی حرکت، 3 الی 5 مهر ماه 1395 به میزبانی دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار خواهد شد.

گفتنی است جشنواره ملی حرکت فرصتی برای معرفی برترین انجمن‌های علمی دانشجویی است. آثار و دستاوردهای برترین انجمن‌های علمی هر دانشگاه پس از برگزاری جشنواره حرکت دانشگاهی به جشنواره ملی حرکت ارسال می‌شود تا در حوزه‌هایی چون آموزش، ترویج، مسابقه، نشریه، کتاب، کارآفرینی، اختراع و... به رقابت پردازند.

دوره نهم جشنواره در سه بخش رقابتی «انجمن علمی فعال»، «انجمن علمی خلاق» و «دانشگاه برگزیده» برگزار می شود.

قابل ذکر است جشنواره ملی حرکت ویژه انجمن‌های علمی دانشجویی و با تأکید بر هم ­افزایی، تکثیر ایده­ های خلاق و ایجاد انگیزه و نشاط در انجمن‌های علمی دانشجویی همه ساله برگزار می‌شود. این جشنواره تلاش می­کند تا مبنا و مبداء حرکتی نوین برای سازماندهی فعالیت‌های علمي دانشجویی باشد. جشنواره‌ی ملی حرکت، به تعبیری دیگر، حرکتی است ملی برای شکوفایی استعدادهای شگرف جوان خلاق و اندیشمند ایرانی، برای اعتلای ایران و ایرانی و برای ارتقاء موقعیت و اندیشه‌های کمال‌جویی ایرانی و برای ایجاد فردایی بهتر، ایرانی‌آبادتر و آزادتر در پرتو اراده‌ و استعدادهای جامعه دانشجویی کشور.

اين جشنواره سالانه توسط اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با همکاری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور، پژوهشگاه‌ها و سایر مراکز علمی با حمایت دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی برگزار می­شود.

بنابر ماده یک دستورالعمل اجرایی جشنواره اهداف برگزاری از قرار زیر است:

ماده 1- اهداف

- شناسایی انجمن­های علمی دانشجویی موفق و تقدیر از فعالان این انجمن­ ها

- انعکاس فعالیت‌های الگو و موفق

- ایجاد تحرک توام با جهت­دهی فعالیت­های انجمن­های علمی دانشجویی

- ایجاد زمینه به منظور هم­افزایی انجمن­های علمی دانشجویی از طریق انتقال تجارب موفق

- ایجاد بستر مناسب به منظور آشنایی صاحبان صنایع و معادن، حرف و مشاغل، سازمان­های دولتی و غیردولتی با ظرفیت­ها و توانمندی­های انجمن­های علمی دانشجویی

 برای ورود به سایت جشنواره لطفا کلیک نمایید.
دانشگاه زنجان میزبان هشتمین همایش انجمن زمین‌شناسی
هشتمین همایش انجمن زمین‌شناسی اقتصادی ایران از 27 تا 28 شهریور ماه 1395 به میزبانی دانشگاه زنجان برگزار خواهد

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه و به نقل از دبیر علمی همایش آقای امیرمرتضی عظیم زاده: هشتمین همایش انجمن زمین‌شناسی اقتصادی ایران از 27 تا 28 شهریور ماه 1395 به میزبانی دانشگاه زنجان برگزار خواهد شد.

برگزاری این همایش با میزبانی گروه زمین‌ شناسی دانشگاه و ارائه 217 مقاله (64 مقاله به ‌صورت سخنرانی و 153 مقاله به ‌صورت پوستر) از 45 دانشگاه و موسسه علمی – تحقیقاتی کشور در مرکز همایش ‌های بین‌المللی غدیر دانشگاه زنجان همراه با برپایی نمایشگاه و کارگاه آموزشی علوم زمین و معدن برنامه‌ریزی شده است.

گفتنی است این همایش با محور های زمین‌شناسی اقتصادی، پترولوژی (مرتبط با زمین‌شناسی اقتصادی)، سنجش از دور، GIS  و اکتشاف مواد معدنی، اکتشافات ژئوفیزیکی و ذخایر معدنی، زمین‌ شیمی و هیدروژئوشیمی، زمین‌ شناسی زیست‌ محیطی، کانی ‌شناسی کاربردی، اکتشاف ژئوشیمیایی، ذخایر هیدروکربنی و کانه ‌آرایی برگزار می‌شود.

همایش انجمن زمین‌شناسی اقتصادی ایران که یکی از معتبرترین همایش‌ های ملی در علوم زمین و معدن است با تلاش و پیگیری گروه زمین ‌شناسی و استقبال ریاست دانشگاه زنجان و هم‌چنین پشتیبانی هیئت مدیره انجمن زمین‌شناسی اقتصادی ایران برای اولین ‌بار در یکی از دانشگاه ‌های شمال‌غرب کشور برگزار می گردد.

