خانه :: اساتید :: اخبار

اخباردفتر ریاست و روابط عمومی


تسلیت حضور سرکارخانم مهجبین موسوی

تسلیت درگذشت مادر گرامی سرکارخانم مهجبین موسوی

ما همه فانی و بقا بس توراست

 

 

 همکار گرامی

سرکارخانم مهجبین موسوی

مصیبت وارده را تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات را برای آن مرحوم و صبر جمیل برای جنابعالی، خانواده محترمتان و سایر بازماندگان خواهانیم.

 

به اطلاع همکاران ارجمند می رساند مراسم شب هفت روز پنج شنبه 23 آذر ساعت 14 الی 15.30 در مسجد علی ابن الموسی الرضا(خ درمانگاه) برگزار خواهد شد.

 
تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی و آموزشی در حوزه وقف و
و امور خیریه بین اداره کل اوقاف و امور خیریه و دانشگاه زنجان منعقد شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دانشگاه زنجان و اداره کل اوقاف و امور خیریه زنجان تفاهم نامه همکاری در دو حوزه پژوهش و آموزش امضاء کردند.

شایان ذکر است در این جلسه که با حضور حجت الاسلام و المسلمین جنتی مدیر کل اوقاف و امور خیریه و معاون فرهنگی و مالی ایشان در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد؛ دکتر نجفیان ریاست دانشگاه با توجه به تغییرات صورت گرفته در حوزه مشارکت اجتماعی نقش دانشگاه را در تبیین جایگاه وقف بسیار موثر دانستند و آمادگی دانشگاه را برای تعاملات علمی، فرهنگی و اجرائی با اداره اوقاف اعلام کردند.

وی اجرای چنین طرح هایی را موجب تشویق دانشجویان و نخبگان خواند و ادامه داد: همین موضوع موجب می شود تا دانشجویان برای ادامه تحصیل ترغیب شوند.

 ریس دانشگاه زنجان با اشاره به اینکه اوقاف و امور خیریه بستر لازم برای طرح های دانش بنیان را فراهم کرده است، گفت: حمایت از طرح های دانش بنیان از محل موقوفات می تواند به اشتغالزایی دانشجویان منجر شود.

 نجفیان به اثرگذاری وقف در رفاه امور مردم اشاره کرد و گفت: بهره گیری از موقوفات می تواند موجب ایجاد ایده های جدید و ماندگار در دانشگاه ها شود.

 وی با یادآوری اینکه وقف می تواند کمک حال دانشگاه ها باشد، گفت: در جامعه سنتی تنها راه خیریه برای امور مردم وقف بود ولی امروزه شاهد وقف های جدید  و جایگاه وقف به نیازهای جامعه هستیم.

 نجفیان با اشاره به اینکه دانشگاه ها می توانند از ظرفیت های اوقاف و امور خیریه استفاده کنند، تصریح کرد: برای خود اشتغالی کار آفرینی در دانشگاه های بخش های زیادی وجود دارد.

 به گفته ریاست دانشگاه در عرصه علوم انسانی، پژوهش، فناوری و دانش بنیان بستری از برکات وقف ایجاد شده است که باید نخبگان خود را نشان دهند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه ضمن استقبال از این تعاملات زمینه های همکاری طرفین را در حوزه علوم انسانی، کشاورزی، صنعت و معدن  و تاسیس شرکت ها و طرحهای دانش بنیان تشریح کردند و آمادگی سازمان اوقاف و امور خیریه را در تامین زیرساخت های لازم برای اجرای طرح های پیشنهادی اعلام کردند.

گفتنی است در راستای تحقق همکاری در زمینه­های مورد توافق مقرر شد هرچه زودتر کمیته مشترک همکاری مرکب از نمایندگان طرفین تشکیل شده تا زمینه های اجرای تفاهم نامه را محقق سازند.

 

 

 

 

 

 
فراخوان جمع آوری کمک های دانشگاهیان
دانشگاه زنجان در راستای رسالت اجتماعی خود اقدام به ساخت مرکز آموزشی در مناطق زلزله زده با کمک شما خواهد کرد.

