خانه :: اساتید :: اخبار

اخبارمناقصات/مزایدات


تسلیت حضور آقای مرتضی شکوری

عرض تسلیت درگذشت برادر گرامی آقای مرتضی شکوری (اموال دانشگاه)

 

درگذشت برادر گرامی جناب آقای مرتضی شکوری را تسلیت عرض نموده از درگاه خداوند متعال علو درجات برای آن مرحوم و برای بازماندگان صبر جمیل خواهانیم. جهت شادی روح جمیع درگذشتگان علی الخصوص مرحومین منتسب به دانشگاه فاتحه ای قرائت فرمایید.

 تسلیت حضور خانم فریبا هاشمی

عرض تسلیت درگذشت پدر گرامی خانم فریبا هاشمی (دانشکده مهندسی)

درگذشت پدر گرامی سرکار خانم فریبا هاشمی را تسلیت عرض نموده از درگاه خداوند متعال علو درجات برای آن مرحوم و برای بازماندگان صبر جمیل خواهانیم. جهت شادی روح جمیع درگذشتگان علی الخصوص مرحومین منتسب به دانشگاه فاتحه ای قرائت فرمایید.
انتشارات و 6 استاد دانشگاه در لیست برترین‌ها
طی مراسمی که در فرهنگسرای امام خمینی(ره) برگزار شد از انتشارات و اساتید دانشگاه زنجان تقدیر شد.

همزمان با سی و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران طی مراسمی که در فرهنگسرای امام خمینی(ره) برگزار شد از انتشارات و اساتید دانشگاه زنجان تقدیر شد.

در این دوره مجموعا 139 عنوان مورد ارزیابی قرار گرفت که پس از داوری مرحله اول 19 عنوان کتاب به مرحله دوم راه یافت.

گفتنی است  از میان آثار یاد شده، پس از ارزیابی دقیق و علمی هر اثر توسط حداقل دو نفر از داوران، 7 عنوان کتاب،"برگزیده" و 6 عنوان نیز "شایسته تقدیر" شناخته شد .

بر این اساس کتاب " اصول و مبانی زیست فناوری و مهندسی پرو تئین " دکتر وهب جعفریان و مهسا مکانیک به عنوان کتاب برگزیده سال، کتاب "راهنمای پژوهش‌های خوب" ترجمه دکتر روح اله رضایی و دکتر لیلا صفا  و کتاب "جنگ زنجان" دکتر پرویز فتح‌الله‌پور شایسته تقدیر معرفی و تجلیل شدند.

گفتنی است کتاب "نیاز غذایی گاوهای شیری تالیف آکادمی ملی علوم مهندسی–پزشکی" به ترجمه علی نیکخواه و دکتر حمید امانلو و کتاب "هفت رواق در باب کاربری های جانبی در طراحی معماری مساجد" به تالیف دکتر پریسا یمانی جزو 19 اثر برگزیده به مرحله دوم داوری این رویداد راه یافته بودند.

همچنین از انتشارات دانشگاه زنجان به مدیر مسئولی صونا نصر به عنوان انتشارات برتر و فعال استان زنجان با اهدای لوح تقدیر شد.

روابط عمومی دانشگاه زنجان ضمن تبریک به برگزیدگان این مهم، از درگاه ایزد منان توفیقات روزافزون را برای ایشان مسئلت می نماید.

 

جهت مشاهده لیست کامل تجلیل شدگان از لینک ذیل استفاده نمائید.

https://zanjan.farhang.gov.ir/fa/news/720247

 
برگزاری نشست علمی کشاورزی هوشمند
دوشنبه 29 آبان- سالن آمفی تئاتر دانشکده کشاورزی
دانشگاه زنجان جزو ممتازین و بالاترین آمار پاسخگویی
در اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در سامانه این قانون دانشگاه زنجان جزو ممتازین قرار گرفت

 

دانشگاه زنجان جزو ممتازین و بالاترین آمار پاسخگویی (%100) در اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در سامانه این قانون قرار گرفت.

بر حسب اعلام کمیسیون قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات دانشگاه زنجان در بین تمامی مراکز آموزشی و پژوهشی کشور جزو برترین دستگاه و موسسه پاسخگو به مخاطبان در سامانه انتشار و دسترسی قرار گرفته است.

قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در ایران در سال ۱۳۸۷ به تصویب مجلس شورای اسلامی و در سال ۱۳۸۸ به تأیید نهایی مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید اما تدوین آیین‌نامه اجرایی و ابلاغ آن تا سال ۱۳۹۴ طول کشید.

براساس این قانون هر فرد ایرانی می‌تواند به همه اطلاعات طبقه‌بندی نشده دسترسی داشته باشد.

