خانه :: اساتید :: اخبار


پژوهشکده فن آوری های نوبن زیستی برگزار می نماید.
پژوهشکده فن آوری های نوبن زیستی اقدام به برگزاری یک دوره کارگاه عملی HPLC ویژه اساتید می نماید.

 

پژوهشکده فن آوری های نوبن زیستی اقدام به برگزاری یک دوره کارگاه عملی HPLC ویژه اساتید در روز دوشنبه مورخ 23 /12 / 95 می نماید.

 

   پوستر کارگاه

   فرم شرکت در کارگاه
دفاع از رساله اولین دانشجوی دکتری علوم باغبانی

جلسه دفاع اولین دانشجوی دکتری علوم باغبانی( گرایش فیزیولوژی و اصلاح درختان میوه) در روز چهارشنبه مورخه 1395.11.27 در محل سالن آمفی تئاتر دانشکده کشاورزی برگزار شد.

 

آقای ابراهیم عابدی قشلاقی از رساله دکتری خود با عنوان " مطالعه مراحل فنولوژی رشد زایشی و تغییرات بیوشیمیایی مرتبط در برخی از ارقام و ژنوتیپ‌های کیوی‌فروت" که به راهنمایی آقایان دکتر ولی ربیعی دانشیار گروه علوم باغبانی دانشگاه زنجان و دکتر مالک قاسمی استادیار پژوهشکده مرکبات و میوه‌های نیمه گرمسیری و با مشاوره آقایان دکتر جواد فتاحی مقدم استادیار پژوهشکده مرکبات و میوه‌های نیمه گرمسیری  و دکتر فرهنگ رضوی استادیار گروه علوم باغبانی دانشگاه زنجان به انجام رسانده بود، در حضور آقای دکتر بهروز گلعین دانشیار پژوهشکده مرکبات و میوه‌های نیمه گرمسیری به عنوان داور خارجی و آقایان دکتر محمد اسماعیل امیری استاد و دکتر علی سلیمانی دانشیار گروه علوم باغبانی دانشگاه زنجان به عنوان داوران داخلی دفاع کرد و موفق به کسب نمره عالی و اخذ درجه دکتری (PhD) شد.

 

 

 

 
کلنگ زنی احداث مرکز آموزشی و پژوهشی دانشگاه زنجان
کلنگ زنی مرکز آموزشی و پژوهشی دانشگاه زنجان در شهرستان طارم باحضور معاون اداری-مالی دانشگاه و مشاور استاندار

 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مقارن با ایام دهه مبارکه فجر احداث مرکز آموزشی و پژوهشی دانشگاه زنجان در شهرستان طارم-آب بر کلنگ زنی شد.

در این مراسم که با حضور معاون اداری مالی دانشگاه جناب آقای دکتر بهرام ملکی، مشاور استاندار زنجان جناب آقای حمیدی و مسوول راه اندازی و ایجاد مرکز طارم آقای دکتر علی عمارلو به همراهی امام جمعه شهرستان، فرماندار و مقامات ارشد اداری و اجرایی شهرستان برگزار شد؛ بطور همزمان عملیات عمرانی مرکز فوق آغاز گردید.

گفتنی است این مرکز آموزشی و پژوهشی در زمینی به مساحت حدود ده هکتار احداث خواهد شد.

ویژگیهای اقلیمی، تنوع گیاهی و موقعیت جغرافیایی شهرستان طارم که در مسیر سبز ارتباطی استان زنجان به استانهای شمالی کشور واقع شده است و ضرورت اجرای برنامه های پژوهشی دانشگاه در خصوص زیتون، سیر، برنج، مرکبات و بویژه گیاهان دارویی و نیمه گرمسیری از دلایل و اهداف عمده ایجاد مرکز فوق می باشد.

 
جشن انقلاب برگزار شد
جشن 38 مین سال پیروزی انقلاب در دانشگاه زنجان با حضور دانشگاهیان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: در جشن گرامیداشت سی و هشتمین سال پیروزی انقلاب که با حضور ریاست دانشگاه و اساتید، کارکنان و خانواده های محترم ایشان در مرکز همایش های بین المللی غدیر برگزار شد پس از پیام تبریک ریاست دانشگاه و برش کیک انقلاب، از بازنشستگان دانشگاهی تقدیر گردید.

در این مراسم ضمن اجرای استندآپ کمدی و مسابقات متنوع، پخش کلیپ و سرود دانشگاه، موسیقی، 60 کارت هدیه نیز به مناسبت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند ایران به حاضرین به قید قرعه اهداء گردید.

برای دیدن تصاویر کلیک نمایید.
دفاع از رساله اولین دانشجویان دکتری مهندسی برق قدرت
دفاع از رساله اولین دانشجویان دکتری مهندسی برق قدرت

 

جلسه دفاع از رساله اولین دانشجویان دکتری مهندسی برق قدرت دانشگاه زنجان در روز دوشنبه مورخه 1395.11.18 در محل سالن کاوه دانشکده مهندسی برگزار شد.