دانشگاهیان ، اساتید ، دانشجویان ، کارمندان ، اعضای محترم هیات علمی و غیر هیات علمی ، خیرین گرامی

همواره دانشگاهیان پیشاهنگ گذشت و فداکاری و ایثار بوده اند . پس از وقوع زلزله مهیب سرپل ذهاب و روستاهای آن در مرحله اول کمک های شما گرامیان جمع آوری و به مناطق آسیب دیده ارسال شد. اکنون که بازسازی مناطق شروع گشته است علاوه بر کمک های فنی و علمی لازم در بازسازی ، نیاز به کمک های نقدی جهت احیای مدارس و منازل می باشد . در همین راستا وزارت علوم و دانشگاهیان با توجه به رسالت اجتماعی خود تصمیم به بازسازی عالمانه چندین مرکز آموزشی و مسکونی را دارند. قطعا کمک شما مهربانان مرهمی بر زخم های مردم آسیب دیده خواهد بود.

شماره حساب کمک های مردمی دانشگاه زنجان (1703050480 نزد بانک تجارت) با بت همین امر مهم اختصاص یافته است.


 
اعطای جایزه تحصیلی از سوی بنیاد ملی نخبگان به 14دانشجو
14 نفر از دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه، موفق به دریافت جایزه تحصیلی از سوی بنیاد ملی نخبگان شدند.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، بر اساس اعلام بنیاد نخبگان استان زنجان، به موجب آیین‌نامه «اعطای جایزه‌های تحصیلی به دانشجویان صاحب استعداد برتر»، تعداد 14 نفر از دانشجویان دانشگاه زنجان، موفق به دریافت جایزه تحصیلی از سوی بنیاد ملی نخبگان شدند.

  قابل ذکر است در سال تحصیلی 96 – 95 تعداد 15 نفر و در سال تحصیلی 95 - 94 نیز هفت نفر از دانشجویان دانشگاه زنجان مشمول استفاده از این جایزه شده بودند.

بر اساس آیین‌نامه مربوطه و بسته به مورد، هر دانشجوی کارشناسی ارشد از اعتبار ماهانه پنج میلیون ریالی و هر دانشجوی دکتری از اعتبار ماهانه 9 میلیون ریالی در یکی از حوزه‌های آموزشیاری، پژوهشیاری یا فن‌یاری، به مدت یک سال تحصیلی (9 ماه) بهره‌مند خواهد شد. همچنین اعتبار آموزشیاری یا پژوهشیاری شامل کارمزد دستیاری آموزشی یا پژوهشی دانشجو زیر نظر یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه و اعتبار فن‌یاری شامل کارمزد دستیاری دانشجو در شرکت دانش‌بنیان یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه است و بر اساس قرارداد مورد تأیید بنیاد ملی نخبگان در هر نیم‌سال تحصیلی، اعطا خواهد شد. علاوه بر آن دانشجویان مشمول دریافت این جایزه می‌توانند بر اساس مقطع تحصیلی و بسته به مورد از اعتباراتی همچون شرکت در مجامع علمی داخلی یا خارجی، هسته پژوهشی، استفاده از شبکه آزمایشی، اجرای پایان‌نامه یا رساله، فرصت مطالعاتی داخلی یا خارجی استفاده کنند.

شایان ذکر است از این 14 نفر، 13 دانشجوی دکتری و 1 نفر دانشجوی کارشناسی ارشد است.

 

 

