خانه :: اساتید :: اخبار


جهت رفاه حال همکاران و مراجعه کنندگان محترم به استخر در مردادماه،
استخر دانشگاه تعطیل نمی باشد و مراجعه برای عموم آزاد میباشد. - شماره تماس استخر جهت اطلاع از سانس 33052694اعلام تعطیلی دانشگاه از 19مردادماه 98 لغایت یک شهریورماه 98
کلیه واحدهای دانشگاه زنجان از 19مردادماه 98 لغایت یک شهریورماه 98 تعطیل خواهد بود

 

به استناد تبصره یک ماده 55 آیین نامه استخدامی و با توجه به مصوبه مورخ 98/02/08 هیأت رییسه مبنی بر تعطیلات تابستانی دانشگاه، بدینوسیله به اطلاع مراجعه کنندگان، دانشجویان و همکاران محترم دانشگاهی می رساند: دانشگاه زنجان از تاریخ 98/05/19 لغایت 98/06/01 دایر نخواهد بود، لذا مراجعین گرانقدرجهت انجام امور دانشگاهی بعد از تاریخ قید شده در دانشگاه حضور یابند.

 
پیرو اطلاعیه قبلی - کارمند نمونه
نمره ارزیابی سه سال گذشته

به اطلاع می رساند نمره ارزیابی سه سال گذشته در صفحه معاونت برنامه ریزی ( بخش ارزیابی) در دسترس می باشد.

planning.znu.ac.ir

***********************************************************
اطلاعیه انتخاب کارمند نمونه
به همراه شیوه نامه

اطلاعیه انتخاب کارمند نمونه

در راستای پاسداشت خدمات و تلاش های کارکنان غیر هیات علمی دانشگاه و با توجه به نقش مهم و کلیدی این همکاران ارجمند در تحقق اهداف دانشگاه ، شیوه نامه انتخاب کارمند نمونه به کلیه واحدها ارسال گردید .

مهلت ارسال مدارک به دبیر کمیته هر واحد آخر وقت اداری روز سه شنبه مورخ 15/05/98 خواهد بود.

انتخاب کارمند نمونه در این 

شیوه نامه ( اینجا کلیک کنید)

به دو روش زیر انجام خواهد شد :

  1. روش اول – در این روش کلیه کارمندان می توانند با تکمیل فرم شماره 1 در فرایند بررسی انتخاب قرار گیرند .
  2. روش دوم – در این روش کلیه کارمندان با معرفی همکاران دیگر و یا روسای واحد ها با تکمیل فرم شماره 2 می توانند در فرایند بررسی و انتخاب قرار گیرند .چالش نوآوری کاهش میزان گوگرد در سوخت مورد استفاده صنعت دریایی
انتشار گازهای غیرگلخانه ای بویژه اکسیدهای گوگرد (SOx) در بخش کشتیرانی و حمل و نقل دریایی بسیار حائز اهمیت است.

انتشار گازهای غیرگلخانه ای بویژه اکسیدهای گوگرد (SOx) در بخش کشتیرانی و حمل و نقل دریایی بسیار حائز اهمیت است. به گونه‌ای که مجامع بین المللی با نگاه به نگرانی‌های موجود به تدوین و تصویب مقررات سخت‌گیرانه زیست محیطی نظیر کنوانسیون MARPOL در این حوزه اقدام کرده‌اند. مطابق این قانون... ادامه
پژوهشکده فناوری های نوین زیستی برگزار می نماید
پژوهشکده فناوری های نوین اقدام به برگزاری اولین کارگاه تخصصی ویرایش ژنومی با استفاده از CRISPR-CAS9 می نماید.

  پژوهشکده فناوری های نوین زیستی دانشگاه زنجان اولین کارگاه تخصصی ویرایش ژنومی با استفاده از CRISPR-CAS9 را با همکاری جناب آقای دکتر کابلی از دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار می کند.

     کارگاه بصورت یکروزه و کاملا کاربردی خواهد بود. عموم همکاران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در گرایش های مختلف بیولوژی و کشاورزی می توانند در این کارگاه شرکت نمایند.