در جلسه نخست آقای محسن دارابیان از رساله دکتری خود با عنوان "افزايش ميرايي نوسانات سيستم قدرت در حضور مزارع بادي با استفاده از ادوات FACTS و کنترل پیش‌بین" که به راهنمایی آقای دکتر ابوالفضل جلیلوند دانشیار گروه مهندسی برق دانشگاه زنجان به انجام رسانده بود، در حضور آقای دکتر حسین شایقی استاد دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان داور مدعو (خارجی) و آقایان دکتر سعید جلیل زاده و دکتر عباس ربیعی به عنوان داوران داخلی  دفاع کرد. در این جلسه آقای محسن دارابیان که تا کنون موفق به انتشار سه مقاله ISI و یک مقاله ISC مستخرج از رساله دکتری خود زیر نظر دکتر ابوالفضل جلیلوند شده بود، با دفاع از رساله خود، موفق به کسب نمره عالی و اخذ درجه دکتری (PhD) شد.

در جلسه دوم نیز آقای حسین حدادیان از رساله دکتری خود با عنوان "بهره‏ برداری از شبکه‏ های توزیع بر اساس مدل ریزشبکه ‏های هوشمند با هماهنگی منابع تولید پراکنده " که به راهنمایی آقای دکتر رضا نوروزیان دانشیار گروه مهندسی برق دانشگاه زنجان به انجام رسانده بود، در حضور آقای دکتر محمودرضا حقی فام استاد دانشگاه تربیت مدرس به عنوان داور مدعو (خارجی) و آقایان دکتر سعید جلیل زاده و دکتر سیدهادی حسینی به عنوان داوران داخلی  دفاع کرد. در این جلسه آقای حسین حدادیان که تا کنون موفق به انتشار دو مقاله ISI مستخرج از رساله دکتری خود زیر نظر آقای دکتر رضا نوروزیان شده بود، ضمن دفاع از رساله خود، موفق به کسب نمره عالی و اخذ درجه دکتری (PhD) شد.

 

 

 

 
حضور وزیر علوم،تحقیقات و فناوری در دانشگاه زنجان
دکتر محمد فرهادی طی هیاتی با حضور در دانشگاه زنجان با برگزیدگان و نمایندگان دانشجویان دیدار نمود

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، امروز پنج‌شنبه مورخ 7 بهمن‌ماه دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از دانشگاه زنجان بازدید نمود.

محمد فرهادی در جلسه شورای دانشگاه زنجان گفت: در ستاد اقتصاد مقاومتی چهار مأموریت برای حوزه آموزش عالی کشور تعریف و پیش‌بینی‌شده است.

وی یادآور شد: ارتقای سطح دانشگاه‌ها در سطح بین‌المللی، توسعه دانشگاه‌های نسل سوم، تهیه برنامه آمایش آموزش عالی و ساماندهی تمام بخش‌های این حوزه، چهار مأموریت تعریف‌شده ستاد اقتصاد مقاومتی است.

فرهادی بابیان اینکه وضعیت آموزش عالی کشور در سال‌های قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی غیرقابل مقایسه است از رشد 25 برابری تعداد دانشجویان کشور نسبت به سال‌های قبل از انقلاب خبر داد.

وی بابیان اینکه هم‌اکنون چهار میلیون و 800 هزار دانشجو در بیش از 2 هزار و 880 واحد آموزش عالی مشغول تحصیل هستند، به فعالیت 76هزار عضو هیئت‌علمی در مراکز آموزش عالی کشور اشاره کرد.

فرهادی مهم‌ترین برنامه کشور برای توسعه آموزش عالی در سال‌های پیش رو را توجه به راه‌اندازی دانشگاه‌های نسل سوم اعلام کرد و آن‌ها را فرصتی برای تربیت نیروهای کارآمد و مهارتی در کشور خواند.

وی بر لزوم تهیه برنامه آمایش آموزش عالی کشور تأکید کرد و آن را موجب شناسایی چالش‌ها و ارائه برنامه‌های راهبردی برای بهبود وضعیت این حوزه برشمرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به توسعه روابط بین‌المللی دانشگاه‌ها پس از برجام اشاره و اضافه کرد : پس از برجام اقبال و روی خوش بسیاری از کشورها به ایران جلب شد به‌گونه‌ای که هم‌اکنون دوره‌های آموزشی مشترکی بین دانشگاه‌های ایران و دانشگاه‌های کشورهای ایتالیا، فرانسه، آلمان، کره، چین، ژاپن و بلژیک برگزار می‌شود.

وی به کاهش میزان جذب دانشجو در مقاطع کاردانی کشور اشاره و ابراز کرد: سال تحصیلی جاری 27هزار نفر در مقطع کاردانی دانشجو جذب‌شده است درحالی‌که بخش صنعت و تولید کشور به‌شدت با ضعف تکنسین مواجه هستند.

فرهادی افزود: این موضوع در حوزه رشته‌های علوم پزشکی هم مشهود است به‌گونه‌ای که هم‌اکنون کشور در رشته‌های پیراپزشکی با کمبود نیرو مواجه است.

وی یادآور شد: دانشگاه‌های باسابقه کشور با جذب دانشجویان در مقاطع کاردانی و رشته‌های پایه‌ای کارشناسی ازجمله ریاضی باید بخشی از کمبودهای کشور را جبران کند.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری همچنین به رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و وی را یکی از امنای انقلاب و نظام اسلامی برشمرد.

وی اظهار کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نقش تأثیرگذاری در آموزش عالی و توسعه دانشگاه‌های کشور داشت و علاوه بر تأسیس دانشگاه آزاد، مهم‌ترین فرد مؤثر در رشد دانش بیوتکنولوژی در ایران محسوب می‌شد.

فرهادی بابیان اینکه به ثمره همان اقدامات، ایران امروز یکی از پیشرفته‌ترین کشورها درزمینهٔ بیوتکنولوژی است، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را از بزرگ‌ترین حامیان وزارت علوم ازنظر قوانین، مقررات و تأمین اعتبارات اعلام کرد.

