بروزرسانی: 25-5-1394
فرآوری(فلوتاسیون)

سرپرست  آزمایشگاه شماره تماس تجهیزات دروس ارائه شده
امیررضا محمدی 33054339 شامل وسایل مربوطه به فرآوری و فلوتاسیون آسیاب گلوله ای میله ای و سنگ شکن فکی و غلطکی و... فلوتاسیون و کانه آرایی

در این آزمایشگاه نمونه های مواد معدنی پس از خردایش توسط مکانیسم های گوناگون، به روشهای مختلف بر مبنای خواص فیزیکی و شیمیایی عناصر و کانیها از یکدیگر جدا و پرعیار می گردند .

 

 

دانه بندی

براي دانه بندي نمونه ها از سرندهاي مختلفي استفاده مي شود که تفاوت آنها در ابعاد چشمه ها می باشد.

فلوتاسیون

در جدایش شیمیایی (فلوتاسیون)، کانيهاي باارزش توسط اختلاف خواص شيميايي در محيط هاي مختلف (اسيدي، بازي و غيره) آرايش مي يابند .

میز لرزان

اين دستگاه داراي دو غلطک است که خلاف جهت يکديگر مي چرخند و نمونه هاي با ابعاد 1 سانتي متر تا رسيدن به ابعاد 3 مِيليمتر خرد مي کند .

سنگ شکن فکی

اين دستگاه براي خرد نمودن اوليه نمونه هاي مواد معدني استفاده مي شود، که در آن نمونه هاي با ابعاد 20 سانتي متر به ابعاد کوچکتر (حدود 5 سانتي متر) خرد مي شوند.

سنگ شکن غلطکی

اين دستگاه داراي دو غلطک است که خلاف جهت يکديگر مي چرخند و نمونه هاي با ابعاد 1 سانتي متر تا رسيدن به ابعاد 3 مِيليمتر خرد مي کند .

آسیای میله ای و گلوله ای

دستگاهي است متشکل از يک استوانه که در آن تعدادي ميله يا گلوله تعبيه شده است و کانيها بر اثر قرار گرفتن ميان اين گلوله ها يا ميله ها خرد مي شوند.اين دستگاه ابعاد ورودي چند ميليمتر را تا حد چند ميکرون خرد مي کند.

بازدید امروز: 2


ارتباط با معاونت آموزشی

به منظور ارائه خدمات بهتر، هرگونه پیشنهاد و انتقاد سازنده خود را با ما در میان بگذارید

-