خانه :: اساتید :: اخبار

اخبارمرکز رشد


نقشه راه ارزیابی و حمایت از شرکت های دانش بنیان
نقشه راه ارزیابی و حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان در معاونت علمی، فناوری ریاست جمهوری

علاقمندان جهت دریافت اطلاعات و پاسخ سوالات خود در خصوص شرکت ها و موسسات دانش بنیان به لینک های زیر مراجعه نمایند:

سامانه کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان

نقشه راه ارزیابی و حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان

سوالات متداول مرتبط با قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان
جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش سبلان
بنياد نخبگان استان زنجان با همكاري اتاق بازرگاني صنايع برگزار می کند

علاقمندان و واجدین شرایط جهت کسب اطلاعات و شرکت در جشنواره می توانند تا تاریخ 95/11/10 با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی بنیاد نخبگان استان زنجان به آدرس  http://zanjan.bmn.ir نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
حضور مرکز رشد واحدهای فناوری در نمایشگاه
شرکت مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه زنجان در هفدمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار کشور

 

 

حضور مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه زنجان
در هفدمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن­ بازار کشور

هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن­بازار کشور از تاریخ 24 لغایت 28 آذرماه در محل دائمی نمایشگاه ­های بین­ المللی تهران برگزار گردید. مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه نیز با ارائه 8 فناوری متعلق به 6 شرکت از واحدهای مستقر در این مرکز به شرح زیر در این نمایشگاه شرکت نمود.

ردیف

نام شرکت

نام مدیر عامل

عنوان فناوری

1

کیمیا بسپار کاوش

آقای میرسعید سیددراجی

تولید رزین چاپگرهای سه‌بعدی

2

پرتو افزار صنعت

آقای احمد درودی

مجموعه آموزشی آزمایش‌های ایجاد ابیراهی‌های مراتب پایین و اندازه‌گیری آنها توسط حسگر هارتمن

3

کیا صنعت ولکان

آقای جواد بیات

دستگاه الکتروپولیش پرتابل

ژل بلاست 1 ( از بین‌برنده رنگ­های دریایی و ضد خزه)

ژل­ بلاست 2 ( از بین­ برنده رنگ بدنه هواپیما)

4

طراحی و تدبیر صنعت آلتون

آقای سروش آقایی

پرینتر سه یعدی رزینی

5

نیلگون رنگدانه زنجان

آقای مجتبی توحدی

نانو رنگدانه فتالوسیانین مس

6

بحر روان علم و صنعت

آقای امین کشاورز

کود سولفات پتاسیم

 

همچنین در این غرفه دو طرح فناوری زیر نیز توسط آقای دکتر ابراهیم احمدی عضو هیأت علمی گروه شیمی دانشگاه زنجان ارائه گردید.

1-     تولید پلي اتيلن خطي سبک به روش آبشاري

2-     کاتالیزور کروم بر پایه سیلیکاژل برای پلیمریزاسیون اتیلن

در ضمن غرفه مرکز رشد مورد بازدید آقای دکتر احمدی رییس ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری و معاون پژوهش و فناوری وزارت و آقای دکتر متقی طلب دبیر هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن­ بازار کشور قرار گرفت.

برای دیدن تصاویر لطفا کلیک نمایید.

 
فراخوان ثبت نام در سیزدهمین جشنواره شیخ بهایی
فراخوان ثبت نام در سیزدهمین جشنواره شیخ بهایی

هدف جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی ترویج و توسعه فن‌آفرینی، خلاقیت و نوآوری، معرفی فن‌آفرینان به عنوان موتور حرکت و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و ایجاد فضای تعامل در میان فعالان عرصه‌های مختلف فن‌آفرینی است. سیزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی و سومین المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در دو بخش مسابقه‌اي و غير مسابقه‌اي در تاریخ یکم الی دوم اردیبهشت ماه 1396 در اصفهان برگزار می گردد. بخش مسابقه‌ای شامل طراحان کسب و کار، فن‌آفرینان و فن‌آفرینی و بخش غیر مسابقه‌ای شامل نمایشگاه و سمینارهای آموزشی است.

