خانه  :: اساتید  :: اخبار

دومین جلسه کمیته تحقیقاتی
پیشگیری از سرطان دانشگاه زنجاندومین جلسه همفکری و هماهنگی کمیته تحقیقاتی پیشگیری از سرطان با استقبال گرم اعضای هیأت علمی و حضور آقایان مرتضوی و وثوق از طرف مؤسسه خیریه مهرانه در سالن شهریاری تشکیل شد. پس از صحبت های مقدماتی آقای دکتر رحمانی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه زنجان، آقای مرتضوی درباره فعالیت های مؤسسه مهرانه در پیگیری و درمان سرطان گزارشی ارائه دادند.

در ادامه، اعضای هیأت علمی حاضر در جلسه و آقای دکتر جعفر غضنفریان مدیریت پژوهش دانشگاه در مورد محورهای مختلف مهم در پیشگیری از سرطان شامل مواردی همچون محیط زیست، روانشناسی، فیزیولوژی، اقتصادی، ترویجی، تغذیه، تشخیص زودهنگام، فناوری های نوین، تحلیل داده، پردازش تصویر و هوش مصنوعی مواردی را بیان کردند. در ادامه کمیته های مختلف و اعضای علاقه مند به فعالیت در هر یک از این کمیته ها مشخص شدند.   

در انتها، آقای وثوق گزارشی از آمار مبتلایان به سرطان در استان و کشور ارائه دادند. طبق آمار ارائه شده، شتاب رشد سرطان در استان زنجان به صفر رسیده است. این در حالی است که متأسفانه شتاب رشد سرطان در سایر استان ها مقادیر بزرگتری است که نیازمند توجه جدی به موارد پیشگیرانه است.  


ارسال شده در مورخه: 21-09-1402

آخرين اخبار با موضوع: معاونت پژوهشی

کسب رتبه ج

برای نشریه "زیست فناوری گیاهان دارویی" (27-12-1402)

   

فرصت مطالعاتی آقای دکتر فرجمند

بعنوان فرصت مطالعاتی برتر دانشگاه زنجان (21-12-1402)

   

تقدیر از اعضای هیات علمی برتر

در همکاری با جامعه و صنعت در دانشگاه زنجان (12-12-1402)

   

تقدیر از اساتید

دانشگاه زنجان (12-12-1402)

   

پربازدیدترین مطلب در زمینه:
معاونت پژوهشی

محققان دانشگاه زنجان در بین دانشمندان