زمان برگزاری مورخ 98/5/17 از ساعت 9 صبح الی 17

هزینه ثبت نام 500.000 ریال بوده که قابل پرداخت در روز برگزاری در دستگاه POS موجود در پژوهشکده می باشد.

علاقمندان جهت ثبت نام با شماره 02433054254 دبیرخانه پژوهشکده تماس حاصل نمایند.

                                                                                   پژوهشکده فناوری های نوین زیستی

پوستر کارگاه
دانشجویان جهادی دانشگاه زنجان در مناطق محروم خدمت رسانی می‌کنند
از ۲۵ مرداد تا اول شهریور؛ دانشجویان جهادی دانشگاه زنجان در مناطق محروم خدمت رسانی می‌کنند.

تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۸

بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان در شهریورماه جاری اقدام به برگزاری یک دوره هفت روزه‌ اردوی جهادی در مناطق محروم این استان کرد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان اقدام به برگزاری یک دوره هفت روزه‌ اردوی جهادی در مناطق محروم این استان کرد.
گفتنی است، زمان برگزاری این اردو از ۲۵ مردادماه تا اول شهریور ماه ۹۸ خواهد بود.
لازم به ذکر است، این اردوی جهادی که در مناطق محروم استان زنجان برگزار می‌شود، ویژه آقایان بوده و علاقه مندان جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آیدی jahadi_znubsj@ مراجعه کنند.جهت ثبت اثر انگشت برای استفاده از استخر دانشگاه خواهشمند است از تاریخ
2 شهریور ماه به اداره تربیت بدنی دانشگاه مراجعه نمایید.بودجه‌ی کار دانشجویی در سال ۹۸ حدود ۱۲۰ میلیون تومان است
حسینی در گفتگو با دانشجو: بودجه‌ی کار دانشجویی در سال ۹۸ حدود ۱۲۰ میلیون تومان است.

تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۸

معاون امور دانشجویی دانشگاه زنجان گفت: بودجه‌ی دانشگاه برای کار‌ دانشجویی در سال ۹۸ حدود ۱۲۰ میلیون تومان است.

سید هادی حسینی، معاون امور دانشجویی دانشگاه زنجان در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در خصوص کار دانشجویی این دانشگاه گفت: کار دانشجویی در دانشگاه زنجان به این صورت است که هر بخش که متقاضی کار دانشجویی است، نیاز خود را اعلام می‌کند و طرح مورد نظر خود را معرفی می‌کند. واحد مربوطه هر ماه بر اساس مقدار کار دانشجو، مقطع تحصیلی و میزان معدل آن شخص، مبلغی را به حساب دانشجو واریز می‌کند. 
وی افزود: بودجه‌ی ما برای کار‌های دانشجویی در سال ۹۸ حدود ۱۲۰ میلیون تومان است. دانشجویان استقبال خوبی دارند و همواره سیاست ما بر این است که از استعداد‌های دانشجویان در بخش‌های مختلف بهره ببریم. کار‌های دانشجویی در دانشگاه زنجان مربوط به امور ادرای و دفتری است و به بیرون از دانشگاه معرفی نمی‌شوند.

همین خبر در خبرگزاری دانشجو
برگزاری ۶ رویداد ملی و بین المللی دانشجویی در سال 98
حسینی عنوان کرد: برگزاری ۶ رویداد ملی و بین المللی دانشجویی در سال 98

تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۸

دبیر انجمن عملی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی کشور گفت: امسال ۶ رویداد مهم دانشجویی ملی و بین المللی توسط اتحادیه انجمن های دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی کشور برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، حسام حسینی در مراسم افتتاحیه اولین مسابقات سراسری جوشکاری در دانشگاه اراک اظهار کرد: در این روزهای سخت به دلیل تکرار سیاست‌های اشتباه در سیستم آموزشی کشور، دانشگاه که میبایست محلی برای پرورش نیروی کارآمد و آینده ساز برای کشور باشد صرفا تبدیل به چاپخانه پر زرق و برق برای تولید مدارک دانشگاهی شده است.

وی افزود: پولی سازی سیستم آموزشی و قدرت گرفتن بیش از پیش نهادها و تشکل ها از مشکلاتی است که در جامعه وجود دارد که باعث افول هرچه تمامتر و روزافزون فعالیت‌های دانشجویی است و این مایه مباهات است که در این روزها اتحادیه انجمن‌های علمی مواد و متالوژی کشور متولی برگزاری 6 رویداد مهم دانشجویی در سطح ملی و بین‌المللی شده است.  