وی در ادامه سفر یک‌روزه به زنجان و حضور در دانشگاه زنجان، در دیدار با برگزیدگان نمایندگان تشکل‌های دانشجویی، انجمن‌های علمی و کانون‌های دانشگاه زنجان و پس از شنیدن نظرات نمایندگان تشکل‌های دانشجویی گفت: بسیاری از آیین‌نامه‌ها، اصلاح‌شده است و اقداماتی نیز انجام‌شده است که نمایندگان تشکل‌های دانشجویی اطلاع کمی از آن دارند.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی دولت افزود: علیرغم این مشکلات، در 9 ماهه اول امسال حدود 72 درصد، از بودجه جاری دانشگاه‌ها تخصیص‌یافته است.

فرهادی اظهار کرد: بسیاری از مشکلات مالی دانشگاه‌ها به گذشته برمی‌گردد که علیرغم اوج درآمدهای نفتی بودجه دانشگاه‌ها به‌اندازه کافی تخصیص نیافته است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پس از برجام صادرات نفت و کالاهای غیرنفتی افزایش‌یافته است ولی بسیاری از آن‌ها این درآمد پیشاپیش برای جبران بسیاری از بدهی‌های گذشته هزینه می‌شود.

وی در ادامه در پاسخ به درخواست نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در خصوص کمبود فضای فعالیت‌های فرهنگی برای تخصیص بودجه برای تأسیس خانه فرهنگ قول مساعد داد.

فرهادی در خصوص مشکل دریافت هزینه سنوات اضافی از دانشجویان گفت: آئین‌نامه مربوطه برای دوره کارشناسی در سال 93 وی دوره کارشناسی ارشد در سال 94 و دوره دکتری در سال جاری ابلاغ شد که همگی آن‌ها پس از مشور جمعی و تصویب شوراهای برنامه‌ریزی آموزش عالی و شورای گسترش انجام‌شده است و البته برای دانشجویان علاوه بر سنوات مجاز یک‌ترم اضافه نیز بدون پرداخت هزینه در نظر گرفته‌شده است.

وی تأکید کرد: درصورتی‌که ترم اضافی برای دانشجویان به علت مشکلات دانشگاه و کوتاهی‌های سیستم آموزشی لحاظ شده است، هیچ هزینه‌ای بابت ترم اضافی دریافت نمی‌شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص اعطای مجوز تأسیس اتحادیه‌های جدید دانشجویی گفت: این اقدام باید در جلسات مشترک و شورای مرکزی تشکل‌های دانشجویی انجام شود که آئین‌نامه آن و مقدمات آن فراهم‌شده است.

در ادامه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پس از بازدید از محوطه دانشگاه ،جهت حضور در دانشگاه تحصیلات تکمیلی و مدرسه کسب و کار دانشگاه زنجان را ترک نمود.

 

 

 

 

 

 
قابل توجه پذيرفته شدگان مرحله تكميل ظرفيت ونيمه متمركز
قابل توجه پذيرفته شدگان مرحله تكميل ظرفيت ونيمه متمركز آزمون سراسري در مقطع كارشناسي

قابل توجه پذيرفته شدگان مرحله تكميل ظرفيت ونيمه متمركز آزمون سراسري در مقطع كارشناسي

ضمن تبريك و خير مقدم براي شما پذيرفته شدگان گرامي، زمان پذيرش اينترنتي از روز جمعه مورخ 8/11/95  شروع خواهد شد. لازم به توضيح است كه ثبت نام اينترنتي الزامي است. تاریخ مراجعه حضوری و تحویل مدارک شما به دانشگاه از روز دوشنبه مورخ 11/11/95 لغایت  چهارشنبه 13/11/1395 در محل دانشکده خواهد بود.(لطفاً با انجام ثبت نام اینترنتی و در زمان اعلام شده ، جهت تحویل مدارک به دانشگاه مراجعه فرمایید.)

-  آدرس سامانه آموزش: http://golestan.znu.ac.ir  

-  نام عبور ورودیهای بهمن (نیمه متمرکز): شماره داوطلب + U952 ( مانند: 95205412U )         

-  نام عبور ورودیهای بهمن (تکمیل ظرفیت): شماره داوطلب + K952 ( مانند: 95205412K )       

-  كلمه عبور: كد ملي: ( توجه داشته باشيد در صورت عدم وجود كد ملي، شماره شناسنامه و در صورت عدم وجود شناسنامه شماره گذرنامه و در صورت عدم وجود آن نيز از شماره داوطلبي استفاده نماييد.)  

بعد از ورود به سيستم ابتدا نام عبور و كلمه عبور را تغيير داده و سپس گزينه پذيرش غير حضوري دانشجويان جديدالورود را از مسير زير انتخاب نماييد.