ردیف

نام و نام خانوادگی دانشجو

رشته

مقطع تحصیلی

استاد راهنما

1

کلثوم حمیدی

ترویج

دکتری تخصصی

دکتر جعفر یعقوبی

2

سجاد احمدیان

مهندسی کامپیوتر

دکتری تخصصی

دکتر مجید مقدادی

دکتر محسن افشارچی

3

مهسا نورآذر

مهندسی مکانیک

دکتری تخصصی

دکتر مجتبی ایت اللهی

4

سعید نجفی

جغرافیا- برنامه ریزی شهری

دکتری تخصصی

دکتر محسن احدنژاد

5

سهیلا فتحی

توسعه روستایی

دکتری تخصصی

دکتر محمد بادسار

6

زهرا هوشمندان مقدم فرد

ترویج

دکتری تخصصی

دکتر علی شمس

دکتر جعفر یعقوبی

7

لیلا حاجی خان میرزایی

شیمی

دکتری تخصصی

دکتر هاشم شهروس وند

8

مهدی دوستکامیان

جغرافیا

دکتری تخصصی

دکتر حسین عساکره

9

نجمه ورناصری

شیمی

دکتری تخصصی

دکتر علی رمضانی

10

عباس نصری

مهندسی برق

دکتری تخصصی

دکتر سیروس طوفان

11

نفیسه صلاحی مقدم

ترویج

دکتری تخصصی

دکتر روح اله رضایی

12

زهرا امینی سابق

فیزیک

دکتری تخصصی

دکتر محمد محمودی

13

سیده شیرین گلباز

ترویج

دکتری تخصصی

دکتر اسماعیل کرمی دهکردی

14

مریم مقدم

شیمی

کارشناسی ارشد

دکتر میرسعید سیددراجی

دکتر محمدحسین رسولی فرد

 

 

 

 

 

 

 
تجلیل از دانشمندان و پژوهشگران برتر دانشگاه زنجان
در هفته پژوهش

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه زنجان، مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر استان در سال 1396 و دانشمندان برتر یک درصد ISI به همراه تقدیر از دستگاه های اجرایی موفق در جذب اعتبار پژوهشی سال 95 با حضور مسوولین استانی و دانشگاهی به میزبانی سالن بین المللی روزبه دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار گردید.

 در این مراسم دکتر سیدمحسن نجفیان به عنوان دبیر ستاد استانی جشنواره هفته پژوهش ضمن تشکر و عرض خیرمقدم، هفته پژوهش را از 21 تا 27 آذرماه اعلام نمود و دلیل زودتر برگزار شدن آن در استان را عدم تداخل با برنامه های کشوری و بهره برداری مطلوب ذکر کرد.

وی با اشاره به اینکه ارتباط دانشگاه و جامعه دوسویه میباشد، تصریح کرد: علم و دانشگاه باید همچون خون در رگ های جامعه جاری و ساری بوده و از آن به عنوان مرجع در جامعه بهره برداری شود و جامعه دست آوردهای دانشگاه را به رسمیت بشناسند و احترام قائل گردند.

وی افزود همچنین دانشگاه باید به مسائل و مشکلات روزمره مردم و جامعه توجه نموده و راه حل های مناسب را برای مرتفع نمودن آن پیدا نماید که این مهم میسر نمی شود مگر مراکز علمی و پژوهشی در عرصه فناوری و خلاقیت ورود پیدا کند.

دکتر نجفیان تغییر مشکلات جامعه را از سخت افزار به نرم افزار دانست و گفت یکی از نرم افزارهای مهم جهت رفع نمودن این مهم دستاوردهای علم و فناوری است که مراکز علمی باید نقش آفرینی افزون تری داشته باشند.

رئیس دانشگاه زنجان اضافه کرد: مهمترین رسالت جامعه دانشگاهی عینیت بخشی به مفاهیم است و افزود آینده کشور به پژوهش و فناوری وابسته می باشد که ما هم نباید از غافله عقب بمانیم.

نجفیان خاطر نشان کرد: در سال 1395 پنجاه و شش درصد از تولید ناخالص داخلی صرف فعالیت پژوهشی و فناوری شده است که پیش بینی به عمل آمده یک درصد می باشد که تقریبا نصف آن محقق گردیده است.

وی به موفقیت ها و رتبه های علمی کشور در دنیا و منطقه و جهان اسلام اشاره نموده و حلقه مفقوده پیشرفت و تعالی را اتصال بین تولید علم در گام اول و تولید ثروت در گام نهایی دانست.

دکتر نجفیان در پایان با پیش ران دانستن اعضای هیات علمی قوی و دانشجویان نخبه و محقق که لازمه ارتقاء هستند. این هفته را فرصتی برای درک واقعیت ها عنوان کرد و گزارش مختصری را از روند تشکیل گیری کمیته اجرایی هفته پژوهش و فناوری در استان به سمع و نظر حضار رساند.

شایان ذکر است در این مراسم تعداد 30 نفر از سراسر استان مورد تجلیل قرار گرفتند که از دانشگاه زنجان نیز 13 نفر به شرح ذیل مفتخر به دریافت لوح و هدایای خود به عنوان برگزیدگان پژوهش و فناوری گردیدند.