علاقمندان جهت شرکت در بخشهای مختلف جشنواره به آدرسwww.shtf.ir مراجعه نمایند.
تولید ماده رنگ‌بر صنعتی (با تکنولوژی نانو و مواد بایو)
برای اولین بار در ایران توسط شرکت کیا صنعت ولکان مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه زنجان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، شرکت کیا صنعت ولکان مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه زنجان با تیم تحقیقاتی مجرب و متخصص موفق به تولید محصولی برای از بین بردن رنگ‌های صنعتی و ساختمانی از همه انواع سطوح، با تکنولوژی نانو و بیو مواد شد.

گفتنی است روش رنگ بری این محصول که برای نخستین بار در ایران توسط شرکت کیا صنعت ولکان ساخته‌شده است، در مقایسه با سایر روش‌های مشابه رنگ بری بسیار ایمن بوده و دوست دار محیط‌زیست می‌باشد.

روش‌های مشابه برای رنگ بری عموماً به روش‌های مکانیکی و شیمیایی دسته‌بندی می‌شوند. روش‌های مکانیکی مانند سندبلاست، وت بلاست و . . . آلودگی‌های زیست‌محیطی بسیاری را به وجود می‌آورند.

روش‌های شیمیایی نیز توأم با اسیدهای خطرناک می‌باشد. که علاوه بر سرطان‌زا بودن و تخریب محیط‌زیست، قطعه زیر کار را دچار خوردگی می‌کنند.

قابل‌ذکر است اعضای شرکت کیا صنعت ولکان را آقایان جواد بیات، اسماعیل پورسعیدی، علی استوار و سرکار خانم مرضیه کریمی تشکیل می‌دهند.
هشتمین دوره جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف
هشتمین دوره جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف (VCCUP8) برگزار می شود.

 

هشتمین دوره جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف (VCCUP8) برگزار می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در جشنواره به آدرس www.sharifvccup.ir  مراجعه و یا با شماره تلفن های 66072579 – 66166302-021 تماس حاصل فرمایید.

 
دستورالعمل شرایط و نحوه تاسیس شرکت‌های دانش بنیان
دستورالعمل شرایط و نحوه تاسیس شرکت‌های دانش بنیان توسط اعضای هیئت علمی و یا با مشارکت دانشگاه‌ ابلاغ شد

اين دستورالعمل به استناد قانون حمايت از شركت ها و موسسات دانش بنيان و تجاري سازي نوآوري ها و اختراعات مصوب 5/8/1389 مجلس شوراي اسلامي و آيين‌نامه اجرايي آن مصوب 21/8/1391 هيئت وزيران و با عنايت به تبصره 4 ماده 17 قانون برنامه پنجم توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران مصوب 15/10/1389، در راستاي اجرايي كردن مواد 22 و 43 قانون الحاق برخي مواد به قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت (2) مصوب 13/12/1393 و با هدف تسهيل تأسيس و توسعه شركت هاي دانش بنيان دانشگاهي و مراكز پژوهشي و به كارگيري توانمندي‌هاي اعضاي هيئت علمي دانشگاه‌ها و مراكز پژوهشي (پژوهشگاه‌ها و...) و كمك به تجاري سازي يافته هاي پژوهشي در جهت رفع نياز جامعه تدوين شده است.

این دستورالعمل را می توانید از اینجا دریافت کنید.
آیین نامه اجرایی ماده (46) قانون رفع موانع تولید
آیین نامه اجرایی ماده (46) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور

متن کامل قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور  و آیین نامه اجرایی ماده (46) این قانون در قسمت آیین نامه ها و قوانین بالادستی قرار گرفته و قابل دانلود می باشد.
تولید ژلوکسی (ژل زنگ بر) برای اولین بار در ایران
تولید ژلوکسی برای اولین بار در ایران توسط شرکت ولکان مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه زنجان

شرکت کیا صنعت ولکان مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه زنجان با تیم تحقیقاتی مجرب و متخصص اقدام به تولید محصولات دانش محور در زمینه مهندسی سطح و پوشش های صنعتی کرده است.