مسير گزينه مربوطه:

منوي كاربري =آموزش=دانشجو=پذيرش غير حضوري دانشجويان=پذيرش غير حضوري دانشجويان جديدالورود

در صورت بروز مشکل به شماره تلفنهای 02433052695-02433052596-02433052376-02433052605 تماس حاصل فرمائید 

 

مدارك لازم قبل از مراجعه به سامانه آموزش براي پذيرش اينترنتي:

1-  فايل اسكن شده از كارت پايان خدمت يا معافيت يا برگه اعزام به خدمت

2-  فايل اسكن شده از صفحه اول شناسنامه

3-  فايل اسكن شده از صفحه توضيحات شناسنامه

4-  فايل اسكن شده از صفحه پشت و روي كارت ملي (در صورت نداشتن کارت ملی به دفاتر پیشخوان دولتی مراجعه و بعد از درخواست کارت ملی رسید آن را اسکن نمایید)

5-  فايل اسكن شده از گواهي پيش دانشگاهي يا ديپلم نظام قديم

6-  فايل اسكن شده از ريزنمرات پیش دانشگاهی يا ديپلم نظام قديم

7-  فایل اسکن شده مدرک کاردانی پیوسته فنی برای کسانی که مدرک پیش دانشگاهی ندارند

8-  فايل اسكن شده از ريز نمرات سه ساله متوسطه

9- فایل اسکن شده از گواهی سه ساله متوسطه

10-  فايل اسكن شده از رسيد تائيديه پيش دانشگاهي

توضيح: (حداكثر ظرفيت فايل اسكن شده مي بايست kb 256 با فرمت jpg يا  gif و به صورت واضح باشد)

 

مراحل انجام ثبت نام در سايت:

1-      تعيين وضيعت نظام

2-      تكميل فرم‌هاي مربوطه و تأييد آن‌ها با زدن دكمه "اعمال تغييرات"

3-      Up load فايل‌هاي اسكن شده.

4-      مشاهده فرم‌هاي اخذ تعهد آموزشی (مشاهده فرم ها به منزله تائید می باشد)

5-     چاپ ساير فرم‌ها حسب مورد (بر حسب نحوه پذيرش دانشجو) و تحويل فرم‌هاي تكميل شده به هنگام مراجعه حضوري (فرم اطلاعات دانشجو  و وابستگان – مشخصات كامل دانشجو)

6-      واریز مبلغ 5.000.000 ریال (پنج میلیون ریال)به صورت علی الحساب برای دانشجویان نوبت دوم (شبانه) بصورت online

 

(لازم به ذکر است در صورت انصراف به هیچ عنوان مبلغ واریزی مسترد نمی گردد).

مدارك مورد نياز جهت ثبت نام حضوري:

1-   به همراه داشتن اصل شناسنامه عکس دار و اصل كارت ملي الزامي و اجباري مي‌باشد.

2-   ارائه اصل مدرک يا موقت  مدرك پيش دانشگاهي يا ديپلم نظام قديم یا اصل مدرک کاردانی پیوسته

3-   ارائه اصل ريز نمرات پيش دانشگاهي يا ديپلم نظام قديم.  

4-   ارائه اصل مدرك يا موقت سوم متوسطه.

5-   ارائه اصل ريز نمرات سه ساله متوسطه.  

      تذكر : لطفاً از مدارك دبيرستاني خود به تعداد كافي كپي تهيه و نزد خود نگهداري نمائيد.

6-  ارائه مدارك  نظام وظيفه ( 1- ارائه كارت پايان خدمت يا معافيت براي آندسته که دارای کارت میباشند. 2- تكميل   و ارائه فرم ترخيص مخصوص آقایانی که در حين خدمت هستند. 3-  ارائه برگه انصراف از تحصيل و مدارك مربوط به معافيت تحصيلي از دانشگاه قبلي براي آقایانی که  قبلا دانشجو بودند و انصراف داده اند و تحویل به مسئول نظام وظيفه بهنگام ثبت نام حضوری)

دریافت فرم های مربوط به دانشجویان شاهد و ایثارگر
آگهی مناقصه عمومی (نوبت اول)
نگهداری، کاشت، توسعه، مرمت و بهسازی فضای سبزدانشگاه زنجان برای سال 96-95

آگهی مناقصه عمومی

(نوبت اول)

 دانشگاه زنجان در نظر دارد نگهداری، کاشت، توسعه، مرمت و بهسازی فضای سبزدانشگاه زنجان برای سال 96-95 را از طریق انجام مناقصه عمومی به اشخاص حقوقی واجد شرایط واگذار نماید. بدینوسیله کلیه متقاضیان شرکت در مناقصه (دارای گواهی تائید صلاحیت مرتبط و معتبر از وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی) می‌توانند با واریز مبلغ 300.000 ریال به شماره حساب 2178622501004 بانک ملی درآمدهای اختصاصی دانشگاه زنجان جهت دریافت اسناد به مدیریت امور حقوقی و قراردادهای دانشگاه زنجان مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است میزان سپرده  شرکت در مناقصه مبلغ 400.000.000 ریال (چهل میلیون تومان) می‌باشد که به صورت واریز وجه نقد به حساب شماره 1703051819 نزد بانک تجارت و ارائه اصل فیش واریزی و یا معادل آن ارائه ضمانت نامه بانکی و یا چک تضمین شده بانکی می‌باشد.

فروش اسناد از روز شنبه به تاریخ 95.11.09 لغایت روز پنج شنبه به تاریخ 95.11.14 خواهد بود.

مکان فروش اسناد: دانشگاه زنجان، ساختمان مرکزی، طبقه همکف، مدیریت امور حقوقی و قراردادها.

آخرین مهلت تحویل پیشنهادات به دبیرخانه مرکزی دانشگاه: ساعت 11 صبح روز یکشنبه به تاریخ 95.11.24

تاریخ برگزاری جلسه مناقصه و بازگشایی پیشنهادات: روز دوشنبه به تاریخ 95.11.25 ساعت 10 صبح در محل دفتر معاونت اداری-  مالی.

