خانه :: اساتید :: اخبار

-

-

-

-

طرح رصدخانه دانشگاه زنجان با مساحت 260 متر مربع در سال 1381 به همت تعدادی از اساتید گروه فیزیک و همکاری و مساعدت معاونت محترم اداری و مالی و دفتر طرحهای عمرانی وقت، در منتهی الیه جنوبی سایت دانشگاه به تصویب رسید و در سال 1389 ساختمان مربوطه مورد بهره برداری قرار گرفت. ساختمان این رصدخانه دو طبقه بوده و بر روی پشت بام آن، اتاق رصد مجموعه قرار دارد که گنبد 5/4 متری بالای آن، از دور خودنمایی می کند. اتاق رصد مجموعه، به قطر 80/3 و ارتفاع 20/2 متر و بصورت آجری اجرا شده است... ادامه
 

فرآیندها - رصدخانه دانشگاه زنجان

 
بروزرسانی: 22-7-1402
فرآیند بازدید از رصدخانه

معرفی:

فرایند بازدید از رصدخانه دانشگاه زنجان بدین صورت است که ابتدا مدرسه یا گروهی که متقاضی رصد و استفاده از امکانات رصدخانه است طی نامه ای درخواست خود را به روابط عمومی دانشگاه زنجان اعلام می دارد. مدیر روابط عمومی پس از بررسی درخواست مورد تقاضا مراتب را کتبا به ریاست دانشکده علوم اطلاع داده و ایشان نیز درخواست همکاری و برگزاری رصد را کتبا و از طریق اتوماسیون اداری ازطریق مدیر گروه از کارشناس رصدخانه خواستارمی شوند.

پس از رسیدن درخواست کتبی رصد بدست کارشناس رصدخانه، ایشان هماهنگیهای لازم را جهت برگزاری رصد پس از بررسی وضعیت جوی و خالی بودن برنامه کاری رصدخانه به صورت تلفنی به اطلاع متقاضی رسانده  و تاریخ اجرای رصد را قطعی می نمایند. ضمن اینکه تاریخ و ساعت اجرای رصد و تعداد شرکت کنندگان حتما باید طی نامه کتبی به اطلاع واحد حراست نیز برسد

گردش کار:

درخواست کتبی از روابط عمومی دانشگاه

ریاست دانشکده علوم

مدیر گروه فیزیک

کارشناس رصدخانه

 

پرسش های متداول:

-1 در صورت ابری بودن آسمان و اوضاع نامناسب جوی تکلیف برنامه رصد چه خواهد شد؟

در این صورت کارشناس رصدخانه زمان دیگری را پس از هماهنگی به اطلاع متقاضی می رساند.

2- آیا دانشجویان و علاقمندان می توانند هر شبی که فرصت داشتند برای رصد به رصدخانه مراجعه نمایند؟

جواب- خیر . رصدخانه دانشگاه از پذیرش علاقمندان بدون هماهنگی قبلی با کارشناس رصدخانه معذور است و هرگونه بازدید یا رصد یا استفاده از امکانات رصدخانه حتما باید با اطلاع و هماهنگی قبلی با گروه فیزیک و کارشناس رصدخانه صورت بگیرد.

3- رصدخانه دانشگاه در چه شبهایی فعال است؟

جواب- اولویت شبهای رصدی رصدخانه چهارشنبه شبهاست و اکثر رصدها و بازدیدها در شبهای چهارشنبه انجام می شود. ولی در فصول پیک کاری رصدخانه و یا در موارد استثنایی و در شرایط خاص پس از درخواست کتبی و هماهنگی قبلی و همچنین اطلع حراست، امکان رصد در سایر شبهای هفته از شنبه تا سه شنبه نیز امکان پذیر است.

کارشناس مربوطه: کارشناس رصدخانه