خانه :: اساتید :: اخبار

اخباردفتر ریاست و روابط عمومی


ارتقای علمی 4 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه
طی جلسه هیأت ممیزه ارتقای تعدادی از اعضای هیأت علمی دانشگاه مورد تایید قرار گرفت

جلسه هیأت ممیزه دانشگاه‏ زنجان روز چهارشنبه 1 اسفند ماه با حضور اعضای این هیأت در سالن اجتماعات شهید شهریاری دانشگاه زنجان برگزار گردید که حاصل این جلسه یک روزه، ارتقاء علمی 4 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه زنجان بود.

لازم بذکر است که ریاست دانشگاه زنجان طی پیامی ارتقاء رتبه علمی این اساتید گرانقدر را تبریک گفت. متن پیام تبریک به شرح زیر می باشد:

همکاران ارجمند

جناب آقای آقای دکتر طاهر برزگر، جناب آقای دکتر غلامحسن جعفری، جناب آقای دکتر رامین خامدی، جناب آقای دکتر محمدرضا عظیمی مقدم

 

ارتقاء رتبه علمی‏ تان را که مایه دلگرمی و بالندگی دانشگاه و دانشگاهیان خواهد بود به شما و خانواده بزرگ دانشگاه تبریک و تهنیت عرض می ‏نمایم.

امید است ضمن استمرار خدمات ارزنده علمی و پژوهشی، با اتکال به خداوند متعال و بهره‏ گیری از توان و تجربه علمی در همه ابعاد زندگی به‏ ویژه تلاش روزافزون در عرصه‏ های علمی و پژوهشی موفق و مؤید بوده و همچنان برای دانشگاه مایه افتخار باشید.

با آرزوی توفیق الهی
سیدمحسن نجفیان
رییس دانشگاه

 

 ضمن عرض تبریک و تهنیت به اساتید و دانشگاهیان عزیز توفیقات روز افزون را از درگاه ایزد منان برای ایشان مسئلت می نماییم.
7و8 اسفندماه 1397- دانشگاه صنعتی جندی شاپور
بررسی تاریخی و جغرافیایی جندی شاپور، جندی شاپور در جایگاه یک مکتب پزشکی، جندی شاپور در دوره اسلامی و...
در سفر رییس صندوق رفاه دانشجویان به دانشگاه زنجان عنوان شد:
دانشگاه ها برای حرکت به سمت درآمدزایی تدبیر داشته باشند

در سفر دکتر داریوش سلیمی رئیس مرکز حراست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مهندس ذوالفقار یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت عتف به دانشگاه زنجان عنوان شد که دانشگاه‌ ها برای حرکت به سمت درآمدزایی تدبیر داشته باشند.

 یزدان مهر با بیان اینکه در سال ۱۳۹۷ سخت ترین شرایط را داشتیم و برحسب پیش بینی های انجام شده سال ۱۳۹۸ سخت تر از سال ۹۷ خواهد بود لازم است که از هم اکنون خودمان را برای اداره هرچه بهتر و پویاتر دانشگاه ها با توجه به مشکلات موجود آماده کنیم.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به ظرفیت بالای منابع کشور نسبت به دنیا و تناسب آن به جمعیت ایران اسلامی گفت: ناچاریم در شرایط انقباضی با تکیه بر مراکز دانش بنیان، کارهای علمی و پژوهشی در خدمت مردم و ملت و استفاده مطلوب از منابع خدادادی به سمت درآمدزایی رفته و کشور را در شرایط جنگ اقتصادی کمک نماییم تا استاندارد اقتصادی کشورمان بیشتر از این شود.

ذوالفقار یزدانمهر با عنایت به رسالت دانشگاه ها، توجه به اقتصاد آموزش عالی را مهم توصیف کرده و گفت: زنجان ظرفیت های خوبی دارد و در بخش درآمد زایی، مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان نقش بسزایی دارند. یکی از مشکلات کشور در زمان حال تأمین گوشت هست که زنجان به عنوان قطب در این زمینه می‌تواند کمک های بسیاری به کشور نماید و دانشگاه ‌های جامع نسل چهارم باید نسبت به مشکلات کشور حساس باشند که ارتباط تنگاتنگی با صنعت تا حدودی می‌تواند این مشکلات را به حداقل رساند.

رییس صندوق رفاه دانشجویان استفاده و بهره مندی از ظرفیت نهادهای عمومی، مردمی و خیرین را تأکید نمود و گفت: صندوق سعی کرده در بحث درآمد اختصاصی طوری عمل کند تا کارها با مشکل مواجه نگردد طوری که ۱۲۰ درصد درآمد اختصاصی امسال محقق شده.

یزدان مهر گفت: سعی بر این بود که هیچ دانشجویی به جهت عدم تمکن مالی از خوابگاه های دانشجویی بی ‌بهره نباشد، صندوق 320/000/000/000ریال وام بصورت کمک رهن برای دانشجویان در سال ۹۷ اقدام کرد که 22000 دانشجو را شامل شد.

 در بحث خوابگاه صندوق سه سناریو را در برنامه‌های خود داشت: یکی پرداخت وام کمک رهن بود، دیگری ارتقاء وضع موجود خوابگاه‌ها که خوشبختانه ما ۵۸۷ خوابگاه را در دانشگاه‌ های کشور ارتقا دادیم. رییس صندوق با اشاره به سطح خوب خوابگاه های دانشگاه زنجان (سطح2) گفت: سعی بر این داریم که این اماکن به سطح یک ارتقا پیدا کنند. امسال حدود ۲۲۰ خوابگاه را به کمک دانشگاه ها به سطح بالا ارتقا دادیم که مجموعاَ ۵۸۷ خوابگاه طی چهار سال گذشته بود.

 بحث بعدی در مورد سلف سرویس می باشد که با توجه به گرانی های اخیر و قیمت تمام شده حدوداَ 13000 تومانی هر پرس غذا، فقط ۱۴۰۰ تومان آن از دانشجو دریافت می گردد. به همین منظور و به جهت هدفمندی یارانه اختصاص داده شده، تبدیل آشپزخانه سنتی به صنعتی را در دستور کار خود قرار دادیم که صرفه‌ جویی ۳۰ الی ۴۰ درصدی هزینه ها را دربر خواهد داشت و پیش ‌بینی رستوران های مکمل در دانشگاه‌ ها که در حال حاضر ۱۰۲ رستوران از این نوع در دانشگاه‌ ها کمک به صرفه جویی ۵۰ درصدی در این زمینه نموده اند و با توجه به برنامه ‌ریزی صورت گرفته امیدواریم همه سلف های ما در 2 سال آینده به سطح یک و دو ارتقا داده شود.

