خانه :: اساتید :: اخبار

-

-

-

-
موزه تاریخ طبیعی دانشگاه زنجان در سال 1371به منظور بالا بردن سطح دانش عمومی، حفظ آثار باستانی و تاریخ طبیعی کشور، شناساندن فرهنگ و آداب و رسوم و نمونه های مختلف طبیعی و انسانی کشور، تبادل اطلاعات و فرهنگ ها و همچنین کمک به آموزش بهتر علوم و جبران کمبود آزمایشگاهها در مراکز آموزشی، در محل دانشکده علوم تاسیس شد و در سال 1374 به محل فعلی انتقال یافت. نمونه های موجود در موزه تاریخ طبیعی دانشگاه زنجان به همت آقای دکتر قدیمی و کمک و همیاری مسولین دانشگاه از اقصی نقاط کشور جمع آوری شده است. فعالیت موزه تاریخ طبیعی در سه محور آموزشی، پژوهشی و نمایشی انجام می گیرد. بازدید از این موزه رایگان بوده و همه روزه بجز ایام تعطیل و پنجشنبه ها از ساعت 8 الی 12 و 13 الی 15:30 پذیرای بازدیدکنندگان محترم می باشد... ادامه
بروزرسانی: 19-11-1395
بخش مردم شناسی

در طول تاریخ، مردم همواره به دنبال یافتن نشانه هایی از زندگی گذشتگان بوده اند. دیدن ابزاز مورد استفاده پیشینیان و نیز لباس های سنتی و قدیمی برای اقشار مختلف همواره تاثیر گذار و هیجان انگیز است. کشور عزیز ما نیز از نظر تنوع فرهنگی و آداب و رسوم و نیز طرز پوشش مردم، مانند یک شبه قاره است که دارای فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلف و متنوع می باشد.

بر همین اساس در بخش مردم شناسی موزه تاریخ طبیعی دانشگاه زنجان، نمونه های متنوعی از ابزار سنتی کشاورزی، وسایل قدیمی زندگی و نیز لباسهای سنتی اقوام مختلف جمع آوری شده و در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است. این بخش یکی از جذاب ترین بخش ها در موزه تاریخ طبیعی می باشد که برای همه اقشار بازدید کننده، به ویژه مردم عادی جالب و دیدنی است.

بازدید امروز: 2