نماینده اتحادیه انجمن‌های علمی مواد و متالوژی کشور تصریح کرد: 26 و 27 مرداد ماه سال جاری سومین دوره مسابقات سراسری تولید و بازیافت فلزات به میزبانی دانشگاه زنجان، 6 و 7 شهریور ماه شانزدهمین مسابقات سراسری عملیات حرارتی و دومین دوره مسابقات بین المللی به میربانی دانشگاه باهنر کرمان، مهر ماه سال جاری هشتمین دوره مسابقات ریخته گری به میزبانی دانشگاه شهرکرد، یکم و دوم آبانماه چهارمین دوره مسابقات سراسری متالوگرافی به میزبانی دانشگاه امیرکبیر و شانزدهمین دوره همایش عملی دانشجویی مواد و متالوژی کشور نیز به میزبانی دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می شود که این مسابقات با هدف مهارت افزایی و ایجاد نشاط در بین نسل جوان برنامه ریزی شده است.

حسینی بیان کرد: طرح برگزاری نخستین دوره مسابقات سراسری جوشکاری کشور به میزبانی دانشگاه اراک از دی ماه سال گذشته  همزمان با هفدهمین دوره مجمع عمومی اتحادیه علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالوژی کشور از طرف انجمن عملی مهندسی مواد و متالوژی دانشگاه اراک به دبیرخانه اتحادیه ارائه و در بهمن ماه سال گذشته در دومین نشست شورای مرکزی اتحادیه انجمن های عملی دانشجویی با نظر شورای مرکزی، مسابقات سراسری جوشکاری با عنوان ششمین رویداد اتحادیه پذیرفته و به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارسال شد.

دبیر انجمن علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی کشور خاطرنشان کرد: برگزاری نخستین دوره برگزاری این مسابقات با موافقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه اراک واگذار شد.

ضرورت افزایش توان اشتغال‌پذیری

به گزارش ایسنا، رئیس دانشگاه اراک نیز در این مراسم گفت: دانشگاه اراک جزو دانشگاه‌های قدیمی است که در سال 1350 توسط دکتر عبدالکریم قریب بنا نهاده شد. آنچه که در 50 سال پیش توسط بزرگان هدفگذاری شد بود رسیدن به سعادت و توسعه پایدار  و پیشرفت کشور از مسیر علم و دانش بوده است.

سعید حمیدی افزود: وقایعی در یکی دوسال اخیر در کشور رخ داده و خباثت‌هایی در حق کشور می‌شود که در این راستا مسئولان نظام تاکیداتی در خصوص افزایش توان اشتغال پذیری داشته و دارند.

وی تصریح کرد: دانشجویان علاوه بر علم نظری باید مهارت‌ها را نیز افزایش دهند چراکه از ضروریات واجب در کشور است. کشورهای مختلفی تلاش دارند فشار اقتصادی زیادی بر کشور ما وارد کنند در نتیجه باید به کمک جوانان با این فشارها مقابله کرده و مشکلات صنعت و کشاورزی و جامعه را خودمان برطرف کنیم تا زیر بار ظلم دیگران نرویم.

تعامل آموزش رسمی و غیر رسمی می‌تواند مشکلات اقتصادی و اشتغال را برطرف کند

به گزارش ایسنا، مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان مرکزی نیز در این مراسم با بیان اینکه از 31 تیر تا 6 مرداد هفته کارآفرینی و آموزش‌های مهارتی است، گفت: در کشور همیشه در کنار آموزش و پرورش  و آموزش عالی صحبت زیادی از آموزش مهارتی و فنی و حرفه‌ای نمی‌شود. در کل دنیا دو گروه آموزش رسمی و غیر رسمی وجود دارد که متولی آموزش‌های غیررسمی، سازمان فنی و حرفه‌ای وابسته به وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی است.

سعید شاه‌محمدی بیان کرد: اگر این دو گروه آموزش در کنار هم باشند شاید خیلی از مشکلات اقتصادی و صنعتی و اشتغال برطرف خواهد شد. مشکل بزرگ در کشور فقر فرهنگ مهارت آموزی است.