با استفاده از محصول ژلوکسی (ژل زنگ بر) برای از بین بردن اکسید آهن نیازی به اسیدشویی، غوطه وری، روشهای مکانیکی (سندبلاست، شات بلاست، آیس بلاست و . . ) و روش های دستی (سنباده زنی) نیست. کافی است ژل مورد نظر بر روی سطح قرار بگیرد و بعد از 25-1 دقیقه (بسته به حجم اکسید) پاک شود. در این صورت اکسید آهن از روی سطح برداشته شده و به قطعه کار هیچ صدمه ای وارد نمی گردد.

خبر تولید این محصول در سایت دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز درج شده است.

 

 
دوره آموزشی آشنایی با مبانی و اصول کلی قرارداها

برگزاری دوره آموزشی آشنایی با مبانی و اصول کلی قرارداهای سرمایه گذاری و پشتیبانی و نحوه تنظیم آنها

دوره آموزشی آشنایی با مبانی و اصول کلی قرارداهای سرمایه­ گذاری و پشتیبانی و نحوه تنظیم آن­ها در تاریخ 11 بهمن ماه 1394 و با حضور جناب آقای دکتر کردلو در محل مرکز رشد دانشگاه زنجان برگزار می­ شود. سر فصل­های این دوره به شرح زیر می­باشد:

1-  چگونگی تعیین اولویتهای سرمایه گذاری ملی و منطقه ای (ضوابط ملی آمایش سرزمین)

2- ضوابط و مقررات مربوط به تهیه برآورد اولیه طرحها و پروژه ها (نظام فنی اجرائی کشور)

3- شیوه های مختلف تامین مالی (شیوه های سنتی و نوین تامین مالی و اجرای پروژه ها)

4- تهیه اسناد مناقصه، برگزاری مناقصه (فراخوان و دعوتنامه و انتخاب پیمانکار)

5- انعقاد قرارداد و تکمیل پیمان (موافقتنامه، شرایط عمومی و خصوصی پیمان)

6- تحویل کارگاه، پرداختهای موقت و قطعی، دوره تضمین و تسویه حساب)
کسب مقام دوم جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف
کسب مقام دوم جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف توسط یک شرکت دانش بنیان مستقر در مرکز رشد

 

 

کسب مقام دوم جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف توسط یک شرکت دانش بنیان مستقر در مرکز رشد

جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف (VCCup)، رویدادی است که به اهتمام مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف راه اندازی شده است. در ادامه برگزاری موفق شش دوره قبلی این جشنواره، هفتمین دوره آن به صورت کشوری در بخش‌ها و حوزه های مختلف برگزار گردید. برگزیدگان این جشنواره، طرح‌‌های برتری است که ضمن برخورداری از خدمات حمایتی مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف و سایر نهادهای حامی، امکان سرمایه گذاری صندوق پژوهش و فناوری شریف و سایر سرمایه‌‌گذاران به منظور تجاری شدن طرح و تولید محصول مربوطه را خواهند داشت. این جشنواره در دو بخش شامل ایده‌های نوآورانه و کسب‌وکارهای نوپا برگزار می‌گردد. طرح های شرکت کننده در هر سرفصل بطور جداگانه مورد داوری و ارزیابی قرار گرفته و برگزیدگان هر حوزه مورد تقدیر قرار می گیرند. برگزیدگان از جوایزی همچون جوایز نقدی، تسهیلات ارزان قیمت و امکان استقرار در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف بهره مند خواهند شد.

آیین پایانی هفتمین دوره جشنواره سراسری کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف (VC Cup) پس از طی فرآیند شش ماهه داوری‌ها و برنامه‌های آموزشی و ترویجی آن، روز سه شنبه 24 آذر ماه  94 با حضور کارآفرینان، سرمایه‌گذاران، دانشجویان و علاقه‌مندان به کارآفرینی با حضور در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد. در این جشنواره شرکت دانش بنیان افزون روان سازان میهن مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه زنجان، تولید کننده افزودنی های روغن موتور برای اولین بار در کشور، موفق به کسب مقام دوم این جشنواره گردید.

