خانه :: اساتید :: اخبار

اخباردفتر ریاست و روابط عمومی


سومین دوره مسابقات سراسری تولید و بازیافت فلزات در دانشگاه زنجان
سومین دوره مسابقات سراسری تولید و بازیافت فلزات به میزبانی دانشگاه زنجان برگزار می گردد
سومین دوره مسابقات سراسری تولید و بازیافت فلزات به میزبانی دانشگاه زنجان برگزار میگردد. دوره اول و دوم این مسابقه به میزبانی دانشگاه های علم و صنعت و امیرکبیر برگزارشد. اکنون گروه و انجمن علمی مهندسی مواد و متالورژی میزبان این دوره از مسابقات هستند. سومین دوره از این مسابقه در تاریخ ۲۶ و ۲۷ام مرداد ماه ۹۸ در دانشگاه زنجان برگزار خواهد شد.


اعلام تعطیلی دانشگاه از 19مردادماه 98 لغایت یک شهریورماه 98
کلیه واحدهای دانشگاه زنجان از 19مردادماه 98 لغایت یک شهریورماه 98 تعطیل خواهد بود

 

به استناد تبصره یک ماده 55 آیین نامه استخدامی و با توجه به مصوبه مورخ 98/02/08 هیأت رییسه مبنی بر تعطیلات تابستانی دانشگاه، بدینوسیله به اطلاع مراجعه کنندگان، دانشجویان و همکاران محترم دانشگاهی می رساند: دانشگاه زنجان از تاریخ 98/05/19 لغایت 98/06/01 دایر نخواهد بود، لذا مراجعین گرانقدرجهت انجام امور دانشگاهی بعد از تاریخ قید شده در دانشگاه حضور یابند.

 
تودیع و معارفه ریاست دانشکده کشاورزی و انتصابات
برگزاری مراسم تودیع و معارفه ریاست دانشکده کشاورزی و انتصابات صورت گرفته در روزهای اخیر

مراسم تودیع و معارفه ریاست دانشکده کشاورزی برگزار گردید. در این جلسه که دانشکده کشاورزی میزبان آن بود، دکتر علیرضا واعظی به عنوان ریاست دانشکده کشاورزی معرفی و از زحمات دکتر محمدحسین شهیر در مدت تصدی این مسئولیت تقدیر و تشکر گردید. همچنین طی ماه های اخیر دکتر لطفعلی دولتی به عنوان مدیر گروه گیاهپزشکی انتخاب و از زحمات دکتر رقیه همتی تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 سوابق علمی و پژوهشی ایشان به شرح زیر است:

دکتر علیرضا واعظی استاد گروه آموزشی خاکشناسی، دوره‏ کارشناسی خود را در دانشگاه تبریز، رشته خاکشناسی طی سال های 77-1373گذرانده، تحصیلات دوره های کارشناسی ارشد و دکتری وی در دانشگاه تربیت مدرس در رشته خاکشناسی و خاکشناسی گرایش فیزیک و حفاظت خاک به ترتیب طی سال های 79-1377 و 86-1381 بوده است.

سوابق علمی ایشان به شرح زیر است:

تعداد کل مقالات: 197 عنوان

مقالات مجلات: 82 عنوان

مقالات همایش ها: 115 عنوان

پایان نامه های راهنمایی شده: 58 مورد

 

دکتر لطفعلی دولتی استادیار گروه آموزشی گیاهپزشکی، دوره‏ کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه تهران، رشته حشره شناسی کشاورزی طی سال های 73-1371 گذرانده است. تحصیلات دوره دکتری وی در دانشگاه تربیت مدرس و رشته فوق طی سال های 81-1375 بوده است.

سوابق علمی ایشان به شرح زیر است:

تعداد کل مقالات: 26 عنوان

مقالات مجلات: 4 عنوان

مقالات همایش ها: 22 عنوان

طرح های پژوهشی: یک مورد

پایان نامه های راهنمایی شده: 13 مورد

 

 

عکس های مراسم را در آلبوم تصاویر دانشگاه مشاهده نمایید.

 
دانشجویان جهادی دانشگاه زنجان در مناطق محروم خدمت رسانی می‌کنند
از ۲۵ مرداد تا اول شهریور؛ دانشجویان جهادی دانشگاه زنجان در مناطق محروم خدمت رسانی می‌کنند.

تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۸

بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان در شهریورماه جاری اقدام به برگزاری یک دوره هفت روزه‌ اردوی جهادی در مناطق محروم این استان کرد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان اقدام به برگزاری یک دوره هفت روزه‌ اردوی جهادی در مناطق محروم این استان کرد.
گفتنی است، زمان برگزاری این اردو از ۲۵ مردادماه تا اول شهریور ماه ۹۸ خواهد بود.
لازم به ذکر است، این اردوی جهادی که در مناطق محروم استان زنجان برگزار می‌شود، ویژه آقایان بوده و علاقه مندان جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آیدی jahadi_znubsj@ مراجعه کنند.بودجه‌ی کار دانشجویی در سال ۹۸ حدود ۱۲۰ میلیون تومان است
حسینی در گفتگو با دانشجو: بودجه‌ی کار دانشجویی در سال ۹۸ حدود ۱۲۰ میلیون تومان است.

تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۸

معاون امور دانشجویی دانشگاه زنجان گفت: بودجه‌ی دانشگاه برای کار‌ دانشجویی در سال ۹۸ حدود ۱۲۰ میلیون تومان است.

سید هادی حسینی، معاون امور دانشجویی دانشگاه زنجان در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در خصوص کار دانشجویی این دانشگاه گفت: کار دانشجویی در دانشگاه زنجان به این صورت است که هر بخش که متقاضی کار دانشجویی است، نیاز خود را اعلام می‌کند و طرح مورد نظر خود را معرفی می‌کند. واحد مربوطه هر ماه بر اساس مقدار کار دانشجو، مقطع تحصیلی و میزان معدل آن شخص، مبلغی را به حساب دانشجو واریز می‌کند. 
وی افزود: بودجه‌ی ما برای کار‌های دانشجویی در سال ۹۸ حدود ۱۲۰ میلیون تومان است. دانشجویان استقبال خوبی دارند و همواره سیاست ما بر این است که از استعداد‌های دانشجویان در بخش‌های مختلف بهره ببریم. کار‌های دانشجویی در دانشگاه زنجان مربوط به امور ادرای و دفتری است و به بیرون از دانشگاه معرفی نمی‌شوند.

همین خبر در خبرگزاری دانشجو
برگزاری ۶ رویداد ملی و بین المللی دانشجویی در سال 98
حسینی عنوان کرد: برگزاری ۶ رویداد ملی و بین المللی دانشجویی در سال 98

تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۸

دبیر انجمن عملی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی کشور گفت: امسال ۶ رویداد مهم دانشجویی ملی و بین المللی توسط اتحادیه انجمن های دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی کشور برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، حسام حسینی در مراسم افتتاحیه اولین مسابقات سراسری جوشکاری در دانشگاه اراک اظهار کرد: در این روزهای سخت به دلیل تکرار سیاست‌های اشتباه در سیستم آموزشی کشور، دانشگاه که میبایست محلی برای پرورش نیروی کارآمد و آینده ساز برای کشور باشد صرفا تبدیل به چاپخانه پر زرق و برق برای تولید مدارک دانشگاهی شده است.

وی افزود: پولی سازی سیستم آموزشی و قدرت گرفتن بیش از پیش نهادها و تشکل ها از مشکلاتی است که در جامعه وجود دارد که باعث افول هرچه تمامتر و روزافزون فعالیت‌های دانشجویی است و این مایه مباهات است که در این روزها اتحادیه انجمن‌های علمی مواد و متالوژی کشور متولی برگزاری 6 رویداد مهم دانشجویی در سطح ملی و بین‌المللی شده است.  

نماینده اتحادیه انجمن‌های علمی مواد و متالوژی کشور تصریح کرد: 26 و 27 مرداد ماه سال جاری سومین دوره مسابقات سراسری تولید و بازیافت فلزات به میزبانی دانشگاه زنجان، 6 و 7 شهریور ماه شانزدهمین مسابقات سراسری عملیات حرارتی و دومین دوره مسابقات بین المللی به میربانی دانشگاه باهنر کرمان، مهر ماه سال جاری هشتمین دوره مسابقات ریخته گری به میزبانی دانشگاه شهرکرد، یکم و دوم آبانماه چهارمین دوره مسابقات سراسری متالوگرافی به میزبانی دانشگاه امیرکبیر و شانزدهمین دوره همایش عملی دانشجویی مواد و متالوژی کشور نیز به میزبانی دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می شود که این مسابقات با هدف مهارت افزایی و ایجاد نشاط در بین نسل جوان برنامه ریزی شده است.

حسینی بیان کرد: طرح برگزاری نخستین دوره مسابقات سراسری جوشکاری کشور به میزبانی دانشگاه اراک از دی ماه سال گذشته  همزمان با هفدهمین دوره مجمع عمومی اتحادیه علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالوژی کشور از طرف انجمن عملی مهندسی مواد و متالوژی دانشگاه اراک به دبیرخانه اتحادیه ارائه و در بهمن ماه سال گذشته در دومین نشست شورای مرکزی اتحادیه انجمن های عملی دانشجویی با نظر شورای مرکزی، مسابقات سراسری جوشکاری با عنوان ششمین رویداد اتحادیه پذیرفته و به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارسال شد.

دبیر انجمن علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی کشور خاطرنشان کرد: برگزاری نخستین دوره برگزاری این مسابقات با موافقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه اراک واگذار شد.