 صندوق در جهت ارتقاء خوابگاه ها، ایجاد اتاق های تندرستی و جاده سلامتی در خوابگاه های دختران را پیش بینی نموده است. 28 مورد چمن مصنوعی را تصویب نمودیم که 2/400/000/000 ریال به ازای هر چمن مصنوعی مساعدت می‌شود.

 ذوالفقار یزدانمهر از وجود ۱۱۴ صندوق خیریه در دانشگاه ‌ها با شعار "عدم ترک تحصیل دانشجو به جهت فقر مالی" خبر داد و گفت وام های اختصاص داده شده به این موضوع وام شرافتی بوده که به دور از هرگونه مشقت و روال اداری انجام می گیرد.

ایشان از اختصاص وام 100 میلیون تومانی به کارگاه های مهارت محور که در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی شکل می گیرد را کمک و حمایت دیگر این صندوق به دانشگاه و دانشجویان دانست و گفت: ضمن ایجاد اشتغال در کنار تحصیل برای دانشجویان وام ۱۰ میلیون تومانی نیز به دانشجویان مشغول در این کارگاه ها تخصیص یافته است. به این طریق که سعی شد 100درصد کلیه وام های دانشگاه های مناطق کم برخوردار محقق گردد.

در ابتدای جلسه دکتر سیدمحسن نجفیان رییس دانشگاه زنجان و اعضای حاضر در جلسه، گزارش مشروحی را درخصوص معرفی دانشگاه و کارهای صورت گرفته ارائه کردند که بازدید از قسمت های مختلف دانشگاه پایان بخش سفر رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به دانشگاه زنجان بود.

 

گزارش تصویری این خبر را در آلبوم تصاویر دانشگاه مشاهده نمایید.
انتصابات صورت گرفته
طی احکامی از سوی ریاست دانشگاه انجام شد


طی احکامی از سوی ریاست دانشگاه، دکتر محمدجعفر اشکواری عضو هیأت علمی گروه تاریخ و تمدن اسلامی و دکتر یونس خسروی عضو هیأت علمی گروه علوم محیط زیست به عنوان مدیر گروه های مذکور منصوب و از زحمات دکتر سیده لیلا تقوی سنگدهی و دکتر عباسعلی زمانی نیز در دوران تصدی مدیریت گروه های فوق تقدیر و تشکر بعمل آمد. همچنین دکتر رسول محرمی عضو هیأت علمی گروه مکانیک بعنوان مدیر فناوری و ارتباط با جامعه(ارتباط با صنعت) منصوب و از زحمات دکتر ابراهیم احمدی در این مسئولیت تقدیر شد. 

 سوابق علمی و پژوهشی ایشان به شرح زیر است:

دکتر محمدجعفر اشکواری استادیار گروه آموزشی الهیات-تاریخ و تمدن و ملل اسلام، دوره‏ کارشناسی خود را در دانشگاه فردوسی مشهد، رشته تاریخ و تمدن ملل اسلامی طی سال های 84-1381گذرانده، تحصیلات دوره های کارشناسی ارشد و دکتری وی در دانشگاه تهران و رشته مذکور، به ترتیب در سال های 87-1385 و 92-1388بوده است.

سوابق علمی ایشان به شرح زیر است:

تعداد کل مقالات: 29 عنوان

مقالات مجلات: 11 عنوان

مقالات همایش ها: 18 عنوان

پایان نامه های راهنمایی شده: 13 مورد

 

دکتر یونس خسروی استادیار گروه آموزشی علوم محیط زیست، دوره‏ دکتری خود را در دانشگاه شهید بهشتی، رشته تغییر اقلیم طی سال های 94-1390 گذرانده است.

سوابق علمی ایشان به شرح زیر است:

تعداد کتاب: یک جلد

تعداد کل مقالات: 53 عنوان

مقالات مجلات: 28 عنوان

مقالات همایش ها: 25 عنوان

طرح های پژوهشی: 5 مورد

پایان نامه های راهنمایی شده: 24 مورد

 

دکتر رسول محرمی دانشیار گروه آموزشی مکانیک، دوره‏ کارشناسی خود را در دانشگاه تبریز، رشته مهندسی مکانیک (طراحی جامدات)، طی سال های 77-1372 گذارنده و تحصیلات دوره های کارشناسی ارشد و دکتری وی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، رشته مهندسی مکانیک (ساخت و تولید) به ترتیب طی سال های81-1377 و  87-1381 بوده است.

سوابق علمی ایشان به شرح زیر است:

کتاب منتشر شده: یک جلد

تعداد کل مقالات: 39 عنوان

مقالات مجلات: 19 عنوان

مقالات همایش ها: 20 عنوان

طرح های پژوهشی: 7 مورد

پایان نامه های راهنمایی شده: 22 مورد

 

 
تسلیت حضور جناب آقای علی شامی (خدمات)

عرض تسلیت درگذشت پدر مقام گرامی جناب آقای علی شامی

ما همه فانی و بقا بس توراست

همکار گرامی

جناب آقای علی شامی

مصیبت وارده را تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات را برای آن مرحوم و صبر جمیل برای جنابعالی، خانواده محترمتان و سایر بازماندگان خواهانیم.

به اطلاع همکاران ارجمند می رساند مجلس ترحیم امروز (29بهمن) ساعت 14:30 تا 16:30 در مسجد علی ابن موسی الرضا (خیابان درمانگاه) برگزار خواهد شد.

 
تسلیت حضور جناب آقای اکبر حیدری

عرض تسلیت درگذشت پدر گرامی جناب آقای اکبر حیدری (دانشکده فنی)

ما همه فانی و بقا بس توراست

همکار گرامی

جناب آقای اکبر حیدری

مصیبت وارده را تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات را برای آن مرحوم و صبر جمیل برای جنابعالی، خانواده محترمتان و سایر بازماندگان خواهانیم.

