خانه :: اساتید :: اخبار


دوره آموزشی خبرنگاری
با ارائه گواهی معتبر و با 70 تخفیف ویژه دانشجویان دانشگاه زنجان

دوره آموزشی خبرنگاری

با 70 تخفیف ویژه دانشجویان دانشگاه زنجان

 با صدور گواهی و حکم معتبر
 برگزاری توسط موسسه دارای مجوز

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناس نشریات به شماره تلفن 02433052471 (خانم عبدی) تماس حاصل فرمائید.
معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه زنجان
کسب مدال های رنگارنگ توسط دانشجویان دختر و پسر دانشگاه زنجان
در مسابقات دانشجویی دانشگاه های شمال غرب کشور در رشته های ووشو، تکواندو، شنا و بدمینتون

 به گزارش روابط عمومی مدیریت تربیت بدنی دانشگاه زنجان، از تاریخ 21 الی 25 بهمن ماه دانشگاه زنجان میزبان مسابقات ورزشی دانشجویان دختر و پسر منطقه شمال غرب کشور در رشته های بدمینتون، شنا، تکواندو و ووشو با حضور 400 ورزشکار ، مربی و سرپرست از 12 دانشگاه بود.

در این دوره از مسابقات دانشجویان دانشگاه در بخش دختران و پسران توانستند مدال های ذیل و سهمیه حضور در مسابقات المپیاد سال 1403 را به دست آورند: 

ووشو دختران : مقام اول در بخش تالو

ووشو پسران : مقام اول در بخش ساندا

تکواندو دختران : مقام اول ، دوم و سوم در بخش پومسه

تکواندو پسران : مقام اول ، دوم و سوم در بخش مبارزه و مقام اول در بخش پومسه

شنا دختران : 2 مدال طلا ، 6 مدال نقره ، 6 مدال بنز، مقام سوم تیمی

شنا پسران : 10 مدال طلا، 8 مدال نقره، 4 مدال برنز ، مقام سوم تیمی

بدمینتون دختران مدال طلای مسابقات دوبل، مدال برنز مسابقات انفرادی و مدال برنز مسابقات تیمی

بدمینتون پسران: مدال طلای تیمی

مسوولیت برگزاری این دوره از مسابقات در هر رشته به تفکیک: به عهده جناب آقای علی سپهری ریاست محترم هیات تکواندو، جناب آقای بهزاد پیری به نمایندگی ازهیات شنای استان ، سرکار خانم الناز محمدی نائب رئیس محترم هیات بدمینتون استان و جناب اقای امانی دبیر محترم هیات ووشوی استان زنجان و سرکار خانم الهه محمودی مربی ووشوی دانشگاه بود.

د
معاونت فرهنگی و اجتماعی_ انجمن علمی روانشناسی برگزار می کند
کارگاه آموزشی روابط زوجین در پنج سال اول زندگی مشترک، زمان: 13 و 14 اسفندماه ساعت 12 الی 14

اخبار معاونت را در لینک زیر دنبال کنید:

 سایت خبری معاونت فرهنگی_اجتماعی 
 کانال ایتای معاونت فرهنگی_اجتماعی 
 سامانه فرهنگی معاونت فرهنگی_اجتماعی
معاونت فرهنگی و اجتماعی_ انجمن های علمی مهندسی عمران و نقشه برداری برگزار می کند
نشست دبیران منطقه 3 اتحادیه انجمن های علمی مهندسی عمران و نقشه برداری، زمان: چهارشنبه 9 اسفندماه

اخبار معاونت را در لینک زیر دنبال کنید:

 سایت خبری معاونت فرهنگی_اجتماعی 
 کانال ایتای معاونت فرهنگی_اجتماعی 
 سامانه فرهنگی معاونت فرهنگی_اجتماعی
معاونت فرهنگی و اجتماعی_ انجمن علمی روانشناسی برگزار می کند
کارگاه روش های مطالعه و نگارش پیشینه پژوهش(رایگان)، زمان: چهارشنبه 18 بهمن ماه 1402 ساعت 19

اخبار معاونت را در لینک زیر دنبال کنید:

 سایت خبری معاونت فرهنگی_اجتماعی 
 کانال ایتای معاونت فرهنگی_اجتماعی 
 سامانه فرهنگی معاونت فرهنگی_اجتماعی
مشاهده آخرین اخبار معاونت دانشجویی در کانال ایتا
معاونت دانشجویی

 

جهت اطلاع از آخرین اخبار مربوط به تسهیلات رفاهی اعم از وام ، تغذیه ، خوابگاه ، رویدادهای ورزشی ، مرکزبهداشت  ، مرکز مشاوره و سلامت روان ، و همچنین بورس های تحصیلی ابلاغیه سازمان امور دانشجویان در کانال معاونت دانشجویی زیر عضو شوید.