ضرورت افزایش توان اشتغال‌پذیری

به گزارش ایسنا، رئیس دانشگاه اراک نیز در این مراسم گفت: دانشگاه اراک جزو دانشگاه‌های قدیمی است که در سال 1350 توسط دکتر عبدالکریم قریب بنا نهاده شد. آنچه که در 50 سال پیش توسط بزرگان هدفگذاری شد بود رسیدن به سعادت و توسعه پایدار  و پیشرفت کشور از مسیر علم و دانش بوده است.

سعید حمیدی افزود: وقایعی در یکی دوسال اخیر در کشور رخ داده و خباثت‌هایی در حق کشور می‌شود که در این راستا مسئولان نظام تاکیداتی در خصوص افزایش توان اشتغال پذیری داشته و دارند.

وی تصریح کرد: دانشجویان علاوه بر علم نظری باید مهارت‌ها را نیز افزایش دهند چراکه از ضروریات واجب در کشور است. کشورهای مختلفی تلاش دارند فشار اقتصادی زیادی بر کشور ما وارد کنند در نتیجه باید به کمک جوانان با این فشارها مقابله کرده و مشکلات صنعت و کشاورزی و جامعه را خودمان برطرف کنیم تا زیر بار ظلم دیگران نرویم.

تعامل آموزش رسمی و غیر رسمی می‌تواند مشکلات اقتصادی و اشتغال را برطرف کند

به گزارش ایسنا، مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان مرکزی نیز در این مراسم با بیان اینکه از 31 تیر تا 6 مرداد هفته کارآفرینی و آموزش‌های مهارتی است، گفت: در کشور همیشه در کنار آموزش و پرورش  و آموزش عالی صحبت زیادی از آموزش مهارتی و فنی و حرفه‌ای نمی‌شود. در کل دنیا دو گروه آموزش رسمی و غیر رسمی وجود دارد که متولی آموزش‌های غیررسمی، سازمان فنی و حرفه‌ای وابسته به وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی است.

سعید شاه‌محمدی بیان کرد: اگر این دو گروه آموزش در کنار هم باشند شاید خیلی از مشکلات اقتصادی و صنعتی و اشتغال برطرف خواهد شد. مشکل بزرگ در کشور فقر فرهنگ مهارت آموزی است.

وی ادامه داد: در دنیا تعامل خوبی بین آموزش‌های غیررسمی و رسمی وجود دارد به این معنی که سازمان فنی و حرفه‌ای در کنار آموزش و پرروش می‌تواند توسعه دهنده فرهنگ مهارت و در کنار دانشگاه پرورش دهنده فارغ‌التحصیلان ماهر باشد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان مرکزی گفت: اگر به دنبال برطرف شدن مشکل اقتصاد هستیم باید به سمت مهارت در حرکت باشیم و آن را بین دانشگاه و صنعت برقرار  کرده و فرهنگ مهارت را توسعه دهیم.

فراهم شدن بستر مناسب برای رسیدن به اهداف متعالی

به گزارش ایسنا، مدیر تحقیق و توسعه شرکت ماشین سازی اراک نیز در این مراسم اظهار کرد: خوشبختانه با درایت اساتید و مسئولان دانشگاه بستری در راستای ارتباط بین صنعت و دانشگاه با یک شرایط متفاوت نسبت به قبل و خارج از شعارهایی که در گذشته تنها شنیده می‌شد، فراهم شده است.

عزیزمرادی بیان کرد: صنایع در حال حاضر مجبورند یا از تکنولوژی قدیمی خود یا تکنولوژی منسوخ کشورهای اروپایی یا راه‌حل های تجربی استفاده کنند. شرایطی فراهم شده که با تعریف پروژه‌های متفاوت مشکلات صنعت به دانشگاه منعکس می‌شود و به دلیل حسن ارتباط بین صنایع و دانشگاه می‌توانیم به دانشگاه کارآفرین و اهداف متعالی مدنظر دانشگاه دست پیدا کنیم.

همین خبر در خبرگزاری ایسنا
زنجان ، قطب تحقیقات دام سبک در کشور
زنجان ، قطب تحقیقات دام سبک در کشور استان زنجان قطب تحقیقات دام سبک در کشور است.

تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز زنجان ؛ مدیر طرح اصلاح نژاد گوسفند افشاری استان گفت : طبق اعلام موسسه تحقیقات علوم دامی کشور به دلیل  استقبال  گوسفند داران 25 استان کشور از گوسفند افشاری اصلاح شده در زنجان این استان قطب تحقیقات دام سبک محسوب می شود .

رستم خانی افزود : در طرح اصلاحی زنجان افزایش بهره‌وری صفات اقتصادی مهم پرورش گوسفند و عرضه گوسفند اصلاح شده با بیش از 95 درصد خون گوسفند بومی افشاری و حفظ پتانسیل‌های بومی گوسفند افشاری مدنظر قرارگرفته است .