 شماره تلفن جهت کسب اطلاعات بیشتر با

مدیریت امور حقوقی و قراردادها، 33052826 و مسئول فضای سبز 33052731

 

 
برای نخستین بار در کشور
موفقیت پژوهشکده فناوری های نوین زیستی در اخذ پروانه کاربرد نشان استاندارد تشویقی

 

 

برای نخستین بار در کشور

موفقیت پژوهشکده فناوری های نوین زیستی در اخذ پروانه کاربرد نشان استاندارد تشویقی برای تولید محصول سالم در حوزه گیاهان دارویی.

 

  فناوری تولید گیاهان سالم و عاری از هرگونه آلاینده های شیمیایی خطرناک مانند سموم آفت کش، کودهای شیمیایی، نیترات و فلزات سنگین مقوله مهمی است که در امر تولید محصولات کشاورزی بویژه محصولاتی که مصرف تازه خوری دارند و همچنین گیاهان دارویی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. امروزه به روشنی نشان داده شده است که باقیمانده بسیاری از این ترکیبات شیمیایی در محصولات کشاورزی می تواند عامل مهمی در ایجاد بیماریهای خطرناک مانند سرطان، مشکلات دستگاه گوارشی، بد شکلی جنین در زنان باردار، سوء هاضمه و ... باشد.

    تولید محصولات کشاورزی سالم و استاندارد علاوه بر تضمین رعایت حد مجاز آلاینده ها برای مصرف کننده می تواند ارزش افزوده بالایی را نیز به ویژه در بازار رقابتی تولید گیاهان دارویی داشته باشد. افزون برآن کسب استانداردهای مناسب در تولید محصولات کشاورزی با توجه به پتانسیل کشورمان در تنوع گونه های گیاهان دارویی می تواند با ایجاد مزیت نسبی  در صادرات، ارز آوری خوبی را برای تولید کنندگان و بازرگانان در این حوزه به همراه داشته باشد.

   دکتر صراف معیری رئیس پژوهشکده فناوری های نوین زیستی با اعلان خبر اخذ پروانه استاندارد تشویقی محصولات سالم و عاری از آلاینده ها در مزرعه و کلکسیون گیاهان دارویی پژوهشکده افزود این پژوهشکده با رویکرد تولید محصول سالم از سال 1393 با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و حمایت های رئیس محترم دانشگاه اقدام به راه اندازی کلکسیون و مزرعه گیاهان دارویی به مساحت 2 هکتار نموده است. در حال حاضر در این مزرعه بیش از 50 گونه از گیاهان دارویی نگهداری و بدون استفاده از هیچ گونه مواد شیمیایی پرورش داده می شوند. وی افزود در آزمایشات انجام شده در آزمایشگاههای پیشرفته استاندارد بیش از 120 آلاینده از قبیل سموم آفت کش، کود های شیمیایی، نیترات و فلزات سنگین مورد ارزیابی و ردیابی قرار می گیرد که با توجه به عدم وجود این ترکیبات مضر، از طرف جهاد کشاورزی و اداره استاندارد کد محصول سالم و پروانه کاربرد نشان استاندارد برای 3 سال به این محصول تعلق گرفته است.

    با توجه به راه اندازی و افتتاح کارگاه فرآوری و بسته بندی محصولات گیاهان دارویی در دهه فجر، پژوهشکده دانشگاه در نظر دارد تا این محصولات را در قدم اول از طریق فروشگاه تعاونی مصرف کارکنان دانشگاه به همکاران محترم عرضه نماید.

 

 

 

 

 
22مین دوره توانمندسازی سرمایه‌های انسانی فناوری نانو
دانشگاه زنجان میزبان بیست و دومین دوره توانمندسازی سرمایه‌های انسانی فناوری نانو

 

 "بیست و دومین دوره توانمندسازی سرمایه‌های انسانی فناوری نانو" به میزبانی دانشگاه زنجان از تاریخ 17 لغایت 19 اسفند ماه برگزارخواهد شد. 

دوره های توانمندسازی با هدف ارائه آموزش های مورد نیاز به دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته ها و گرایش های نانو برای حضور در عرصه تجارت فناوری و معرفی مسیر ایده تا بازار برگزار میشود.

میرسعید سیددراجی مدیرگروه شیمی دانشگاه زنجان در گفتگو با روابط عمومی بیان کرد: در این دوره ها، دانشجویان با استفاده از تجارب اساتید مجرب و کارآزموده به منظور تجاری سازی هر چه بیشتر ایده های مطرح شده در پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری و رسیدن به فواید کلان آن در سطح اجتماع،از فضای تحقیقات بنیادی به سمت تحقیقات کاربردی  سوق داده می شوند. 

وی در ادامه افزود: محتوای دوره شامل دو بخش "مسابقه کسب و کار" و کارگاه های آموزشی "مختلف می باشد.

اهم اهداف

● توانمند­سازی دانشجویان برای موفقیت در جایگاه تحصیلی و شغلی

● کمک به دانشجویان در انتخاب موضوعی مناسب و دارای آتیه برای پایان ­نامه

● آغاز ارتباط فعالانه و مداوم ستاد با دانشجویان رشته­ ها و گرایش­ های نانو

عضو هیات علمی گروه شیمی دانشگاه زنجان بیان کرد: کارگاه ها و کلاس های دوره شامل موضوع های زیر می باشد:

● آشنایی با پتنت و روش های مرور و جستجوی آن

● آشنایی با کارآفرینی و روش های تجاری سازی تحقیقات دانشگاهی

● آشنایی با ثبت، تجاری سازی، فروش پتنت 

● انتقال تجربیات کارآفرینان موفق نانویی

● آشنایی با برنامه های ستاد نانو

دراجی گفت: مخاطبان دوره دانشجویان تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) بوده و این دوره ها مختص رشته ها و گرایشهای نانو می باشد. البته دانشجویان رشته های دیگر با پایان نامه نانو هم می توانند در این دوره ها شرکت نمایند.

