خانه :: اساتید :: اخبار

اخباردفتر ریاست و روابط عمومی


شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تسلیت باد
شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تسلیت بادتسلیت حضور جناب آقای اصغر سلیمانی

تسلیت درگذشت پدر گرامی جناب آقای اصغر سلیمانی

 

ما همه فانی و بقا بس توراست

 

 

 همکار گرامی

 جناب آقای اصغر سلیمانی

مصیبت وارده را تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات را برای آن مرحوم و صبر جمیل برای جنابعالی، خانواده محترمتان و سایر بازماندگان خواهانیم.

 

به اطلاع همکاران ارجمند می رساند مراسم تشیع امروز یکشنبه 29 بهمن در مزار پایین ساعت 14.30 ، مراسم شام غریبان امشب بعد از نماز مغرب در مسجد قائم آل محمد و مجلس ترحیم دوشنبه 30 بهمن ماه ساعت 14.30الی 16.30 در مسجد قائم آل محمد(کوی فرهنگ) برگزار خواهد شد.

 
تسلیت حضور جناب آقای دکتر مصطفی دین محمدی

تسلیت درگذشت پدر گرامی جناب آقای دکتر مصطفی دین محمدی

ما همه فانی و بقا بس توراست

 

 

 همکار گرامی

 جناب آقای دکتر مصطفی دین محمدی

مصیبت وارده را تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات را برای آن مرحوم و صبر جمیل برای جنابعالی، خانواده محترمتان و سایر بازماندگان خواهانیم.

 
ارتقا جایگاه دانشگاه زنجان در رتبه بندی نیچرایندکس
ارتقا جایگاه دانشگاه زنجان در رتبه بندی "نیچرایندکس" از 26 به 22 در بین کلیه دانشگاه های کشور

 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، جایگاه دانشگاه زنجان در رتبه بندی "نیچرایندکس" از 26 به 22 در بین کلیه دانشگاه های کشور (پزشکی، غیر پزشکی، پیام نور، دولتی و غیر دولتی) ارتقاء یافت.

در زمینه علوم حیاتی (پزشکی، زیستی ...) و فیزیکی، شیمی، علوم زمین و سیاره ای رتبه کنونی دانشگاه زنجان با ورود دو مقاله از گروه فیزیک به جایگاه 22 ارتقا یافته است .

گفتنی است مقاله ی دکتر فرهاد داعی (دانش¬آموخته دکتری فیزیک)،  دکتر حسین صفری و دکتر ندا داداشی در مجله The Astrophysical Journal و مقاله خانم وحیده فرزام (دانشجوی دکتری فیزیک) و همکاران ایشان در مجله Applied Physics Letters، در ماه دسامبر وارد لیست شده است.

هر ساله "نیچر ایندکس" به رتبه بندی کشورها در سراسر جهان بر پایه دستاوردهای پژوهشی آنها در سال گذشته که کیفیت بالایی دارند می پردازد. دانستن این امر مهم است که این رتبه بندی بر پایه بخش محدودی از دستاوردهای پژوهشی کشورها انجام می شود و برای درک بهتر جایگاه کشورها باید نظام های رتبه بندی دیگر نیز مرور شوند.

هدف این رتبه بندی شناسایی جایگاه کشورها بر پایه دستاوردهای پژوهشی آنها که کیفیت بالایی دارند، می باشد.

" نیچر ایندکس" با شمارش شمار مقاله های پدیدآوران در نشریه های نمایه شده اش، امکان رتبه بندی کشورها را بر پایه سه سنجه ی کلیدی فراهم می آورد. این سه سنجه عبارتند از :

1.شمار مقاله ها (article count) یا AC  یعنی شماره مقاله های منتشر شده در نشریه ها بدون توجه به شمار پدیدآوران

2.شمار کسری (fractional count) یا FC سهم مشارکت هر پدیدآور در نگارش یک مقاله را محاسبه می کند، کل امتیاز شمار کسری یک مقاله برابر با یک است، یعنی اگر 10 نفر در نگارش یک مقاله شرکت کرده باشند شمار کسری هر پدیدآور برابر با یک دهم است.

3.شمار کسری وزنی (weighted fractional count) یا WFC که به شمار کسری وزن اختصاص می دهد. شمار کسری وزنی ویرایش اصلاح شده شمار کسری است.