وی با بیان اینکه خصوصیات گوسفند افشاری موجب شده این نژاد پایه مناسبی برای کار اصلاحی در زمینه افزایش سرعت رشد ، چند قلوزایی و افزایش راندمان لاشه باشد گفت : طرح اصلاح نژاد گوسفند افشاری یکی از طرح‌های منطبق بر اصول اقتصاد مقاومتی است که به منظور افزایش بهره‌وری و اقتصادی کردن تولید هم‌اکنون در استان زنجان به ثمر رسیده است.

معاون بهبود  تولیدات دامی استان هم گفت : در حال حاضر مدیریت و برنامه‌ریزی اصلاح نژاد دام سبک در استان زنجان در 130 دامداری روستایی با بیش از 17 هزار راس و 10 گله صنعتی با بیش از 8 هزار راس دام مولد در حال انجام است

صادقی افزود : علاوه بر آن بزرگ‌ترین گله صنعتی کشور با ظرفیت 31هزار راس دام مولد در این استان در دست ساخت است که با بهره‌برداری از این طرح ، زنجان قطب تولید دام سبک اصلاح شده در کشور خواهد بود.

طرح اصلاح نژاد گوسفند افشاری در استان زنجان از سال 1385 با مشارکت سازمان جهاد کشاورزی استان و دانشگاه زنجان با وارد کردن سلول‌های جنسی گوسفند نژاد برولامرینو از کشور نیوزیلند آغاز شد و بعد از اتمام عملیات اصلاح نژادی در مدت 6 سال در محیطی کاملا بسته در مزرعه دانشگاه ، اولین ایستگاه تحقیقاتی بخش خصوصی در سال 91 در استان تشکیل و مراحل انتقال دام اصلاح شده به گله‌های مردمی نیز از سال 92در استان شروع شد.

مدیر طرح اصلاح نژاد گوسفند افشاری استاناضافه کرد : هم اکنون در51 روستای استان زنجان 70 گله پرورش گوسفند افشاری زير پوشش طرح اصلاح نژاد گوسفند افشاری قرار دارند و پرورش دهندگان گوسفند 25 استان کشور نیز از گوسفند افشاری اصلاح شده استقبال کرده‌‍‌ اند.

رستمخانی افزود :  توان تولید 3 تا 4 بره در هر زایش ، بهبود 30 درصدی سرعت رشد ، بهبود 100 درصدی ضریب تبدیل غذایی ، بهبود کمیت و کیفیت پشم و کاهش قابل توجه حجم دنبه از جمله ویژگی‌های گوسفند اصلاح شده در استان زنجان به شمار می‌رود

مدیر طرح اصلاح نژاد گوسفند افشاری در استان زنجان همچنین ورود فنآوری آنالیز ژن گوسفند به کشور ، ایجاد آزمایشگاه‌‎های ژنومیک در سطح کشور ، ورود اساتید دانشگاهی به مباحث مرتبط با گوسفند (فیزیولوژی ، تغذیه ، ژنتیک و اصلاح نژاد دام) ، الگوگیری سایر دانشگاه‎‌های کشور برای مشارکت در برنامه‌‎های اصلاح نژاد گوسفند و پذیرش طرح در معاونت علمی و فنآوری ریاست جمهوری و پیگیری ملی کردن آن برای اصلاح نژاد سایر گوسفندان کشور را از دستاوردهای علمی طرح اصلاح نژاد گوسفند افشاری عنوان کرد .

همین خبر در خبرگزاری صدا و سیما
مناقصه طبخ و توزیع غذای دانشجویی
مهلت زمانی دریافت اسناد مناقصه: از ساعت 9 صبح روز پنجشنبه تاریخ 3 مرداد تا ساعت 18 روز شنبه تاریخ 5 مرداد98

آگهی مناقصه عمومی یک مرحله‌ای

(نوبت دوم)

دانشگاه زنجان در نظر دارد طبخ و توزیع غذای دانشجویی دانشگاه زنجان برای سال 99- 98 را از طریق انجام مناقصه عمومی به اشخاص حقوقی واجد شرایط واگذار نماید. بدینوسیله کلیه متقاضیان شرکت در مناقصه (دارای گواهی تائید صلاحیت در رشته امور آشپزخانه و رستوران از وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی) می‌توانند از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) اقدام نمایند. کلیه مراحل برگزاری مناقصه اعم از دریافت اسناد و تحویل اسناد پیشنهادات قیمت و سایر مراحل مناقصه، از طریق درگاه سامانه (ستاد) به آدرس www.setadiran.ir  انجام خواهد شد. لازم است مناقصه‌گران در صورت عدم عضویت قبلی، مراحل ثبت نام در سایت مذکور و دریافت گواهی امضای الکترونیکی را جهت شرکت در مناقصه محقق سازند. تاریخ انتشار آگهی در سامانه 98/05/02 می‌باشد.