eitaa.com/STDAffairs
معاونت فرهنگی و اجتماعی_انجمن علمی حقوق برگزار می کند
دومین دوره مسابقات شبیه سازی دادرسی(موت کورت)، زمان: تا اردیبهشت 1403

اخبار معاونت را در لینک زیر دنبال کنید:

 سایت خبری معاونت فرهنگی_اجتماعی 
 کانال ایتای معاونت فرهنگی_اجتماعی 
 سامانه فرهنگی معاونت فرهنگی_اجتماعی
میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان تبریک و تهنیت باد
ولادت زیباترین، با اخلاق ترین، داناترین و رشیدترین جوان تاریخ مبارک.

از دامان ليلا گلى بر آمد
شبيه حضرت پيغمبر آمد
نور دل زينب اطهرآمد
لشکر کربلا را افسر آمد

***********************
تولد حضرت علی اکبر (ع) و  روز جوان مبارک باد.

 
پخش زنده دفاع پایان نامه دانشجویان از صدا و سیمای مرکز زنجان
سومین پخش زنده جلسه دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد دانشجویان دانشگاه از صدا و سیمای مرکز زنجان شبکه اشراق

در راستای همکاری های فی ما بین صدا و سیمای مرکز زنجان شبکه اشراق و دانشگاه زنجان، دفاعیه پایان نامه خانم فرناز کامران در زمینه "ساخت و بررسی خواص مکانیکی و الکتریکی الکترودهای پایه گرافنی منعطف برای کاربرد در تجهیزات ذخیره انرژی" و دفاعیه پایان نامه خانم رضوان ده پهلوان در زمینه "طراحی بستر پلیمری برای تثبیت همزمان دو آنزيمی جهت سنجش فنیلآلانین در سرم روز چهارشنبه 1402/11/18 در حالی برگزار شد که بخش هایی از این جلسه بصورت زنده از صدا و سیمای مرکز زنجان شبکه اشراق پخش گردید.

شرح مختصری ازاین  دفاعیه ها را در زیر می خوانیم:

دفاعیه خانم فرناز کامران تحت عنوان "ساخت و بررسی خواص مکانیکی و الکتریکی الکترودهای پایه گرافنی منعطف برای کاربرد در تجهیزات ذخیره انرژی" :

در دنیای امروز راحتی و آرامش حرف اول را می‌زند، به‌خصوص وقتی حرف از تکنولوژی در میان باشد. از مهم‌ترین گجت‌ های سلامتی در حوزه ابزارهای الکترونیکی می‌توان به مچ‌بندها، ساعت‌های هوشمند و سایر تجهیزات پوشیدنی پایش روند سلامتی اندام­های مختلف و علائم حیاتی آنها اشاره کرد که استفاده از آن‌ها روزبه‌روز بیشتر می‌شود. این دستگاه های پایش پزشکی یا سلامتی برای جمع‌آوری داده‌های مربوط به سلامت شخصی و ورزش افراد طراحی‌ شده‌اند. با توجه ماهیت شخصی سازی شده این نوع تجهیزات پوشیدنی پایش سلامتی، تقاضای افراد برای استفاده از این ابزارها نیز رو به افزایش بوده و منجر به ایجاد بازار پررونقی در حوزه گجت های سلامتی شده است. بطوریکه استفاده از فناوری‌های پوشیدنی در چهار سال گذشته بیش از سه برابر شده و همین طور در حال افزایش است.

یکی از چالش های اصلی فناوری توسعه ابزارهای پوشیدنی ساخت سیستم­های ذخیره انرژی منعطف آنها می باشد که همین امر نیز این نوع تجهیزات را در حوزه دستگاههای با فناوری بالا قرار داده و متاسفانه موجب انحصاری شدن آنها شده است. خازن‌ها جزء جدایی‌ ناپذیر در تجهیزات الکترونیکی به‌خصوص تجهیزات الکترونیکی قابل ‌حمل به شمار می‌روند. از این ‌رو برای استفاده در ادوات الکترونیکی منعطف قابل حمل و یا منسوجات هوشمند، تولید خازن‌های انعطاف‌پذیر ضروری به نظر می‌رسد. یک ابرخازن تاشو انرژی بیشتری را برای مدت طولانی‌ تری در محصولات الکترونیکی پوشیدنی که انعطاف‌ پذیر هستند ذخیره می­ کند.