زمینه اجرایی این قانون پس از تصویب در دولت به در کمیسیونی به ریاست وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی سپرده شده‌است. آیین‌نامه اجرایی فوق روی وب سایت روزنامه رسمی قابل دسترسی است. کمیسیون تشکیل شده بر حسن اجرای این قانون نظارت می‌کند و با رفع اختلافات در صدد ایجاد وحدت رویه برای اجرایی شدن این قانون است.

بر همین اساس با توجه به درخواست معرفی مسئولین اجرای این قانون از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی مکاتبه‌ای از جانب رئیس سابق دانشگاه علی سپهری از مورخ 09/11/1396 به عنوان مسئول اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، دانشگاه زنجان معرفی گردید تا امور مرتبط با این مهم را پیش ببرد.

 

جهت دریافت متن کامل قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات کلیک فرمائید.

 
فراخوان ارسال مقاله و دلنوشته
در راستای تبیین جنایت های رژیم منحوس صهیونیستی
کسب رتبه اول توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی زنجان
تقدیر رییس سازمان مدیریت زنجان از دانشگاه برای همکاری در جهت کسب رتبه اول در بین 31 سازمان استانی
مهرواره سرزمین مادری
به مناسبت روز جهانی و هفته ملی کودک

شیوه نامه

 
تقدیر از دانشگاه زنجان به عنوان دستگاه برتر
ستاد حمایت از خانواده و جوانی جمعیت استان دستگاه های برتر را معرفی کرد

در راستای  تحقق ماده ۲۰ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، که بر اساس آن کلیه دستگاه های مذکوردرماده (۲۹) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مکلفند در روز ملی جمعیت، کارکنانی که در یکسال گذشته، ازدواج کرده و یا دارای فرزند شده‌‌اند را مورد تشویق قرار دهند، ستاد حمایت از خانواده و جوانی جمعیت استان با معرفی دستگاه های برتر در زمینه اجرای قانون مذکور تشکیل و با حضور استاندار محترم زنجان از دانشگاه زنجان به عنوان دستگاه برتر تقدیر به عمل آمد.

 
تجمع دانشگاهیان دانشگاه زنجان و ابراز انزجار از رژیم جعلی صهیونیستی
دانشگاهیان دانشگاه زنجان ضمن تجمع در دانشگاه اعمال شنیع و غیرانسانی رژیم منحوس صهیونستی را محکوم کردند

 

هیات رئیسه دانشگاه زنجان همگام با دانشجویان، اساتید و کارکنان ضمن شرکت در تجمع امروز صحن دانشگاه در خصوص محکومیت اعمال شنیع و غیر انسانی رژیم منحوس و منفور صهیونستی، طی بیانیه ای انزجار خود را از این رژیم جعلی اعلام نمود.

لَّا يُحِبُّ ٱللَّهُ ٱلۡجَهرَ بِٱلسُّوٓءِ مِنَ ٱلۡقَولِ إِلَّا مَن ظُلِمَ

در روزهای اخیر عملیات شجاعانه و شگفت انگیز  گروه‌های مبارز فلسطینی تحت عنوان «طوفان الاقصی» علیه مواضع و استحکامات رژیم تا بن دندان مسلح صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی، بار دیگر هیبت دروغین و قدرت پوشالی این رژیم اشغالگر را به اثبات رساند و موجب بهت و حیرت جهانیان و ترس و وحشت اردوگاه استکبار شد.

ماجرای طوفان الاقصی تصمیم ملتی است که همه راه‌ها را رفته، صلح کرد، ظلم‌کشیده، نادیده گرفته شده و حالا قیام کرده است.

حال که دشمن صهیونیستی در میدان نبرد شکست مفتضحانه‌ای از رزمندگان فلسطینی خورده و حیثیت و جایگاه نظامی و امنیتی خود را بر باد رفته می‌بیند با همان خوی وحشی و ددمنشانه، همانند یک هیولای دیو سیرت مردم مظلوم غزه را آماج حملات دیوانه‌وار هوایی خود قرار داده و بدنبال قتل عام مردم غزه و بمباران مساجد، مدارس و بالاخص بیمارستان‌ معمدانی و به خاک و خون کشیدن غیر نظامیان بی‌گناه می‌باشد تا با اتکاء به  یاری شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار، آبروی از دست رفته خود را ترمیم نماید.