 

 

 
کشت گیاهان دارویی در مازندران دارای ساختار علمی شد
کشت گیاهان دارویی در مازندران دارای ساختار علمی شد.

تاریخ انتشار: 23 بهمن 1397

اسدالله تیموری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با وجود نوپا بودن دانشگاه کشاورزی ساری و فعالیت 34 ساله ، این دانشگاه با راه اندازی پژوهشکده گیاهان دارویی توانسته وارد مرحله علمی پرورش گیاهان دارویی شود. 
وی ادامه داد : در حال حاضر تنها در دانشگاه های شهید بهشتی تهران ، ارومیه ، شاهد و زنجان پژوهشکده گیاهان دارویی فعالیت دارد . 
رئیس دانشگاه کشاورزی ساری با اشاره به اینکه فرآیند راه اندازی پژوهشکده گیاهان دارویی این دانشگاه از سال 1391 پیگیری شد، گفت : اخیرا معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای راه اندازی این پژوهشکده موافقت کرد و اکنون این فضا در دانشگاه کشاورزی ساری فعال شده است . 
وی اضافه کرد: با اخذ موافقت اصولی ایجاد پژوهشکده گیاهان دارویی ، ایجاد گروههای پژوهشی بیوتکنولوژی و متابولیت های ثانویه گیاهان دارویی، ادویه ای و عطری و گروه تکثیر، کشت و توسعه گیاهان دارویی، ادویه ای و عطری، گروه اصلاح و اهلی کردن گیاهان دارویی، ادویه ای و عطری اقدامات در حال انجام است . 
تیموری گفت که این پژوهشکده با اعمال برنامه های کوتاه مدت و میان مدت مدت پنج ساله، امور مطالعاتی، پژوهشی، و اجرا در زمینه تنوع زیستی، شرایط اقلیمی، زیرساخت ها و فناوری‌های خدمات گیاهان دارویی، انتخاب اراضی کم بازده با محصولات رایج منطقه و جایگزین نمودن با گیاهان دارویی با ارزش اقتصادی بالا ، بررسی نیازها و اجرای پروژه‌های گیاهان دارویی را در منطقه انجام خواهد داد. 
وی ایجاد کلکسیون گیاهان دارویی جهت نگهداری و طبقه‌بندی ، معرفی و ثبت گیاهان دارویی بومی منطقه در مجامع علمی بین المللی 
دستیابی به دانش کاشت، داشت، برداشت و استحصال مواد موثره دارویی را از جمله اهداف و برنامه های پژوهشکده گیاهان دارویی برشمرد. 
در حال حاضر به طور رسمی از بین گونه های گیاهی، 600 گونه به عنوان گیاه دارویی در کشور مورد تحقیق قرار گرفته اند که از این تعداد 60 گونه به تولید اقتصادی رسیده اند. عقب ماندگی در زمینه اصلاح گیاهان دارویی از آنجا ناشی می شود که تاکنون گونه های دارویی از نظر نوع و مقدار مواد مؤثره مورد شناسایی دقیق قرار نگرفته اند . 

همین خبر در خبرگزاری ایرنا
زنجانی ها مردمانی از جنس شور و شعور حسینی و انقلابی
زنجانی ها حماسه حضور را تکرار کردند؛ زنجانی ها مردمانی از جنس شور و شعور حسینی و انقلابی.

تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷

زنجان-زنجانی‌ها در نقاط مختلف استان زنجان با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن بار دیگر شور و شعور انقلابی خود را نشان دادند و به عهد چهل ساله شان وفا کردند.

خبرگزاری مهر -گروه استانها: زنجانی‌ها در نقاط مختلف استان زنجان با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن بار دیگر شور و شعور انقلابی خود را نشان دادند و با حضور باشکوه خود در جشن اقتدار و عزت ایران، حماسه دیگر در آستانه دهه پنجم انقلاب رقم زدند.

زنجانی‌ها امروز باشکوه‌تر از سال های گذشته به صحنه آمدند، صحنه حضور و اعلام استقامت در مسیر ولایتمدار و پشتیبانی از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران،  امروز راهپیمایان زنجانی با حضور  بی‌نظیر خود کاخ آرزوهای پوشالی دشمنان را فروریختند و حمایت قاطع خود از ولایت‌فقیه و نظام را به اثبات رساندند.

امروز ۲۲ بهمن، نقطه ای از تاریخ که روایتگر یک اقتدار و عظمت اساطیری برای ملتی مقتدر و تاریخ‌ساز است. ملتی که تاریخ به احترامش سر تعظیم فرود می آورد.

امروز همه آمده‌اند، امروز در طلیعه دهه پنجم  انقلاب زن، مرد، کودک و جوان زنجانی همه آمده‌اند تا یک‌صدا اقتدار ایران اسلامی را در گستره‌ای به وسعت تاریخ فریاد بزنند، فریادی برآمده از اعتقاد راسخ به راهی که ۴۰ سال پیموده‌اند، راهی پرخطر و پرخون اما غرورآفرین و عزتمند است.

مردمانی از جنس و نور و پاکی، لبیک گویان به ندای ولایت فقیه ۴۰ سال است، در یوم الله ۲۲ بهمنشان، عهدی محکم و همیشگی را تکرار می‌کنند،  این ملت در زیر آتش بمباران رژیم بعثی عراق، در کشاکش ترورهای ضدانقلاب، در سرمای زیر ۳۰ درجه، در هوای برفی و بارانی و در کوران مشکلات هرگز عهدشان برای حضور در میعادگاه ۲۲ بهمن را فراموشش نکرده‌اند و به خاطر عهدی که با بهمن سازان ۵۷ بسته‌اند آمده‌اند تا بگویند امانت‌داران وفادار هستند.

راهپیمایان زنجانی امروز در یوم الله ۲۲ بهمن از ساعت ۹ صبح از چهارراه امیرکبیر تجمع کرده بودند تا باردیگر حماسه‌ای از حضور را رقم بزنند، حماسه‌ای که در طول ۴۰ سال همیشه تکرارش کردند و امسال با درک صحیح از شرایط تاریخی که در آن قرار دارند، صحنه  های بی بدیل از پشتیبانی یک ملت را رقم زدند.