محتوای دوره ها

1ـ کارگاه آشنایی با کارآفرینی و روش های تجاری سازی تحقیقات دانشگاهی

2ـ کارگاه آشنایی با مباحث مالکیت فکری و روند ثبت اختراع

3ـ کارگاه آشنایی با پتنت و روش های مرور 

4ـ انتقال تجربیات کارآفرینان موفق نانو

5ـ مشاوره مسیر شغلی

گفتنی است :متقاضیان می‌توانند تا روز جمعه 15 بهمن‌ماه، با مراجعه به کارتابل خود در پایگاه اینترنتی ستاد نانو نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

اطلاعات بیشتر در خصوص این رویداد در صفحه اینترنتی دوره‌های توانمندسازی سرمایه‌های انسانی فناوری نانو به آدرس hre.nano.ir در دسترس قرار دارد.

  مشاهده پوستر

 مشاهده فیلم 

 

 

 

 

 

 
مرکز تخصصی آپای دانشگاه زنجان
با حضور آقای مهندس تسلیمی معاون محترم ارتباطات و عملیات مرکز ماهر، افتتاح شد

همزمان با سفر جناب آقای دکتر واعظی وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات، به استان زنجان، در روز پنج شنبه 30 دی 1395 مرکز تخصصی آپای دانشگاه زنجان با حضور آقای مهندس تسلیمی معاون محترم ارتباطات و عملیات مرکز ماهر، افتتاح شد.

همچنین گواهی نامه راه اندازی مرکز آپای دانشگاه زنجان، در شورای اداری استان توسط وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات به دانشگاه زنجان اهدا شد.

براساس این گواهی نامه، مرکز آگاهی رسانی، پشتیبانی و امداد رایانه ای (آپا) دانشگاه زنجان به عنوان یکی از مراکز همکار مرکز ملی مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه ای (ماهر) اعلان گردید.

شایان ذکر است مرکز آپای دانشگاه زنجان طی قرارداد خدمات مشاوره پژوهشی "آماده سازی و راه اندازی مرکز تخصصی آپای دانشگاه زنجان به منظور ارائه خدمات افتا" با حمایت مالی سازمان فناوری اطلاعات ایران با محوریت انجام موضوعات زیر به بهره­ برداری رسید:

1-     تدوین وتهیه مستندات مرجع امنیت

2-     تدوین محتوای اطلاع­ رسانی در حوزه امنیت

3-     کشف آسیب­ پذیری ­های جدید

4-     تحلیل و تدوین گزارش فنی آسیب ­پذیری

5-     رصد فضای سایبری و اطلاع­ رسانی در خصوص رخدادها

6-     تدوین توصیه ­نامه ­ها و دستورالعمل ­ها به منظور پیشگیری و مقابله با تهدیدات سایبری

7-     گزارش ­های راهکارهای مقابله با تهدیدات شناسایی شده مورد تأیید مرکز ماهر

8-     تحلیل بدافزارهای ارسالی از طرف مرکز ماهر

9-     برگزاری دوره­ ها و کارگاه ­های آموزشی مورد نظر ماهر در استان

10-    امن ­سازی  سیستم­ها و سامانه ­های زیرساختی موجود در استان

11-    ارائه خدمات پشتیبانی و مشاوره در خصوص تهدیدات امنیتی

12-    توسعه ابزارهای خرد مورد نیاز مرکز ماهر

اهم فعالیهای انجام گرفته در مرکز تخصصی آپای دانشگاه زنجان تاکنون به شرح زیر می­باشد:

1-     تشکیل تیم فنی متخصص با تکیه بر اعضای هیات علمی و دانشجویان گروه‌ مهندسی کامپیوتر دانشگاه

2-     تخصیص فضای مناسب در دانشکده مهندسی و تجهیز کامل این فضا

3-     خرید تجهیزات مورد نیاز طبق رهنمود مرکز ماهر

4-     تشکیل جلسات پژوهشی و فنی به منظور برنامه ‌ریزی کارهای قابل انجام در حوزه امنیت اطلاعات

5-     آموزش نیروی انسانی مورد نیاز با توانمندی مناسب فنی برای بکارگیری در خدمات تخصصی مرکز آپا 

6-     راه‌ اندازی سایت مرکز تخصصی آپا زنجان به منظور اطلاع ‌رسانی، معرفی خدمات و ...

7-     شرکت در نمایشگاه الکامپ استانی و معرفی مرکز آپا به بازدیدکنندگان

8-     تشکیل جلسات پژوهشی دو هفته یکبار در زمینه امنیت اطلاعات برای کارشناسان انفورماتیک استان

·         هر جلسه در مورد یک موضوع خاص بحث تخصصی می‌شود

·         تا کنون دو جلسه یکی در مورد امنیت اندروید و دیگری در مورد بدافزارها و باج افزارها برگزار شده است.