لذا اعضای هیات رئیسه دانشگاه زنجان بهمراه خانواده بزرگ دانشگاهی خود ضمن محکوم کردن این اقدامات سفاکان و جلادان کودک‌کش رژیم منحوس اسرائیل اعلام میدارد فلسطینیان از ظلم زیاد به ستوه آمدند و قیام کردند، مگر می‌شود این مظلومیت بزرگ را دید و هیچ نگفت؟
یا گوشه‌ای نشست و به قیام این ملت علیه ظلم بی‌پایان ایراد گرفت؟

در پایان ما جامعه دانشگاهی دانشگاه سبز ایران عزیز حمایت قاطع و قلبی خود را از این حرکت معجزه‌گونِ(طوفان الاقصی) مردم مبارز فلسطین اعلام داشته و انزجار نسبت به کودک‌کشی و جنایات اخیر ژریم غاصب را محکوم و به گوش جهانیان میرسانیم.


و السلام علی من اتبع الهدی
هیات رئیسه دانشگاه زنجان
نقشه محدودیت‌های ترافیکی و دسترسی های دانشگاه
جهت ایمن سازی تردد در دانشگاه برخی از خیابان‌های اصلی دارای محدودیت ورود خودرو می باشند

 

 با توجه به مصوبات شورای ترافیک دانشگاه و جهت ایمن سازی تردد در دانشگاه برخی از خیابان‌های اصلی دارای محدودیت ورود خودرو می باشند. بدین وسیله ضمن تشکر از همراهی دانشگاهیان محترم  مجدداً رعایت کلیه مقررات راهنمایی و رانندگی را در معابر دانشگاه یادآورشده و به اطلاع میرساند طی هماهنگی که با پلیس راهنمایی و رانندگی به عمل آمده است تخلفات توسط دوربین ثبت و اعمال قانون خواهد شد. ضمناً حداکثر سرعت وسائط نقلیه در معابر دانشگاه 50 کیلومتر در ساعت می باشد که جهت کنترل بهتر آن در سرتاسر رینگ اصلی دانشگاه سرعت گیرهای بتن آسفالتی اجرا شده است که جهت ایمنی تردد حداکثر سرعت بر روی آنها بایستی 20 کیلومتر در ساعت باشد. امید است با رعایت مقررات توسط تک تک عزیزان دانشگاه را  محیطی امن و ایمن برای اندیشه و کار کنیم.

 

 
سومین کنفرانس معدنکاری و صنایع معدنی سبز ایران
برگزاری سومین کنفرانس ملی معدنکاری و صنایع معدنی سبز ایران در 19 مهر 1402 در دانشگاه زنجان

در دهه ­های اخیر، توجه عمومی به مسائل زیست­ محیطی افزایش یافته، به گونه ای که گسترش بسیاری از فعالیت ­های اقتصادی را تحت تاثیر خود قرار داده است. معادن و صنایع معدنی نیز به دلیل داشتن اثرات تخریبی بر محیط زیست از این مسئله مستثنی نبوده وامروزه نیازمند توجه ویژه­ ای هستند. برای نیل به توسعه پایدار در معدن و صنایع معدنی لازم است تا جنبه­ های محیط زیستی فعالیت ها مطالعه و تکنولوژی ها و روش های جدید در این خصوص معرفی گردند. با این هدف شالوده کنفرانس ملی معدنکاری و صنایع معدنی سبز ایران به همت و تلاش متخصصان گروه مهندسی معدن دانشگاه زنجان با مشارکت خانه معدن استان زنجان، سازمان محیط زیست استان، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، سازمان نظام مهندسی معدن استان واتاق بازرگانی صنایع معادن استان زنجان در سال 1397 پایه گذاری شد. کنفرانس معدنکاری و صنایع معدنی سبزایران سعی دارد تا با کنار هم قرار دادن متخصصان معدن، صنایع معدنی و محیط زیست در به حداقل رساندن اثرات نامطلوب معدنکاری، آشنایی با تکنولوژی های نوین در این عرصه و نیل به توسعه پایدار در سطح ملی با تمرکز ویژه بر استان زنجان نقشی موثر و مفید ایفا نماید. پس از برگزاری اولین و دومین کنفرانس معدنکاری و صنایع معدنی سبز ایران در سطح ملی، به استحضار علاقه مندان می رساند که با استعانت از پروردگار متعال سومین کنفرانس ملی معدنکاری و صنایع معدنی سبز ایران در 19 مهر 1402 در دانشگاه زنجان برگزار خواهد شد. امید است توجه ویژه به تولید و حفظ محیط زیست بستر توسعه پایدار کشور در این عرصه فراهم شود.

