خانه  :: اساتید  :: اخبار

رتبه بندی
دانشگاه زنجانطبق اعلام دکتر سید احمد فاضل‌زاده، رئیس مؤسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری  (ISC)، جدیدترین رتبه‌بندی و ارزیابی 110 دانشگاه کشور در گروه رتبه بندی مؤسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC) انجام گرفت. طبق نتایج اعلام شده، دانشگاه زنجان حائز رتبه مطلق 26 بین 74 دانشگاه جامع کشور شده است.

اطلاعات مورد نیاز به منظور رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی از سه طریق جمع‌آوری شده است: اطلاعات پژوهشی که جمع‌آوری آن بر عهده گروه رتبه‌بندی ISC است، خوداظهاری دانشگاه‌ها که از طریق تکمیل پرسشنامه الکترونیکی رتبه‌بندی توسط رابطین در دانشگاه‌ها به دست می ‌آید و نیز برخی اطلاعات آموزشی که از طریق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا سازمان‌های زیر مجموعه در اختیار گروه رتبه‌بندی قرار داده می‌شود.   

در این رتبه‌بندی، معیار‌های کلی در ارزیابی و رتبه‌ بندی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در ۶ حوزه آموزش (با وزن ۳۰ درصد)، پژوهش (با وزن ۲۵ درصد)، فناوری و نوآوری (با وزن ۲۰ درصد)، بین‌المللی‌سازی (با وزن ۱۰ درصد)، اثرگذاری اقتصادی (با وزن ۱۰ درصد) و خدمات اجتماعی، زیر ساخت و تسهیلات (با وزن ۵ درصد) است. رتبه دانشگاه زنجان بین دانشگاه های جامع ایران در زیربخش های یاد شده به ترتیب 25، 21، 27، 36، 22، 39 است. جهت دسترسی به جزئیات روش شناسی و امتیازدهی این رتبه بندی به لینک مراجعه شود


ارسال شده در مورخه: 23-08-1401

آخرين اخبار با موضوع: معاونت پژوهشی

افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش

فناوری و فن بازار (14-09-1401)

   

نشست های دانشکده کشاورزی

به مناسبت هفته پژوهش و فناوری (14-09-1401)

   

کشف 9 گونه و 10 رکورد جدید جانوری

توسط دکتر محمد مرادی عضو هیات علمی گروه زیست شناسی دانشگاه زنجان (12-09-1401)

   

انتخاب کتاب دکترعلی گرزی به عنوان مرجع سه درس

کارشناشی ارشد رشته فیزیولوژی ورزشی از طرف وزارت علوم (12-09-1401)

   

پربازدیدترین مطلب در زمینه:
معاونت پژوهشی

حضور دانشگاه زنجان