قابل ذکر است موقعیت جغرافیایی زنجان با توجه به پهنه ‌بندی‌ های مرسوم در زمین‌ شناسی ایران به ‌گونه‌ای است که این استان در محل تلاقی عمده‌ ترین پهنه ‌های ساختاری ایران قرار می‌گیرد. بنابر موقعیت جغرافیایی موجود، زنجان پذیرفته است که کانی‌ سازی ‌های متعددی از عناصر فلزی و غیرفلزی با تنوعی گسترده از کهن ‌ترین دوران‌ های زمین‌شناسی تا به امروز در این بخش از کشورمان روی دهد. این موقعیت منحصر به فرد در تنوع زمین‌شناسی و کانی ‌شناسی سبب شده است تا استان زنجان به یکی از مناطق مورد توجه در مطالعه کانسارها و یکی از استان‌ های معدنی کشورمان تبدیل شود. واقعیت یاد شده همراه با زیر ساخت ‌های علمی، توان و تجربه اعضا هیئت علمی گروه زمین ‌شناسی در برگزاری همایش‌ها و سخنرانی‌ های ملی و بین‌المللی بر جذابیت ‌های دانشگاه زنجان در میزبانی هشتمین همایش انجمن زمین‌شناسی اقتصادی ایران افزوده است.

این همایش بستر مناسبی را برای دانشمندان، پژوهشگران و دانشجویان دوره‌ های تحصیلات تکمیلی علوم زمین فراهم می‌کند تا با ارائه دستاورد های علمی خود به تبادل دانش در عرصه‌ های گوناگون زمین‌ شناسی اقتصادی و معدن بپردازند.

به دعوت دبیر­خانه هشتمین همایش زمین شناسی اقتصادی ایران آقای دکتر توماس آیگلزپرگر از دپارتمان کانی شناسی، پترولوژی و زمین شناسی کاربردی دانشگاه بارسلونا-اسپانیا در این همایش به عنوان سخنران کلیدی نتایج آخرین تحقیقات خود را ارائه خواهند نمود.

در این همایش از دانشجویان ممتاز دوره ‌های دکتری زمین‌ شناسی اقتصادی و اکتشاف معدن کشور تجلیل خواهد شد. هم­چنین با پیگیری دبیرخانه همایش، 4 جایزه بین‌المللی نیز از طرف دانشگاه بارسلونا و موسسه Georesource  برای بهترین ارائه سخنرانی و پوستر در مقاطع تحصیلی دکتری و کارشناسی ارشد اعطا خواهد شد.

از دیگر برنامه های این همایش برگزاری کارگاه آموزشی نرم افزار GEMCOM 6.2 بتاریخ یکشنبه 28/06/1394 ساعت 18 الی 20 را می توان نام برد.

  

جهت مشاهده پوستر کلیک کنید.

وبگاه همایش: siseg8.znu.ac.ir

پست الکترونیک: siseg8@znu.ac.ir

 

 

 

 

 
هشتمین همایش انجمن زمین شناسی اقتصادی ایران
27 و 28 شهریور 95 - دانشگاه زنجان - گروه زمین شناسی

جهت مشاهده پوستر کلیک کنید.

وبگاه همایش: siseg8.znu.ac.ir

پست الکترونیک: siseg8@znu.ac.ir

 

 
نهمین کنفرانس آموزشی شیمی ایران
نهمین کنفرانس ملی آموزشی شیمی 6 تا 8 شهریور 1395 به میزبانی دانشگاه زنجان برگزار خواهد گردید

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نهمین کنفرانس آموزش شیمی ایران با همکاری دانشگاه زنجان، انجمن شیمی ایران و موزه علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران 6 الی 8 شهریور ماه 1395 در محل مرکز همایش های بین المللی غدیر دانشگاه برگزار می شود.

به منظور تاکید ویژه بر روش های یاددهی-یادگیری مبتنی بر کارکردهای شیمی در دنیای واقعی و تلاش برای همگانی کردن این دانش مهم و تاثیرگذار تجربی از طریق گره زدن مفاهیم آن با تجربیات دست اول زندگی، این کنفرانس ملی با شعار "آموزش شیمی؛ معنا بخشی به یادگیری شیمی" و در ده محور گوناگون میزبان پژوهشگران عرصه ی آموزش شیمی، دانشگاهیان، معلمان و همه ی علاقه مندان به بهبود کیفی آموزش شیمی در کشور خواهد بود.

گفتنی است که هدف این کنفرانس نقد و بررسی وضعیت آموزش شیمی در دوره های تحصیلی گوناگون پیش از دانشگاه بویژه دوره های متوسطه نظری و فنی و حرفه ای، هم چنین دوره ی کارشناسی شیمی شامل همه ی گرایش های آن است.

با توجه به افت کیفی سطح علمی و شایستگی های حرفه ای دانش آموختگان دوره های کارشناسی، ارایه شواهد دقیق و پیشنهاد راهکارهای اجرایی در این کنفرانس می تواند برای سیاست گذاران، برنامه ریزان و در عین حال اساتید دانشگاه ها بسیار سودمند باشد. در ضمن با توجه به تغییر قطعی ساختار و محتوای کتاب های درسی شیمی دوره ی متوسطه، یکی از داغ ترین بحث های کنفرانس امسال به این موضوع اختصاص خواهد داشت.

 

برای آگاهی بیشتر به وبگاه کنفرانس به نشانیhttp://conf.isc.gov.ir/icec9 مراجعه فرمایید.

برای دریافت تازه ترین خبرها به کانال ارتباطی کنفرانس به نشانی telegram.me/icec9بپیوندید.

برای مشاهده پوستر دراندازه بزرگتر  اینجاکلیک کنید.