در حوزه های ستاره شناسی و اختر فیزیک به دلیل آنکه حجم انتشارات نسبت به دیگر حوزه ها در نمایه ی "نیچر" بیشتر است، به انتشارات این حوزه وزن داده می شود تا تاثیرشان کمتر شود.

دوره انتشار این رتبه بندی سالانه بوده و معیار ورود به ارزیابی داشتن مقاله در یکی از نشریه های نمایه شده در "نیچر ایندکس" میباشد.

بر پایه گزارش "شپرینگر نیچر" در سال 2017، ایران توانسته است در رتبه بندی کشورهای "نیچر ایندکس" جایگاه 33 جهان را به دست آورد. در ویرایش پیشین این نظام، ایران در جایگاه 38 جهان بود. نتایج تازه "نیچر ایندکس" نشان می دهد که ایران سومین کشور آسیای غربی بر پایه کسری وزنی مقاله های حوزه علوم طبیعی است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
حضور استاندار در جلسه پرسمان پیشرفت دانشجویی دانشگاه
استاندار زنجان مهمان جلسه پرسمان پیشرفت دانشجویی دانشگاه زنجان

به گزارش دانشگاه زنجان و به نقل از پایگاه خبرگزاری فارس، اسدالله درویش امیری ظهر امروز در جلسه مطالبات دانشجویی پرسمان پیشرفت در جمع نمایندگان تشکل‌ها و انجمن‌های صنفی دانشجویی دانشگاه زنجان با بیان اینکه سه عامل مهم در پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاثیرگذار بود، اظهار کرد: وجود و حضور گسترده ملت بزرگ و آماده جامعه در صحنه به عنوان نخستین عامل مهم پیروزی انقلاب اسلامی بود.

وی با اشاره به این که نقش بی بدیل رهبری جامعه و نظام نیز دومین عامل پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود، خاطرنشان کرد: سومین کامل و نقطه مهم و موتور محرک پیروزی انقلاب اسلامی، موضوع اسلام بود.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه یکی از ویژگی‌های بسیار مهم امام راحل قرار دادن همه ملت و ادیان و اقوام زیر پرچم جمهوری اسلامی ایران بود، خاطرنشان کرد: امام راحل می‌خواست با این کار از همه ظرفیت‌های موجود استفاده کند.

درویش امیری در ادامه با اشاره به اینکه بسیج دانشجویی دامنه فعالیت و تاثیرگذاری خود را گسترده‌تر کند، در پاسخ به سوالی در رابطه با اقدامات انجام گرفته در رابطه با اقتصاد مقاومتی در زنجان، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی بودجه‌ای نیست و به صورت سیاست‌گذاری بوده که برای آن برش استانی تعریف شده است.

وی تصریح کرد: در ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان، سیاست‌گذاری و حمایت از تسهیلات تکلیفی و بانک‌ها صورت می‌گیرد.

استاندار زنجان در ادامه با بیان اینکه حضور سرمایه‌گذاران خارجی از جمله آثار برجام در استان زنجان بوده است، گفت: همچنین صادرات در استان پس از برجام سیر صعودی به خود گرفته است.

درویش امیری با بیان اینکه تا پایان دی‌ماه امسال میزان صادرات استان زنجان بیش از کل سال گذشته بوده است، خاطرنشان کرد: پس از برجام قراردادهای مختلفی در استان زنجان به امضا رسیده است.

وی با بیان اینکه صادرات استان زنجان در حال حاضر به 43 کشور جهان صورت می‌گیرد، افزود: شرکت‌ها در حال حاضر به راحتی می‌توانند ال سی باز کنند.

استاندار زنجان در ادامه با بیان اینکه زنجان نخستین استانی بود که در رابطه با آشوب‌ها، در استان به دقت عمل شد، ابراز کرد: در این اتفاقات تعداد زیادی از نیروهای پلیس زخمی شدند، اما اجازه داده نشد تا مردم آسیب ببینند.

درویش امیری در پاسخ به سؤالی در رابطه با دخالت در انتصابات استان زنجان و طولانی شدن این پروسه، با بیان اینکه دلیل عمده عدم انتصابات، عدم اجرای قانون است، گفت: مشورت موضوع خوبی است، اما مدیرکل را وزیر پیشنهاد کرده، استاندار پذیرفته و وزیر حکم صادر می‌کند.