اقشار مختلف مردم از پیر و جوان، زن و مرد به صحنه آمدند

امروز اقشار مختلف مردم از پیر و جوان، زن و مرد به صحنه آمدند، از دانشجویان، دانشگاهیان، بسیجیان و هنرمندان تا کسبه و بازاریان از ورزشکاران و قهرمانان جهانی تا نخبگان علمی، همه آمدند تا بگویند، که فارغ از همه مشکلات و چالش‌ها، برای اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قاطعانه در صحنه هستند.

یک شهروند زنجانی که به همراه خانواده اش در چهارراه امیر کبیر منتظر آغاز راهپیمایی است در خصوص راهپیمایی ۲۲ بهمن می گوید: یک ایرانی ۳۵ ساله ام  و برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن هر ساله سعی کردم حاضر باشم و امسال با توجه به شرایط خاصی که کشور در عرصه جهانی با آن مواجه است و فشارهای دشمنان همراه با خانواده سه نفره ام در راهپیمایی شرکت کردم.

امیر رضائیان با بیان اینکه ملت ایران همیشه در راستای پشیبانی از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در صحنه بوده اند، می افزاید: ملت ایران هرگز از آرمان های و ارزش های که به خاطر آن انقلاب کردند و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به ثمر نشانند، کوتاه نخواهند آمد.

وی متذکر شد:   مشکلات و چالش‌های که در کشور وجود دار د هرگز خللی در اراده ملت ایران در دفاع و پشتیبانی از انقلاب اسلامی نخواهد داشت و ملت ایران استوارتر از گذشته از نظام و آرمان‌های آن حمایت و پشتیبانی خواهد کرد.

دانشجوی رشته آمار دانشگاه زنجان  نیز می‌گوید: حضور امروز مردم زنجان و سایر شهرهای ایران، نشان از اقتدار و عزت نظامی دارد که دنیای استکبار طی ۴۰ سال باوجود همه توطئه‌هایش نتوانست خللی در مسیر  پیشرفتش داشته باشد.

جوادی با بیان اینکه  ملت ایران همواره به آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وفادار بودند، می‌افزاید: ایران اسلامی امروز به‌عنوان نقطه اتکا و عزت برای مسلمانان و آزادیخواهان جهان است  و ایران اسلامی امروز مرهون ایثار و از جان گذشتگی شهدا و ایثارگران است.

ملت ایران در طول ۴۰ سال ثابت کردند به عهدی که با شهدا و امام شهدا بسته‌اند وفادار بودند

وی متذکر شد: ملت ایران در طول ۴۰ سال ثابت کردند به عهدی که با شهدا و امام شهدا بسته‌اند وفادار بودند و گوش به فرمان مقام معظم رهبری در راستای اقتدار و عزت ایران اسلامی همیشه در صحنه هستند تا حماسه‌های بزرگ را خلق کنند.

یک  خانم زنجانی نیز که در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کرده است در خصوص دلیل حضورش در این راهپیمایی می گوید:  زنجانی ها همواره طی ۴۰ سال گذشته در عرصه های مختلف در صحنه حضور داشته و حماسه های بزرگ از اقتدار و عزت را خلق کردند.

نوری با بیان اینکه ملت ایران هرگز ذره ای از عزم ارسخ خود در دفاع از آرمان ها و ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کوتاه نخواهند آمد، می افزاید: ملت ایران برای خنثی کردن توطئه های استکبار علیه نظام همواره همانند ۴۰ سال گذشته در صحنه حضور دارند.

یک پیرمرد زنجانی نیز می گوید همه راهپیمایی های طول چهل سال را بدون استثنا حاضر بوده می گوید: هر چند مردم به مشکلات موجود اعتراض دارند ولی این دلیل نمی شود در صحنه دفاع از نظام حاضر نباشند.

یک دانشجویی یمنی که در ایران درس می خواند با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن مردم زنجان  با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران می گوید: انقلاب اسلامی ایران الگویی برای همه جهانیان و آزادی خواهان است و ملت های مسلمان جهان با الگوی گیری از نظام ایران به مقابله با دولت های استکباری برخواستند.

حمزه متذکر شد: انقلاب اسلامی ایران افتخار مسلمانان و آزادی خواهان جهان است و حضور در صحنه های حمایت از نظام الگو برای مسلمانان جهان است

امروز در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همه آمدند، استوار و ثابت‌قدم همانند بهمن ۵۷، در یک مسیر و یک‌صدا اقتدار و عزت ایران اسلامی را فریاد بزنند.امروز همه آمدند، استوار و ثابت‌قدم همانند بهمن ۵۷، در یک مسیر و یکصدا برای اقتدار و عزت ایران اسلامی و برای تحقق ایرانی توانمند و متحد در مقابل توطئه‌های دشمنان، حضور یافتند.

همین خبر در خبرگزاری مهر
اقدامات اسلام‌ستیزانه نمی تواند مانع صدور فرهنگ انقلاب اسلامی باشد
اقدامات اسلام‌ستیزانه نمی تواند مانع صدور فرهنگ انقلاب اسلامی باشد.

تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۷

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، تعدادی از تشکل های دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور در حمایت از حاج طالع باقرزاده، رهبر جنبش اتحاد مسلمانان جمهوری آذربایجان بیانیه ای صادر کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
مصلحت دولت آذربایجان در همراهی با احساسات مذهبی مردم است به نحوی که آنان هیچ گونه نگرانی نسبت به مسائل مذهبی از ناحیه دولت نداشته باشند. (امام خامنه ای)

چند صباحی است که ملت های مظلوم منطقه در جریان بیداری اسلامی در پی رهایی از هرمان استعمار و وصول به آزادی برای تحقق کرامتهای بشری در لوای اندیشه اسلامی هستند.

به راستی امروز مردم جهان پیام حضرت روح الله(ره) را با عمق وجود درک می کنند که حضرتشان گرفتاری بلاد اسلامی را از سران دست نشانده یشان می دانست و رمز تحقق اسلام ناب را در رهایی از اندیشه های شرک آلود ترویج یافته در دستگاههای حکومتی غرب زده جهان اسلام عنوان می کرد.

