خانه :: اساتید :: اخبار

اخبارسخنرانی/کنفرانس/دوره/کارگاه آموزشی آینده - داخل دانشگاه


گروه آمار دانشگاه زنجان برگزار می کند
سومین سمینار تخصصی آمار فضایی و کاربردهای آن، زمان: اول و دوم آبان ماه 1398

سومین سمینار تخصصی آمار فضایی و کاربردهای آن، با همکاری انجمن آمار ایران و دانشگاه تربیت مدرس، در اول و دوم آبان ماه  1398  توسط گروه آمار دانشگاه زنجان برگزار خواهد شد.

کمیته برگزارکننده  سمینار حضور پژوهشگران، متخصصان و علاقه‌مندان به این شاخه از علم آمار  را در این سمینار خیر مقدم گفته، و امیدوار است برنامه‌های سمینار که حاصل تلاش کمیته‏‌های اجرایی و علمی   است،  زمینه توسعه و استفاده جدی تر این شاخه از آمار کاربردی را فراهم آورد. قابل ذکر است این سمینار در سامانه همايش هاي معتبر  ISC ثبت گردیده است.

اهداف سمینار

 • فراهم نمودن فرصت مناسب برای تبادل نظر اعضای هیات علمی و ارتقای سطح علمی دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه­های کشور و کاربران این حوزه در سایر علوم
 • ارایه دستاوردهای جدید تحقیقاتی در زمینه آمار فضایی و کاربردهای آن
 • ایجاد زمینه­های مشترک همکاری بین متخصصان آمار فضایی و کاربران آن در سایر علوم

محورهای سمینار

 • انواع مدل­ها وداده‌های فضایی و فضایی-زمانی
 • انواع ساختارهای وابستگی فضایی و فضایی-زمانی
 • انواع نمونه‌گیری­های فضایی
 • تحلیل داده­های بقای فضایی
 • کاربرد آمار فضایی در زمینه­های علمی مختلف

آدرس وب سایت همایش:

http://spatial3.znu.ac.ir/Home/Content/1

 
گروه مهندسی معدن دانشگاه زنجان با مشارکت خانه معدن استان زنجان، سازمان برگزار می کند
دومین کنفرانس معدنکاری و صنایع معدنی سبز ایران، زمان: 13 آذر 98

در دهه­ های اخیر، توجه عمومی به مسائل زیست­ محیطی افزایش یافته، به گونه ای که توسعه بسیاری از بخش های اقتصادی را تحت تاثیر قرار داده است. معادن و صنایع معدنی نیز به دلیل داشتن اثرات تخریبی بر محیط زیست از این مسئله جدا نبوده و نیازمند توجه ویژه­ای هستند. برای نیل به توسعه پایدار لازم است تا جنبه­ های محیط زیستی معادن و صنایع معدنی مطالعه و تکنولوژی ها و روش های کنترلی جدید در این خصوص معرفی گردند. با این هدف گذاری در سال گذشته اولین کنفرانس معدنکاری و صنایع معدنی سبز ایران به همت و تلاش متخصصان گروه مهندسی معدن دانشگاه زنجان با مشارکت خانه معدن استان زنجان، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، سازمان اتاق بازرگانی صنایع معادن استان، نظام مهندسی معدن استان و سازمان محیط زیست استان در سطح ملی برگزار شد. استقبال متخصصان این عرصه از اولین دوره این کنفرانس و رسالت دانشگاه زنجان به عنوان دانشگاه سبز ایران، باعث گردید که بلافاصله برنامه ریزی برای دومین کنفرانس معدنکاری و صنایع معدنی سبز ایران آغاز گردد. در دومین کنفرانس معدنکاری و صنایع معدنی سبز ایران، سعی خواهد شد تا با کنار هم قرار دادن متخصصان معدن، صنایع معدنی و محیط زیست در به حداقل رساندن اثرات نامطلوب معدنکاری، آشنایی با تکنولوژی های نوین در این عرصه و نیل به توسعه پایدار در سطح ملی با تمرکز ویژه بر استان زنجان نقشی موثرتری ایفا گردد.
دومين همايش انديشه ها و فناوري هاي نوين جغرافيايي برگزار می کند
-، زمان: هفتم آذر ماه 98

انديشه خام بشر در فهم محيط طبيعي و نيز فناوري مخرب وي در بهره مندي از آن، ظهور رابطه اي نا متعادل و نامتوازن بين انسان و محيط را در پي داشته است. همايش انديشه ها و فناوري هاي هاي نوين جغرافيايي گامي است در بكار گيري توان هاي جغرافي دانان در ارايه راهكارهاي مناسب و منتهي به تكوين رابطه انسان و محيط در چارچوبي معقول و منتج است كه به شكوفايي جوامع بشري و پايداري محيطي منتهي شود.
دانشگاه زنجان، دانشگاه تربیت مدرس، انجمن آمار ایران برگزار می کند
سومین سمینار تخصصی آمار فضایی و کاربردهای آن، زمان: 1 و 2 آبان 98

 به اطلاع کلیه علاقه مندان، پژوهشگران و کاربران آمار فضایی می رساند، سومین سمینار تخصصی آمار فضایی و کاربردهای آن، با همکاری انجمن آمار ایران و دانشگاه تربیت مدرس به خواست و یاری خداوند متعال اول و دوم آبان ماه 1398 توسط گروه آمار دانشگاه زنجان برگزار خواهد شد. از همه علاقه مندان به آمار فضایی و کاربردهای آن دعوت می شود تا با حضور در این سمینار و ارایه آخرین دستاوردهای پژوهشی خود، زمینه توسعه و استفاده جدی- تر این شاخه از آمار کاربردی را فراهم آورند.

 اهداف سمینار:  فراهم نمودن فرصت مناسب برای تبادل نظر اعضای هیات علمی و ارتقای سطح علمی دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاههای کشور و کاربران این حوزه در سایر علوم

 • ارایه دستاوردهای جدید تحقیقاتی در زمینه آمار فضایی و کاربردهای آن
 • ایجاد زمینه های مشترک همکاری بین متخصصان آمار فضایی و کاربران آن در سایر علوم

محورهای سمینار

 • انواع مدلها وداده های فضایی و فضایی-زمانی
 • انواع ساختارهای وابستگی فضایی و فضایی-زمانی
 • انواع نمونه گیریهای فضایی
 • تحلیل داده های بقای فضایی
 • کاربرد آمار فضایی در زمینه های علمی مختلف

 شروع ثبت نام و ارسال مقاله:   ثبت نام اولیه و ارسال مقاله از تاریخ 15/3/1398 از طریق وبگاه سمینار به آدرس http://spatial3.znu.ac.ir    امکانپذیر خواهد بود. از این پس اطلاعات تفصیلی سمینار از طریق این وبگاه، اطلاع رسانی خواهد شد.
دانشگاه زنجان برگزار می کند
سومین همایش ملی و تخصصی کاربرد سیالات درگیر در علوم زمین، زمان: 23 آبان ماه 98

به اطلاع کلیه علاقمندان و پژوهش­گران علوم زمین می ­رساند، با خواست و یاری خداوند متعال، سومین همایش ملی و تخصصی کاربرد سیالات درگیر در علوم زمین، با میزبانی گروه زمین شناسی دانشگاه زنجان و با همکاری آزمایشگاه فلوئید اینکلوژن دانشگاه مونتان لئوبن و انجمن زمین شناسی اقتصادی ایران در 23 آبان ماه 1398 برگزار خواهد شد.