اسامی پژوهشگران برگزیده دانشگاهها و مراکز آموزش عالی:

گروه فنی و مهندسی

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

گروه

محل فعالیت

1

دکتر عباس ربیعی

مهندسی برق

دانشگاه زنجان

2

دکتر اسماعیل پور سعیدی

مهندسی مکانیک

دانشگاه زنجان

3

دکتر منصور اوجاقی

مهندسی برق

دانشگاه زنجان

4

دکتر حمید علی الهی

مهندسی عمران

دانشگاه آزاد اسلامی زنجان

         


گروه علوم انسانی

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

گروه

محل فعالیت

1

دکتر حسین عساکره

جغرافیا

دانشگاه زنجان

2

دکتر حسین اترک

فلسفه

دانشگاه زنجان

3

دکتر حمید صنعت جو

علوم اجتماعی

دانشگاه پیام نور زنجان

4

دکتر هما درودی

مدیریت رسانه

دانشگاه آزاد اسلامی زنجان

 

گروه کشاورزی و منابع طبیعی

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

گروه

محل فعالیت

1

دکتر احمد گلچین

خاک شناسی

دانشگاه زنجان

2

دکتر علیرضا واعظی

خاک شناسی

دانشگاه زنجان

3

دکتر علی شمس

ترویج، ارتباطات و توسعه روستایی

دانشگاه زنجان

4

دکتر سودابه شبیری

کشاورزی

مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی

         


گروه علوم پایه

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

گروه

محل فعالیت

1

دکتر محمد رضا یافتیان

شیمی

دانشگاه زنجان

2

دکتر محمد محمودی

فیزیک

دانشگاه زنجان

3

دکتر حسین حقی

فیزیک

دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه

4

دکتر منصور داوودی منفرد

علوم کامپیوتر

دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه

 

گروه علوم پزشکی

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

گروه

محل فعالیت

1

دکتر حسین دانافر

علوم پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان

2

دکتر سعید قنبرزاده

علوم پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان

3

دکتر یوسف مرتضوی

علوم پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان

 

اسامی فناوران برگزیده:

- مهندس نیما کاوندي، دانشگاه آزاد اسلامی زنجان

- مهندس جواد بیات، مرکز رشد واحدهاي فناوري دانشگاه زنجان

- آقاي مجتبی حنیفه لو، مرکز رشد واحدهاي فناوري دانشگاه جامع علمی کاربردي استان زنجان

- دکتر زهرا محمد نیا، دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان

- دکتر حمیدرضا صراف معیري، دانشگاه زنجان

 

 دانشمندان برتر یک درصد ISI:


-  دکتر علی رمضانی دانشگاه زنجان

- دکتر مهرداد حمیدی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی

-  دکتر بابک کریمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه
- دکتر محمد مهدی نجف پور دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه

 

اسامی پژوهشگران برگزیدهاز سوی دستگاه های اجرایی:

گروه کشاورزی و منابع طبیعی

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

گروه

محل فعالیت

1

دکتر حسین حسینی منفرد

کشاورزی

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان

 

گروه علوم پزشکی

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

گروه

محل فعالیت

1

مهندس جواد محمدی

بیولوژی آّب

شرکت آب و فاضلاب شهری زنجان

 

 

 

 

 
برنامه های هفته پژوهش در مرحله استانی
هفته پژوهش در مرحله استانی از تاریخ 4 الی 10 آذرماه برگزار میشود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، هفته پژوهش همچون سال های گذشته در مرحله استانی از تاریخ 4 الی 10 آذرماه و در مرحله کشوری به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی تهران از تاریخ21  تا27  آذرماه برگزار می‌شود.

شایان ذکر است مهم‌ترین هدف برای برگزاری این هفته، ایجاد و احیای تفکر پژوهش و فناوری در اذهان عموم، افراد خاص، محققان، دانشجویان و دانش آموزان است. همچنین سوق دادن پایان نامه‌ها به سمت تولید و تقاضای کشور برای ماموریت گرا کردن پژوهش، از مهمترین اهداف ستاد پژوهش و فناوری است.

همچنین امسال در هفته پژوهش از 40 طرح رونمایی و حدود 100 کارگاه آموزشی نیز برگزار می شود.