9-     تشکیل کارگاه یک روزه امنیت اطلاعات برای مدیران کل و کارشناسان IT حراست کل استان زنجان

10-     تدوین سرفصل ‌های دوره ‌های آموزشی ویژه امنیت اطلاعات و برنامه ریزی برای شروع کلاس ها از ابتدای ترم بعد

11-     مراجعه به سازمان ‌های مختلف و ارائه توانمندی‌ های مرکز آپا

12-    برنامه‌ ریزی برای اجرای چند طرح پژوهشی با حمایت مرکز ماهر

13-    برنامه‌ ریزی برای فعالیت تخصصی در حوزه امنیت سیستم‌های صنعتی

 
اسامی پذیرفته شدگان مشروط آزمون نیمه متمرکز دکتری 95
اسامی پذیرفته شدگان مشروط آزمون نیمه متمرکز دکتری در مرحله تکمیل ظرفیت سال 1395

اسامی پذیرفته شدگان مشروط آزمون نیمه متمرکز دکتری در مرحله تکمیل ظرفیت سال 1395 در رشته جغرافیا برنامه ریزی روستایی دانشگاه زنجان

 ضمن اعلام اسامی پذیرفته شدگان مشروط آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1395 (مرحله تکمیل ظرفیت) دانشگاه زنجان به اطلاع می‌رساند افراد ذیل  درصورت تمایل به تحصیل در دوره دکتری دانشگاه زنجان  جهت سپردن تعهد با در دست داشتن اصل کارت ملی از روز یکشنبه مورخ 26/10/95 لغایت چهارشنبه مورخ 29/10/95 از ساعت ۸ صبح لغایت 15 به دانشگاه زنجان – ساختمان سازمان مرکزی دانشگاه- حوزه معاونت آموزشی -دفتر مدیریت تحصیلات تکمیلی مراجعه فرمایند. لازم به ذکر است عدم مراجعه در بازه زمانی فوق به منزله انصراف از پذیرش در دوره دکتری۹۵ این دانشگاه خواهد بود و افراد ذخیره  به ترتیب اولویت جایگزین خواهند شد.

 

اسامی به ترتیب ذیل می باشند:

ردیف

نام و نام خانوادگی

شماره داوطلبی

1

صادق مختاری

129053

2

زهرا اسکندری

128245

3

زهرا آربونی

148841
ارتقای علمی 4 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه
طی جلسه هیأت ممیزه ارتقای تعدادی از اعضای هیأت علمی دانشگاه مورد تایید قرار گرفت

جلسه هیأت ممیزه دانشگاه‏ زنجان روز چهارشنبه 22 دی ماه با حضور اعضای این هیأت در سالن اجتماعات شهید شهریاری دانشگاه زنجان برگزار گردید که حاصل این جلسه یک روزه، ارتقاء علمی 3 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه زنجان بود، شایان ذکر است 1 نفر نیز پیش از این با مصوبه هیات ممیزه مرکزی به رتبه دانشیاری ارتقاء یافته بود.

 

لازم بذکر است که ریاست دانشگاه زنجان طی پیامی ارتقاء رتبه علمی این اساتید گرانقدر را تبریک گفت. متن پیام تبریک به شرح زیر می باشد:

همکاران ارجمند

جناب آقای دکتر سعید مقصودی، جناب آقای دکتر علی اسکندری، جناب آقای دکتر وهب جعفریان، دکتر عظیم شیردلی

ارتقاء رتبه علمی‏ تان را که مایه دلگرمی و بالندگی دانشگاه و دانشگاهیان خواهد بود به شما و خانواده بزرگ دانشگاه تبریک و تهنیت عرض می ‏نمایم.

امید است ضمن استمرار خدمات ارزنده علمی و پژوهشی، با اتکال به خداوند متعال و بهره‏ گیری از توان و تجربه علمی در همه ابعاد زندگی به‏ ویژه تلاش روزافزون در عرصه‏ های علمی و پژوهشی موفق و مؤید بوده و همچنان برای دانشگاه مایه افتخار باشید.

 

و ما توفیقِنا الاّ بالله

خلیل جمشیدی

ریاست دانشگاه

 

 ضمن عرض تبریک و تهنیت به اساتید و دانشگاهیان عزیز توفیقات روز افزون را از درگاه ایزد منان برای ایشان مسئلت می نماییم.

 

 

 
دیدار فرمانده نیروی انتظامی استان با رئیس دانشگاه
اهدای تندیس فرماندهی نیروی انتظامی استان به دکتر جمشیدی

  

سرهنگ آزادی فرمانده نیروی انتظامی استان طی حضور در دفتر ریاست دانشگاه زنجان از همکاری این ارگان علمی با نیروی انتظامی تشکر نمود.

در این جلسه فرمانده نیروی انتظامی استان ضمن ابراز خرسندی از همکاری‌های صورت گرفته افزود امیدواریم همچنان استان و به‌تبع آن ناجا از تعاملات علمی و پژوهشی و حضور اساتید ارجمند در کارگروه‌های تخصصی و مختلف این ارگان بهره‌مند گردند.

در ادامه رئیس دانشگاه با اشاره به جایگاه ویژه و مهم نیروی انتظامی از تلاش‌های انجام‌گرفته در نیروی انتظامی تشکر نموده و گفت دانشگاه مادر و جامع زنجان با توجه به رسالتی که بر عهده دارد همواره در خدمت هم استان‌ها و کشور ایران خواهد بود تا برای اندکی هم شده سهمی در رشد و تعالی این جامعه داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به موارد و مسائل اجتماعی شهری و ترافیکی که حوزه نیروی انتظامی، را همکاری‌های لازم را در خصوص برطرف نمودن آنها ارائه نمود.

