بروزرسانی: 30-1-1395
تجهیزات آزمایشگاه استحصال و فرآوری فلزات گرانبها

لیست تجهیزات آزمایشگاهی فاز اول به همراه مشخصات فنی آن‌ها به صورت جدول ذیل می‌باشد.

سنگ‌شکن فکی آزمایشگاهی 25×13

. بار ورودی این سنگ‌شکن بسته تا 12سانتیمتر متغییر بوده و محصول آن تا زیر 5 میلیمتر قابل تنظیم است.

آسياي میله‌ای آزمایشگاهی

آسياي میله‌ای آزمایشگاهی جهت شبیه‌سازی عملکرد آسیای میله‌ای و گلوله‌اي در مدار بسته با كلاسيفاير و يا هيدروسيكلون طراحی شده است. استفاده از این آسیا در دانه‌بندی‌های بزرگتر از 100 مش با دقت بیشتری عملکرد آسیای صنعتی در مدار بسته با کلاسیفایرها را شبیه‌سازی می‌کند. بدنه‌ و میله‌های اين آسيا از فولاد آلياژي ضد سايش است و در اندازه‌های مختلف قابل ساخت است. محرکه این دستگاه موتور گیربکس از نوع اروپایی است.

آسياي گلوله‌اي خمره‌اي 13×30 (طول×قطر)

آسياي گلوله‌اي خمره‌اي مشابه آسياي گلوله‌اي مدل 5×12 شركت دنور مي‌باشد. با اين آسيا مي‌توان آسياي گلوله‌اي در مدار بسته با كلاسيفاير و يا هيدروسيكلون را شبيه ‌سازي كرد. بدنه‌اي خمره‌اي اين آسيا از فولاد آلياژي ضد سايش ريخته‌گري شده است و داراي ظرفيت 4-2 كيلوگرم در هر نوبت آسيا مي‌باشد. ميزان گلوله‌اي پيشنهادي براي اين آسيا 18 كيلوگرم گلوله با اندازه‌هاي مختلف مي‌باشد.

آسیای باند گلوله‌ای

جهت تعیین اندازه آسیای گلوله‌ای، توان مورد نیاز، حداکثر اندازه گلوله و ترکیب آن در شروع به کار آسیا در مقیاس صنعتی از شاخص استانداری به نام اندیس باند گلوله‌ای استفاده می‌شود. برای اندازه‌گیری این شاخص از آسیای استاندار باند استفاده می‌شود. اندازه این آسیا (قطر×طول) 305×305 میلی‌متر بوده و سرعت دوران آن 70 دور در دقیقه می‌باشد. بار خردکننده آن 285 عدد گلوله فولادی به وزن 125/20 کیلوگرم با ترکیب استاندار است.

پودرکن رینگی پنوماتیکی

جهت تهيه نمونه معرف براي آناليز شيميايي همگن سازي و كاهش اندازه از اهميت بسزاي برخوردار است. استفاده از پودركن ديسكي بهترين گزينه براي اين منظور مي‌باشد. بار ورودی این دستگاه زیر 5 میلی‌متر و ابعاد محصول آن زیر 75 میکرون می‌باشد.اين دستگاه در مدل‌هاي مختلف، دستي، پنوماتيكي،‌ تك‌دور، دو دور،‌ هاون با حجم‌هاي مختلف و جنس‌هاي مختلف و تعداد هاون‌های مختلف توليد مي‌شود.

شیکر سرند آویز

کنترل کارآمد مدار آسیاکنی بستگی به آنالیز سرندی دقیق با ورودی و محصول آن دارد. با سرند آویز کانی‌کاران امکان آنالیز سرندی تعدادی زیادی نمونه در زمان و هزینه کم فراهم می‌شود. دستگاه شامل نگهدارنده سرند، پایه، مکانیزم لرزاننده سرند‌ها می‌باشد. این دستگاه ظرفیت 8 سرند را داراست که در صورت استفاده از سرند‌های نیم‌قد تعداد آن تا 16 سرند قابل افزایش است. مدل استاندارد این دستگاه استفاده از سرند‌های 20 سانتمتر است اما دستگاه قابل ساخت برای هر اندازه سرند می‌باشد.

فیلتر پرس آزمایشگاهی

فیلتر پرس آزمایشگاهی در اندازه‌های مختلف مطابق با نیازمندی‌های عمومی فیلتراسیون در آزمایشگاه‌های فرآوری و شیمیایی طراحی شده است. این دستگاه شامل پایه اصلی‏ با شیارهای مناسب برای زه‌کشی سیال‏، توری استنلس استیل‏، پارچه فیلتر مقاوم در برابر اسید‏، شیر اطمینان فشار‏، فشار سنج‏، شیر یک‌طرفه اتصال هوای فشرده و شیر تخلیه هوای و سیال می‌باشد. جنس بدنه و تمام قسمت‌های آن از استنلس‌استیل بوده در مقابل اسید و باز از مقاومت بالای برخوردار است.