الف- شماره مناقصه (مرجع): 129

ب- شماره فراخوان درج شده در سامانه تدارکات الکترونیک: 2098003798000011

ج- مهلت زمانی دریافت اسناد مناقصه از سایت: مناقصه‌گران می‌توانند از ساعت 9 صبح  روز پنجشنبه تاریخ 98/05/03 تا ساعت 18 روز شنبه تاریخ 98/05/05 به سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) مراجعه و نسبت به شرکت در مناقصه اقدام نمایند.

د- مهلت زمانی ارائه پیشنهاد قیمت: تا ساعت 10 صبح روز چهار شنبه تاریخ 98/05/16

ی- زمان و محل بازگشایی پاکت‌ها: ساعت 11 صبح روز پنجشنبه تاریخ 98/05/17  دفتر معاونت اداری- مالی

ه- مبلغ تضمین شرکت در مناقصه: سپرده شرکت در مناقصه شامل ضمانت‌نامه بانکی (مدت اعتبار تضمین‌های بانکی باید حداقل 3 ماه پس از تاریخ افتتاح پیشنهاد‌ها باشد) چک تضمین شده بانکی ( به نام دانشگاه زنجان ) و یا واریز وجه نقد به مبلغ 1/500/000/000 ریال به حساب سپرده دانشگاه زنجان به شماره 1703051819 نزد بانک تجارت.

تذکر مهم: مناقصه‌گر، از زمان دریافت اسناد تا ارسال پاکت الف، ب و ج الزاماٌ تمام مراحل را از طریق سامانه ستاد انجام خواهد داد و مناقصه‌گر به غیر از اقدام از سامانه ستاد، پاکت‌های الف، ب و ج را می‌بایست در یک پاکت اصلی قرار داده و به صورت فیزیکی تا ساعت 12 تاریخ 98/05/16 به دبیرخانه مرکزی دانشگاه زنجان تحویل نمایند.

 

شماره تلفن جهت کسب اطلاعات بیشتر با

مدیریت امور حقوقی و قراردادها، 33052826 - اداره تغذیه 33052297

روابط عمومی دانشگاه زنجان
مناقصه امور سرپرستی و تنظیف خوابگاه‌های دانشجویی
مهلت زمانی دریافت اسناد مناقصه: از ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 3 مرداد تا ساعت 18 روز شنبه 5 مرداد98

آگهی مناقصه عمومی یک مرحله‌ای

(نوبت دوم)

دانشگاه زنجان در نظر دارد امور سرپرستی و تنظیف خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه زنجان برای سال 99- 98 را از طریق انجام مناقصه عمومی به اشخاص حقوقی واجد شرایط واگذار نماید. بدینوسیله کلیه متقاضیان شرکت در مناقصه (دارای گواهی تائید صلاحیت در رشته خدمات عمومی از وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی) می‌توانند از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) اقدام نمایند. کلیه مراحل برگزاری مناقصه اعم از دریافت اسناد و تحویل اسناد پیشنهادات قیمت و سایر مراحل مناقصه، از طریق درگاه سامانه (ستاد) به آدرس www.setadiran.ir  انجام خواهد شد. لازم است مناقصه‌گران در صورت عدم عضویت قبلی، مراحل ثبت نام در سایت مذکور و دریافت گواهی امضای الکترونیکی را جهت شرکت در مناقصه محقق سازند. تاریخ انتشار آگهی در سامانه 98/05/02 می‌باشد.

الف- شماره مناقصه (مرجع): 128

ب- شماره فراخوان درج شده در سامانه تدارکات الکترونیک: 2098003798000010

ج- مهلت زمانی دریافت اسناد مناقصه از سایت: مناقصه‌گران می‌توانند از ساعت 9 صبح  روز پنجشنبه تاریخ 98/05/03 تا ساعت 18 روز شنبه تاریخ 98/05/05 به سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) مراجعه و نسبت به شرکت در مناقصه اقدام نمایند.

د- مهلت زمانی ارائه پیشنهاد قیمت: تا ساعت 10 صبح روز چهار شنبه تاریخ 98/05/16

ی- زمان و محل بازگشایی پاکت‌ها: ساعت 10 صبح روز پنجشنبه تاریخ 98/05/17  دفتر معاونت اداری- مالی

ه- مبلغ تضمین شرکت در مناقصه: سپرده شرکت در مناقصه شامل ضمانت‌نامه بانکی (مدت اعتبار تضمین‌های بانکی باید حداقل 3 ماه پس از تاریخ افتتاح پیشنهاد‌ها باشد) چک تضمین شده بانکی ( به نام دانشگاه زنجان ) و یا واریز وجه نقد به مبلغ 1/500/000/000 ریال به حساب سپرده دانشگاه زنجان به شماره 1703051819 نزد بانک تجارت.