 

 

 
سخنرانی علمی بین المللی توسط دکتر پرویز کوه افکن
سخنرانی علمی بین المللی توسط دکتر پرویز کوه افکن رئیس بنیاد میراث جهانی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، سخنرانی علمی تحت عنوان «نقش نظام‌های میراث کشاورزی در حفاظت تنوع زیستی، افزایش قابلیت برگشت‌پذیری و توسعه پایدار» به همت گروه ترویج، ارتباطات و توسعه‌ی روستایی و گروه همکاری‌های علمی بین‌المللی در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده کشاورزی دانشگاه زنجان با حضور اساتید و دانشجویان برگزار شد.

این سخنرانی توسط آقای دکتر پرویز کوه افکن رئیس بنیاد میراث جهانی با موضوع اصلی «بهبود و پیشرفت روش کاشت و توسعه محصولات» ارائه شد.

گفتنی ست ایشان از سال 1992 که بنیاد توسعه‌ی پایدار مطرح شد به‌عنوان مسئول توسعه‌ی پایدار در فائو هماهنگی کارهای فائو را به عهده داشته‌اند و سوابق اجرایی‌شان شامل مدیر توسعه‌ی روستایی، مدیر آب‌وخاک، مدیر تغییرات آب‌وهوایی می‌شود. دکتر کوه افکن اکنون به‌عنوان مشاور فائو در توسعه‌ی پایدار فعالیت می‌کنند.

کوه افکن در این سخنرانی گفت:"در سال 2015 توسعه‌ی پایدار دوباره مطرح شد و تصمیم‌گیری‌های جدید برای 30 سال آینده گرفته شد. قبل از آن توسعه پایدار سه اصل خاص داشت: اجتماعی، محیط‌زیست، اقتصادی و از سال 2015 فرهنگ نیز به توسعه‌ی پایدار اضافه شد. درواقع فرهنگ پایه‌ی توسعه‌ی پایدار می‌باشد.

وی افزود: در سیستم‌های غذایی این موارد می‌بایست موردتوجه قرار گیرد: 1. سیستم غذایی باید بیش‌تر انسانی باشد و با طبیعت سازگار ( در رابطه) باشد و ماشین تداخل نداشته باشد. 2. ازنظر بیولوژیکی و فرهنگی متنوع باشد. کشاورزی‌های خرده‌پا باید بیش‌تر موردتوجه قرار گیرند تا بتوانند تولیدشان را بیش‌تر کنند. درواقع بیش‌تر مردم کم‌درآمد غذایی که مصرف می‌کنند غذایی ست که توسط کشاورزی‌های خرده‌پا تولید می‌شود.

رئیس بنیاد میراث جهانی بیان کرد: سیستم غذایی توسعه پایدار باید به تنوع زیستی توجه کند. در این سیستم غذایی امنیت غذایی، تولید کار، سلامت محیط‌زیست و سلانت انسان‌ها اهمیت دارد. متأسفانه در دنیا کشاورزی نمی‌تواند مردم را به اشتغال وا‌دارد و مهاجرانی داریم که به شهرها می‌آیند و درنتیجه مسائل مختلف اجتماعی و سیاسی ایجاد می‌کنند.

در سیستم‌های کشاورزی پایدار باید 4 اصل مورد تأکید قرار گیرد:

1. دانش علمی و بومی

2. فرهنگ

3. سلامت محیط‌زیست و انسان‌ها

4. دسترسی به بازار ( به‌عنوان‌مثال کشاورزان خرده‌پا نمی‌توانند محصولات خود را به بازار برسانند.)

 شاخص‌های میراث جهانی کشاورزی:

1.       باید غذای مردم منطقه‌ی خود را فراهم کند.

2.       ازنظر تنوع محیط زیستی باید متنوع باشد

3.       با دانش بومی انجام شود

4.        با فرهنگ کشاورزی سازگار باشد

5.       موجب زیبایی آن مناطق باشد

برای توسعه‌ی پایدار در کشاورزی باید روی این ثروت‌ها سرمایه‌گذاری شود: ثروت طبیعی، ثروت انسانی، فیزیکی و اجتماعی.

 وی بیان داشت: برای احیا کردن کشاورزی خرده‌پا می‌بایست رابطه بین کشاورزی محلی (Local)و جهانی (Global)ایجاد شود. درواقع کشاورزی خرده‌پا باید بتواند تولیدش را در سطح جهانی ارائه دهد. همچنین باید فرهنگ غذایی وارد سیستم غذایی شود و  حفظ میراث‌های کشاورزی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

ایشان نوعی سیستم کشاورزی در چین را معرفی کردند که هدف این سیستم حفظ میراث کشاورزی می‌باشد این سیستم تولید هم‌زمان برنج و ماهی می‌باشد. این سیستم کشاورزی به دلیل استفاده از سموم که موجب از بین رفتن ماهی‌ها می‌شد، در معرض خطر قرارگرفته شده بود. آقای دکتر اظهار داشتند طی تحقیقاتی که در راستای مقایسه کشاورزی سنتی و کشاورزی صنعتی انجام‌شده است کشاورزی سنتی در برابر خطرات طبیعی بسیار مقاوم‌تر از کشاورزی صنعتی می‌باشد.

 

 برای دیدن تصاویر لطفا کلیک نمایید.