وی تاکید کرد: مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان پیش از پایان مهلت چهار ماهه سرپرستی معرفی خواهد شد.

استاندار زنجان در ادامه در پاسخ به سوالی در رابطه با اینکه برای بازیابی هویت زن مسلمان در استان همچون همسریابی و مادری چه تدابیری اندیشیده شده است، اظهار کرد: ما هنوز در کشور به وحدت نظری پیرامون موضوعاتی همچون حضور زنان در ورزشگاه و یا انتخاب  وزیر زن نرسیده‌ایم.

درویش امیری با بیان اینکه کارگروه زنان فرهیخته در استان زنجان وجود دارد، گفت: تلاش شد تا یک بانو در استان زنجان، مدیرکل شود، اما مقاومت‌های بسیاری برای جلوگیری از این مهم صورت گرفت.

وی با تاکید بر اینکه هر پست و شغلی زیبنده زنان جامعه اسلامی نیست، بیان کرد: در رابطه با انتخاب مدیرکل آموزش و پرورش فرهنگیان، کانون صنفی، انجمن اسلامی معلمان، شورای صنفی و ... و همچنین نمایندگان مجلس، چهره‌های فرهنگی نیز اظهار نظر کرده‌اند و با همه این افراد مشورت می‌کنیم ولی قانون در این رابطه، وزیر و از کانال استاندار است.

استاندار زنجان در ادامه در پاسخ به سؤالی در رابطه با نقشه راهبردی برای قطب آی تی شدن زنجان چیست و از سال گذشته چه شرکت‌های دانش‌بنیانی ثبت شده است، با اشاره به اینکه برای شهرک آی تی مکانی آماده‌سازی شد، اما شرکتی هنوز در آن مستقر نشده که البته من در این مورد دلخور هستم.

درویش امیری با بیان اینکه با شرکت کره‌ای نیز در این زمینه صحبت‌هایی شد که آنها نیز پس از مدتی از حضور در این مکان خودداری کردند، گفت:همه تسهیلات ارائه شده با اولویت شرکت‌های دانش بنیان است که در ارزیابی‌هایم در وزارت کشور، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان جزو موارد مهم و اصلی است.

وی در رابطه با خوابگاه صدرای دانشگاه زنجان در پاسخ به سؤالی که چرا قرارداد خوابگاه صدرا با این میزان اختیارات به پیمانکار بسته شد، با بیان اینکه از 700 دانشجوی این خوابگاه به دلیل کاری که ما انجام ندادیم، عذرخواهی می‌کنم، خاطرنشان کرد: از روزی که وارد استان زنجان شدم، در این رابطه با رئیس کل دادگستری جلسه برگزار شده است.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه معتقدم این قرارداد بدتر از قرارداد ترکمانچای است، خاطرنشان کرد: صفر تا 100 این قرارداد را مطالعه کرده‌ام.

درویش امیری از مصوبه خریداری این خوابگاه در جلسه‌ای در وزارت علوم خبر داد و گفت: مصوب شده دانشگاه خوابگاه را خریداری کند و اگر قانون اجازه داد، از محل اعتبارات استانی به دانشگاه کمک خواهم کرد.

 

 

 

 
تسلیت حضور جناب آقای علی اسکندری

تسلیت درگذشت پدرمقام گرامی جناب آقای علی اسکندری (دفتر ریاست)

 

ما همه فانی و بقا بس توراست

 

 

 همکار گرامی

 جناب آقای علی اسکندری

مصیبت وارده را تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات را برای آن مرحوم و صبر جمیل برای جنابعالی، خانواده محترمتان و سایر بازماندگان خواهانیم.

 

به اطلاع همکاران ارجمند می رساند مراسم تشیع امروز شنبه 21 بهمن در مزار پایین ساعت 16 مجلس ترحیم یکشنبه 22 بهمن ماه ساعت 14.30الی 16 در مسجد احمدیه (امیرکبیر) برگزار خواهد شد.

 
کسب رتبه نخست مسابقات تعیین اهداف علمی برای تاسواره‌ها
کسب رتبه نخست مسابقات تعیین اهداف علمی برای تاسواره‌ها توسط تیم دیدگاه دقیق دانشگاه زنجان

 

به گزارش روابط عمومی  دانشگاه، در همایش روز فناوری فضایی و در حضور  مهندس جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری  اطلاعات و  دکتر براری رییس سازمان فضایی ایران برگزیدگان رقابت دانشجویی طراحی و ساخت ماهواره مکعب ایرانی و رقابت تعیین اهداف علمی برای تاسواره ها معرفی شدند.