استقرار در مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف، و سرمایه گذاری از طرف شرکت های پتروشیمی پارس و پتروشیمی غدیر و یکی از شرکت های گروه مپنا از جمله دستاوردهای شرکت دانش بنیان افزون روان سازان میهن در این رویداد می باشد.

 
فراخوان برگزاری دوازدهمین جشنواره ملی فن آفرینی
فراخوان برگزاری دوازدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی و دومین المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی

 

 

فراخوان برگزاری دوازدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی و دومین المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی

 

هدف جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی ترویج و توسعه فن‌آفرینی، خلاقیت و نوآوری، معرفی فن‌آفرینان به عنوان موتور حرکت و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و ایجاد فضای تعامل در میان فعالان عرصه‌های مختلف فن‌آفرینی است. اين جشنواره با محتوايي منحصر به فرد، ارديبهشت‌ماه هر سال، توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در دو بخش مسابقه‌اي و غير مسابقه‌اي برگزار می‌شود. بخش مسابقه‌ای شامل طراحان کسب و کار، فن‌آفرینان و فرصت‌های سرمایه‌گذاری و فن‌آفرینی و بخش غیر مسابقه‌ای شامل نمایشگاه و سمینارهای آموزشی است.

نظر به اهمیت ویژه ترویج فرهنگ کارآفرینی و فن‌آفرینی در سطح دانشجویان دانشگاه‌ها و به منظور حرکت به سمت دانشگاه کارآفرین، در دوره یازدهم جشنواره، اولین المپیاد طرح کسب و کار دانشجویی در سطح دانشگاههای کشور برگزار گردید. در این المپیاد پارک‌های علم و فناوری استان‌ها و حوزه معاونت پژوهشی دانشگاه‌های سطح کشور با این جشنواره همکاری می‌نمایند. که مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه زنجان به عنوان دبیرخانه استانی با این جشنواره و المپیاد همکاری دارد. لازم به ذکر است که در دوره اول المپیاد ملی کسب و کار دانشجویی در استان زنجان 4 طرح ارائه گردیده بود که طرح خانم مهناز احمدی با عنوان تولید بیوچار از منابع مختلف برای تثبیت آلاینده­های خاک رتبه برتر استانی انتخاب گردیده و در مراسم هفته پژوهش نیز از ایشان تقدیر به عمل آمد.

دوازدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی و دومین المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی اردیبهشت ماه 1395 برگزار می شود. علاقمندان می توانند جهت شرکت در هرکدام از بخشهای جشنواره به سایت جشنواره www.shtf.ir مراجعه نمایید.

 
بازدید رئیس مرکز رشد از پارک علمی تایلند
بازدید رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری از پارک علمی تایلند

بازدید رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری از پارک علمی تایلند

رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری در برنامه سفر خود به کشور تایلند که با هدف ارائه مقاله علمی در کنفرانس بین المللی ICEMS2015 انجام شد، بازدید یکروزه از پارک علمی تایلند (TSP) بعمل آورد. عمده هدف این بازدید آشنایی با نحوه فعالیت TSP بود ولی با توجه به مذاکره انجام شده با مدیر فروش این پارک امید است راهکاری برای ایجاد تعامل بین شرکتهای تحت پوشش دو طرف اندیشیده شود.

گفتنی است که پارک علمی تایلند اولین پارک علمی و فناوری این کشور است که فاز اول آن در سال 2002 با هدف توسعه نوآوری و فعالیت­ های تحقیق و توسعه در بخش خصوصی پایه گذاری شد. فاز اول این پارک علمی با 140000 مترمربع زیربنا کلا در اختیار آژانس ملی توسعه علم و فناوری (NSTDA)، مراکز تحقیقاتی چهارگانه آن و بیش از 70 شرکت فعال در آن قرار دارد. حدود 30 درصد از این شرکتها، بین المللی هستند. این همجواری فرصتی برای دسترسی به 2000 محقق تمام وقت و متخصصین حرفه ای NSTDA که بیش 500 نفرشان دانشمند PH.D هستند، برای شرکتها فراهم می کند.