وی ادامه داد: در دنیا تعامل خوبی بین آموزش‌های غیررسمی و رسمی وجود دارد به این معنی که سازمان فنی و حرفه‌ای در کنار آموزش و پرروش می‌تواند توسعه دهنده فرهنگ مهارت و در کنار دانشگاه پرورش دهنده فارغ‌التحصیلان ماهر باشد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان مرکزی گفت: اگر به دنبال برطرف شدن مشکل اقتصاد هستیم باید به سمت مهارت در حرکت باشیم و آن را بین دانشگاه و صنعت برقرار  کرده و فرهنگ مهارت را توسعه دهیم.

فراهم شدن بستر مناسب برای رسیدن به اهداف متعالی

به گزارش ایسنا، مدیر تحقیق و توسعه شرکت ماشین سازی اراک نیز در این مراسم اظهار کرد: خوشبختانه با درایت اساتید و مسئولان دانشگاه بستری در راستای ارتباط بین صنعت و دانشگاه با یک شرایط متفاوت نسبت به قبل و خارج از شعارهایی که در گذشته تنها شنیده می‌شد، فراهم شده است.

عزیزمرادی بیان کرد: صنایع در حال حاضر مجبورند یا از تکنولوژی قدیمی خود یا تکنولوژی منسوخ کشورهای اروپایی یا راه‌حل های تجربی استفاده کنند. شرایطی فراهم شده که با تعریف پروژه‌های متفاوت مشکلات صنعت به دانشگاه منعکس می‌شود و به دلیل حسن ارتباط بین صنایع و دانشگاه می‌توانیم به دانشگاه کارآفرین و اهداف متعالی مدنظر دانشگاه دست پیدا کنیم.

همین خبر در خبرگزاری ایسنا
زنجان ، قطب تحقیقات دام سبک در کشور
زنجان ، قطب تحقیقات دام سبک در کشور استان زنجان قطب تحقیقات دام سبک در کشور است.

تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز زنجان ؛ مدیر طرح اصلاح نژاد گوسفند افشاری استان گفت : طبق اعلام موسسه تحقیقات علوم دامی کشور به دلیل  استقبال  گوسفند داران 25 استان کشور از گوسفند افشاری اصلاح شده در زنجان این استان قطب تحقیقات دام سبک محسوب می شود .

رستم خانی افزود : در طرح اصلاحی زنجان افزایش بهره‌وری صفات اقتصادی مهم پرورش گوسفند و عرضه گوسفند اصلاح شده با بیش از 95 درصد خون گوسفند بومی افشاری و حفظ پتانسیل‌های بومی گوسفند افشاری مدنظر قرارگرفته است .

وی با بیان اینکه خصوصیات گوسفند افشاری موجب شده این نژاد پایه مناسبی برای کار اصلاحی در زمینه افزایش سرعت رشد ، چند قلوزایی و افزایش راندمان لاشه باشد گفت : طرح اصلاح نژاد گوسفند افشاری یکی از طرح‌های منطبق بر اصول اقتصاد مقاومتی است که به منظور افزایش بهره‌وری و اقتصادی کردن تولید هم‌اکنون در استان زنجان به ثمر رسیده است.

معاون بهبود  تولیدات دامی استان هم گفت : در حال حاضر مدیریت و برنامه‌ریزی اصلاح نژاد دام سبک در استان زنجان در 130 دامداری روستایی با بیش از 17 هزار راس و 10 گله صنعتی با بیش از 8 هزار راس دام مولد در حال انجام است

صادقی افزود : علاوه بر آن بزرگ‌ترین گله صنعتی کشور با ظرفیت 31هزار راس دام مولد در این استان در دست ساخت است که با بهره‌برداری از این طرح ، زنجان قطب تولید دام سبک اصلاح شده در کشور خواهد بود.