بر اساس این گزارش، در بخش مسابقه تعیین اهداف علمی برای تاسواره‌ها که از سال ۹۵ توسط دانشگاه کاشان برگزار شد از میان ۴۰ تیم دانشگاهی شرکت کننده، تیم "دیدگاه دقیق" از دانشگاه زنجان به سرپرستی دکتر احمد درودی دانشیار گروه فیزیک و همراهی دکتر حسین صفری استاد فیزیک دانشگاه و آقایان یاسر شاکری، میثم شکری، علی مطهرفر دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و رضا عسگری، مجید پناهی و لیدا اکبری  دانشجویان دوره دکترای رشته فیزیک این دانشگاه به عنوان رتبه نخست معرفی شد.

تیم های مکعب سبز و آفاق از دانشگاه کاشان نیز به ترتیب رتبه های دوم و سوم این مسابقه را بدست آوردند.

تیم  های پلوتون از دانشگاه صنعتی مالک اشتر، رتبه نخست مسابقه طراحی و ساخت ماهواره مکعب ایرانی را بدست آورد.

تیم دانشگاه امیر کبیر و دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی نیز رتبه های دوم و سوم این مسابقه را بدست آوردند.

این مسابقه از سال ۹۴ آغاز شد و با انتخاب ۳ تیم برتر دانشگاهی به کار خود پایان داد. این مسابقه ویژه دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور است که با هدف جذب نیروهای متخصص و علاقه‌مند برای ورود به عرصه تحقیقات فضایی، ایجاد بسته مناسب تمرین عملی دانشجویان در زمینه‌های فضایی، شناسایی استعدادهای علمی و فنی در زمینه‌های فضایی و ترویج فناوری‌های فضایی و کاربرد آن در اقشار مختلف برگزار می‌شود.

در این مسابقه تیم‌ها تلاش می‌کنند تا ضمن آموزش، ماهواره‌ مکعبی را طراحی کنند. ماهواره‌های طراحی شده طی 5 مرحله مورد ارزیابی قرار گرفتند و در هر مرحله تعدادی از آنها برای ورود به مرحله بعد انتخاب شدند. در نهایت از میان ۲۱ تیم دانشگاهی راه یافته به این رقابت، ۳ تیم به عنوان تیم‌های برتر این مسابقات معرفی شدند و همزمان با مراسم روز ملی فناوری فضایی، مورد تقدیر قرار گرفتند.

شایان ذکر است تیم دیدگاه دانشگاه موفق به طراحی ابزاری به حجم 10*10 سانتی متر شده است که در کنار ماهواره جهت استقرا در مدار زمین قرار گرفته که عملیات خود را بعد از پرتاب جدا از ماهواره به شکل مجزا انجام می دهد. از عملکردهای این ابزار می توان به " رصد زمین و ماه به صورت همزمان، اندازه گیری پدیده ضریب بازتاب زمین و کمک به تلسکوپ زمین تابش جهت کالیبره شدن" اشاره کرد.

شایان ذکر است تلسکوپ زمین تابش جهت بهره برداری در گروه فیزیک و رصدخانه دانشگاه طی هفته های آتی در دانشگاه زنجان مستقر خواهد شد.

تاسواره‌ها راه نوینی برای دستیابی به علوم و اکتشافات فضایی گشوده‌اند. در این زمینه چند سالی است بخش‌های دانشگاهی در زمینه طراحی و ساخت تاسواره‌ها با حمایت‌های دولتی فعال شده‌اند. با آماده شدن ایران برای ساخت و پرتاب تاسواره‌ها، استفاده از آنها در علوم و اکتشافات فضایی به رشد علمی ایران، به رشد فناوری‌های مرتبط، و به حضور ایران در صحنه بین‌المللی کمک شایانی می‌کند.

هدف از این رقابت استفاده از تاسواره‌ها برای رشد زیربنایی دانش فضایی کشور و همچنین ایجاد فرصتی مناسب برای شکوفایی ایده‌های نوین در حوزه علوم و اکتشافات فضایی در کشور است.

