خانه :: اساتید :: اخبار
 Banner Slider Demo - Jssor Slider, Carousel, Slideshow with Javascript Source Code

--

--

--

--

آمار سايت

    بازديد امروز: 4
    بازديد ديروز: 91
    بازديد کل: 709914
بروزرسانی: 22-6-1394
معرفی

از سال1380 تأسیس رشته هنر در طرح ده ساله دانشگاه زنجان قرار داشت که با پی­گیری­های انجام شده و اخذ مجوز راه­اندازی از دفتر گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دوره کارشناسی رشته نقاشی با پذیرش اولین گروه دانشجویان، از بهمن­ماه سال 1387 شروع به فعالیت نموده است .
هدف از ایجاد این رشته در مقطع لیسانس، تربیت کارشناسان با تجربه و مسلط به مفاهیم بنیادی زبان بصری و تجسمی و تأمین نیازهای علمی و آموزشی در راستای توسعه فرهنگی و هنری است .
دروس اصلی دوره کارشناسی نقاشی شامل دو بخش (عملی و نظری) است. کلاسهای بخش عملی عبارتند از : [کارگاههای طراحی/کارگاههای نقاشی/ کارگاه حجم­سازی/ کارگاه چاپ­های دستی/کارگاه عکاسی/کارگاه نقاشی دیواری/ مبانی هنرهای تجسمی] دروس نظری نیز شامل:[تجزیه و تحلیل و نقد آثار تجسمی/ سیر هنر در تاریخ/ آشنایی با هنرهای معاصر/ تاریخ عمومی نقاشی/ هنر و تمدن اسلامی] می­باشند.
از سال 1387 تا کنون، با پذیرش چهار دوره ورودی، در حال حاضر جمعاً تعداد 68 نفر دانشجو مشغول تحصیل در این رشته می­باشند. لازم به ذکر است که با وجود رشته معماری و نقاشی در صورت اخذ مجوز تأسیس یک رشته دیگر هنر، در آینده نزدیک دانشکده معماری و هنر نیز به جمع دانشکده­های دانشگاه زنجان افزوده خواهد شد .

 

بازدید امروز: 2