خانه :: اساتید :: اخبار
 Banner Slider Demo - Jssor Slider, Carousel, Slideshow with Javascript Source Code

--

--

--

--

آمار سايت

    بازديد امروز: 55
    بازديد ديروز: 111
    بازديد کل: 299195
بروزرسانی: 22-3-1398
درباره گروه علوم باغبانی

رشته علوم باغبانی در مهرماه 1373 پایه گذاری شد و در سال 1385 در مقطع کارشناسی ارشد و در سال 1391 در مقطع دکتری اقدام به پذیرش دانشجو نمود.

رشته علوم باغبانی مجموعه ای از علوم و فنون در زمینه های فیزیولوژی، فیزیولوژی پس از برداشت و اصلاح درختان میوه، سبزی‌ها ، گیاهان زینتی و گیاهان دارویی به روش های بیوتکنولوژی و سنتی است. دانش آموختگان دوره کارشناسی این رشته با روش های مدرن میوه کاری، سبزیکاری، گلکاری، طراحی و مدیریت فضای سبز، کشت و پرورش گیاهان دارویی و نیز روشهای نوین کشت گلخانه ای محصولات باغبانی در جهت افزایش تولید و بهره وری آشنا خواهند شد.

دوره کارشناسی ارشد این رشته در پنج گرایش به شرح زیر است:

1- فیزیولوژی و اصلاح درختان  میوه 2-  فیزیولوژی و اصلاح سبزیها 3-  فیزیولوژی و اصلاح گیاهان زینتی 4- فیزیولوژی و اصلاح گیاهان دارویی 5- تولید محصولات گلخانه ای

دوره دکتری این رشته در دو گرایش به شرح زیر است:

1- فیزیولوژی تولید و پس از برداشت گیاهان باغبانی  2- اصلاح و بیوتکنولوژی گیاهان باغبانی         

دانش آموختگان این رشته می توانند به عنوان مدیر یا مجری واحدهای تولیدی دولتی وخصوصی کشاورزی، به صورت کارشناس متخصص در زمینه های مختلف در واحدهای اجرایی مانند جهاد کشاورزی، سازمان های فضای سبز و پارک ها، به عنوان مدرس در مراکز آموزش کشاورزی و همکاری در امور تحقیقات در مراکز تحقیقات کشاورزی، به عنوان کارشناس در گلخانه ها، شرکت های پرورش گل و گیاهان زینتی، سبزی ها، باغهای مدرن میوه و مجتمعهای کشت و صنعت  گیاهان دارویی مشغول به  کار شوند.

 


 

 

بازدید امروز: 2