 

 

 

 

 

 
کسب رأی اعتماد دکتر سیدمحسن نجفیان
جهت ریاست دانشگاه از شورای عالی انقلاب فرهنگی

در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی که شامگاه سه شنبه مورخ 96.11.17 به ریاست دکتر روحانی ریاست جمهور و حضور سایر مقامات کشوری برگزار گردید آقای دکتر سدمحسن نجفیان توانستند رأی اعتماد شورای عالی انقلاب فرهنگی را با اکثریت آراء کسب نموده و به عنوان رئیس دانشگاه زنجان منصوب گردند.

ضمن آرزوی توفیقات روز افزون الهی برای ایشان، اعتلای علمی ایران اسلامی و دانشگاه را در عرصه‏ های فناوری از درگاه ایزد منان مسئلت می‏نمائیم.

 
مراسم گرامیداشت 39 مین سالگرد پیروزی انقلاب برگزار شد
مراسم گرامیداشت 39 مین سالگرد پیروزی انقلاب در دانشگاه زنجان با حضور دانشگاهیان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: در مراسم گرامیداشت سی و نهمین سال پیروزی انقلاب که با حضور ریاست دانشگاه و اساتید، کارکنان و خانواده های محترم ایشان در مرکز همایش های بین المللی غدیر برگزار شد پس از پیام تبریک ریاست دانشگاه و برش کیک انقلاب، از بازنشستگان دانشگاهی تقدیر گردید.

در این مراسم ضمن اجرای گروه آوای دستان، مسابقات متنوع و قرعه کشی سفر مشهد برای حاضرین اجرا گردید.

برای دیدن تصاویر کلیک نمایید.

 
تسلیت حضور سرکارخانم پریسا علمداری

تسلیت درگذشت پدر گرامی سرکارخانم پریسا علمداری

 

ما همه فانی و بقا بس توراست

 

 

 همکار گرامی

سرکارخانم پریسا علمداری

مصیبت وارده را تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات را برای آن مرحوم و صبر جمیل برای جنابعالی، خانواده محترمتان و سایر بازماندگان خواهانیم.

 

به اطلاع همکاران ارجمند می رساند مراسم مراسم یادبود روز دوشنبه 23 بهمن در مسجد دانشگاه از ساعت 11.30 الی 12.30 برگزار خواهد شد.

 
تسلیت حضور جناب آقای دکتر رضا فتوت

تسلیت درگذشت پدرمقام گرامی جناب آقای دکتر رضا فتوت

 

ما همه فانی و بقا بس توراست

 

 

 همکار گرامی

جناب آقای دکتر رضا فتوت

مصیبت وارده را تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات را برای آن مرحوم و صبر جمیل برای جنابعالی، خانواده محترمتان و سایر بازماندگان خواهانیم.

 

به اطلاع همکاران ارجمند می رساند مراسم خاکسپاری امروز ساعت 10.30 مزار پایین و مراسم شام غریبان بعد از نماز در مسجد رسول الله و مجلس ترحیم سه شنبه 17 بهمن ماه ساعت 14.30الی 16.30 در مسجد رسول الله (چهارراه انقلاب) برگزار خواهد شد.

 
نامه کانون صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه زنجان
نامه اعضای هیات علمی دانشگاه زنجان به رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

لطفا جهت دریافت متن نامه کلیک نمایید.
تسلیت حضور جناب آقای مهندس اصغر احمدی

تسلیت درگذشت برادر گرامی جناب آقای مهندس اصغر احمدی

 

ما همه فانی و بقا بس توراست

 

 

 همکار گرامی

 جناب آقای مهندس اصغر احمدی

مصیبت وارده را تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات را برای آن مرحوم و صبر جمیل برای جنابعالی، خانواده محترمتان و سایر بازماندگان خواهانیم.

 

به اطلاع همکاران ارجمند می رساند مجلس ترحیم امروز شنبه 14 بهمن ماه ساعت 14الی 16 در مسجد امام جعفر صادق (انصاریه) برگزار خواهد شد.

 
کنگره وهمایش زیست فناوری گیاهان دارویی و قارچ های کوهی
دانشگاه زنجان میزبان اولین گنگره بین المللی و دومین همایش ملی زیست فناوری گیاهان دارویی و قارچ های کوهی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، اولین گنگره بین المللی و دومین همایش ملی زیست فناوری گیاهان دارویی و قارچ های کوهی در سالن همایش های بین المللی غدیر دانشگاه بتاریخ 5 و 6 شهریور 1397 (مقارن با ایام بزرگداشت ابوعلی سینا و محمد ابن زکریای رازی) برگزار خواهد شد.