در پاسخ به تقاضاهای رو به رشد، فاز دوم پارک علمی تایلند با عنوان گروه نوآوری 2 (INC2) پایه گذاری شد. با این گسترش اکنون پارک علمی تایلند بزرگترین قطب یکپارچه تحقیق و توسعه در کشور تایلند می باشد. INC2 در مجموع 124000 مترمربع مساحت دارد و بر مبنای مفاهیم ((یکپارچه سازی کار و زندگی)) بنا نهاده شده است تا عوامل انسانی تحصیلکرده بتوانند در آن به کار، زندگی و ایفای نقش بپردازند. فضاهای سبز متعددی اطراف ساختمان های اداری و مسکونی ایجاد شده است تا ایجاد تعامل و شبکه سازی بین ساکنین را تسهیل کند و باعث تبادل ایده ها در زمینه های مختلف و شکل گیری همکاری بین گروههای متفاوت شود. به این ترتیب امکان پذیرش 150 شرکت جدید با 2000 نیروی کار متخصص فراهم شده است.
کارگاه آموزشی آشنایی با اصول و فنون مذاکره حرفه ای
مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه زنجان کارگاه آموزشی آشنایی با اصول و فنون مذاکره حرفه ای را برگزار می نماید

 

 

مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه زنجان

 در نظر دارد

کارگاه آموزشی آشنایی با اصول و فنون مذاکره حرفه ای را برگزار نماید.

 

مدرس: خانم دکتر وحیده علی­پور عضو هیات علمی گروه مدیریت بازرگانی دانشگاه زنجان

زمان برگزاری:   94/09/15   ساعت 10 الی 12  و 13 الی 16

محل برگزاری:   مرکز رشد دانشگاه زنجان

 

در صورت تمایل به شرکت در این دوره، فرم ثبت نام را تا تاریخ   94/09/08   تکمیل نموده، به مرکز رشد تحویل داده و یا به آدرس zti@znu.ac.ir ارسال نمایید.

 

هزینه شرکت در دوره 500/000 ریال می باشد که برای دانشجویان 50%، و برای شرکتهای مستقر در مرکز رشد در صورت پرداخت نقدی 75% و در صورت استفاده از اعتبار خدماتی 50% تخفیف در نظر گرفته می شود.

در ضمن برای شرکت­ کنندگان در این دوره، گواهی حضور صادر شده و در پایان دوره با دریافت هزینه ثبت نام تقدیم می گردد.

 
بازدید مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان
بازدید مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از مرکز رشد واحدهای فناوری

 

 

بازدید مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از مرکز رشد واحدهای فناوری

روز یکشنبه مورخ 26/7/94، آقای دکتر غریوی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان و هیات همراه از مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه زنجان بازدید نمودند. در ابتدای دیدار جلسه ای با حضور هیات بازدید کننده، معاون اداری مالی دانشگاه و رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه زنجان در محل مرکز رشد برگزار گردید. در این جلسه پس از معرفی و ارائه گزارش عملکرد مرکز رشد واحدهای فناوری توسط رئیس مرکز رشد، دکتر ملکی معاون اداری مالی دانشگاه و دکتر غریوی و هیات همراه به تبادل نظر در خصوص راههای همکاری فی مابین پرداختند و مقرر گردید تفاهم­ نامه ای میان دانشگاه زنجان و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان منعقد و واحد مشاوره و راهنمایی کارآفرینی و تعاون برای راهنمایی دانشجویان و کارآفرینان در محل دانشگاه مستقر شود. پس از جلسه نیز آقای دکتر غریوی و هیات همراه از واحدهای مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری بازدید نموده و از نزدیک دستاوردها و محصولات واحدهای فناوری را ملاحظه نمودند. برای مشاهده تصاویر اینجا کلیک کنید