قابل ذکر است شعار هفته پژوهش تقاضا محور، تجاری سازی فناوری و زیربنای اقتصادی و همچنین روزهای این هفته با عنوان پژوهش فناوری و مدرسه، پژوهش فناوری و دانشگاه کارآفرین، پژوهش فناوری و صنعت، پژوهش فناوری اقدام و عمل، پژوهش فناوری و حامیان پژوهش، ایده برتر سرمایه ملی، پژوهش فناوری و حوزه و دانشگاه نام گذاری شده است.

برنامه ها و مراسم در مرحله استانی بصورت ذیل الذکر برنامه ریزی گردیده است که با کلیک روی هر بند میتوانید به اطلاعات جامع تری دست یابید:

- اسامی اعضای ستاد و دبیران کمیته ها و جشنواره ها

 •  تجلیل از برجستگان و پیشکسوتان علمی استان

•  جشنواره تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری استان

•  نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار

•  جشنواره شناسایی و توانمندسازی ایده های برگزیده

•  جشنواره تجلیل از دانشچویان پژوهشگر برتر

•  جشنواره تجلیل از برگزیدگان پژوهشگران دانش آموزی

•  برنامه دانشگاه با درهای باز (حضور محققان و دانش آموزان در دانشگاهها)

•  برگزاری نشست های تخصص و سمینارهای علمی

•  برگزاری تورهای پژوهشی و تحقیقاتی

 

 

 

 

 
دانشگاه یکپارچه کرمانشاه
گزارشی مختصر از مهربانی شما دانشگاهیان بابت زلزله کرمانشاه

 

ضمن تقدیر و تشکر از کمک های انسان دوستانه دانشگاهیان ارجمند در خصوص زلزله زده گان "استان کرمانشاه" و درخواست رحمت و مغفرت الهی برای از دست رفتگان این حادثه غم بار و صبر و شکیبایی برای بازماندگان زمین لرزه، همچنان که مستحضرید دانشگاه زنجان نیز همچون آحاد ملت مهربان و همیشه در صحنه ایران با حس دلسوزی از کمک های پر ارزش خود آسیب دیدگان این حادثه را یاری رساند.

جا دارد در این خصوص از تلاش های مشخصا "اعضای کانون وه ژین" و کانون "هلال احمر" که شبانه روز در این زمینه خود را وقف موضوع کرده بودند و همینطور اساتید، کارکنان و دانشجویان دلسوز که با کمک های نقدی و غیرنقدی خود ما را در این زمینه یار و یاور بوده اند مجددا بصورت ویژه تقدیر و تشکر نمائیم.
شایان ذکر است اولین مرسوله کمک های شما عزیزان به ارزش حدودا" 300.000.000 ریال با کامیون 10چرخ به سمت مناطق زلزله زده به شرح ذیل ارسال گردید:

مبالغ جمع شده از همکاران 75.000.000 ریال

مبالغ جمع شده از دانشجویان 55.000.000 ریال

اقلام جمع آوری شده غیرنقدی ک حدودا" 170.000.000 ریال طی استقرار دو چادر جمع آوری کمک

اقلام خریداری شده بواسطه مبالغ جمع آوری گردیده:

100 تخته پتو، 24 عدد چراغ والور، 120 بسته خرما، 200 بسته آب معدنی، 180 قوطی شیرخشک، 48 بسته 24 تایی تن ماهی، 45 بسته 12 تایی کنسرو، کلوچه و کیک 30 کارتن، پوشک و لوازم بهداشتی به مقدار توان، قند 80 کیلو(اهدایی فروشگاه محل خریداری)

که به همراه دو تن از اعضای کانون وه ژین به نمایندگی از دانشگاه زنجان با اخذ مجوزهای لازم راسا" در یکی از روستاهای زلزله زده توزیع و پخش گردید.

برای دیدن تصاویر لطفا کلیک نمایید.

 

 

 

 
تسلیت حضور جناب آقای دکتر حسین محمدی

تسلیت درگذشت مادر گرامی جناب آقای دکتر حسین محمدی

 

ما همه فانی و بقا بس توراست

 

 

 همکار گرامی

جناب آقای دکتر حسین محمدی

مصیبت وارده را تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات را برای آن مرحوم و صبر جمیل برای جنابعالی، خانواده محترمتان و سایر بازماندگان خواهانیم.

