خانه  :: اساتید  :: اخبار

غرس نهال به مناسبت روز درختکاری
کاشت3000 نهال به مناسبت روز درختکاری با حضور ریاست دانشگاهدر چند دهه اخیر افزایش جمعیت و گسترش شهرنشینی نتایجی مانند افزایش تعداد کارخانه ها، صنایع، وسایل نقلیه و ... را در پی داشته است که منجر به آلودگی خاک، آب و هوا شده و چالش هایی را به دنبال داشته است که باعث شده کاشت درختان بیش از پیش احساس شود. درختان بهترین دوستان ما در تنگناهای زیستی شهری هستند و هدایای آنها سایه، اکسیژن، حذف آلودگی ها، کاهش مصرف انرژی و ... می باشد. بنابراین کاشت درختان و حفاظت از آن ها یکی از بهترین راهکارها در جهت کنترل آلودگی ها و حفظ محیط زیست می باشد.

از این رو طی مراسمی که در محوطه دانشگاه برگزار گردید مسئولین، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه بیش از 3000 اصله نهال در مناطق مختلف دانشگاه غرس کردند.

در ابتدای این مراسم دکتر علیرضا علیمحمدی مدیر نظارت بر طرح های عمرانی به ارائه گزارشی در خصوص این طرح بیان داشت که این مراسم در 3 فاز اجرا می شود که مراسم اصلی کاشت 150 اصله نهال شناسنامه دار اصلاح شده بادام دیرگل است که در زمین پشت منطقه هواشناسی برگزار می گردد.

و در مراسمی دیگر 3000 اصله نهال صنوبر در انتهای محل تصفیه خانه کاشته شد. و همچنین احداث باغ گیاه شناسی (بوتانیک) روبروی سالن شهید سردار سلیمانی سومین بخش این برنامه بود.

شایان ذکر است که آبیاری درختان صنوبر با پساب تصفیه خانه فاضلاب دانشگاه و آبیاری بقیه نهال ها با سیستم آبیاری تحت فشار و با آب خام و به شکل قطره ای انجام خواهد گرفت.

برای مشاهده تصاویر این مراسم، اینجا کلیک نمایید.

;
ارسال شده در مورخه: 22-12-1402

آخرين اخبار با موضوع: دفتر ریاست و روابط عمومی

دیدار و گفتگو با فرمانده سپاه استان زنجان

حضور هیات رئیسه دانشگاه زنجان در سپاه پاسداران انصارالمهدی استان زنجان (27-01-1403)

   

پیام نوروزی ریاست دانشگاه

فرا رسیدن سال نو، که می‌تواند آغازی برای موفقیت، کامیابی و بهترین‌ها باشد، بر شما مبارک باد. (28-12-1402)

   

انتصاب مدیران اداری و برخی از گروه های آموزشی دانشگاه

طی احکامی از سوی ریاست دانشگاه انتصابات صورت گرفت. (26-12-1402)

   

درگذشت استاد مهدی پناهی

تسلیت درگذشت استاد فقید مهدی پناهی عضو هیات علمی گروه علوم و مهندسی آب دانشکده کشاورزی دانشگاه زنجان (23-12-1402)

   

پربازدیدترین مطلب در زمینه:
دفتر ریاست و روابط عمومی

تسلیت درگذشت دانشجوی گرامی دانشگاه زنجان