امروزه مردم غیور و دیندار جمهوری آذربایجان از مظلومترین ملت های جهان اسلام به شمارمی آیند که در احقاق حقوق اولیه اسلامی خود بایستی رنجها، شکنجه ها، زندانهای طولانی مدت را متحمل شوند و برای دفاع از حجاب و غیرت و ناموس خویش، برگزاری عزاداری سید و سالار شهیدان محاسن خویش را با خون خود خضاب کنند.

بیش از 150 روحانی و بزرگان دینی به جرم حمایت از دین رسول الله به ده ها سال حبس و شکنجه محکوم می گردند. حاج طالع باقرزاده رهبر جنبش اتحاد مسلمانان جهان جمهوری آذربایجان در مراسم اربعین حسینی سال 2015 دستگیر شده و به همراه جمعی از روحانیون به 20 سال زندان محکوم شده است و تحت شکنجه های روحی و جسمی قرار گرفته است وی در زندان نیز در غل و زنجیر قرار دارد و 6 روزی هست که به اعتصاب غذا دست زده است.

حاج طالع قبلا نیز در حمایت از مردم یمن 2 هفته اعتصاب غذا نموده است. ️ما دانشجویان انقلابی در این برهه که جهان پیچ تاریخی خود را حل می کند در این اثنا که شیعیان مظلوم جمهوری آذربایجان مورد هجمه نظام سلطه قرار گرفته نکاتی را مورد تایید و تذکر قرار می دهیم:

نکته اول به برادران و خواهران مظلومان در جمهوری آذربایجان عرضه می داریم راهی که شما آغاز کرده اید راه پرفراز و نشینی است که روزگاری پدران ما آنرا سپری کردند و ما میراث دار عزت و عظمت ایستادگی به آنان هستیم. خداوند متعال در کتاب جاویدان خود قرآن حکیم دستور به استقامت داد که ( فاستقم کما امرت) امروز نیز شما با ایستادگی تان پیروزی بزرگ را برای جبهه مظلومان عالم رقم خواهید زد. از هیچ نهیبی نهراسید که به تجربه اثبات کرده ایم این نهیب ها جز پاس های سگ های مرسومی گرسنه نیست.

 نکته دوم نسبت به چماقداران استکبار، ضمن محکوم کردن اقدامات و تبعیضها نسبت به دینداران جمهوری آذربایجان باید گفت اقدامات اسلام ستیزانه نمی تواند مانع صدور فرهنگ انقلاب اسلامی باشد و دیر یا زود فریاد مظلومان آذربایجان در سراسر گیتی طنین انداز خواهد بود.

نکته سوم نسبت به مسئولین کشورمان می باشد. انتظار می رود که مسئولین جمهوری اسلامی در کنار مظلومان جمهوری آذربایجان باشند.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان
(دفتر تحکیم وحدت)
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان
بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زنجان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز
(دفتر تحکیم وحدت)
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه فنی مهندسی اسفراین(دفتر تحکیم وحدت)
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا
(دفتر تحکیم وحدت)
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر
(دفتر تحکیم وحدت)
انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده شریعتی
(دفتر تحکیم وحدت)
انجمن اسلامی دانشجویان علوم پزشکی هرمزگان
(دفتر تحکیم وحدت)
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه بین المللی امام‌خمینی قروین (دفتر تحکیم وحدت)

همین خبر در خبرگزاری دانشجو

 تعداد دانشگاه‌های زنجان با پیروزی انقلاب از صفر به ۳۶ رسید
تعداد دانشگاه‌های زنجان با پیروزی انقلاب از صفر به ۳۶ رسید/ فقط یک آموزشکده تا سال ۶۷ در استان وجود داشت.

تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷

سید محسن نجفیان، رئیس دانشگاه زنجان در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در خصوص پیشرفت های علمی استان زنجان در چهل سالگی انقلاب گفت: دانشگاه زنجان در ابتدا در قالب آموزشکده و در سال ۵۴ با دو رشته در مقطع کاردانی تاسیس شده است.
وی افزود: دانشگاه زنجان پس از پیروزی انقلاب اسلامی در مرحله رشد و توسعه قرار می‌گیرد و تا پیش از آن هیچگونه رشد قابل توجهی نداشته است.
نجفیان بیان داشت: این دانشگاه از ابتدای فعالیتش به عنوان آموزشکده تا سال ۶۷ به طور کلی دارای ۳۹۸ دانشجو در مقطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی بوده است، اما اکنون این واحد دانشگاهی دارای بیش از ۱۰ هزار دانشجو است.
وی ادامه داد: از نظر رشته‌ای نیز تا پیش از انقلاب دانشگاه زنجان دارای ۳ مقطع کارشناسی و ۲ مقطع کاردانی بوده و مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه وجود نداشته اند، ولی اکنون این دانشگاه در مقطع دکتری دارای ۷۶۰ نفر دانشجو است و در مقطع کارشناسی ارشد نیز ۲۷۰۰ دانشجو مشغول به تحصیل هستند.