در پروژه پایان نامه کارشناسی ارشد سرکار خانم فرناز کامران تحت عنوان "ساخت و بررسی خواص مکانیکی و الکتریکی الکترودهای پایه گرافنی منعطف برای کاربرد در تجهیزات ذخیره انرژی" تحت راهنمایی دکتر هدی نصیرا و دکتر کیومرث جلیلی از دانشگاه صنعتی سهند تبریز، با حمایت بنیاد علم ایران تمرکز اصلی بر روی توسعه نسل جدید ابرخارن­های منعطف بر پایه مواد دوبعدی مثل گرافن و ایجاد تعادل بین چگالی توان و چگالی انرژی آنها بوده است تا از اتلاف توان جلوگیری شود.

با افزایش کاربرد ابرخازن ها در بخش های مختلف صنعتی مانند الکترونیک، انرژی و نیرو، نظامی و دفاعی و هوافضا، انتظار می رود که بازار جهانی ابرخازن ها تا سال 2028 از 5.5 میلیارد دلار آمریکا فراتر رود. انتظار می رود که نرخ رشد نمایی بازار ابرخازن ها فرصت های سودآوری را برای محققان، تولیدکنندگان و سایر سهامداران تقویت کند.

دفاعیه خانم رضوان ده پهلوان تحت عنوان" طراحی بستر پلیمری برای تثبیت همزمان دو آنزيمی جهت سنجش فنیلآلانین در سرم" :

در حوزه پزشکی، کیت‌های تشخیصی که شامل پایه هیدروژل هستند، معمولاً برای اندازه‌گیری و تشخیص مواد شیمیایی یا بیولوژیکی در بدن انسان استفاده می‌شوند. این کیت‌ها می‌توانند برای تشخیص بیماری‌ها، انجام آزمون‌های مختلف و بررسی وضعیت سلامتی استفاده شوند.

استفاده از پایه هیدروژل در کیت‌های تشخیصی می‌تواند به دستیابی به نتایج دقیق‌تر و قابل اعتماد کمک کند. هیدروژل به عنوان یک ماده جذب‌کننده و بازتاب‌دهنده خوب ویژگی‌های مناسبی برای استفاده در کیت‌های تشخیصی دارد. از آنجا که هیدروژل دارای ظرفیت جذب حجمی بالا است، می‌تواند به تصفیه و تقویت نمونه‌های آزمایشی کمک کند. در کل، استفاده از پایه هیدروژل در کیت‌های تشخیصی پزشکی می‌تواند به دقت و اعتبار تست‌های تشخیصی کمک کند و بهبود فرآیند تشخیص بیماری‌ها و مشکلات سلامتی انسانی را فراهم سازد.

کیت‌های تشخیص پزشکی پایه هیدروژل با تثبیت چند آنزیم از اهمیت بالایی برخوردارند. این کیت‌ها از ترکیبات شیمیایی پیچیده‌ای تشکیل شده‌اند که امکان تشخیص دقیق و سریع بیماری‌ها و نشانگرهای مختلف در بدن انسان را فراهم می‌کنند.

استفاده از چند آنزیم در کنار هیدروژل، امکان انجام تعداد بیشتری از تست‌های تشخیصی را فراهم می‌کند و دقت و قابلیت تفکیک بیشتری را در نتایج ایجاد می‌کند. این مجموعه‌ها در تشخیص زودرس بیماری‌ها و تعیین مراحل آن‌ها نقش مهمی داشته و از اهمیت بالایی برخوردارند.

کار پژوهشی ارائه شده در رساله کارشناسی ارشد سرکار خانم رضوان ده پهلوان تحت عنوان " طراحی بستر پلیمری برای تثبیت همزمان دو آنزيمی جهت سنجش فنیلآلانین در سرم" به راهنمایی دکتر هدی نصیرا، دکتر سامان حسینخانی از دانشگاه تربیت مدرس و مشاوره دکتر کیومرث جلیلی از دانشگاه صنعتی سهند موفق به توسعه نسل جدید از نانوپایه های هیدروژلی با استفاده از سامانه­ های میکروفلوییدیک برای تثبیت چند آنزیم شده است. این نانوپایه های با امکان تثبیت چند آنزیم دارای قابلیت بسیار بالایی جهت استفاده در کیت‌های تشخیص پزشکی سریع را دارد که یکی از فناوری‌های پیشرفته مورد استفاده در دامنه بهبود تشخیص و مدیریت بیماری‌ها است. این کیت‌ها از ترکیبات نانوهیدروژلی که ویژگی‌های منحصر به فردی از جمله سطح بزرگ به حجم کم، پایداری، و قابلیت انتقال آنزیم‌ها دارند، استفاده می‌کنند.