تذکر مهم: مناقصه‌گر، از زمان دریافت اسناد تا ارسال پاکت الف، ب و ج الزاماٌ تمام مراحل را از طریق سامانه ستاد انجام خواهد داد و مناقصه‌گر به غیر از اقدام از سامانه ستاد، پاکت‌های الف، ب و ج را می‌بایست در یک پاکت اصلی قرار داده و به صورت فیزیکی تا ساعت 12 تاریخ 98/05/16 به دبیرخانه مرکزی دانشگاه زنجان تحویل نمایند.

شماره تلفن جهت کسب اطلاعات بیشتر با

مدیریت امور حقوقی و قراردادها، 33052826 - اداره خوابگاهها 33052704

روابط عمومی دانشگاه زنجان
سلف دانشگاه زنجان مهرماه ۹۸ مکانیزه می‌شود
حسینی در گفتگو با دانشجو: سلف دانشگاه زنجان مهرماه ۹۸ مکانیزه می‌شود.

تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸

معاون امور دانشجویی دانشگاه زنجان گفت: حدود ۷۵۰ ملیون تومان برای مکانیزه کردن مکان غذاخوری هزینه کردیم و امیدواریم از ابتدای سال تحصیلی جدید تمام مراحل پخت و پز سلف را مکانیزه کنیم.

سید هادی حسینی، معاون امور دانشجویی دانشگاه زنجان در گفتگو با خبرنگار دانشجو، در خصوص روند بهسازی دانشگاه گفت: حدود ۷۵۰ ملیون تومان برای مکانیزه کردن مکان غذاخوری هزینه کردیم و امیدواریم از ابتدای سال تحصیلی جدید کلیه مراحل پخت و پز سلف را مکانیزه کنیم.
حسینی در خصوص بهسازی خوابگاه‌ها گفت: متاسفانه از لحاظ بودجه محدودیت داریم. تنها کاری که اصرار و تاکید بر انجام آن داریم، تاسیس اطفا حریق برای خوابگاه هاست، زیرا با جان دانشجو‌ها در ارتباط است. اما برای زیباسازی و تعمیرات، بودجه‌ای نداریم.دانشگاه زنجان یکی از مؤسسات علمی مجمع دانش کشاورزی خانوادگی سازمان ملل
در بخش کشاورزی؛ دانشگاه زنجان یکی از مؤسسات علمی مجمع دانش کشاورزی خانوادگی سازمان ملل متحد شد.

تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸

دانشگاه زنجان به‌عنوان یکی از مؤسسات علمی مهم کشور در بخش کشاورزی، روستایی و منابع طبیعی، به عضویت مجمع دانش کشاورزی خانوادگی (Family Farming Knowledge Platform) مطرح شد.
دانشگاه زنجان به عضویت مجمع فائو درآمد
همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه زنجان با سازمان خواروبار و کشاورزی سازمان ملل متحد (فائو) گسترش یافت.

تاریخ انتشار: 24 تير 1398

به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران؛ دانشگاه بین‌المللی زنجان درزمینهٔ نظام دانش و نوآوری کشاورزی، توسعه پایدار کشاورزی و موضوعات زیست‌محیطی با سازمان خواروبار و کشاورزی سازمان ملل متحد (فائو) و عضویت دانشگاه زنجان در مجمع دانش کشاورزی خانوادگی گسترش یافت.

گفتنی است، پیرو بازدید اسماعیل کرمی دهکردی، مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه زنجان از سازمان خواروبار و کشاورزی سازمان ملل متحد (FAO) در کشور ایتالیا در ماه ژوئن ۲۰۱۹، بر همکاری‌های علمی بین‌المللی این دانشگاه با بخش‌های مرتبط با ترویج کشاورزی، نظام‌های دانش و نوآوری کشاورزی، کشاورزی خانوادگی، مدیریت آب‌وخاک، تنوع زیستی و منابع طبیعی آن سازمان تأکید شد.

لازم به ذکر است، دهکردی دیداری نیز با محمدحسین عمادی، سفیر و نماینده رسمی جمهوری اسلامی ایران در آن سازمان داشت که طی آن چگونگی همکاری‌ها در آینده بررسی و مورد تأکید قرار گرفت.

همچنین دانشگاه زنجان به‌عنوان یکی از مؤسسات علمی مهم کشور در بخش کشاورزی، روستایی و منابع طبیعی، به عضویت مجمع دانش کشاورزی خانوادگی (Family Farming Knowledge Platform) مطرح شد.

شایان ذکر است، با توجه به اهمیت کشاورزی خانوادگی در امنیت غذایی، میراث‌های معنوی کشاورزی بشر و حفاظت از منابع طبیعی و محیط‌زیست و همچنین به‌منظور تقویت نظام‌های کشاورزی خانوادگی در دنیا، سازمان ملل دهه ۲۰۲۹-۲۰۱۹ را به‌عنوان دهه کشاورزی خانوادگی نام نهاده است. در این زمینه مجمع دانش کشاورزی خانوادگی به‌منظور جمع‌آوری و تبادل‌نظر اطلاعات در مورد کشاورزی خانوادگی، ازجمله قوانین و مقررات، سیاست‌ها، برنامه‌ها، تجارب موفق، آمارها، پژوهش‌ها، مقالات و دیگر مطالب منتشرشده در سراسر دنیا ایجادشده است.

http://www.fao.org/family-farming/network/detail/en/c/۱۷۷۵۸۹

http://www.fao.org/family-farming/background/en

http://www.fao.org/family-farming/decade/en

خاطر نشان می‌شود، دانشگاه زنجان نیز از سال جاری به‌عنوان کانون آرمان توسعه پایدار ۱۵ از سوی بخش آکادمیک سازمان ملل انتخاب شده است.