 

به اطلاع همکاران ارجمند می رساند مراسم تشیع امروز 27 آبان ساعت 14 در مزار پایین و مراسم شام غریبان امشب بعد از نماز مغرب در مسجد مهدیه و مجلس ترحیم فردا 28 آبان ساعت 14.30 الی 16.30 در مسجد احمدیه برگزار خواهد شد.

 
عرض تسلیت و بیانیه اعضاء هیات رئیسه دانشگاه
عرض تسلیت و بیانیه اعضاء هیات رئیسه دانشگاه در خصوص زلزله استان کرمانشاه و دعوت به شرکت در مراسم سوگواری

زمین لرزه دلخراش و غم بار در کرمانشاه که منجر به جان باختن و مجروح شدن تعداد زیادی از هم میهن نان عزیزمان گردید را تسلیت عرض نموده و همواره دانشگاهیان دانشگاه زنجان را در کنار هموطنان غرب کشور دانسته و از هر گونه کمک و همراهی در این خصوص دریغ نخواهیم نمود.

لذا در همین راستا علی رغم جمع آوری کمک نقدی و غیرنقدی دانشگاهیان جهت اهدا به مصیبت زدگان به اطلاع می رساند: مراسم بزرگداشت و سوگواری از دست رفتنگان این ضایعه دلخراش، روز چهارشنبه مورخ 96.08.24 ساعت 11.30 در مسجد باقرالعلوم دانشگاه زنجان برگزار خواهد شد.

حضور پرشور و ماندگار دانشگاهیان موجب مزید امتنان و تسکین خاطر بازماندگان خواهد بود.

اعضاء هیات رئیسه دانشگاه زنجان
نسلیت حضور سرکار خانم فاطمه سهرابی

تسلیت درگذشت مادربزرگ گرامی سرکار خانم فاطمه سهرابی
 

ما همه فانی و بقا بس توراست

 

 

 همکار گرامی

سرکار خانم فاطمه سهرابی

مصیبت وارده را تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات را برای آن مرحوم و صبر جمیل برای جنابعالی، خانواده محترمتان و سایر بازماندگان خواهانیم.

 
دانشگاه زنجان میزبان دومین همایش دوسالانه تخصصی و ملی
دانشگاه زنجان میزبان دومین همایش دوسالانه تخصصی و ملی کاربرد سیالات درگیر درعلوم زمین- 25 آبان 1396

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دومین همایش تخصصی و ملی کاربرد سیالات درگیر در علوم زمین به میزبانی دانشگاه زنجان در 25 آبان ماه 1396 در مرکز همایش های سهروردی دانشگاه با همت گروه زمین شناسی دانشکده علوم دانشگاه زنجان برگزار خواهد شد.

قابل ذکر است این همایش با هدف تبادلات علمی ملی، منطقه ای و بین المللی شکل گرفته و همچنان از حمایت های مرکز مطالعات فلوئید اینکلوژن دانشگاه مونتان لئوبن برخوردار است. انجمن زمین شناسی اقتصادی ایران نیز در راستای تحقق رسالت های خود در گسترش، پیشبرد و ارتقای علمی زمین شناسی اقتصادی از برگزار کنندگان این همایش می باشد.

همچنین در راستای توسعه تبادلات علمی بین المللی دبیر خانه همایش از خانم پروفسور دکتر گل جان بزکایا از دانشگاه پاموک کالای ترکیه به عنوان سخنران کلیدی همایش دوم دعوت بعمل آورده است و طبق روال اولین دوره، امسال نیز به بهترین سخنرانی و پوستر دانشجوئی جوائز بین المللی اهدا خواهد شد.

 گفتنی است محورهای این همایش شامل مطالعات نظری و تجربی، سیالات درگیر در کانسارها، سیلات مذاب در فرآیندهای آذرین، سیلات درگیر هیدروکربوری میباشد.

علاقمندان می توانند با مراجعه به سایتhttp://infi.znu.ac.ir اطلاعات تکمیلی را دریافت نمایند.

 
نشست ریاست دانشگاه با دبیران انجمن های علمی و فرهنگی
نشست صمیمی ریاست دانشگاه با دبیران انجمن های علمی و کانون های فرهنگی دانشجویان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نشست صمیمی ریاست دانشگاه با دبیران انجمن های علمی و کانون های فرهنگی دانشجویان برگزار شد.

