خانه :: اساتید :: اخبار
 
 
بروزرسانی: 13-8-1402
گردش کار تایید خبر در صفحه ابتدایی دانشگاه و ارسال به صدا و سیما و خبرگزاری ها

معرفی:

با توجه به ضرورت اطلاع رسانی درست، شفاف و بهنگام در دنیای امروز و نقش انکار ناپذیر رسانه و مهم تر از همه رسانه های مبتنی بر اینترنت نظیر سایت ها و پیام رسان ها و...، انعکاس اخبار بخصوص اخبار علمی موسساتی همچون دانشگاه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ازین رو روابط عمومی دانشگاه تلاش دارد مطالبی که دارای برد برون دانشگاهی هستند را بنحو مطلوب در خارج از دانشگاه انعکاس دهد که صفحه ابتدایی دانشگاه یکی از ابزارهای این اطلاع رسانی محسوب می شود. مراحل تایید اخبار جهت نمایش در صفحه ابتدایی به شرح زیر می باشد:

گردش کار:

 

 

پرسش های متداول:

 

1. آیا همه اخبار قابلیت درج در صفحه اصلی سایت دانشگاه را دارد؟ خیر، تنها اخبار و مطالبی که بااهمیت بوده و برد برون دانشگاهی داشته باشند در صفحه ابندایی تایید و نمایش داده می شوند.

2. آیا قبل از تایید و درج خبر توسط معاونت، دانشکده یا واحد مربوطه در صفحه داخلی (news)  امکان درج خبر در صفحه اصلی وجود دارد؟ خبر ابتدا باید به تایید واحد مربوطه برسد و سپس در صفحه ابتدایی درج گردد. برای مثال اخبار پژوهشی درصورت ارسال به روابط عمومی هم جهت تایید ابتدا به معاونت پژوهشی ارسال خواهد شد.

3. مدت زمان خاصی برای نمایش اخبار در صفحه اصلی سایت وجود دارد؟ بله، این زمان با توجه به جنس خبر درج شده به ترتیب انتشار از نمایش در بالای صفحه به اخبار معمولی در پایین صفحه چیده می شوند که اولویت بندی در شرایط خاص توسط کاربر قابل تغییر می باشد.

4. آیا ضوابط خاصی جهت تشخیص درج خبر در صفحه اصلی می باشد؟ خیر، این مهم بیشتر در اختیار روابط عمومی بوده که برحسب تجارب و اصول رسانه ای اعمال گردد.

پیوندهای مرتبط:

https://www.znu.ac.ir/

https://news.znu.ac.ir/

کارشناس مربوطه: الهه اشتری