 

 
عضو هیأت علمی دانشگاه زنجان بعنوان سرآمد علمی انتخاب شد
دکتر علی رمضانی؛ عضو هیأت علمی گروه شیمی بعنوان سرآمد علمی سال 1402 انتخاب شد

دکتر علی رمضانی؛ عضو هیأت علمی گروه شیمی دانشگاه زنجان با اهدای لوحی از طرف معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور و رییس بنیاد ملی نخبگان  بعنوان سرآمد علمی سال 1402 انتخاب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، مراسم تقدیر از برگزیدگان سرآمد علمی کشور با حضور روح‌اله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان، سیدسلمان سید افقهی قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، فرشاد سلیمانی معاون توسعه بنیاد، یاسین کیخا سرپرست معاونت سرآمدان بنیاد و رسول محمدقلی دستیار ویژه رئیس بنیاد در امور مستعدان و آینده‌سازان و جمعی دیگر از سرآمدان علمی کشور برگزار شد.

روح‌اله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان در بخشی از سخنان خود در این مراسم گفت: غرض بنده از صحبت کردن در این جمع عرض ادب به اساتید فرهیخته‌ است که اینجا حضور دارند.

وی ادامه داد: ما دین مترقی داریم که قلم علم از نظر آن برتر از خون شهدا است. فرهنگ ایرانی هم غیر از این نیست، تمام گذشتگان ما جایگاه ویژه‌ای برای علما قائل بودند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: نیاز داریم جایزه‌ای در تراز جایزه مصطفی(ص) در کشور داشته باشیم، امیدواریم سال آینده جایزه سرآمدان را ارتقا دهیم و بتوانیم جایزه ای مترقی و در شأن دانشمندان ایرانی برای جامعه علمی ایران داشته باشیم.

دهقانی گفت: بنده باور دارم که شرکت‌های دانش بنیان امروز نتایج تلاش های سال‌های گذشته جامعه علمی کشور است، ما باید مراقب باشیم که زنجیره علمی کشور تضعیف نشود.

وی  در ادامه افزود: شرکت های دانش بنیان باید در جهت حل مسائل گام بردارند و به صنعت وصل شوند و بدون شک حمایت هرچه بیشتر از شرکت‌های دانش بنیان منجر به اعتلای جایگاه ایران زمین در آینده خواهد شد.

شایان ذکر است، در پایان این مراسم، ۱۰ نفر از سرآمدان علمی به نمایندگی از ۱۱۰ سرآمد علمی سال ۱۴۰۲  کشور، لوح تقدیر، تندیس و هدیه نقدی خود را از معاون علمی رییس جمهور، وزیر علوم، رییس بنیاد ملی علم و قائم مقام بنیاد ملی نخبگان دریافت کردند.


 
تجلیل کارمندان نمونه و شایسته تقدیر دانشگاه زنجان
همزمان با ایام مبارک میلاد حضرت رسول اکرم (ص)، طی مراسمی از کارمندان نمونه دانشگاه زنجان تقدیر بعمل آمد

 

همزمان با ایام مبارک هفته وحدت و میلاد حضرت رسول اکر (ص) و امام حسن مجتبی (ع)، طی مراسمی از کارمندان نمونه دانشگاه زنجان تقدیر بعمل آمد. این مراسم با حضور مسئولین و کارکنان در مرکز همایش های بین المللی غدیر دانشگاه برگزار شد و از همکاران ذیل تقدیر شد:

کارمندان نمونه:

 1. آقای مجتبی عباسی               دانشکده علوم انسانی
 2. خانم سارا اصانلو                 دانشکده علوم
 3. خانم فاطمه قربانی             معاونت فرهنگی
 4. آقای حمید نعمتی              معاونت دانشجویی

مدیر نمونه:

 1. آقای علی النقی نبوی          معاون رییس کتابخانه مرکزی

کارمندان شایسته تقدیر:

 1. آقای سعید حاجی میری                   دانشکده مهندسی
 2. آقای بهروز کرمی                            دانشکده مهندسی
 3. خانم لیلا صالحی                           دانشکده کشاورزی
 4. آقای داود علیاری                           دانشکده کشاورزی
 5. خانم رقیه اشرفی                            دانشکده کشاورزی
 6. خانم فاطمه پناهی                          دانشکده علوم
 7. آقای یوسف رضایی                         دانشکده علوم انسانی
 8. خانم مریم سیفایی                          معاونت پژوهشی
 9. خانم الهه اشتری                            حوزه ریاست
 10. آقای جلال مهدیلو                          حوزه ریاست
 11. خانم فاطمه بهرامی                         معاونت آموزشی
 12. خانم مریم یوسفی                          معاونت اداری و مالی
 13. خانم مریم نورسینا                          معاونت اداری و مالی
 14. آقای رضا خدایی                            معاونت اداری و مالی
 15. خانم مریم زلفخانی                         معاونت دانشجویی
 16. آقای امیر نظری                             کارشناس منتخب مرکز بهداشت و درمان منطقه 3

همکاران بازنشسته:

 1. آقای حسین سلامیان
 2. خانم ماهرخ سرداری
 3. خانم نرگس صیدی
 4. آقای فرهاد مکملی