این همایش با همکاری انجمن گیاهان دارویی ایران، ستاد توسعه علوم فناوری گیاهان دارویی، ستاد توسعه زیست فناوری، وزارت جهاد کشاورزی و انجمن گیاهان دارویی ترکیه و همچنین همکاری محققین برجسته جهانی در حوزه بیوتکنولوژی گیاهان دارویی و قارچ های کوهی از کشورهای ترکیه، اسپانیا، چین و هلند برگزار خواهد شد.

گفتنی است محور های این همایش عبارت اند از :

·         مهندسی ژنتیک، تنوع ژنیتیکی، کشت بافت، بیان ژن، متابولیت های ثانویه و فیزیولوژی گیاهی

·         داروهای گیاهی و طبیعی مبتنی بر زیست فناوری

·         زیست فناوری و زیست شناسی قار چ های کوهی-خوراکی و صنعتی

·         صنایع مرتبط با زیست فناوری در گیاهان دارویی و قارچ های خوراکی

·         اقتصاد فناوری های نوین زیستی در حوزه گیاهان و قارچ های دارویی

·         ترویج علوم زیست فناوری در حوزه گیاهان دارویی و قارچ های خوراکی

·         گیاهان دارویی، حفاظت از مراتع و محیط زیست

·         سایر پژوهش های مرتبط با گیاهان و قارچ های دارویی و مشتقات دارویی

 

 
دانشگاه زنجان میزبان دومین همایش ملی صنعت اسب کشور
دانشگاه زنجان میزبان دومین همایش ملی صنعت اسب کشور در تاریخ 6 اردیبهشت ماه 1397 خواهد بود

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه،در راستای ارتقای سطح علمی، آموزشی و عملی در صنعت اسب، دانشگاه زنجان میزبان دومین همایش ملی صنعت اسب کشور در تاریخ 6 اردیبهشت ماه سال 1397 خواهد بود.

از آنجائی که ایران مهد پرورش اسب بوده است و طبق آثار تاریخی و شواهد باستانی از اولین مراکز پرورش اسب به صورت علمی و اصولی بوده است، امید است با برگزاری همایش علمی صنعت اسب، فرصتی برای ارائه جدیدترین دستاوردهای علمی- پژوهشی و اجرائی در زمینه های مختلف صنعت اسب و برقراری ارتباط بیشتر بین اساتید، دانشجویان، پژوهشگران، مالکان و فعالین این صنعت به منظور تبادل نظر و ایجاد همکاری‌های علمی و همچنین ارتباط نهادهای دانشگاهی و صنعتی بدست آید.

لازم به ذکر است که این همایش با رویکردی کاملا جدید با برگزاری پانل های های تخصصی و کارگاه های آموزشی مورد نیاز صنعت اسب همراه خواهد بود.

محور های همایش:

·         محورهای فنی و تخصصی

·         ذخایر ژنتیکی و اصلاح نژاد

·         تغذیه و فیزیولوژی اسب و سوارکاری

·         اسبدوانی و صنعت کورس

·         نگهداری و پرورش اسب

·         ورزش قهرمانی، قوانین و مقررات

·         حركت شناسي و بيومكانيك سواركار

·         دوپینگ، قرنطینه و بیماری های هشدار دهنده

·         مدیریت بهداشتی باشگاهها و مراکز پرورش اسب

·         تولید مثل اسب، تلقیح مصنوعی انتقال جنین و ...

محورهای فرهنگی و اجتماعی

·         اسب و سوارکاری در اسلام

·         اسب و سوارکاری در هنر، شعر و ادب فارسی

·         اسبهای بومی ایران، جایگاه و ابعاد فرهنگی و اجتماعی آن

·         احکام و قواعد سوارکاری در فقه اسلامی

·         همگانی کردن ورزش سوارکاری

·         اخلاق ورزش سوارکاری

محورهای اقتصادی و بازرگانی 

·         واردات و صادرات

·         توریسم و گردشگری

·         مديريت، سازماندهي و باشگاه داري

·         سوارکاری، صنایع وابسته و اشتغال

·         تولید منابع ملی پایدار (جذب اسپانسر)

 لینک وب سایت همایش