همین خبر در خبرنامه دانشجویان ایران

همین خبر در خبرگزاری دانشجو
تودیع و معارفه ریاست دانشکده مهندسی و انتصابات
برگزاری مراسم تودیع و معارفه ریاست دانشکده مهندسی و انتصابات صورت گرفته در روزهای اخیر

مراسم تودیع و معارفه ریاست دانشکده مهندسی برگرار گردید. در ابتدای جلسه که سالن کاوه دانشکده مهندسی میزبان آن بود، دکتر مجید مقدادی رئیس پیشین دانشکده مهندسی ضمن تشکر از رؤسای قبلی دانشکده و همکارانی که در راستای اعتلای اهداف و پیشرفت دانشکده و دانشگاه متحمل زحمت شده اند، گزارشی از مدت 2 ساله تصدی این مسئولیت ارائه نمود.

سپس دکتر سید محسن نجفیان ریاست دانشگاه با طبیعی دانستن این رفت و آمدهای اشخاص در پست ها از کلیه همکارانی که دکتر مقدادی را همراهی و یاری کرده بودند تشکر نمود و به دکتر کاظم مظلومی رئیس جدید دانشکده که خودشان را در معرض آزمون قرار داده‌اند تبریک گفت.

رییس دانشگاه عینیت دادن مشارکت اعضای هیأت علمی و غیر هیأت علمی در انتخاب مدیران را یکی از کارهای پسندیده پنج سال اخیر دانشگاه توصیف کرد و افزود: این نظرسنجی به شکل خیلی شفاف و سازمان یافته و کادر اجرایی مشخص انجام می پذیرد.  دکتر نجفیان با اشاره به اینکه در دو سال عمر مسئولیت خود پنج مرتبه در خصوص انتصاب رؤسای دانشکده ها نظرسنجی صورت گرفته، جامعه دانشگاهی را به مراقبت از این روند مطلوب دعوت نمود.

دبیر هیئت امنای دانشگاه های منطقه زنجان دانشکده مهندسی بزرگ ترین دانشکده دانشگاه عنوان نمود که با حدود ۱۲۱ استاد 3600 دانشجو و 40 کارمند می‌تواند محور توسعه دانشگاه زنجان باشد. رئیس دانشگاه با اشاره به اینکه این دانشکده در دو سال اخیر کانون توجهات مدیران دانشکده برای گام برداشتن در مسیر توسعه بوده است که دارا بودن بالاترین سرانه از لحاظ فضای فیزیکی 9 متر مربع برای هر دانشجو مجموعاً  26500 متر مربع که در ماه‌ های آتی نیز دانشکده هنر و معماری و یکی از کارگاه‌ های در حال تکمیل به دانشکده تحویل خواهد شد مؤید این ادعا است.

دبیر کارگروه تخصصی آموزشی، پژوهشی، فناوری و نوآوری استان با تاکید بر آموزش های مهارت محور به دانشجویان به شکلی که به هنگام فارغ التحصیلی فرد آچار به دست و ماهر تحویل جامعه داده باشیم، از روند نزولی دانشجو در کشور که فعلاً گریبان دانشکده فنی را نگرفته است به عنوان آسیب یاد نمود و راهکار برون رفت از آن را جذب دانشجوی خارجی در رشته های مهندسی دانست. دکتر نجفیان با اشاره اجمالی به پتانسیل مرکز رشد واحدهای فناوری و شرکت‌ های دانش بنیان مطالب خود را به پایان رساند.

 در ادامه دکتر کاظم مظلومی ضمن تشکر از اعتماد مسئولین دانشگاه و همکاران دانشکده، با درخواست افزایش اختیارات دانشکده در امور آموزشی و پژوهشی از برنامه ‌ریزی برای ارتباط یکی دو روزه اساتید با حضور در جامعه و صنایع و جذب دانشجوی خارجی را یکی از مهم‌ ترین برنامه ‌های خود برای دانشکده دانست.

در پایان ضمن قدردانی از اساتید دانشکده که بازنشسته شده بودند لوح و حکم رؤسای پیشین و جدید دانشکده به دست رییس دانشگاه به آنها اهدا گردید. همچنین از زحمات دکتر مجید مقدادی در دوران تصدی ریاست دانشکده تقدیر و تشکر گردید.

