خانه :: اساتید :: اخبار
بروزرسانی: 26-6-1394
بخش مرجع و نشریات کتابخانه

 

                          

در این بخش منابعی نگهداری می شوند که امانت دادن آن به محیط خارج از کتابخانه امکان پذیر نمی باشد و مراجعه کنندگان باید در همان جا به مطالعه و استفاده از این منابع بپردازند. فقط در صورت کپی و تکثیر می توانند با ارائه کارت دانشجویی یا عضویت درکتابخانه آنها را از کتابخانه خارج و در اسرع وقت به کتابخانه برگردانند.
این بخش به صورت قفسه باز اداره می شود و مجموعه این بخش عبارتند از: فرهنگها، دائره المعارفها، اطلس ها، مجموعه مقالات، گزارشها و ... همچنین یک نسخه از پایان نامه های فارغ التحصیلان دانشگاه زنجان در این بخش نگهداری می شود. از دیگر فعالیتهای این بخش مجری طرح غدیر می باشد که اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی می توانند با عضویت در این طرح از خدمات کتابخانه های تحت پوشش این طرح استفاده نمایند.

نشريات مشتمل بر دو قسمت نشریات فارسی و لاتین مي باشد و مجموعه سازی و ساماندهی آنها بر عهده این بخش می باشد. بخش نشریات فارسی بر اساس عنوان مجلات به صورت الفبایی مرتب شده اند و بخش نشریات لاتین بر اساس دانشکده ها تفکیک شده و در داخل هر دانشکده به صورت الفبایی مرتب شده اند. دوره های صحافی شده مجلات در آرشیو نیز به ترتیب الفبایی از A-Z سازماندهی شده اند.
مراجعان به این بخش می توانند از این مجموعه در محل کتابخانه استفاده نمایند و فقط در صورت نیاز از مقالات کپی تهیه نمایند. از دیگر فعالیتهای این بخش می توان سفارش و پیگیری مجلات فارسی جهت اشتراک و همچنین پیگیری مجلات درخواست شده از طرف گروه ها جهت سفارش آنها اشاره کرد.

                                     

                                     

بازدید امروز: 2