فعالیت ۳۶ دانشگاه در استان زنجان

رئیس دانشگاه زنجان اظهار کرد: البته در حال حاضر دانشگاه زنجان در مقطع کارشناسی دارای ۴۱ رشته و در مقطع کارشناسی ارشد دارای ۹۱ رشته و در مقطع دکتری دارای ۴۴ رشته و در مقطع کاردانی دارای یک رشته است.
وی اضافه کرد: از پیش از انقلاب و تا سال ۶۷ این دانشگاه دارای ۲۷ هیئت علمی بوده که ۲۲ نفر از آنان مربی و ۵ نفر استادیار بوده اند، ولی اکنون دانشگاه زنجان دارای ۴۰۶ هیئت علمی است که از تعداد ۲۶۳ نفر استادیار و ۱۱۲ نفر دانشیار و ۲۴ نفر استاد تمام و مابقی این افراد مربی هستند.
نجفیان گفت: قبل از انقلاب هیچ دانشگاهی غیر از آموزشکده مذکور وجود نداشته و بعد‌ها این آموزشکده به مجتمع آموزش عالی و پس از آن به دانشگاه زنجان تبدیل شده است. این در حالی است که استان زنجان در حال حاضر مراکز آموزشی زیادی را در خود جای داده و حدود ۳۶ دانشگاه در سطح استان در حال فعالیت هستند.
وی عنوان کرد: دانشگاه زنجان، به عنوان دانشگاه سطح دو در کشور شناخته شده و براساس رتبه بندی وزارت علوم از نظر تولید علمی در جابگاه مطلوبی قرار دارد و متوسط سرانه تولید مقالات ISI این دانشگاه در سال ۹۶ حدود یک بوده است و متوسط سرانه تولید کل مقالات ISI و علمی پژوهشی دانشگاه زنجان بالای ۲ است که این آمار نشانگر پیشرفت‌های علمی دانشگاه از نظر تنوع رشته‌ها و تعداد دانشجویان و گروه‌های آموزشی است.
رئیس دانشگاه زنجان یادآور شد: دانشگاه زنجان دارای ۹۰ آزمایشگاه است که همگی این آزمایشگاه‌ها تقریبا تجهیز شده اند و آزمایشگاه مرکزی نیز در حال تاسیس است و حدودا تا سال آینده به بهره برداری می‌رسد. تجهیزات آزمایشگاه مرکزی از قبل خریداری شده و اکنون در حال تکمیل ساختمان آن هستیم که حدودا ۶۰۰ میلیون تومان هزینه برای بنای آن برآورد شده است.

دانشگاه زنجان به سمت دانشگاه کارآفرین و نسل چهارم در حرکت است

وی ابراز کرد: دانشگاه زنجان به عنوان دانشگاه جامع استان شناخته شده و از نظر وسعت دارای ۴۰۰ هکتار مساحت است و ابنیه‌ها و دانشکده‌های مختلف را در خود جای داده و در کل حدود ۱۸۰ هزار متر مربع زیربنای ساختمان ها، ابنیه، اماکن عمومی و ورزشی و سلف سرویس دانشگاه است.
نجفیان افزود: اکنون حدود ۴۳۰۰ دانشجو در خوابگاه‌های دانشگاه زنجان ساکن هستند که از این تعداد ۱۶۰۰ نفر در خوابگاه پسران و ۲۷۰۰ نفر در خوابگاه دختران اسکان داده شدند در حالی که تا قبل از سال ۵۷ فقط یک خوابگاه دانشجویی در استان وجود داشت. برنامه‌ای برای افزایش ظرفیت خوابگاه دختران نداریم، ولی برای افزایش ظرفیت خوابگاه پسران دانشگاه در حال فراهم سازی زمینه‌های لازم هستیم.
وی ادامه داد: دانشگاه زنجان به سمت دانشگاه کارآفرین و نسل چهارم در حرکت است و تمرکز ما بر توسعه کیفی رشته‌ها است و در همین راستا اقدام به راه اندازی مرکز رشد واحد‌های فناور در دانشگاه شده و اعضای هیئت علمی و دانشجویان و فارغ التحصیلان می‌توانند در آن مستقر شوند و تحت حمایت قرار گیرند به نحوی که اکنون حدود ۳۵ شرکت دانش بنیان در مرکز رشد دانشگاه فعالیت دارند و در حال پرورش ایده‌های خود هستند. علاوه بر این با کمک مسئولین استانی مجتمع واحد‌های فناور دانشگاه در حال آماده سازی است تا با استفاده از این ظرفیت اقدام به افزایش تعداد واحد‌های فناور دانشگاه شود.
رئیس دانشگاه زنجان با اشاره به چهل سالگی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران در آستانه چهل سالگی قرار دارد و چهل سالگی معنایی جز بلوغ کامل ندارد و امیدواریم دانشگاه زنجان نیز بتواند در این برهه زمانی در مسیر رشد و توسعه قرار گیرد و به بلوغ کامل برسد.یادداشت هایی با عنوان «صعود چهل ساله»-شماره2
ضریب نفوذ تلفن همراه در استان زنجان بیش از 97 درصد است

 با عنایت به فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند اسلامی و ضرورت اطلاع رسانی دستاوردها و خدمات چهل ساله استان زنجان، مجموعه یادداشت هایی با عنوان «صعود چهل ساله» از طرف سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان برای انتشار در اختیار دانشگاه قرار گرفته که در ادامه مطلبی را با عنوان «ضریب نفوذ تلفن همراه در استان زنجان بیش از 97 درصد است» در همین زمینه می خوانید:

با توسعه تکنولوژی و ارتباطات جمعی شاهد تغییرات عمده در زندگی جوامع مختلف هستیم. امروزه با وجود ابزارهای ارتباط جمعی وارد عصر جدید و پیچده ای از زندگی انسان شده ایم که به عصر ارتباطات و اطلاعات معروف شده است.

عصر اطلاعات با نام‌های عصر رایانه و عصر دیجیتال نیز شناخته می‌شود، از ویژگی عصر حاضر این است که اشخاص می‌توانند اطلاعات را آزادانه منتقل کنند و دسترسی سریع به علمی داشته باشند که قبلاً ممکن نبوده ‌است. در عصر ارتباطات اطلاع از اخبار و رویدادهای مهم بسیار سهل و آسان بوده و به راحتی در دسترس عموم قرار دارد.

بعد از انقلاب اسلامی ایران شاخص های مختلف ارتباطات در کشور رو به توسعه بوده و به بلوغ بالایی رسیده است. استان زنجان نیز متناسب با شرایط کشور مسیر توسعه خود را در حوزه ارتباطات طی کرده و شاهدیم ضریب نفوذ تلفن همراه، اینترنت و تلفن ثابت در استان بسیار فزونی یافته است.

تعداد تلفن‌های ثابت منصوبه در استان زنجان طی سال 57 به میزان 6 هزار و 300 خط بوده که در سال 92 این میزان به 395 هزار و 151 خط و در سال 97 مطابق آخرین برآوردها به 427 هزار و 460 خط رسیده است. تعداد تلفن‌های ثابت مشغول به کار در سال 57 به میزان 6 هزار و 300 خط بوده که در سال 92 به 345 هزار و 183 خط و در سال 97 مطابق با آخرین اطلاعات به 421 هزار و 160 خط رسیده است.

تعداد نقاط روستایی دارای ارتباط تلفنی در سال 57 تنها یک روستا بوده که در سال 92 به میزان 849 روستا رسیده و در سال 97 نیز به 878 روستا ارتقا یافته است.