این نشست با حضور دبیران انجمن های علمی و کانون های هنری، مسوولین معاونت فرهنگی و روابط عمومی دانشگاه امروز دوشنبه 15آبان ماه به میزبانی سالن شهید شهریاری ساختمان مرکزی دانشگاه برگزار گردید؛ که حاضرین در جلسه با طرح موارد و مسائل مربوط به حوزه خود ریاست دانشگاه را در راستای حمایت بیش از پیش از گروه های دانشجویی به استمداد خواستند.

در این جلسه که اهم مشکلات مطرح شده توسط دانشجویان به مسائلی از قبیل کمبود فضا و مکان برای فعالیت، عدم تخصیص بودجه کافی، موازی کاری، عدم هماهنگی با گروه های آموزشی و ... اختصاص داشت؛ دکتر نجفیان ضمن تقدیر و تشکر از دبیران حاضر در جلسه فرمود دانشگاه موظف به فراهم نمودن تسهیلات برای فعالیت دانشجوها در حد و توان خود می باشد ولی این نافی پیگیری پشتیبان های دیگر خارج از دانشگاه برای انجمن ها و کانون ها نیست.

ریاست دانشگاه افزود فعالیت دانشجویان فضای دانشگاه را تلطیف می نماید و ما هم در خصوص حمایت های لازم سعی می کنیم از تمام پتانسیل دانشگاه بهره بگیریم و بدور از هرگونه تبعیض در حد و اندازه فعالیت آنها کمک نمائیم.

سیدمحسن نجفیان با بیان اینکه سعی داریم صدای همه را بشنویم گفت باید کرامت همه انسانها حفظ شود و به همه احترام گذاشت.

دکتر نجفیان کارهای دانشجویی را با عشق و علاقه دانست و فرمود: شما با کمترین هزینه بهترین کارها را انجام می دهید که ماها نمی توانیم.

ایشان خطاب به معاونت فرهنگی دانشگاه در خصوص تشکیل شورای نظارت و حمایت انجمن های علمی، نظام مندی و قانون مداری را سرلوحه کارها دانست و گفت اکثر کارهای انجمن های علمی باید زیر نظر گروه های آموزشی انجام گیرد و نظارت و تایید و صحه گذاری بر آن نیز توسط دانشکده ها باشد.

وی در پایان ضمن تاکید به برگزاری باقوت جشنواره ملی حرکت قول مساعد در حد بضاعت و توان دانشگاه در زمینه مرتفع نمودن مشکلات دانشگاه را به حاضرین داد.

 

 
ارتقای علمی 6 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه
طی جلسه هیأت ممیزه ارتقای تعدادی از اعضای هیأت علمی دانشگاه مورد تایید قرار گرفت

جلسه هیأت ممیزه دانشگاه‏ زنجان روز چهارشنبه 10 آبان ماه با حضور اعضای این هیأت در سالن اجتماعات شهید شهریاری دانشگاه زنجان برگزار گردید که حاصل این جلسه یک روزه، ارتقاء علمی 6 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه زنجان بود.

 

لازم بذکر است که ریاست دانشگاه زنجان طی پیامی ارتقاء رتبه علمی این اساتید گرانقدر را تبریک گفت. متن پیام تبریک به شرح زیر می باشد:

همکاران ارجمند

جناب آقای دکتر محمد ابراهیمی، جناب آقای دکتر عیسی احمدی، جناب آقای دکتر محمد ایمانی برندق، جناب آقای دکتر جلال صبا، جناب آقای دکتر علی لکی روحانی، جناب آقای دکتر مصطفی یارقلی

ارتقاء رتبه علمی‏ تان را که مایه دلگرمی و بالندگی دانشگاه و دانشگاهیان خواهد بود به شما و خانواده بزرگ دانشگاه تبریک و تهنیت عرض می ‏نمایم.

امید است ضمن استمرار خدمات ارزنده علمی و پژوهشی، با اتکال به خداوند متعال و بهره‏ گیری از توان و تجربه علمی در همه ابعاد زندگی به‏ ویژه تلاش روزافزون در عرصه‏ های علمی و پژوهشی موفق و مؤید بوده و همچنان برای دانشگاه مایه افتخار باشید.

 

و ما توفیقِنا الاّ بالله

سیدمحسن نجفیان

سرپرست دانشگاه

 

 ضمن عرض تبریک و تهنیت به اساتید و دانشگاهیان عزیز توفیقات روز افزون را از درگاه ایزد منان برای ایشان مسئلت می نماییم.

