خانه :: اساتید :: اخبار
 Banner Slider Demo - Jssor Slider, Carousel, Slideshow with Javascript Source Code

--

--

--

--

آمار سايت

    بازديد امروز: 5
    بازديد ديروز: 134
    بازديد کل: 295908
بروزرسانی: 27-3-1398
درباره گروه گیاهپزشکی

عنوان گیاه پزشکی و رشته ها یا گرایش های مختلف آن، حاوی مجموعه ای از اطلاعات و فن آوری های لازم در زمینه شناخت آفات و عوامل بیماریزای گیاهی و اصول و روشهای مبارزه با این عوامل می باشد. هدف از ایجاد این رشته تربیت کارشناسان و افراد متخصصی است که پس از فراگیری معلومات عمومی کشاورزی و علوم مربوط به شناخت آفات و عوامل بیماریزای گیاهی، بتوانند با فنون و روشهای مختلف مبارزه با آفات و عوامل بیماریزای گیاهی آشنایی کافی پیدا نموده و به عنوان کارشناس اجرایی یا پژوهشی در ادارات و مراکز تحقیقات کشاورزی و یا در موسسات خصوصی بخش کشاورزی منشاء خدمت باشند و یا به عنوان مدرس در دانشگاه ها و سایر مراکز آموزشی فعالیت نمایند.
گروه گیاه پزشکی دانشگاه زنجان در سال 1376، در راستای اهداف فوق الذکر و با تاکید بر تربیت نيروهاي متخصص در جهت حل مشكلات گياهپزشكي استان تأسيس و با پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی کار خود را آغاز نمود. سپس در سال 1386 در مقطع كارشناسي ‌ارشد رشته بیماری شناسی گیاهی، در سال 1388 در مقطع كارشناسي ‌ارشد رشته حشره شناسی کشاورزی و در سال 1390 در مقطع دکتری رشته بیماری شناسی گیاهی اقدام به پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی نمود و توسعه يافت .
در حال حاضر نیز گروه دارای 10 نفر عضو هيأت علمي تمام وقت و سه نفر کارشناس ارشد به عنوان مسئول آزمایشگاه بوده و در مقطع کارشناسی گیاه پزشکی، مقطع كارشناسي ‌ارشد رشته های حشره شناسی کشاورزی و بیماری شناسی گیاهی و در مقطع دکتری رشته بیماری شناسی گیاهی با چهار گرایش قارچ شناسی و بیماری شناسی گیاهی-نماتولوژی گیاهی-پروکاریوتهای بیماریزای گیاهی-ویروس شناسی و بیماریهای ویروسی گیاهی دانشجو می پذیرد و راه اندازی دوره دکتری در گرايش هاي مختلف رشته حشره شناسي كشاورزي نیز جزو برنامه های آینده گروه می باشد.

برنامه های آینده گروه:

راه اندازی کلینیک گیاه پزشکی

راه اندازی دکتری حشره شناسی کشاورزی

راه اندازی رشته سم شناسی کشاورزی در مقطع کارشناسی ارشد

بازدید امروز: 3