سلول آزمايشگاهي طرح D-12 دنور

سلول فلوتاسيون آزمايشگاهي طرح D-12 شركت دنور آمريكا مي‌باشد. اين سلول تركيب مدل D-1 و D-2 اين شركت مي‌باشد. مدل D-1 براي انجام آزمايش‌هاي فلوتاسيون تا وزن يك كيلوگرم و D-2 براي دو كيلوگرم نمونه طراحي شده است. سلول D-12 با قابليت تعويض ايمپلر و استاتور قابل استفاده به عنوان هر دو سلول مي‌باشد. بنابراين براي آزمايش‌هاي رافر و اسكونجر مي‌توان از پره و استاتور بزرگ و براي اهداف شستشو از مكانيزم كوچك استفاده كرد. پايه اين سلول از فولاد ريخته‌گري با محافظ لاستيكي، ستون و بازوي نگهدارنده آن از جنس آلومينيم بوده و تمام قسمت‌هاي تماس با محلول از جنس استنلس‌استيل ضد سايش مي‌باشد. اين مدل سلول داري ظروف فلوتاسيون با ظرفيت 250، 500، 1000 و 2000 گرم از جنس استنلس استيل مي‌باشد. همراه این دستگاه اسکراب نیز ارائه خواهد شد.

دستگاه غرق و شناور سازی ناپیوسته

دستگاه غرق و شناور سازی ناپیوسته شرکت کانی‌کاران برای ارزیابی و تعیین قابلیت کاربرد فرآیند غرق و شناور صنعتی (واسطه سنگین) برای کانسنگ مورد مطالعه طراحی شده است. دستگاه به صورت کامل شامل پمپ، قیف، سبدها‏‏، لوله‌ها، پایه نگهدارنده و موتور ساخته می‌شود

جیگ آزمایشگاهی مدل هارتس

جیگ هارتس معمولا برای جدایش ثقلی مواد بالای یک میلیمتر استفاده می‌شود. موادی شبیه سرب و روی‏، منگنز، فلورین و غیره که در دانه‌بندی درشت از باطله آزاد می‌شوند با این جیگ قابل فرآوری است. در این دستگاه امکان تغییر سرعت‏ و دامنه نوسان و مقدار آب مخزن فراهم شده است. علاوه بر این در این دستگاه دو محفظه کنسانتره با دهانه سرند متفاوت به همراه گلوله جهت بستر سازی مناسب طراحی شده است تا آزمایش در دانه‌بندی و شرایط مختلف امکان‌پذیر شود.

جیگ آزمایشگاهی مدل Denver Selective Mineral

جیگ Selective Mineral جهت بازیابی مواد سنگین از کانسنگ بدون طبقه‌بندی اولیه و از پالپ با درصد جامد بالا طراحی شده است. به همین خاطر این دستگاه در مدارهای آسیا جهت بازیابی مواد سنگین آزاد شده به طور گسترده استفاده شده است. برای این منظور محصول آسیا و یا ته ریز سیکلون به این دستگاه منتقل می‌شود. جیگ آزمایشگاهی شرکت کانی‌کاران آسیا با ساختار مشابه مدل آزمایشگاهی دنور در دو مدل 1M و مدل 15×10طراحی و ساخته شده است .

میز لرزان ویفلی آزمایشگاهی

میز لرزان آزمایشگاهی مدل ویفلی برای جدایش ثقلی مواد در ابعاد 1000-45 میکرون طراحی شده است. کنترل شرایط آزمایش از جمله فرکانس و دامنه ارتعاش‏، شیب، میزان آب شستشو و نرخ باردهی بسیار ساده و کارامد بود و در حین انجام آزمایش تاثیر آنها قابل مشاهده است. در صورت نیاز میز لرزان به همراه دبی‌سنج آب جهت کنترل و اندازه‌گیری آب شستشو و آب همراه پالپ به همراه همزن جهت آماده‌سازی پالپ قابل ارائه است.

باتل رول

باتل رول دستگاهی است که در ارزیابی اولیه کانسارها و غربالگری فرآیند در روش لیچینگاستفاده می‌شود. این دستگاه شامل دو تا چهار غلتک بوده و همزمان می‌توان دو تا چهار آزمایش را انجام داد. غلتک‌های این آسیا از لاستیک یک تکه ساخته شده که باعث کارکرد نرم آن و طولانی شده عمر غلتک‌ها شده است.

ستون‌های هیپ لیچینگ

این ستون‌ها برای شبیه‌سازی هیپ لیچینگ استفاده خواهد شد. قطر این ستون‌ها از 10 تا 12 سانتیمتر و ارتفاع آن از 1تا 2 متر متغییر است. جنس‌ آنها از پلگسی گلس و قیف آن از تفلن خواهد بود.

تقسیم کن شانه‌ای(Riffle)

تقسیم کن شانه‌ای کاهش وزن نمونه برای تهیه نمونه برای آنالیز شیمیایی و همچنین تقسیم و تهیه نمونه برای آزمایش‌های فرآوری طراحی شده است. این دستگاه شامل قیف‌ شانه‌‌ای تقسیم نمونه‏، پایه، ظروف نمونه ، بیلچه نمونه‌بردای و فرچه تمیزکاری می‌باشد.

 

تقسیم کن گردان

کاهش وزن نمونه برای تهیه نمونه برای تهیه نمونه برای آزمایش‌های فرآوری طراحی شده است. این دستگاه شامل مخزن نمونه‏، پایه متحرک، ظروف نمونه ،فیدر است.

 

قفسه نمونه‌ها

جهت ساماندهی و انبار نمونه‌های بدست آمده از آماده‌سازی نمونه قفسه‌ای با تعداد مناسب خانه طراحی و به صورت فلزی فراهم است.

 

بازدید امروز: 4


ارتباط با معاونت آموزشی

به منظور ارائه خدمات بهتر، هرگونه پیشنهاد و انتقاد سازنده خود را با ما در میان بگذارید

-