 

 
نتایج سطح‌بندی 120 دانشگاه‌ دولتی اعلام شد
دانشگاه زنجان در بین دانشگاه های جامع در سطح دو قرار گرفت

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نتایج سطح بندی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از سوی وزارت علوم تحقیقات و فناوری به دانشگاه های کشور اعلام گردید.

بر اساس نتایج سطح‌بندی 120 دانشگاه دولتی، تمامی دانشگاه‌های دولتی ماموریت‌گرا شدند.

گفتنی است فاز آزمایشی سطح‌بندی دانشگاه‌های دولتی سال گذشته برای حدود 60 مرکز انجام شده بود که فاز نهایی آن در سطح وسیع‌تر برای 120 دانشگاه انجام و نتایج نهایی آن به این مراکز ابلاغ شد.

قابل ذکر است به منظور انجام سطح‌بندی دانشگاه‌های دولتی نظام سطح‌بندی با عنوان «یونی‌رنک» تعریف شده که براساس آن دانشگاه‌ها بر مبنای اسناد بالادستی و برنامه ششم توسعه مورد ارزیابی و به چهار سطح تقسیم شدند.

در سطح‌بندی انجام شده دانشگاه‌ها در سطح بین‌المللی از این جهت که در مرزهای دانش و توسعه علمی و فناوری، در سطح ملی از این جهت که برای توسعه علم و پژوهش و رفع نیازهای ملی، دانشگاه‌های منطقه‌ای از این جهت که رفع نیازهای منطقه‌ای و حل و مشکلات ملی و مراکز دانشگاه‌های محلی از این جهت که در رفع نیازهای محلی و اولویت‌بخشی به نیازهای محلی فعالیت دارند، مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

 

 

سطح

تراز عملکرد

ماموریت محوری

دسته

اسامی

(به ترتیب حروف الفبا)

1

بین المللی

توسعه علم و فناوری، گسترش مرزهای دانش و کمک به رفع چالش های ملی

جامع

 

دانشگاه: اصفهان، تبریز، تربیت مدرس، تهران، شهید بهشتی، شیراز، فردوسی مشهد

تخصصی

دانشگاه: صنعتی اصفهان، صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، صنعتی شریف، علامه طباطبائی، علم و صنعت ایران

2

ملی

توسعه آموزش، پژوهش و فناوری و کمک به رفع چالش های ملی

جامع

دانشگاه: ارومیه، الزهرا(س)، بوعلی سینا همدان، بیرجند، خوارزمی، رازی کرمانشاه، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، شهید باهنر کرمان، شهید چمران اهواز، کاشان، گیلان، مازندران، یزد

تخصصی

دانشگاه: سهند تبریز، صنعتی بابل، صنعتی شاهرود، صنعتی شیراز، علوم پایه زنجان، علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، هنر

3

منطقه ای

تربیت نیروی انسانی کارشناس و متخصص، با اولویت نیازهای منطقه ای و کمک به رفع چالش های ملی و منطقه ای

جامع

دانشگاه: اراک، ایلام، بجنورد، بین المللی امام خمینی(ره)، حکیم سبزواری، خلیج فارس، دامغان، زابل، شهرکرد، شهید مدنی، قم، کردستان، گلستان، لرستان، ولی عصر(عج)، رفسنجان، هرمزگان، یاسوج

تخصصی

دانشگاه: تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، دریانوردی و علوم دریایی چابهار، کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان، علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، علوم و فنون دریایی خرمشهر، هنر اسلامی تبریز، اصفهان

4

محلی

تربیت نیروی انسانی کارشناس و متخصص، با اولویت نیازهای محلی و کمک به رفع چالش های محلی

جامع

دانشگاه/دانشکده: آیت الله العظمی بروجردی، تربت حیدریه، جهرم، حضرت معصومه(س)، مراغه، ملایر

تخصصی

دانشگاه/دانشکده: صنعتی اراک، صنعتی ارومیه، صنعتی بیرجند، صنعتی جندی شاپور دزفول، صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان، صنعتی قم،صنعتی کرمانشاه، فنی و مهندسی گلپایگان،مهندسی فناوری های نوین قوچان، هنر شیراز