در سال 1357 زیرساخت های ارتباطی در استان فراهم نبود، به گونه ای که در ابتدای انقلاب تلفن همراه واگذار شده ای در استان زنجان وجود نداشته است. این میزان در سال 96  به میزان 2 میلیون و 56 هزار و 907 تلفن همراه رسیده است. استان زنجان در سال 1357 تلفن همراه مشغول به کار وجود نداشته که این میزان در سال 97  به یک میلیون و 77 هزار و 415 خط رسیده است.

 تعداد مشترکان تلفن‌های همراه مشغول به کار در استان زنجان طی سال 57 بدون مشترک بوده که این میزان در سال 92 به میزان 774 هزار و 835 مشترک و در سال 96 به میزان 726 هزار 717 مشترک رسیده است.

ضریب نفوذ تلفن همراه در سال 57 با توجه به نبود زیرساخت های تلفن همراه در استان صفر بوده که این میزان در سال 92 به میزان 75.2 درصد رسیده و در سال 95 به میزان 87 درصد افزایش یافته است. همچنین در سال 1397 ضریب نفوذ همراه استان به 6/97 درصد رسیده است.

ضریب نفوذ تلفن ثابت در سال 57 به میزان  1.2 درصد در استان بوده که این میزان در سال 92 به میزان 34 درصد رسیده و در سال 97 به میزان 35.2 درصد افزایش یافته است.

در سال 1357 جمعیت استفاده کننده ای از رایانه در استان زنجان وجود نداشت است، در سال 92 این تعداد به 272 هزار و 481 نفر و در سال 96 به تعداد 404 هزار و 364 نفر رسیده است. جمعیت کاربر اینترنت از صفر در سال 57 به 239 هزار و 989 نفر در سال 92 رسیده و در سال 96 نیز به 516 هزار و 788 نفر ارتقا یافته است.

تعداد روستاهای دارای ارتباط تلفنی از یک روستا در سال 1357 به 849 روستا در سال 1392 و به 878 روستا در سال 1396 افزایش پیدا کرده است. تعداد تلفن‌های ثابت منصوبه از  6300  در سال 1357 به 427 هزار و 460 شماره در سال 1397 افزایش داشته است.

ضریب نفوذ تلفن ثابت از 2/1 درصد سال 1357 به 2/35 درصد در سال 1397 افزایش داشته‌است. همچنین ضریب نفوذ تلفن همراه 87 درصد برابر آخرین آمار می‌باشد.  جمعیت استفاده کننده از رایانه با 48 درصد افزایش از 272 هزار و 481 نفر سال 1392 به 404 هزار و 364  نفر در سال 1396 رسیده و در همین مدت  جمعیت کاربران اینترنت با 115 درصد افزایش از تعداد 239 هزار و 989  نفر به  516 هزار و 788 نفر را شامل شده است.

تمامی شاخص های ارتباطی استان نسبت به ابتدای سال پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز با رشدهای قابل توجه همراه بوده و همگام با شرایط جهانی استان زنجان نیز گام های مهمی در توسعه زیرساخت های ارتباطی برداشته است. این گام های مهم موجب شده زمینه لازم برای تحقق اهداف توسعه ای در حوزه ارتباطی استان با روند مناسبی محقق شده و به نقطه مطلوب برسد.

 
یادداشت هایی با عنوان «صعود چهل ساله»
روند فزاینده توسعه در نرخ با سوادی مناطق روستایی استان زنجان

 با عنایت به فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ضرورت اطلاع رسانی دستاوردها و خدمات چهل ساله استان زنجان، مجموعه یادداشت هایی با عنوان «صعود چهل ساله» از طرف سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان برای انتشار در اختیار دانشگاه قرار گرفته که در ادامه مطلبی را با عنوان « روند فزاینده توسعه در نرخ با سوادی مناطق روستایی استان زنجان» در همین زمینه می خوانید:

از شاخص‌هاى جمعيتى مربوط به سواد و آموزش مى‌توان نرخ يا ميزان سواد جمعيت را نام برد. این شاخص ها که در بخش های مختلف جمع بندی می شود از جمله معیارهای مهم اجتماعی و سرمایه انسانی هر کشوری محسوب شده و برای رشد و توسعه آتی آن دارای اهمیت زیادی است.

سواد آموزي در مسیر پایان دادن به فقر مطلق و ارتقای رفاه عمومی همه مردم،  نيازی بنیادی است. از اين رو سواد آموزی، از محورهایی است که در دستورکار سازمان ملل برای سال 2030 جهت توسعه پایدار قرار دارد. هدف چهارم از اهداف هفت گانه توسعه پایدار مورد نظر سازمان ملل تاكيد مي كند كه همه جوانان، سواد و حساب را خوب فرا گیرند و نسبت چشمگیری از افراد بالغ که فاقد این مهارت ها هستند، نیز فرصت یادگیری خواندن، نوشتن و حساب کردن را به دست آورند.

آرمان های توسعه پایدار، می خواهد دسترسی به آموزش با کیفیت و فرصت های یادگیری را در طول عمر همه مردم فراهم نماید. در این راستا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از محورها و راهبردهای توسعه کشور افزایش شاخص های مربوط به آموزش و سواد بوده است.

آمار نرخ باسوادی و شاخص های مرتبط در استان نیز گویای روند رو به رشد و توسعه ای بعد از انقلاب اسلامی بوده است.  نرخ باسوادی جمعیت 6 ساله و بیشتر استان در سال 1355 معادل 28.17 درصد بوده که با رشد 54.18 درصدی به 82.35 درصد در سال 1392 رسیده و سال 1395 به 84.83 درصد رسیده که رشدی معادل 2.48 درصد داشته ‌است.

نرخ با سوادی مناطق شهری استان زنجان در سال 1355 به میزان 55.18 درصد بوده که در سال 92 به 87.43 درصد و در سال 1395 به میزان 84.83 درصد رسیده است.

نرخ با سوادی مناطق روستایی استان زنجان در سال 1355 بالغ بر 21.69 درصد بوده که با رشد بیش از سه و نیم برابری به 73.79 درصد در سال 92 رسیده است. این رشد ادامه داشته و در سال 95 مطابق برآوردهای صورت گرفته به 75.66 درصد رسیده است.