طرح اصلاح نژاد گوسفند افشاری در استان زنجان از سال 1385 با مشارکت سازمان جهاد کشاورزی استان و دانشگاه زنجان با وارد کردن سلول‌های جنسی گوسفند نژاد برولامرینو از کشور نیوزیلند آغاز شد و بعد از اتمام عملیات اصلاح نژادی در مدت 6 سال در محیطی کاملا بسته در مزرعه دانشگاه ، اولین ایستگاه تحقیقاتی بخش خصوصی در سال 91 در استان تشکیل و مراحل انتقال دام اصلاح شده به گله‌های مردمی نیز از سال 92در استان شروع شد.

مدیر طرح اصلاح نژاد گوسفند افشاری استاناضافه کرد : هم اکنون در51 روستای استان زنجان 70 گله پرورش گوسفند افشاری زير پوشش طرح اصلاح نژاد گوسفند افشاری قرار دارند و پرورش دهندگان گوسفند 25 استان کشور نیز از گوسفند افشاری اصلاح شده استقبال کرده‌‍‌ اند.

رستمخانی افزود :  توان تولید 3 تا 4 بره در هر زایش ، بهبود 30 درصدی سرعت رشد ، بهبود 100 درصدی ضریب تبدیل غذایی ، بهبود کمیت و کیفیت پشم و کاهش قابل توجه حجم دنبه از جمله ویژگی‌های گوسفند اصلاح شده در استان زنجان به شمار می‌رود

مدیر طرح اصلاح نژاد گوسفند افشاری در استان زنجان همچنین ورود فنآوری آنالیز ژن گوسفند به کشور ، ایجاد آزمایشگاه‌‎های ژنومیک در سطح کشور ، ورود اساتید دانشگاهی به مباحث مرتبط با گوسفند (فیزیولوژی ، تغذیه ، ژنتیک و اصلاح نژاد دام) ، الگوگیری سایر دانشگاه‎‌های کشور برای مشارکت در برنامه‌‎های اصلاح نژاد گوسفند و پذیرش طرح در معاونت علمی و فنآوری ریاست جمهوری و پیگیری ملی کردن آن برای اصلاح نژاد سایر گوسفندان کشور را از دستاوردهای علمی طرح اصلاح نژاد گوسفند افشاری عنوان کرد .

همین خبر در خبرگزاری صدا و سیما
قابل توجه مراجعین محترم به حوزه معاونت آموزشی دانشگاه زنجان
قابل توجه مراجعین محترم به حوزه معاونت آموزشی دانشگاه زنجانسلف دانشگاه زنجان مهرماه ۹۸ مکانیزه می‌شود
حسینی در گفتگو با دانشجو: سلف دانشگاه زنجان مهرماه ۹۸ مکانیزه می‌شود.

تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸

معاون امور دانشجویی دانشگاه زنجان گفت: حدود ۷۵۰ ملیون تومان برای مکانیزه کردن مکان غذاخوری هزینه کردیم و امیدواریم از ابتدای سال تحصیلی جدید تمام مراحل پخت و پز سلف را مکانیزه کنیم.

سید هادی حسینی، معاون امور دانشجویی دانشگاه زنجان در گفتگو با خبرنگار دانشجو، در خصوص روند بهسازی دانشگاه گفت: حدود ۷۵۰ ملیون تومان برای مکانیزه کردن مکان غذاخوری هزینه کردیم و امیدواریم از ابتدای سال تحصیلی جدید کلیه مراحل پخت و پز سلف را مکانیزه کنیم.
حسینی در خصوص بهسازی خوابگاه‌ها گفت: متاسفانه از لحاظ بودجه محدودیت داریم. تنها کاری که اصرار و تاکید بر انجام آن داریم، تاسیس اطفا حریق برای خوابگاه هاست، زیرا با جان دانشجو‌ها در ارتباط است. اما برای زیباسازی و تعمیرات، بودجه‌ای نداریم.دانشگاه زنجان یکی از مؤسسات علمی مجمع دانش کشاورزی خانوادگی سازمان ملل
در بخش کشاورزی؛ دانشگاه زنجان یکی از مؤسسات علمی مجمع دانش کشاورزی خانوادگی سازمان ملل متحد شد.

تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸

دانشگاه زنجان به‌عنوان یکی از مؤسسات علمی مهم کشور در بخش کشاورزی، روستایی و منابع طبیعی، به عضویت مجمع دانش کشاورزی خانوادگی (Family Farming Knowledge Platform) مطرح شد.