همچنین در روزهای اخیر طی احکامی دکتر امیر جباری به عنوان معاون آموزشی دانشکده علوم انسانی، دکتر صادق کریم پولی به عنوان مدیر گروه معدن و مهران محمدی به عنوان مدیر تربیت بدنی منصوب شده و از دکتر احمد رحمانی، دکتر فرهاد صمیمی نمین و دکتر علی قاسم نیان در مدت تصدی پست های مذکور تقدیر و تشکر گردید.

 

 سوابق علمی و پژوهشی ایشان به شرح زیر است:

دکتر کاظم مظلومی دانشیار گروه آموزشی برق، دوره‏ کارشناسی خود را در دانشگاه صنعتی امیرکبیر طی سال های 79-1374گذرانده، تحصیلات دوره کارشناسی ارشد وی در دانشگاه صنعتی شریف، طی سال های 81-1379 بوده است. دکتر مظلومی دوره دکتری خود را نیز در دانشگاه امیرکبیر طی سال های 87-1382 به اتمام رسانده است.

سوابق علمی ایشان به شرح زیر است:

تعداد کل مقالات: 110 عنوان

مقالات مجلات: 42 عنوان

مقالات همایش ها: 68 عنوان

طرح های پژوهشی: 7 مورد

پایان نامه های راهنمایی شده: 50 مورد

 

دکتر امیر جباری استادیار گروه آموزشی اقتصاد، دوره‏های کارشناسی ارشد و دکتری خود را در دانشگاه اصفهان به ترتیب طی سال های 85-1382 و 90-1385 در رشته های اقتصاد محض و اقتصاد پولی گذرانده است.

سوابق علمی ایشان به شرح زیر است:

کتاب: یک جلد

تعداد کل مقالات: 36 عنوان

مقالات مجلات: 21 عنوان

مقالات همایش ها: 15 عنوان

طرح های پژوهشی: 2 مورد

پایان نامه های راهنمایی شده: 19 مورد

 

دکتر صادق کریم پولی استادیار گروه آموزشی معدن، دوره‏ کارشناسی خود را در دانشگاه صنعتی سهند تبریز، رشته مهندسی معدن- اکتشافات طی سال های 85-1381 گذرانده است. دور های کارشناسی ارشد و دکتری وی نیز در رشته مهندسی معدن به ترتیب در دانشگاه های صنعتی اصفهان و صنعتی امیرکبیر طی سال های 88-1385 و 92-1388 بوده است.

سوابق علمی ایشان به شرح زیر است:

کتاب: دو جلد

تعداد کل مقالات: 50 عنوان

مقالات مجلات: 23 عنوان

مقالات همایش ها: 27 عنوان

پایان نامه های راهنمایی شده: 3 مورد

 

عکس های مراسم تودیع و معارفه را در آلبوم تصاویر دانشگاه مشاهده نمایید.

 
دانشگاه زنجان در ائتلاف جهانی (TESS) همکاری می‌کند
توسط محققان دانشگاه زنجان؛ دانشگاه زنجان در ائتلاف جهانی (TESS) همکاری می‌کند.

تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۸

دانشگاه زنجان در ائتلاف جهانی تحلیل داده‌های تلسکوپ فضایی فرا خورشیدی جستجوی سیارات (TESS) همکاری می‌نماید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، دانشگاه زنجان در ائتلاف جهانی تحلیل داده‌های تلسکوپ فضایی فرا خورشیدی جستجوی سیارات (TESS) همکاری می‌نماید.
تلسکوپ فضایی جست‌وجوی سیارات فرا خورشیدی TESS (The Transiting Exoplanet Survey Satellite) برای یک ماموریت فضایی ناسا برای یافتن سیارات فرا خورشیدی طراحی و به فضا ارسال شده است (https://www.nasa.gov/tess-transiting-exoplanet-survey-satellite). این تلسکوپ فضایی در سکتور‌های مختلف آسمان شب را به صورت کامل رصد خواهد کرد که در آوریل ۲۰۱۸ با یک موشک Falcon و هزینه طراحی حدودآ ۲۰۰ میلیون دلاری در فضا قرار گرفته است.
حسین صفری عضو هیئت علمی گروه فیزیک، امیر حسن‌زاده دانشجوی ی فیزیک و حامد قاسمی دانش‌آموخته ی فیزیک دانشگاه زنجان و عضو هیئت علمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی در علوم پایه زنجان در ائتلاف جهانی تحلیل داده‌های این تلسکوپ فضایی با گروه‌های مختلف این مهم همکاری می‌نمایند که نتایج اولیه این تحلیل داده در زمینه اخترلرزه‌شناسی ستارگان Ap در مجله معتبر Monthly Notices of the Royal Astronomical Society با عنوان: " Rotation and pulsation in Ap stars: first light results from TESS sectors ۱ and ۲" (https://academic.oup.com/mnras/article/۴۸۷/۳/۳۵۲۳/۵۵۱۲۶۰۲) به چاپ رسیده است.