نرخ با سوادی مردان استان در سال 1355 به میزان  44.11 درصد بوده که با رشد نزدیک به دو برابری به 87.05  درصد در سال 92 رسیده است. این رشد ادامه داشته و در سال 95 مطابق برآوردهای صورت گرفته به 89.29 درصد رسیده است.

نرخ با سوادی زنان استان زنجان در سال 1355 به میزان 16.09 درصد بوده است. این میزان در سال 1392 به 77.66 درصد رسیده و در سال 95 نیز به 80.29 درصد بالغ شده که رشد نزدیک به 5 برابری داشته است.

نسبت دانش‌آموز به معلم در سال 57 به میزان 22.5 درصد بوده است. این میزان در سال 92 به 19.94 درصد و در سال 96 به 23.36 درصد رسیده است.

نسبت دانش آموز به کلاس در سال 57 به میزان 34.67 درصد بوده که در سال 92 به 22.92 درصد و در سال 96 به 23.42 درصد رسیده است. نسبت دانش‌آموز به کلاس در سال 1357 معادل 67/34 درصد بوده که در سال 1392 به 92/22 در سال 1396 به 42/23 درصد رسیده ‌است.

در سال 57 تعداد دانشجویان موسسات آموزش عالی استان زنجان 462 نفر بوده است. این تعداد در سال 92 به 69 هزار و 98 نفر رسیده و در سال 96 نیز به 44 هزار و 129 نفر بالغ شده است. تعداد دانشجویان موسسات آموزش عالی استان در سال 1357، 462 دانشجو بوده که در سال 1392 به 69 هزار و 98 و  در سال 1396 به 44 هزار و 129  دانشجو رسیده ‌است. این تعداد در سال 1396 نسبت به 1392، 14/36 درصد کاهش داشته ‌است.

در سال  57 تعداد فارغ التحصیلان موسسات آموزش عالی 183 نفر بود که در سال 92 به 12 هزار و 670 نفر رسیده و در سال 96 نیز به 12هزار و 670 نفر بالغ شده است.

تعداد مراکز ثابت سازمان فنی و حرفه‌ای در سال 1357 یک مرکز در سطح استان زنجان بوده است. این تعداد در سال های 92 و 96 به 13 مرکز رسیده که رشد 13 برابری داشته است.

سرانه فضاهای آموزشی به ازای هر نفر دانش آموز در استان زنجان طی سال 1357 به میزان  80 سانتی متر مربع بوده که این میزان در سال 92 به 2 متر و 10 سانتیمتر و در سال 96 به یک متر و 90 سانتی متر رسیده است.

 

.

 

 
برگزاری جشن ۴۰ سالگی انقلاب در دانشگاه
به مناسبت40 سالگی انقلاب اسلامی ایران، جشن باشکوهی در سالن همایش­ های بین­ المللی غدیر دانشگاه برگزار شد

 

به مناسبت40 سالگی انقلاب اسلامی ایران، جشن باشکوهی با حضور اعضای هیأت رئیسه دانشگاه، هیأت علمی، کارکنان، خانواده­ های کارکنان و دانشجویان دانشگاه زنجان در سالن همایش­ های بین­ المللی غدیر دانشگاه برگزار شد.

در این جشن که روز سه­ شنبه، 16 بهمن­ ماه 1397 برگزار شد، حجت ­الاسلام­ و المسلمین قره ­داغی، مسئول محترم دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن تبریک چهل سالگی انقلاب اسلامی، به 8 سال جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: بعد از آن هم انقلاب ما با جنگ نرم فرهنگی و جنگ اقتصادی از طرف دشمنان مواجه بوده است که ان شاءالله با تمام سختی ­ها از این جنگ­ ها هم سربلند بیرون خواهیم آمد.

 

عکس های مراسم را در آلبوم تصاویر دانشگاه مشاهده نمایید.

 

 

 
اولین همایش ملی کیفیت در فضاهای معماری و شهری
10 الی 12 اردیبهشت ماه 98 – دانشگاه زنجان

ایجاد کیفیت فضایی از اساسی ترین اهداف طراحی مناظر و بافت های شهری است. طراحی فرآیندی است که در آن وضعیت موجود به لحاظ عملکردی، معنایی و کالبدی به وضعیتی مطلوب و ایده آل نزدیک می شود. در فرآیند طراحی محیط دستیابی به کیفیت فضایی، مهمترین رسالت های معماران و شهرسازان و طراحان شهری است، کیفیت فضایی از زوایا و سطوح مختلف قابل بررسی است. از این رو بحث و گفت و گو و تبادل نظر در حوزه های مختلف آن می تواند بستر مناسبی برای ارتقاء کیفیت فضایی در مقیاس معماری و شهرسازی ایجاد نماید. در همین راستا گروه معماری دانشگاه زنجان در نظر دارد برای رسیدن به این هدف همایش ملی با عنوان « کیفیت در فضای معماری و شهری» در 10 الی 12 اردیبهشت ماه 98 برگزار نماید. لذا از کلیه اساتید، دانشجویان، پژوهشگران دعوت می شود با ارائه نتایج پژوهش های اصیل و منتشر نشده و تجربیات خود بر غنای علمی این کنفرانس بیافزایند.

پوستر همایش

 

 
آزمایشگاه XRD در دانشگاه زنجان آغاز به کار کرد
در قالب آزمایشگاه مرکزی؛ آزمایشگاه XRD در دانشگاه زنجان آغاز به کار کرد.

تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، آزمایشگاه XRD دانشگاه زنجان در قالب آزمایشگاه مرکزی جهت ارائه خدمات شروع به فعالیت کرد.
خدمات قابل ارائه این آزمایشگاه عبارتند از: تهیه طیف و الگوی پراش، تعیین اندیس‌های میلر و شناسایی فاز یا هرنوع کانی در سنگ، خاک، موتد معدنی و ارائه مشخصات بلوری نمونه و تعیین درصد فازی به صورت نیمه کمی و تعیین اندازه بلورک‌ها در شرایط ویژه از روش دبای شرر و تعیین آمورف یا کریستالی بودن نمونه و بررسی ترکیب شیمیایی نمونه.

همین خبر در خبرگزاری دانشجو