فرآیندها - معاونت پژوهش و فناوری

 
 
مرکز فناوری اطلاعات
 
کتابخانه مرکزی
 
موزه تاریخ طبیعی
 
 
بروزرسانی: 6-9-1402
نحوه ایجاد اکانت پست الکترونیک

معرفی:

نحوه ی ایجاد اکانت پست الکترونیک کاربران به شرح ذیل است:
 اکانت پست الکترونیک بطور پیش فرض ایجاد نمی شود، برای ایجاد اکانت، ابتدا می بایست درخواست برای ایجاد پست الکترونیک صورت بگیرد، بعد از حداکثر یک هفته از درخواست اکانت، اکانت پست الکترونیک ایجاد می شود و با ارسال  پیامک اطلاع رسانی می شود. نحوه درخواست اکانت برای کاربران مختلف به شرح ذیل است:
1- هیات علمی: با پر کردن فرم مربوطه از طریق سامانه اتوماسیون
2- کارمندان: با پر کردن فرم مربوطه از طریق سامانه اتوماسیون
3- دانشجویان دکترا و ارشد: پایان مهر ماه  اطلاعات دانشجویان جدیدالورود وارد سامانه درخواست اکانت پست الکترونیک می شود، این عزیزان تا فارغ التحصیلی فرصت دارند درخواست خود را از طریق سامانه که لینک آن در صفحه ورود به ایمیل دانشگاه و همچنین صفحه اصلی دانشگاه موجود است، انجام دهند.
4- دانشجویان کارشناسی: با پر کردن فرم مربوطه از طریق سامانه اتوماسیون توسط استادشان. 

 

گردش کار:

پرسش های متداول:

-سوال 1 : اکانت پست الکترونیک برای چه کسانی ایجاد می شود؟

پاسخ: برای اساتید، کارمندان، دانشجویان دکترا، دانشجویان کارشناسی ارشد.

-سوال 2 : تعریف اکانت پست الکترونیک برای افراد دیگر چگونه است؟

پاسخ: برای اساتید مدعو و دانشجویان کارشناسی و سایر افرادی که به نحوی با دانشگاه ارتباط دارند می تواند از طریق معرفی یکی از اساتید دانشگاه و از طریق اتوماسیون اداری انجام شود، بدین صورت که استاد مربوطه فرم درخواست اکانت پست الکترونیک را برای شخص مورد نظر در اتوماسیون اداری پر و آن را ارسال می کند و مدیر انفورماتیک پس از بررسی و تایید آنرا به کارشناس پست الکترونیک ارسال می کند تا اکانت ایجاد شود.

-سوال 3 : آیا اکانت پست الکترونیک دائمی است ؟

پاسخ: برای اساتید و کارمندان دائمی است اما برای دانشجویان دائمی نیست، برای دانشجویان ارشد و دکترا به مدت یک سال بعد از فارغ التحصیلی فعال است و بعد از آن غیر فعال می شود، اگر این دانشجو بعد از فارغ اتحصیلی درخواست اکانت پست الکترونیک فارغ التحصیلی بدهد، از زمانی که این اکانت ایجاد شود، ایمیل های ارسالی به اکانت قبلی اش در دامنه znu.ac.ir  به اکانت جدیدش در دامنه فارغ التحصیلی ارسال می شود.

-سوال 4 :  چه زمانی دانشجویان فارغ التحصیل می توانند درخواست اکانت پست الکترونیک فارغ التحصیلی بدهند؟

پاسخ: به مدت یک سال اکانت پست الکترونیک در دامنه اصلی znu.ac.ir بعد از فارغ التحصیلی فعال است، بعد از آن دانشجویان وارد لیست فارغ التحصیل ها می شوند، و قبل از غیر فعال شدن اکانتشان در چند نوبت ایمیل اخطار دریافت خواهند کرد تا از ایمیل های مهم خود بکاپ تهیه کنند.

-سوال 5 : اکر دانشجویی که اکانت ایمیل دارد، فارغ التحصیل شود و دوباره در رشته ای دیگر و یا در مقطع بالاتر در همین دانشگاه قبول شود، اکانت قبلی اش در دامنه znu.ac.ir چه خواهد شد؟ آیا غیر فعال می شود؟آیا می تواند اکانت دیگری ایجاد کند؟

پاسخ: خیر غیر فعال نخواهد شد و رکوردش با توجه به مقطع و رشته جدیدش به روز رسانی خواهد شد و از همان اکانت قبلی اش می تواند تا پایان تحصیلش استفاده نماید، هر شخص فقط می تواند یک اکانت ایمیل داشته باشد و با قبول شدن در مقطع بالاتر و یا رشته دیگر باعث نمی شود که اکانت دیکری به او تعلق گیرد.

 

 

کارشناس مربوطه: -مریم سیفائی 33052685