خانه :: اساتید :: اخبار

بروزرسانی: 13-5-1394
حسابهاي کاربري (ACCOUNT ها)

ایجاد و رفع مشکلات Account ها جهت اتصال به Domain و اینترنت

اکانتهای دانشجویان جدیدالورود در ابتدای هر نیمسال تحصیلی طبق فرمت ذیل توسط مرکز انفورماتیک ایجاد شده و به كارشناسان كامپيوتر دانشكده ها واگذار می گردد:
نام کاربری (username): شماره دانشجویی        رمز اولیه: شماره شناسنامه
پس از آن، درصورت بروز مشکل در اتصال به شبکه و اینترنت دانشجويان بايستي به كارشناس كامپيوتر دانشكده مراجعه كرده و درخواست رفع مشکل نمایند.

اکانتهای كاركنان محترم و اعضاي محترم هيات علمي توسط مرکز انفورماتیک طبق فرمت ذیل ایجاد می گردد:
نام کاربری بصورت تر کیب نام خانوادگی و نام آنها با فرمت lastname.firstname و همچنین رمز مورد در خواست خودشان می باشد.

روال رفع مشکلات احتمالی در اتصال به Domain و اینترنت نیز به شرح ذیل خواهد بود:
مسئولیت رفع مشکلات با کارشناسان واحد مربوطه می باشد، لذا لازم است در ابتدا با ایشان تماس حاصل گردد و تماس مستقیم با کارشناسان واحد IT مجاز نمی باشد. در صورتیکه کارشناس مربوطه تشخیص دهد که مشکل عدم اتصال مربوط به اکانت می باشد آنگاه شخص مذکور با واحد انفورماتيك تماس گرفته و درخواست رفع مشکل می نماید.


نکات بسیار ضروری در رابطه با نگهداری و صیانت از حساب کاربری:

• در صورت استفاده غیر صحیح از امکانات فراهم شده (واگذاری Account به غیر و ....) ، موارد به صورت مرتب گزارش گیری شده و منجر به قطع سرویس شخص خواهد شد. (این مورد، مخصوصاً در رابطه با افرادی که به دلیل نوع شغل از Account های با بازه زمانی نامحدود برخوردار می باشند به طور جدی بررسی خواهد شد )

• اعضای محترم هیأت علمی دارای Account های نامحدود می باشند که علاوه بر استفاده از اینترنت ، برای ورود به بخش مدیریتی مربوط به صفحه شخصی استاد و ویرایش اطلاعات مربوطه نیز مورد استفاده قرار می گیرد. لذا مراقبت جدی از رمز مربوطه،ضروری به نظر می رسد و در صورت بروز مشکل در این زمینه مرکز انفورماتیک مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت.

• جهت تسهیل در امور تحقیقاتی اعضای محترم هیأت علمی که پهنای باند بیشتری مورد نیاز می باشد، اینترنت دانشگاه همه روزه از ساعت 12 الی 13:30 صرفاً به این امر اختصاص یافته است. بدیهی است در این ساعات اکثریت کاربران غیر هیأت علمی، امکان استفاده از اینترنت را ندارند.

• پهنای باند و مدت زمان استفاده از اينترنت هر کاربر بسته به سطح وی تعریف و محدود میگردد و این محدوده توسطه شورای انفورماتیک مصوب و تعیین گرديده است و هرگونه تلاش جهت اختصاص پهنای باند بیش از آنچه برای هر کاربر در نظر گرفته شده غیر قانونی تلقی شده و در صورت مشاهده برخورد خواهد شد.

بازدید امروز: 2